Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
14. okt 2010

@karmelka77 pozeram, ze mame podobnu hmotnost 🙂 len my papame MM a jeden zeleninovo-masovy prikrm na obed, lepok este vobec nie a od zajtra zacnem davat aj ovocie 🙂

@fiffinkaa moja pediatricka ma podobny nazor ako tvoja, pytala som sa na lepok - ze mame este cas od ukonceneho 7. mesiaca aj to zacneme krupicovou kasou na noc

karmelka77
14. okt 2010

@stanusa jasne ked ste na mm ste mali cas na prikrmy pokial staci mm🙂)

fiffinkaa
14. okt 2010

tak je to asi na každej z nás 🙂 ..ja si myslím že o nič sme neprišli, ked sme začali o niečo neskor, zeleninkový príkrm máme za sebou, teraz skúšame ovocie a mám kúpenú už aj kašičku, len mu musím nechať pár dní na vyrovnávku, lebo sa bojím ked mu spravím zo dna na den takéto zmeny, že mi prestane tak dobre buvať v noci, prespávame celú noc od cca dva a pol mesiaca...ako som však nasadila prvý príkrm, tak sa začal budiť po tri noci,taký bol v nepokoji, pomrnkával, ale už je to zase v poriadku 😀 😀 😀
som rada že som túto tému objavila kočky, budem sem chodiť "na rozumy" 😀

karmelka77
14. okt 2010

@fiffinkaa mne maly tiez spava od druheho mesiaca celu noc a budil sa len ked mu nieco bolo, hlavne zuby...inak spi stale...neviem ci to moze byt prikramami...skor asi nie...ved to mu davas na obed a kym ide spat ani nevie ze to jedol...ved preto sme tu vsetky aby sme si radili🙂))

fiffinkaa
14. okt 2010

@karmelka77 ano? no to je super že ti tiež tak dobre buva 😀 , pri prvom som mátožila 😝 ..ja dávam príkrm ako olovrant, no vlastne ešte neskor, o 16tej mlieko a o 18tej zeleninku a o 20 tej mlieko a buvať🙂

karmelka77
14. okt 2010

@fiffinkaa preco davas o 18.00 zeleninu??? Na obed by sa malo...to je v kazdej knizke...Mojmu malemu zeleninka dost rychlo vytravi...

fiffinkaa
14. okt 2010

@karmelka77 naozaj? to som vážne nevedela, to mi aj pediatrička vravela že možem olovrant nahradiť napr. tým zeleninovým príkrmíkom, tak som po tom už nejak nepátrala....karmelka dakujem, od zajtra to zmením...ale ked mu to dám na obed, mám ho potom dokrmiť ešte mliekom?..nedostane z toho hnačku?

karmelka77
14. okt 2010

@fiffinkaa podla toho kolko ti toho zje...ja ked som zacinala s prikrmami spapal malo zeleninky a dokrmovala som ho mliekom, to sa normalne robi, postupne cca do 1 mesiaca uz mlieko nepotreboval stacila zeleninka...to postupne vypustite...a nemal problem s kakanim, praveze tym ze je na um by som bola rada keby z toho lepsie kakal, ale nebolo to tak...u nas je to raz za den a to ame vzdy ulohu dna, ale dari sa...🙂)

cicimon
14. okt 2010

@karmelka77 a ked uz teda zjedol dost prikrmu,tak ti uz UM nechcel?tak si vedela ze ma dost? u mojej sa v hociktorej casti dna este nestalo, aby nechcela MM...
@fiffinkaa jasne,obed zeleninka a ovocie na olovrant cca po mesiaci

karmelka77
14. okt 2010

@cicimon zalezalo od toho kolko zjedol, ale ked mi zjedol 200 g. som mu uz ani nedala keby aj chcel, dostal caj a bolo po obede🙂)) on je zas taky ze keby som mu aj teraz strcila flasku tak by jedol az do prasknutia...tiez som sa bala toho mu nedat, aj teraz ked mi zje aj iba 100 g. mu uz mlieko nedavam, aby pochopil ze mal obed a bud ho zje alebo nie, a nastastie zatial nemal problem vydrzat do dalsieho jedenia...

cicimon
14. okt 2010

@karmelka77 a vzdy vazis kolko zje?

maya30
14. okt 2010

@karmelka77 peknu vahu ma drobec, veru, desiatka sa blizi 😉 ...

@lenushka tiez som bola prekvapena ze ta hlavka stale nie je v poriadku, kazdy den sme vonku, nechavam nanho svietit slnko a nic z toho...a uplne som sa zabudla opytat ako dalej s vigantolom, my sme ho mali 2 mesiace vysadeny, budem tam musiet nabehnut znovu...

@cicimon moj napriklad uz od zaciatku po zelenine nechcel UM vobec, aj ked spapal len par lyziciek, chut na mlieko dostal najskor za 2 hodiny

Baby ja by som sa dnes najradsej nakopala.... normalne som zabudla dat malemu poobede papat...doma chaos, ulohy so synom, rychlo do obchodu, potom odviezt na plavecky, este aj na prechadzku som bezala...uplne som zabudla ze o 17 mal jest, aj sa mi zdalo ze uz by mal spat ale nechcel, len mrnkal, potom spustil riadny rev a az potom mi trklo, chuda moje male flasticku dostal o stvrt na sedem... 😒

karmelka77
14. okt 2010

@cicimon nevazim, ale mam tie avent pohariky a tam je mierka tak podla toho viem kolko zje🙂)

karmelka77
14. okt 2010

@maya30 pekne teda...ale sa divim ze vydrzal, lebo ja sa snazim vynechat malemu zamerne jedno jedlo za den a neda sa to ani posunut o 5 minut..aj dnes o 15.00 sa zobudil ked mal jest a normalne som nestihla urobit mlieko a ked som sa priblizila s flaskou nacahoval ruky az sa triasol a otvaral usta🙂)) Inak co sa tyka Vigantolu - akurat som sa dnes dobre vytocila...lekarka ma poslala do lekarne ze ved uz je Vigantol na trhu...v lekarni mi povedali ze to nie je pravda, ze chvilu bol ale zas ho stiahli, ze dva krat denne volaju dilerom aby im ho dodali a ze nie je...a zevraj sa ma nejaky naviest z Ruska a tu sa ma prelepovat!!! Hruza toto fakt!!

annika11
14. okt 2010

@cicimon ja som to tiež riešila ako
@karmelka77 ...ked už malá papala príkrm mesiac a celkom dobre už jedla, začala piť aj menej mliečka. Ono ked sa poriadne napapajú, tak samé prestanú piť toľko mlieka. Ked som videla, že už zbytočne robím toľko mlieka, že ho nechce, dala som jej len čajík...po prvý krát bola trochu mrzutá, že nemá mlieko, ale na druhý deň už v pohode vypila čajík a už ani nepamätala, že má byť mlieko...odvtedy už nepije poobede mlieko. Nepije ho už ani po kašičke a ani po ovocí....suma sumárum pijeme mlieko už len ráno a večer....takže myslím, že môžem povedať, že sme to celkom dobre zmákli. Dnes zbaštila celý ten detský jogurt, čo som spomínala, nebolo jej vôbec zle, bola spokojná a usmievavá...

Aj ja som zozačiatku stále vážila 😉 😀 teraz už viem tak podľa misky odhadnúť 200g,niekedy viac, podľa toho, aký zemiak očistím 😀 ale niekedy sa mi zdá, že by zvládla aj 300g...
Neviete niekto presne, koľko by mali zjesť teraz gramov??? alebo nejaká tabuľka by mi bodla, nech si to porovnám...

annika11
14. okt 2010

@maya30 😀 😀 😀 no pekná mama si ty... 😀 u nás by sa ti to tiež tak ľahko neprepieklo 😀 😀 😀
Najprv by ti to pripomenula moja svokra, ktorá v kuse mrmle pod nos, že malej nedávam dosť jesť a potom by ti to pripomenula malá, to nemusím vysvetlovať, že ako 😀

cicimon
14. okt 2010

@karmelka77 ja mam od pondelka vigantol s novym kvapatkom,nie gumenym

cicimon
14. okt 2010

@annika11 ze plna davka - kedy uz netreba mlieko - je 150-200g

annika11
14. okt 2010

@cicimon no áno, to už moja papá, už som to spomínala, ale či a o koľko to potom postupne treba navyšovať dalej...to by ma zaujímalo

cicimon
14. okt 2010

@annika11 no podla mna nie, tolko ma zjest a dalsie jedlo o x hodin (ved ani my nejeme kazdy den viac a viac)

karmelka77
14. okt 2010

@cicimon tak ja uz potom neviem, lebo lekaren v ktorej som bola ma vzdy vsetko a aj vedia vsetko zohnat...uz som z toho dost na nervy, lebo to maly uz dlho nedostal...aj ked mu davame rybi olej a zltok ale aj tak...skusim ist asi do Ruzinovskej lekarne, snad tam uz naozaj bude...

cicimon
14. okt 2010

@karmelka77 ja som to kupila v lekarni v kauflande v petrzalke - dr.max

maya30
14. okt 2010

ja som si dnes povedala ze sa oplatilo rodit ku koncu mesiaca 😀 Prisla mi materska za 21 dni aj rodicovsky prispevok v plnej vyske ... skoda ze len tento mesiac, ten buduci to uz bude zleeeeee

karmelka77
14. okt 2010

@maya30 tak to som zvedava ako dopadnem ja, lebo mne prisla polovica materskej dnes tak som zvedava aky rodicovsky mi potom daju za druhu polovicu mesiaca..🙂) ale v kazdom pripade potesi

maya30
14. okt 2010

@karmelka77 mal by ti prist cely, mne to vraveli na socialke ze ten sa neprepocitava, vsak ja som ho tiez dostala vsetok, inak by mi priznali len za 9 dni

cicimon
14. okt 2010

rodicovsky sa dava vzdy ta ista suma,len MD je za dni..

a do kolko dni vam prislo rozhodnutie o RD?

annika11
14. okt 2010

@cicimon ja som dostala rozhodnutie hned, ako som dala žiadosť, tá pani bola ochotná mi hned aj schváliť a podpísať, aby som už ten mesiac aj dostala peniažky... 😀

cicimon
14. okt 2010

@annika11 no ja uz cakam vyse tyzdna..

cheerlady
14. okt 2010

@karmelka77 dakujeme 😉
fiiiha,pekne miery! 🙂
my mame krizu s papanim - ako uz papaval vsetko,co som mu uvarila,tak vcera aj dnes nezjedol viac ako par lyziciek zeleninky,tak som mu dnes skusila ponuknut ovocnu vyzivu a tu zjedol bez problemov 😒 😠 zeby si vyberal??? 😕

cheerlady
14. okt 2010

@karmelka77 coooo???ja som novy vigantol zohnala a rozdiel je v tom,ze tam nie je to kvapatko s pipetou,ale len odsrobujes a nakvapkas.ale problem zohnat ho bol,lebo ho dodali strasne malo a hned to bolo fuc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre