Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kaktusik007
4. okt 2010

@lenushka jednoznacne ak sporit, tak cez stavebko 😉 poistky su ad jeden predrazene, a ad dva uplne zbytocne.... taketo babatko poistku este nepotrebuje, a ked bude vacsie tak potom bude potrebovat urazovu, avsak najma na drobne urazy, co ani neviem ci je este vobec taka na trhu 😉 - klasicke dospelacke urazove poistky k zivotnym poisteniam su ze ked ti odfiknu prst, a podobne brutality ako nasledky urazu, a ako to maju deti... to este netusim, tomu som sa este nevenovala 😀
a k tomu stavebku - pss ma taku jednu fajn vec, vola sa to ze extra istota, to znamena ze ak by sa rodicovi ktory je na zmluve nedajboze nieco stalo, stavebka bude sporit dalej.... je tam ale podmienka, treba sporit pravidelne mesacne - das si trvaly prikaz a mas..... ak si vybavis dm babybonus, tak pre deti narodene v roku 2010 je tam akcia ze maju uzavretie tejto zmluvy bez poplatku - co je super, pre maximalne vyuzitie tejto ochrany je cielova suma 20000€ z coho je poplatok 200€ a to potesi, ze usetris.... nie????

@maya30
@cicimon este to schvalene nie je, ak to bude schvalene, (chcu ucinnost od 01.04.2011) tak to bude platit iba pre zmluvy uzatvorene po tomto datume - ty totiz tie podmienky cerpania mas priamo v zmluve, a retroaktivne nic robit nesmu :D - dalsia vec, ten material iba teraz siel do pripomienkoveho konania, takze to fakt berte s rezervou 😉

karmelka77
4. okt 2010

@annika11 no nam uz ide štvrty zub🙂)) ale uz sa prerezava, len to moze este trvat aj tri styri dni kym bude vonku a chuda male nespinka poriadne uz 4 dni...uz nech je vonku...ja neviem kam sa ponahla, som sa nedavno smiala ze ked bude mat rok bude mat vsetky zuby a mozu mu zacat padat🙂)))

kaktusik007
4. okt 2010

@karmelka77 ja som mu stvrty zub nasla dnes rano.... 😉

karmelka77
4. okt 2010

Baby mame za sebou prve plavanie - filipko bol totalne vyhukany, takze ani necekol a zaujimalo ho vsetko okolo...len mu tak oci lietalo ako vsetko obzeral...ale super neplakal , vody sa neboji...aj v saune sme boli tam ma ocikal...potom som mu rychlo davala papat, ale chudak ledva sa drzal v stolicke a potom zaspal...som zvedava dokedy bude spat🙂)

annika11
4. okt 2010

@karmelka77 jéééj super 😀 to je dobre, že sa mu to páči

karmelka77
4. okt 2010

@annika11 ano aj ja som rada, len sa neviem ani pohnut poriadne aku mam svalovicu🙂) aspon viem zaco platim popri nom si aj ja zacvicim, neuskodi🙂)

annika11
4. okt 2010

@karmelka77 no vidíš, trocha pohybu aj pre mamičku, to je bonus 😉

fruchtbar
5. okt 2010

Ahojte babenky,
tak my uz pomalicky aj lozime 😉 ,uz mi aj pri prezliekani uchodi....je to cim dalej narocnejsie,ale aj krajsie!

fruchtbar
5. okt 2010

@annika11 ani nam este zubky nerastu a som tomu aj celkom rada,ved neboj,este nikomu tam neostali 😀

Aki ste uz vsetci zubati!!! 😲
@karmelka77 ze 4 zuby,woooow....

sasikas
5. okt 2010

ahojte kocky....
my tiez zatial ani jednoho zuba nemame... 😉 ale ja som mala prvy zub aj so sestrou az v 10 mesiacoch takze ak bude mala po mne tak sa este nacakame.... 😀

@karmelka77 - my sme tiez zacali chodit plavat....mala prvy x bola z toho taka vykulena, ale uz sa jej to zacalo ohromne pacit aja som z toho tiez bola unavena jak kon🙂....akurat ze minuly tyzden sme neboli, lebo sme mali sople a tento tyzden nam tetuska zrusila, bo maju nieco s bazenom.... 😠

annika11
5. okt 2010

včera sme s manželo veľmi dlho debatovali a vyzerá to tak, že ak nám ozaj znížia ten príspevok, pôjde pracovať do zahraničia ☹ žiaľ sme jedna z tých rodiniek, ktorá sa budovala a zobrali sme veru aj úver, ktorý už teraz stíhame len tak tak...takže bud pôjdem do práce alebo on si nájde lepšie platenú.
Je mi z toho tak smutno, dlho sa nám nedarilo otehotnieť a potom sme prekonali potrat a teraz by som mala ísť do práce od 9 mesačného drobčeka? ani jedna alternatíva sa mi nepáči ☹ ☹ ☹

annika11
5. okt 2010

@fruchtbar krásne, šikovní ste....naša zatiaľ len cúva, ked je na brušku 🙂 ale ked si ju tatino položí na seba a má sa kde zaprieť, tlačí sa odušu hore, ako taký červík 🙂 🙂

lenushka
5. okt 2010

dakujem, baby este raz 🙂 aj tebe @kaktusik007, som v dm babybonus, ked pride mm, tak si to prestudujeme 😉
@karmelka77 super, ze sa mu tam paci 😉 parada 🙂 Aj ja som chcela chodit, ale akosi nam to nevychadza...☹ atb...musi nam stacit vanicka 😀 nooo, trochu pohybu by ani mne neuskodilo 😝
Lozenie 🙂 u nas je tiez zatial cuvanie s otacanim aj o 150° 😀
@annika11 to mi je strasne luto ☹ Vsetkych mamiciek... Pravdou je, ze ja sa o to velmi nezaujimam 😅 lebo sa ma to netyka (som studentka a zatial som len brigadovala..a DobrovolneNemocenskePoistenie sme nestihli platit..chybalo by nam par dni ) a dalsie babätko mam(e) naplanovane tiez este pocas Ing. studia... Teraz nam vlastne ostava len si zvazit, ci sa nam pri druhom baby oplati platit DNP... Je to svinstvo, co s nami robia... Nemam slov.. 😢

karmelka77
5. okt 2010

@fruchtbar no vidis, niekomu idu zuby a niekto uz lozi🙂)) mame to podelene🙂) super gratulujem🙂)

karmelka77
5. okt 2010

@annika11 to mi je luto, na vyber asi moc nemas...neviem si predstavit zeby moj mm isiel prec z domu, lebo maly je taky nacasovany ze presne vie kedy je s nim, cez vikend sme nieco robili ja som bola s Filipkom a tatino makal...maly mi ani jest nechcel kym neprisiel tatino a nebol pri nom, a ked prisiel normalne som ziarlila, to bolo radosti ze ho vidi, a to bol pri tom doma, len pred domom nieco robil...a nie mimo SK...skoda, tak ale nejak si snad zvyknete...myslim ze vsetci mame uvery, len niekto vacsie niekto mensie, a hlavne s tou robotou je to hruza asi u Vas...neboj bude to dobre..

miska246
5. okt 2010

Ahojte maminy, rozhodla som sa, ze do piatku cakat nebudem a dnes som dala malej po kojeni prvy raz mrkvicku... Myslim, ze 99% toho, co som jej davala bolo na podbradniku a na bodikoch a 1 % spapala... 😝 😝 😝 Dufam, ze som jej neuskodila. Co myslite??? 🙂

annika11
5. okt 2010

@miska246 tých pár dní určite neuškodí, sú aj horšie veci 😉 všetky takto začínali detičky..., že sa najprv napapal podbradník 😀 😀 😀 len pozor na mrkvu, ťažko sa perie

annika11
5. okt 2010

@karmelka77 ved aj ja si hovorím, že nejako už len bude...len nám bude za ním smutno.

miska246
5. okt 2010

@annika11 no tak to sme vyhrali, lebo mame na sebe biele bodiky, vlastne teraz su bielo-oranzove 😝 😝 😝 A aj moj manzel chodi pracovat do ciech, na tyzdnovky... akurat dnes v noci odisiel...rano som si aj trosku pofnukala, mne je to vzdy tak luto...

kaktusik007
5. okt 2010

@lenushka tak v tych poukazkach, co si dostala, je poukazka aj na to stavebko pre krpceka 😉

maya30
5. okt 2010

ahojte baby, stalo sa vam niektorej ze babo nechce banan ? Ja donho neviem dostat ani stipku, tak som mu skusala dat vecer aspon kasu s bananovou prichutou ale ani pocut...vypluva a place a po obycajnej ryzovej sa len tak zaprasi...
@karmelka77 ked idu malemu zuby nema aj inu stolicu ako predtym ? moj predtym kakal raz za den zelenu kaku a teraz aj 4x zltu riedku, tak rozmyslam ci mu nahodou nejdu zuby lebo zatial sme aj my bezzubaty 😀

karmelka77
5. okt 2010

@maya30 mne nechce banan tiez absolutne a dokonca aj jablka!! Tak nie si sama neboj, my davame zatial iba hrusky, slivky, broskyne, to mu chuti...a nemal inu kaku pri zuboch, ani teploty nic...ale kazde dieta je ine, moze to byt aj zo zubou...

maya30
5. okt 2010

@karmelka77 aha, tak ja som zatial skusala len banan, jablkovu vyzivu, dusenu hrusku a nechcel ani jedno...zajtra planujem broskynu...este som sa ta chcela spytat, ze ked ti Filipko nevypije caj ani vodu a uz prikrmujes 3x denne tak vlastne o tolko menej tekutin ma oproti tomu ako ked mal mlieko ? (no toto neviem ci som zrozumitelne sformulovala 😎 ) Ja som si vsimla ze po prikrme cika ovela menej aj napr. rano maval kilovu plienku a teraz, ked davam vecer kasu, skoro nic...ze ci to nevadi ze maju taky ubytok tekutin...moj si sice cucne trochu caju ale ziadna slava...

karmelka77
5. okt 2010

@maya30 vies co je zaujimave, ze aj ked papa prikrm, on praveze po nom cika viac, nechapem ani ja, ale beriem to tak ze v zelenine je voda tak preto, ale vzdy aspon 10ml. donho caju natlacim...pisem jak...🙂)) ja prikrmujem iba 2 krat za den, obed a potomo 17.30 papa ovocie...

maya30
5. okt 2010

@karmelka77 ved aj ja sa tym ukludnujem ze vsak aj v zelenine aj v mliecnej kasi je voda a vsak raz sa bude musiet naucit pit aj ine ako mlieko

annika11
5. okt 2010

@miska246 veru aj nám bude smutno. Ešte nevieme, ako to bude na koľko pôjde. Keby chodil tak, ako moja svokra, na dva týždne a potom dva týždne doma, to by bolo super. Nechcela by som, aby chodil na viac ako 3 týždne. Najviac sa bojím, že zostanem prakticky sama na všetko. No čo už, nebudeme ani prví, ani poslední, čo takto žijú.

Dnes sme kúpili digitálny teplomer do uška a na čelo, prikladá sa na 3 sekundy na tepnu. Máte niektorá skúsenosti s takýmto teplomerom? Doteraz sme merali klasika v riťke, ale malá to neznáša a stále je kopa plaču, kým zmeriame. Toto má podľa mojej mamky po mne 😀 😀 Tak sme na radu doktorky kúpili aj takýto a budeme to striedať.

annika11
5. okt 2010

@maya30 naša banániky síce papá, ale sestrina dcéra, ked bola malá tiež nechcela banánik, ani ban.kašičku. Teraz má 4 roky a banánik v pohode zje, dokonca kradne malému bračekovi z ban. kašičky 😉 😉
Inak moja v poslednej dobe štrajkuje, takmer vôbec nechce mlieko. Na raňajky horko ťažko zvládne 180ml a na večeru už do nej tlačím, ked vypije 120, som rada. Cez deň pije čajík, ale tiež som si všimla, že trocha menej pišá, ale nie je to extrém, stále je mokrá plienka.

miska246
5. okt 2010

@annika11 A kam ti pojde drahy za pracou? Je to o nervy na tomto Slovensku... ak chceme mat vlastne byvanie, musime mat uver, ktory pri slovenskych platoch nemame sancu splacat... A aj my mame digi. teplomer, je to super vec, malej mozem merat teplotu aj ked spinka a ani sa nepohne... nam vobec nechcela digi. do ritulky, strasne kopala nozkami a bojovala ako drak... 🙂 🙂

maya30
5. okt 2010

@annika11 my sme mali najskor celovy teplomer z lidla ale bol o nicom, robil velke odchylky v merani, aj o 1st., tak sme kupili v lekarni, znacku neviem ale stal cez 30euro a ten je spolahlivy....
Aj my sme mali krizu ked asi tyzden po zavedeni prikrmu nechcel mlieko, ale nenutila som ho a do 2 tyzdnov sa to same upravilo, ale aj tak nevypije viac ako 180ml v jednej davke

annika11
5. okt 2010

@miska246 pôjde asi do rakúska, lebo tam hľadajú stolárov na montáž nábytku. Dostane plat pribl. 1200 eur, teraz dostáva nejakých 430, takže to bude zmena k lepšiemu, len dúfam, že to zvládneme ako rodina, lebo tu kolo nás sa kopa ľudí rozvádza kvôli tomu, že idú za robotou a potom si prestanú rozumieť... ☹ 😒
S tým teplomerom sme na tom boli rovnako, som sa radila s doktorkou a ona mi povedala, že netreba malinkú trápiť, lebo jej aj od toho stresu môže teplota vyskočiť. Ževraj sú dnes tie teplomery kvalitné, prepracované. Tak som dnes minula svoje úspory 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre