Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
30. sep 2010

Kde ste vsetky??? Od pondelka zaciname plavat🙂)) som straaasne zvedava ako sa bude malemu pacit...inak baby zevraj lepok by sme mali uz zacat zaradovat do jedalnicka...mam kamosku ktora robila na tuto temu velky clanok a ze nejaka vychytena p. doktorka k tejto teme doporucovala zacat uz teraz, lebo cim neskor tym to horsie budu znasat...tak asi zacnem, lebo som zistila ze sice prikrmujeme dve jedla uplne cez den ale mam nejake nedostatky, ako napr. pridavat olej atd...a maly moc nechce masko, tak som ho nenutila, ale asi budem musiet aj to davat castejsie...a ako sa maju Vasi drobci?

zuzmag
1. okt 2010

Ahojte no čím všetkým už prikrmujete vaše detičky???? 🙂

fruchtbar
1. okt 2010

@karmelka77 my uz davame malemu lepok,ked sa pocita korka od chleba....a tusim uz aj piskoty jedol.....ja som chcela neskor zacat,ale vysvetli to chlapovi a svokre 😅 ,ale nehnackoval ani nic,tak to bude asi v pohode!
My papame dve niekedy tri jedla cez den a davame uz mliecko c.2,doporucila nam doktorka,kedze uz tolko papava,vraj je to tak lespie!
Mäsko mu v celku chuti,ale davam jeden poharik za tyzdenmktory zje aj tak na dva krat!
To vies,ze co doktor,to iny nazor,nie?

fruchtbar
1. okt 2010

@zuzmag vsetkym moznych,len mliecne vyrobky vynechavam.....dostava ovocie (slivky,jablka,hrusky,broskyne...)a zeleninku (mrkva,zemiak,hrasok......) a mäsko,zatial len kuracie a sem tam uchmatne kus chleba 😀
On je ako hrdza,poje vsetko! 😉

zuzmag
1. okt 2010

Ano kazdy lekar hovori inač... mne doktorka povedala aby som ho ešte nedokrmovala ale on chudatko tak na nas pozera ked jeme ...tak uz som mu uvarila polievocku - zemiak,mrkva, vcera som mu dala trosku bananika 🙂 .... uz mu mozem pridat aj mäsko?

fruchtbar
1. okt 2010

@zuzmag pomalicky,ak si este len zacala.....mäsko az na koniec..... 😉 daj mu sancu spooznat jednotlive chute a nemiesaj hned vsetko naraz! 🙂 drzime palceky

fruchtbar
1. okt 2010

Moj prave jedol spenat,vlastne ani nejedol,lebo ho z neho napina....tak som mu dala presnidavku s piskotkami a jak sa zaprasilo po nej! 😉

cinocka
1. okt 2010

my papame zatial len mrkvu a zemiak...v nedelu pridavam karfiol a taak...postupne sa ucime na chut zeleninky 😉

annika11
1. okt 2010

@karmelka77 nad tým plávaním som uvažovala aj ja, len som sa k tomu nedostala 😀
Ja som bola celý týždeň chorá 😒 manžel musel vybrať dovolenku, lebo som ležala tri dni v horúčkach ☹ aj malú som sa bála zobrať na ruky, dúfam, že sa nenakazila, lebo by som nechcela, aby prežívala to, čo ja 😒 😒 😒
Ale dnes už pohoda...
Konečne som natrafila na nete na krásnu stoličku na krmenie. Dá sa polohovať opierka chrbta, aj výškovo nastaviť. Ešte počkáme na výplatu 🙂 🙂 🙂
S tým olejom...do kúpených ani nemusíš pridávať, lebo tam už je. Ja pridávam, ked varím. Najnovšie papáme brokolica+zemiak+kuracinka+mrkvička a malá sa za tým ide zblázniť, strašne jej to chutí...
Malej som kúpila detské sušienky nestle a aj to jej chutí....ved komu nie, sú ozaj fajné. Sú bez bielka a nejako špeciálne pripravené. Nemrvia sa a slinami ich krásne rozpúšťa a nelámu sa ako bežné piškoty, takže sa nebojím, že sa jej v pusinke zlomí príliš veľký kus. Dokonca si ich krásne drží sama, ja len dozerám, aby si nestrčila do úst celú 🙂 majú taký tvar ako dlhé piškoty...na skrátenie čakania pred jedlom výborné.
My teraz riešime taký problém, že malá nechce na večeru mliečko. Vypije asi 120ml a potom už nechce. Ale ked jej ho podávam lyžičkou tak spapá celé...bosorka malá 😉 😀
A slávime úspech...odkedy papá mäsko, nechce poobede mliečko, len čajík. Takže úspešne pije mliečko na raňajky a na večeru a cez deň čajík....
Myslím, že to je všetko, čo sa u nás dialo posledný týždeň 😀

annika11
1. okt 2010

@zuzmag aj ja myslím, že na mäsko je ešte skoro, najprv kombinuj zeleninku....a ked ťa už nenapadnú žiadne kombinácie, potom pridáš mäsko

annika11
1. okt 2010

@fruchtbar moja papala zemiak+špenát a tiež to nebola sláva. Zjedla,ale ona zje všetko...ale ten výraz tváre 😉 vtedy som ľutovala, že nemáme kameru 😀 😀 😀

annika11
1. okt 2010

fotečky s náušničkami....ako som sľúbila. Zatiaľ máme také nenápadné, takže sa trocha ťažko fotia. Po 6tich týždňoch konečne vymeníme za tie, ktoré dostala od krstných rodičov...

fruchtbar
1. okt 2010

@annika11 jeeej,aka je zlatucka...a to ma na prvej fotke namalovanu pusinku,ci jedla volaco dobre?
U nas nema spenat ziaden uspech,moj chlap vravi,ze sa ani necuduje,ze to je len pre baby! 😀

karmelka77
1. okt 2010

@fruchtbar no nas maly uz dva krat jedol spenat a v pohode, aj s brokolicou nema problem, on celkovo zeleninku spapa vsetku ale ked je tam maso tak koniec...na 2 mlieko uz tiez prejdeme asi tak do dvoch dni, este miname jednotku🙂) ale uz mame aj dvojku kupenu a dokonca sa nam minule podarilo v rakusku kupit o 3 eur lacnejsie ako u nas..🙂) inak vies co som si vsimla??? Maly mi nechce jest rakuske Hippky🙂) slovenske za tymi sa isiel potrhat, lebo boli riedke a asi do toho nieco dali, ale rakuske su uplne tuhe a asi fakt Bio🙂) sranda ze? a asi nam ide dalsi zub, lebo nejak zas nechce papat a tuto noc sa dost casto budil...zachvili mu naozaj strcim mrkvu do ruky a bude ju jest sam🙂)

karmelka77
1. okt 2010

@annika11 tak so susienkami asi zacnem aj ja, zajtra nieco pokukam🙂)) co sa toho masa tyka, asi kupim hotove masko vo flaske a budem primesavat k zeleninke ktoru spravim, inak to nevidim, lebo mi to moje masko nechce vobec papat, aj olej zacnem pridavat do svojich vytvorov🙂) my ficime aj natkych kombinaciach ze mrkva + spenat + cukina toto mu ide fakt...cim zelensi maglajz tym lepsie🙂) no som zvedava na to plavanie, dnes som mu bola kupit plienky na plavanie tak v pondelok uvidime co a ako🙂) a ten cajik ti pije ako??? Das jej ovocie a potom, alebo iba caj?? Ja som davala broskyne a to mu teda chutilo, dnes sme dali do broskyn slivky, bolo to dost kysle ale chutilo mu to🙂) ale davas na prvu veceru kasu? Kedti potom malo vypije na noc?? tie nausnicky su super🙂) no to ja na svojom neuvidim, teda dufam🙂)) inak s tou chorobou som aj ja minule riesila ze co ked ochoriem, lebo moja imunita je 0 bodov, tiez by musel mm ostat doma, ale si neviem predstavit maleho ani nechytit:(

cicimon
1. okt 2010

@karmelka77 a kde chodite na nakupy do rakuska?

karmelka77
1. okt 2010

@cicimon teraz sme boli v Hainburgu🙂) a kupovali sme mlieko v Bippe🙂) inak plienky maju super v Hoferi, ci ako sa to pise...aj cenovo su super...a tusim najlepsie co sme zatial mali, Pampersky naznasam, a ficali sme na Huggieskach...ale teraz mame tieto vola sa to MYLOVE...

cicimon
1. okt 2010

@karmelka77 no zajtra sa chystame tiez do HA, tak ja len ze kde by sa oplatilo

karmelka77
1. okt 2010

@cicimon v Bippe bola akcia na mlieko, my mame Bebu...preto tak lacno🙂)

cicimon
1. okt 2010

@karmelka77 no nam mlieko netreba, som nejake jedlo a pod 🙂

karmelka77
1. okt 2010

@cicimon jedlo je skor o tom istom cenovo ako u nas...kvalitou ine, ale ako som uz pisala, maly mi rakuske nejak nechce...asi mu chyba v tom ta umelina co u nas do toho davaju a voda🙂) lebo je to huste...

cicimon
1. okt 2010

@karmelka77 no my si chceme spravit vylet a popritom mozno niekde zbehneme

fruchtbar
1. okt 2010

@karmelka77 ja kupujem plienky v Lidli,stoja 7,45 a je ich tam tusim 56ks a maju v strede taku podarenu postavicku URMEL,zlate su,inac MYlove, alebo Babylove stoja tiez tolko isto....najviac sa oplati z hoferu maxi za 13 € a je ich tam 80ks....
Co sa tyka vyziv,my Hipp nekupujeme,zda sa mi to drahe (nie ze by som bola lakoma,ale ryzovat na detoch je hlupost) my kupujeme BabySun Bio v Nemecku (napr.ovocny 190g poharik za 0,67c.)alebo Bebivita. s tou hustotou ti povedat neviemlebo som este nic na SK nekupila,ale s tym mliekom mas pravdu....my kupujeme za 3,25 € tiez Bebivita a je to vraj dcerska firma od Hippu! Rene to chaluje ako zmyslovzbaveny! 😉

annika11
1. okt 2010

@karmelka77 ja som si to pretrpela, že som ju nemohla chytiť na ruky....až ma srdce bolelo 🙂 ale je to pre jej dobro. Keby som mala plný nos alebo ma len bolelo hrdlo ešte v pohode, tak ju pár dní nepusinkujem, ale mňa to normálne skolilo, ja som len ležala, mala zimnicu...tak chorá som nebola už asi 10 rokov 😒 už to mám za sebou, som šťastná.
U nás je teraz takmer každý chorý, tak ani ja som sa tomu nevyhla.
Čajík mi pije krásne, napapá sa a zapije čajom namiesto mlieka. To som rada. Zariadila si to sama, lebo po desiate už nechcela mliečko a ked som videla, že pekne vydrží, dala som jej po obede už len čaj. Prvý deň bola trocha mrzutá, ale na druhý deň už vedela, že bude len čaj a na tretí už aj zabudla na mliečko.
Kašičku som doteraz dávala na olovrant. Lenže malinká sa akosi rozjedla, odkedy papá mäsko, zvládne v pohode plnú misku- nejakých 250-300g. Potom to dorazí na olovrant kašou a večer už vymýšla....vypije len trocha mliečka, čo pred tým zvládla v pohode 210tku. Ale podľa mňa len vymýšla, lebo ked už nechce z fľaše zoberiem lyžičku a ked jej podávam s lyžičkou, spapá celé mliečko...tak ja neviem...možno len usúdila, že je už veľká na cumlík 😉 😉 uvidíme
A možno to predsalen vymením, na olovrant len mliečko, nech si bruško oddýchne a na večeru kašičku.

annika11
1. okt 2010

@fruchtbar nemá maľovanú... 😀 😀 to sme jej so svokrou namiešali do kašičky také čerešnovo-višňové pyré, čo nám namrazila v lete. Dali sme tam len s káv.lyž., ale bola z toho krásna ružová farba 😉 ako barbinka vyzerá 😀

miska246
2. okt 2010

Kojace maminy, s cim ste zacali prikrmovat?

juliap
2. okt 2010

@miska246 my este neprikrmujeme, zacneme az od ukonceneho 6 mesiaca, ale zacnem s mrkvickou varenou aj surovou a jablckom nastruhanym ... aj ked jeden prehresok uz som urobila, varila som jarkovi vyzivku a dala som mu okostovat na spicku lyzicky ...

cicimon
2. okt 2010

@miska246 my zaciname zajtra mrkvou, zajtra bude mat 6mes

karmelka77
2. okt 2010

@miska246 je jedno ci niekto koji alebo nie, prikrmy sa davaju rovnako...

karmelka77
2. okt 2010

@fruchtbar ano kupili sme tie Mylove 80 ks za 11,99 Eur🙂) a su velmi dobre fakt...no hold rakusania su asi lepsi ako my🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre