Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuvinka102
23. sep 2010

@karmelka77 ahaaa tak ja som to trosinku zle pochopila no snad budeme v pohodke lebo 2dni potom ideme na dovolenku

karmelka77
23. sep 2010

@zuvinka102 tak to uz snad ano...

karmelka77
23. sep 2010

@annika11 ved aj on vydrzi iba par sekund tak🙂)

venita
23. sep 2010

to vazne znizili rodicovsky prispevok?????? tak toto co je????? ja to nechaaaaaapem. ja som zvedava ako to budeme zvladat... a to som myslela, ze pojdeme rovno z rodicovskej na dalsiu matersku ☹ tak som zvedavaaaaaa.

inac, aj my ideme v pondelok na druhe ockovanie. Pri prvom ockovani moje slniecko plakalo o dusu, ale nastastie bez teploty. Akurat bola cely den ospala, co bolo fajn 😵 . Dufam, ze aj teraz to prinajhorsom takto pretrpime.

juliap
24. sep 2010

@karmelka77 @fruchtbar a ze pre dieta, ale ja mam 3 a 2 z toho tazke pubertacky uz, co len vymyslavky, ze take nechcu, ale znackove ... a inac s tym prispevkom 300e to nie je uplne tak, je to v zakone ze do vysky 300 e a musis im zdokladovat, ake boli tvoje naklady, takze ak zaplatis za sukromne jasle 220e, dostanes len to, bohuzial, dieta potom doma moze ostat hladne smadne bose ... a ked chces dat niekomu sukromne, tak bude musiet mat zivnost a odvadzat dane, aby mohol riadne vydokladovat svoj prijem ... no na hlavu je tento nas stat ...

fruchtbar
24. sep 2010

@juliap ja som z toho PAF...moj chlao sa ma stale pyta,ze ako to slovaci zvladaju,kedze uz trochu pomery na Sk pozna.....ako moja mama vravi,kde zobrat a nekradnut????

karmelka77
24. sep 2010

@juliap ano ano, je to do 300 EUR ale tu v BA to nie je problem vyuzit ako maximum🙂) ale ked dostanes tento prispevok znamena to ze mas ist do roboty a zarobit na stravu a plienky🙂) len u Vas sa to asi tazko da a preto to ani asi nevyuzijete...no ale na druhej strane snad ani ja, a dufam ze budem moct ostat doma az do troch rokov🙂)

karmelka77
24. sep 2010

@fruchtbar nejak to musi kazdy zvladnut...ale keby som bola slobodna mamicka, alebo by moj manzel zarabal malo tak neviem...ale je takych vela a zvladaju to...ja sa tiez vzdy divim ze ako...ale raz na to mozno pridem🙂)

fruchtbar
24. sep 2010

@karmelka77 ale zas na druhu stranu,spravit si zivnost a opatrovat deticky doma nie je zly napad! Ak mas na to nervy a zvladnes to,bola by to vynikajuca moznost si privyrobit....takych mamiciek sa najde vela,co potrebuju bud na 1 den alebo aaj viac dni cez tyzden svoje dietatko dat niekomu do opatery.....!
Kolko sa moze vobec na Sk zarabat popri materskej?

karmelka77
24. sep 2010

@fruchtbar tento rok nemozes vobec robit popri materskej, od janura sa to uz bude dat...ja na to nervy nemam urcite, mne stacci ten moj a toho si chcem uzit co najviac...a a druhej strane na vedlajsej ulici u nas je sukromna skolka v rodinnom dome a tam su nonstop...tiez to ma nejaka baba ktora ma aj svoje...

cicimon
24. sep 2010

caute
no a aj tie skolky - ved dieta mensie ako 12 resp 18mes nikde nezoberu... a zas si tiez neviem predstavit ist tak skoro robit (teda po6mes)- a dieta co/kde? babky 500km, takze ziadne "odlozenie".
no darmo, chcu ryzovat kde sa da

juliap
24. sep 2010

@fruchtbar no ale este to s tou zivnostou nie je vsetko, musi mat totiz aspon zakladne PG vzdelanie, t.j. aspon strednu pedagogicku, teda, ze ma kvalifikaciu na pracu s detmi ...

fruchtbar
24. sep 2010

@juliap aha.....cele je to akesi komlikovane a na hlavu postavene!

@cicimon je to drzost nahrubsieho zrna....napadla mi pesnicka od Karla Kryla:Hle,jak sa perou.....je to celkom vystizne!

mackopuf
24. sep 2010

@juliap
@fruchtbar ani na to netreba to vzdelanie,ale kolko opletaciek je s hygienou,to vam poviem 😠 Mam s tym svoje skusenosti 🙄

annika11
24. sep 2010

🙂 tak mi máme už náušnice 😀 ani to nebolo také strašné, ako som čakala. A sa mi to zdalo oveľa menej drastické ako prepichovanie. V aute zaspala a o pol hodinku už ani nevedela, že má niečo v ušku. 😉 taká je teraz zlatučká, až sa na ňu neviem vynadívať...

sasikas
24. sep 2010

@annika11 - ste davali nastrelovat?...my tiez este nemame nausnicky, prepichovat som nechcela davat, ale v sobotu mame krstiny tak dostane mala od sestry nausnicky tak to budeme musiet neako poriesit.... 😉

karmelka77
24. sep 2010

@annika11 fotku!!!🙂)))

cheerlady
24. sep 2010

no ja sa k tomu prispevku nevyjadrujem... 🙄 cely teno stat je chory,naco chcu podporovat mamicky,aby isli pracovat???co my nemame pravo uzit si vlastne dieta,len makat cely zivot??? 😠 ja som tiez planovala,ze pojdem po malom ale na rok do prace a potom na druhu matersku,ale vidim,ze tymto pristupom budem rada,ked sa postaram o maleho,aby mal vsetko,co potrebuje! 😠 je mi z toho na grc!!!!!!!!!!!!!!!! aaaaale,skoda reci 😝
@annika11 no vidis ako ste to zvladli 😵
my sme mali este vcera teplotu z toho ockovania,ale dnes uz je dobre,aj ked som sa nevyspala,lebo sa casto budil-asi kvoli tomu splnu 😕

karmelka77
24. sep 2010

Baby kedy sa mozu zacat davat piskoty alebo napr. marina kekse nasim detickam?? Neviete niekto?

maya30
24. sep 2010

@karmelka77 od ukonc. 6 mesiaca, to iste ako napr. rezance a veci co obsahuju lepok.
Ja som dnes kupila avent flasu so sosatkom a ruckami, lebo nas mlady z normalnej flase odmieta vypit vsetko okrem mlieka, tak som si povedala ze to skusim a on z toho krasne pil cajik, no skoro som odpadla, lebo sa ani nezakuckal...sikulko 🙂

karmelka77
25. sep 2010

@maya30 dik, tak este mame cas chvilku, lebo kazdy ma presviedca ze uz moze, dokonca mu minule kamoska uz doniesla piskoty🙂)

cicimon
25. sep 2010

@karmelka77 no myslim ze ani keksy ani piskoty by sa este nemali, kvoli bielku

cicimon
25. sep 2010

podla http://www.kojeni.net/prikrmy.php najskor od 9mes ak nie od roka

maya30
25. sep 2010

@karmelka77 ja by som sa skor priklonila k susienkam ako napr. od hami Safari, tie neobsahuju vajcia a mozu sa od 6. mesiaca alebo aj nestle a sunarka vyraba take susienky...inak, baby, my ako uzkostlivo dbame na to co dame nasim detom do ust a vcera na prechadzke som stretla jednu romsku spoluobcianku s babatkom ktore bolo mensie od mojho a dieta bolo cele komlet zababrane nejakym cokoladovym keksom, malo to rozotrete po tvari, po pulovri a zvysok stiskalo rozpusteny v ruke...no sila...hlavne ze mamicka dymila odusu...bohvie co by nam povedala na tie piskoty, hmm ?

karmelka77
25. sep 2010

@maya30 🙂) pekne, ale zas nevies kolko to malo, podla mna sa oni aj skor rodia pri ich sposobe zivota🙂) tak este teda nie, v oktobri pojdeme do poradne tak sa spytam a dovtedy ma cas...🙂)

karmelka77
26. sep 2010

Ahojte babenky🙂) ako sa mate? My uz skripeme zubkami🙂) sranda je to take pekne...ale tento horny zubok nam dal trochu zabrat, nastastie iba cez den bol mrzuty, ale teraz ked uz je vonku tak zacal zas plackat a ma to dost navrete, asi pojde dalsi🙂) dnes som mu na to dala citron, ste to mali vidiet a pocut aky bol zlaty...ale pomohlo🙂)

lenushka
26. sep 2010

@karmelka77 Ahoj 🙂 Uff, tak ste sa potrapili ☹ Snad to vsetky deticky zvladnu bez problemov. Aj nas bol doslova neznesitelny 2 dni a noc. Brrr, strasne ☹ Nastastie, nieco utalo a od poobedia, ako sa vyspinkal, bol uz cely cas usmievavy....Hned som pozerala, ci nemame dalsi zubok , ale nie.. Neviem, co mu bolo ☹ Teplotku nemal.
Citron? Preco citron?

karmelka77
26. sep 2010

@lenushka ze citron mu tie dasienka trochu stiahne, akoze strpne mu to a potom to neboli, ale iba tak trochu na vatovu tycinku a potriet...mamy nam to zevraj davali ked nam isli zuby, volakedy neboli geliky 🙂) maly nastastie v noci spal len cez den to bolo ako kedy cely tyzden...ale dnes bol mimoriadne uplakany, ale asi aj tym pocasim to je..

annika11
27. sep 2010

@sasikas ahoj, áno nastreľovali sme, lebo sa mi zo zdalo menej drastické ako prepichovanie. Pri prvom malá ani nezaplakala, až pri druhom ušku. Dr. mi vysvetľovala, že to detičky ani nebolí, len trocha páli. Skôr sa vraj zľaknú od toho zvuku pri nastreľovaní, lebo je to blízko pri ušku, také cvaknutie, nič strašné. Ja som sa bála, ale malá v pohode, oveľa viac plakala, ked sme boli na očkovanie 😀 😀 My mse tiež dostali na krstinách náušnice od krstnej mamky, ale neboli vhodné na nastreľovanie, tak nám dr. nastrelila také jednorazové, vyzerajú ako z plastu, ona to dováža zo švédska. Tie sa po 6 týždňoch vyberú a dajú sa vlastné...už sa teším 😉 😉 idem pohľadať nejakú peknú fotku...

bubinkaaa
30. sep 2010

ahojte podte na temu:

---------Kto je proti znizeniu rodic.prispevku?ja som za ŠTRAJK!!! ---------
...............tyka sa nas to vsetkych !!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre