Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
12. okt 2010

ahoj. my už máme jednotky len trošku, domíňam a dám dvoječku už len. Nám tie slivočky dnes zabrali, malá sa ráno dve hodky vyspinkala a pekne sa ešte v postieľke po spaní vykakala a malá peknú stolicu, nie tuhú. Ja som jej tie slivky nedala do mliečka, len som ich vymixovala a dala tam jenu psotrúhanú piškótku a pekne jej to chutilo, hoci mne sa to zdalo kyslé.
lenushka a ty dávaš aj kaleráb? Ja som ešte neskúšala, lebo ten patrí k tm neskorším zeleninkám. Zdá sa mi dosť výrazný a trošku sa ho obávam. Skúsime aj Maríny, ja som ich tiež dávala Filipkovi, no ale on už má 5 ročkov a už si nepamätám všetko ako presne a s čím sme kedy začínali. No idem, lebo malá mi tu vyťahuje nabíjačku. pa a díky holky. Je to tu supiš. 🙂

p69majka
12. okt 2010

A lenushka, ja by som nedávala aj žĺtok, aj mäsko, to už sa mi zdá moc, ale nechám na Teba. Si určite šikovná mamka 😉

maya30
12. okt 2010

@p69majka aj my papame bebu ha a pokial tvoja mala nepapala ine mliecko tak nevie ze ine chuti mozno lepsie...my mame toto mlieko od zaciatku a chuti nam v pohode...a malo by posilnovat imunitu dietatka do 5 rokov...ono nie kazda alergia je vrodena, to je tusim len senna nadcha, atopicky exem a astma, ostatne mozes ziskat aj napr. skorym zavedenim nejakej potraviny (orechy, kakao) alebo aj neskorym zavedenim trebars lepku. Nechcem poucat ale ja som u starsieho syna dala lepok az v 8 mesiaci (lebo som to niekde citala 😒 ) a od 2 rokov je alergik aj napriek tomu ze bol riadne kojeny a bolo mi povedane ze to moze mat suvis s tym lepkom, takze odvtedy beriem vsetky clanky s rezervou

maya30
12. okt 2010

@p69majka kalerab mozes kludne dat akurat rataj s tym ze zapeka...aspon u nas 😉

p69majka
12. okt 2010

Ahoj. Ja teda neviem ako mliečko chutí malej, mňa vždy len trápilo, že pije len 120 ml a iné deti v jej veku viac pijú na jednu dávku, len ona to dobieha asi v noci. Ja poviem pravdu, že to mliečko mne napríklad chutí a ked ho nedopije, kludne si ho dám do kávy. Môj syn je astmatik a má eozinofíliu a ja tiež, mám celý rok nádchu. Malý má aj reflux. Tiež som mu dávala piškóty od 7.mes,, ale zase bol kojený len 7 týždňov a mliečko sme mali Nutrilon AR kvôli refluxu. Teraz ked má 5 rokov, je to lepšie a nebýva tak často chorý, ale sme si užili svoje. Ja to tiež beriem s rezervou, lebo mne to tiež niekedy pripadá, že čím viac človek dáva pozor na to čo dieťa zje, tak je to neskôr o to horšie. Asi to všetko jednoducho netreba brať tak doslova a každé dieťa je aj tak iné. A poviem ti aj ohladom toho refluxu u malého, my sme boli aj dva krát v Šrobárovom ústave v Tatrách a aj ked sme dodržiavali refluxný režim a brali lieky tak malý mal o rok také isté výsledky a lieky sme dostali znovu. Už tam viac nepôjdem. Určite mu klíma pomohla, ale je to fest drahé a to radšej môžeme ísť s celou rodinou na týždeň do Tatier a splní to to isté. Aj more mu veľmi pomohlo a máme aj inhalátor a inhalujeme Vincentku a dávam aj malej inhalovať, hrozne sa jej to páči. S tým kalerábom radšej počkám, lebo malá mala od malička problémy s kakačkami a kakali sme len s rektálnou trubičkou. Potom sa nám to upravilo, dávala som kamilkový čajík a pijeme ho doteraz na striedačku s feniklovým.
🙂

annika11
12. okt 2010

ahojte baby, niekto tu spomínal jogurtík, tak ja som trocha bádala a dočítala som sa, že od 5-6 mesiaca už môžu, tak som sa na to spýtala dnes doktorky a ona mi povedala, že môže, lebo nie je kojená, papá príkrmy, teda ju jogurtom neodvyknem od mlieka a, že jogurt obsahuje probiotické kultúry, na dobré trávenie. A ked som sa pýtala, na alergiu na kr.mlieko, povedala, že takýto alergici dobre znášajú jogurty a ked malá pije sušené mlieko, aj to je získavané vlastne z kravského, takže by sa to už prejavilo... 😅
Tak som malej kúpila na olovrant biely jogurtík, nastrúhala som jablčko a pridala som jej tam dve lyžičky jogurtíku. Skôr len tak symbolicky. Mám sledovať stolicu, ked pridám jogurtík, či nebude hnačkovať, ale malá je spokojná a práve kakala a bolo to také normálne 😅 😀 ani tvrdé, ani príliš tekuté 😉
Sestra má 9 mesačného chlapčeka a ona mu dáva jogurtík od 6. mesiaca, dr. jej povedala to isté, čo mne...tak sa výnimočne dve dokiny zhodli 🙂

maya30
12. okt 2010

@p69majka tak to mi je luto co ste si uzili s alergiou, tiez sme sa prve roky velmi trapili, ale nastastie je to kazdym rokom lepsie a lepsie, ozaj je pravda ze ta imunita vekom silnie...maly stale berie lieky, ale chory byva zriedkavo a zachvaty kasla nemal ani nepamatam, tak drzim palce aby to aj u vas bolo tak...
U nas bol problem s tvrdou stolicou po zavedeni prikrmu, lebo vypil menej tekutin a ine ako mlieko nechcel, teraz si uz da aj trochu caju a aj viem z coho ho zapeka tak s tym len opatrne.
Zajtra mame poradnu, tak sa tesim, opytam sa na piskoty aj na jogurt, som zvedava co sa dozviem 😀

karmelka77
13. okt 2010

@annika11 ja som dala vcera malemu jogurtovu presnidavku od Nestle...bala som sa trochu no ale ked pisu je to od ukonceneho 6 mesiaca tak som skusila...velmi mu to nechutilo, ale nieco zjedol...aj my ideme vo stvrtok k doktorke tak potom tiez napisem, uvidime tie nazory...🙂))

annika11
13. okt 2010

http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page... celkom dobré receptíky pre detiská 😀

maya30
13. okt 2010

ahojte tak ja som spat z poradne, vazime 8560g, dlzka 74cm, hlavicka na pravej strane este stale makka ☹ ale inac vsetko ok. Maly sa krasne predviedol, vyskal, dzavotal a usmieval sa na doktorku cely cas, taka som bola nanho hrda 🙂 Co sa tyka prikrmovania, maso mam davat 4-5x do tyzdna, 1x prestriedat so zltkom, mozem mu davat surove ovocie, najskor za lyzicku a postupne viac aby ho nenafuklo, dokonca hrozno bez supky a jadierok 😲 , takisto piskoty, ale bezvajecne a dokonca uz moze aj biely jogurt, sladku activiu, bud samotnu alebo pridat k ovociu, takze v podstate mi to vychadza tak, ze moze vsetko okrem alergenov. Este dopapame zbytok beby 1 a prejdeme na 2. A mame zacat davat fluor na zuby, davate uz niektora ?

juliap
13. okt 2010

@maya30 super vaha ... pekne pribera ... trosku zavidim, ze uz mozte vsetucko papkat, ale vsak my vas dobehneme, ked zacneme prikrmovat, ta sa potom nezastavime ... a piskoty u nas maju uz dokonca bezlepkove, celkom fajne, tak asi zacnem potom u maleho s tymito a neskor obycajne ...

karmelka77
13. okt 2010

@maya30 no super ake dobre miery🙂) my ideme zajtra ale mame uz skoro 10 kg🙂) Ten fluor to ma teda dostalo🙂)) ja som sa pytala zubara minule a povedal ze len cistit vacsie necistoty a davat pozor na cukor ale fuor no teda...sladka activia - to ako ten normalny ovocny jogurt???

cicimon
13. okt 2010

@maya30 to fakt sladky jogurt?

maya30
13. okt 2010

@cicimon
@karmelka77 bielu activiu, ale sladku, tiez som sa divila, lebo co som citala tu na fore tak baby radia smotanovy biely jogurt, tak neviem...vsak ublizit mu to nemoze, ved aj tie kase su sladene a tomu cukru sa casom aj tak nebude dat vyhnut...
pamatam sa ze tie tabletky na zuby sme brali este v skolke (my co mame nad 30 😎) Potom sa prislo na to, ze je to pozde, tak sa to davalo hned od narodenia a teraz po novom zistili ze je to najucinnejsie ako prevencia proti zubnemu kazu ked sa to berie od 6 mesiaca. Ale poistovna ich nepreplaca, preto niektori lekari na to ani neupozornia. Volaju sa Natrium Fluoratum a my ich budeme brat ... pre istotu 😉

@juliap ja zavidim tebe, ze mozes kojit 😉

karmelka77
13. okt 2010

@maya30 ja neviem mam sice nad 30🙂) ale ked sme to brali v skole niektorym z toho dost cernali zuby...viem co to je ale neviem si to predstavit davat...tie sladke activie su s pridanim ovocia v podstate, takze asi je to jedno ci je iba biela alebo s ovocim, ktore by sme im aj tak do toho dali...ale zaujimave, zachvilu zistime ze im mozme dat naozaj aj tu klobasku do ruky a nech si zuju🙂))) ako to leti...🙂))

cicimon
13. okt 2010

@karmelka77 len toovocie v jogurte je dostine ako surove a aj toho cukru je tam omnoho viac

maya30
13. okt 2010

@karmelka77 cernali zuby? to vazne? to som este nepocula...ja som tie tabletky davala aj starsiemu synovi a ma zuby samy kaz, takze nam velmi nepomohli, no ale na skodu to nie je, tomuto druhemu to mozno pomoze (aj ked velmi neverim)

karmelka77
13. okt 2010

Baby posielam fotku maleho z plavania🙂))

lenushka
13. okt 2010

@karmelka77 uuuzas 🙂 Ake leharo 😉 Krasne 🙂
@maya30 naozaj krasne miery 🙂 74, fiiiha 🙂 A ja placem, ze nas je velky 🙂 Nas ma teraz 69cm a asi taku istu vahu... 🙂 😝 Ale mozno vas dobehneme 😉 To vazne sa este trapite s mäkkou hlavickou? ☹ ☹ ☹ Som mylsela, ze uz nie ☹ A co, este beriete tie jednorazove davky vit.D? Drzim palce, nech sa to uz skonci 🙂
S jogurtom ste ma potesili 🙂 Ale s nim pockam do uk. 6mesiaca...aby toho nebolo vela..piskoty, surove ovocie, jogurt... 🙂
@annika11 a vy uz nekojite? Mne sa tiez akosi straca moznost maleho kojit..pretoze cez den je na UM a zeleninke, kasi..jedine v noci a nadranom ho kojim... Tak snad aspon to nam vydrzi... Ale ked si spomeniem, ake sme mali problemy a bala som sa, ze ani do 4 mesiaca nevydrzime... 😉 Snad vydrzime co najdlhsie...

annika11
13. okt 2010

@lenushka 😢 my už dlhšie vôbec nekojíme, malá sa prestala v noci budiť a to už mi mlieko odišlo potom zo dňa na deň a nedalo sa už nič robiť...Teraz už pije mliečko len 2x denne, ráno a večer, cez deň už pekne papá. Od dneska dokonca pijeme 2ku mliečko a malá stiahla 180tku, čo je super, pretože v poslednej dobe už nechcela večer mlieko a vypila sotva 120ml, tu mi mamičky poradili, že načase zaviesť 2ku, tak sme to urobili a možno zabralo...

Baby ešte k tým jogurtíkom, mne sestra odporučila značku YOPLAINT, je taký extra pre detičky, je bez éčiek a neviem, čo všetko ešte. Už mám v chladničke 😉 zajtra ho malá bude mať na olovrant. Ja uprdnostňujem skôr voľbu kúpiť biely jogurtík a zamiešať k nemu čerstvé ovocie, zdá sa mi to lepšia voľba, ako kúpiť ovocný, v ktorom nie je 100% ovocie, ale len nejaký sirup alebo nejaké dochucovadlo.... 🙂

annika11
13. okt 2010

@maya30 no vidíš, v podstate ti potom doktorka povedala to isté ako nám, aj sestre...tak sa zhodli už tri 😀 niečo na tom bude 😀 😀 😀

cicimon
13. okt 2010

@annika11 suhlas, ja som pred chvilou citala zlozenie marhulovej aktivie, a len mizive % ovocie a okrem ineho kukuricny skrob, cukor ,paprikovy extrakt!!!a neviem co este.....to fakt radsej plnotucny jogurt a do toho radsej ovocie nastruhat

annika11
13. okt 2010

@cicimon ja teraz akurát študujem ten YOPLAIT-obsahuje: mlieko, ovocná zložka ( u mňa konkrétne višne-cukor-koncentrát z červenej repy-prírodná višňová aroma), sušené mlieko, jogurtová kultúra, tuk ( 2,6% hmotnosti)
je bez- umelých arom, bez farbív, bez konzervantov a bez stabilizátorov.
Je tu aj nejaká stránka- zivotbezecek.cz, yoplait.cz,jogurt-jo.cz, tak sa idem zo zvedavosti kuknúť aj tam
Ale tento jogurtík sa mi celkom pozdáva.

cicimon
13. okt 2010

@annika11 no to sa este da......asi pri takych malych detoch fakt treba citat zlozenie, ja by som do roka cukor len minimalne a s jogurtami a piskotami pockam este par mesiacov

min stranky oprikrmoch odporucaju bliely jogurt od 8mes..

karmelka77
14. okt 2010

@cicimon ty mozes cakat ked kojis, ale pri nekojenych detoch musis odratat 2 mesiace so vsetkeho, lebo aj prve prikrmy zacali v ukoncenom 4 tom mesiaci a nie 6 tom ako sa vsade pise...tak jasne ze vy by ste mali pockat a v nasom pripade uz musime, aby zas nebolo neskoro...

cicimon
14. okt 2010

@karmelka77 ved ok,ale zas sladke jogurty by som nedavala, ked uz tak biely a dat do toho cerstve ovocie

cheerlady
14. okt 2010

ahojte baby,Risko je v sutazi na FB,tak ak chcete,poslite mu hlas kliknutim na "paci sa mi to"pod jeho fotkou.dopredu vsetkym dakujeme 🙂
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=16085956...

karmelka77
14. okt 2010

AHojte baby, tak sme boli dnes v poradni - miery: 9145 g. a 71,5 cm...🙂) co sa tyka stravy mozu uz naozaj vsetko, rozok, chleba dokonca maslo...jogurty ale zacat sa ma bielym a potom sa mozu aj ovocne ale vzdy jeden druh ovocia v jogurte koli zisteniu alergie...cize nie lesna zmes, ale napr. jahodova...aj piskoty nam povedala ze mozme...
@cheerlady uz sme hlasovali🙂)))

fiffinkaa
14. okt 2010

ahojte, áno už aj rožok aj jogurt? ..už si to tak nepamätám ako to bolo pri prvom..no moja pediatrička má na to trochu iný názor..my sme na umelom mliečku a ona mi stále tvrdí že čím neskor začnem s "normálnou" stravou tým lepšie..ked mal 4 mesiace a pýtala som sa na príkrmy, tak mi povedala že mám počkať aspoň do jeho 5 mesiacov, že je to len reklamný ekonomický ťah, ked na tie kaše a príkrmy píšu že vhodné od 4.mesiacov.....???
...tak sme sa riadili podla nej, malý mal v utorok pol roka a zatial papal 7 príkrmov, takže sme začali len pred siedmimi dňami 🙂
neviem, čo si o tom myslíte? ked čítam že už možu rožky a jogurty a vlastne všeckooo,???iank my máme už dva zuby 😀 😵

karmelka77
14. okt 2010

@fiffinkaa co lekar to iny nazor, ale neviem...hovori sa ze treba zacat skor ked ste na um koli tomu ze potrebuje uz ine vitaminy, zvykat si na alergeny...lebo zas ked to neskoro nasadis je zle a ked skoro tiez...ale vsetci co sme tu a sme na um dokrmujeme od ukonceneho 4 teho mesiaca...a sme na tom skoro rovnako a teraz nam aj lekarky povedali v podstate to iste...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre