Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
23. okt 2010

@karmelka77 no veď áno, človek by sa z toho zbláznil, keby nič iné nerieši. Tak aspoň približne. My sme tiež ešte neskúšali takúto zeleninku.

annika11
23. okt 2010

@cheerlady alebo ešte ma teraz napadlo, neskúšala si tekvicu? alebo cuketu...tie chutia tak sladkasto a v kombinácii s mrkvičkou, fajnúčko sladúčko... 😉 alebo ozaj ako tu niekto písal, uvariť k zeleninke aj jablčko .

annika11
23. okt 2010

@p69majka no vidíš a na slivkovej výživke nám písalo od 4. mesiaca 😉 tak to už ozaj nevieš čo dať....najlepšie je asi odskúšať, komu čo vyhovuje a chutí

p69majka
23. okt 2010

@annika11 asi tak nejako a ja som písala o tom jabĺčku. Robila som to zo začiatku malej k mrkvičke.

maya30
23. okt 2010

caute kocky tak u nas dnes strasny zazitok, neprajem nikomu...maly mi vypadol z kocika....ja ho vozim v kociku aj vnutri lebo mame dost miesta a potrebovala som odbehnut z obyvacky tak som ho dala postrazit mojmu 9rocnemu synovi...este mu hovorim "nespusti z neho oko" a o minutu uz strasny plac...pribehla som, syn uz zbieral Alexa zo zeme...bola som aj na pohotovosti ale nastastie je zatial vsetko v poriadku, mame ho pozorovat. Neiem ako spadol ale na hlavu asi nie, lebo tam nema nic udrete ani cervene, ani inde nema modrinu...no to je jedno hlavne ze je v poriadku...fakt som dnes uplne na nervy ☹

karmelka77
23. okt 2010

@maya30 a to sa mu ako podarilo preboha??? Ako ti to vysvetlil?? Hlavne ze je vsetko v poriadku...stava sa, deti padaju...kamoske skoro maly spadol do zachoda, lebo vsade ho nosi na rukach nechce byt ani sekundu sam...neboj vyspis sa z toho a bude dobre...

maya30
23. okt 2010

@karmelka77 maly je z toho tiez cely nestastny..jednoducho podcenil situaciu, myslel si ze sa nemoze nic stat a nedaval az taky pozor...chuda zacal plakat vzdy ked som o tom hovorila, ked som sa vratila z pohotovosti a povedala mu ze maly je ok, tak mi s placom vravel ze cely cas sa za maleho modlil...no co uz, povedala som mu ze to ma ponaucenie ze staci sekunda a moze sa stat nieco hrozne, nema vyznam ho za to nejak trestat, vsak aj on je este decko, hlavne je to moja vina, nemala som maleho nechavat sameho s 9rocnym deckom aj ked to bola len chvilocka...Ale mas pravdu, snad sa z toho vyspime

p69majka
23. okt 2010

@maya30 ahoj, zlatko. mne sa toto stalo s tým starším, s Filipkom, ja som sa len otočila pre dudlík a už bol z kočára padnutý, spadol našťastie na koberec, ale nič sa mu nestalo, ani sme neboli na pohotovosti, lebo sestra je zdravotná sestra a kázala mi pozorovať a povedala príznaky a potom by som utekala. Našťastie nič mu nebolo. Malá mi minule zase z gauča zletela, ešteže je nízky a hneď je koberec. No plakala ako najatá, ale nič sa nestalo. Neboj sa, deti toho znesúúúúúúú... no ale tiež som sa hrozne bála. Určite bude všetko ok. Držím palec 😉 .

p69majka
23. okt 2010

@maya30 hlavne žiadne výčitky, nikomu to nepomôže! 🙂

maya30
23. okt 2010

@p69majka ja viem 😔 dakujem za podporu...

annika11
23. okt 2010

@maya30 bude to v pohode, neboj sa. A starší synček bude mať ponaučenie do konca života, bude z neho starostlivý otecko 🙂 kamoške malý tak vyletel z kočiara rovno na chodník...ale to už mal rok. mal aj rozťaté čelo a je v poriadku. A hlavne si to nevyčítaj, ked sa má niečo stať, stane sa.

lubenka01
23. okt 2010

@miska246 Jogurtíky sme kúpili hruškové a malá sa išla zblázniť spapala naraz dva. 😀 Aspoň to nebude mať stále jednotvárne zatial sme dávali len detské výživky.

karmelka77
24. okt 2010

tak my mame sopliky:(( neviem co sa deje ale asi z toho plavania, lebo v stredu sa uz potapali trosku a od stvrtka bol nejaky zahuhnany, a chuda vcera v noci sa aj dost budil...tak som dnes utekala hned rano do lekarne a kupila som odsavacku na vysavac na sopliky, lebo mali sme na baterky ale ta nic netahala, aj ked jemu tie sopliky netecu, on to ma vnutri...tak sme dnes cez den odsavali vysavacom🙂) aj sme nahrievali lampou, davala som kvapky, tak snad bude uz lepsie...ale konecne sa dnes maly prevratil!!! uz som bola nervna z toho ze stale nic, a dnes hned 5 krat po sebe🙂)) taaaak som sa tesila🙂))

annika11
24. okt 2010

@karmelka77 jééééj no vidíš 😉 aj naša sa len teraz nedávno začala pretáčať, ale odkedy prišla ako na to, stále to robí, dokonca aj ked ju máme na rukách tak sa o to pokúša 😉 😉 😉

karmelka77
24. okt 2010

@annika11 no ved uz sa zabavime teraz - uz to nebudu tie nehybne babatka🙂)) ale nevadi, nikdy som neverila aku radost dokazu tieto veci spravit...🙂))

annika11
24. okt 2010

@karmelka77 naša začína štvornožkovať, zodvihne sa poobzerá a chce sa pohnúť, no ešte neprišla na to, ako....tak zahryzne do deky a fučí o dušu 😀 😀 😀, vyzerá to akoby sa chcela odraziť nosom ... vydrží asi 15 sekúnd a hodí sa na brucho.... 😀 ale postupne je to stále lepšie, normálne aj ja to pozorujem, ako sa stále zlepšuje...ani sa nenazdáme a budú sa nám pliesť pod nohy 😀

p69majka
24. okt 2010

@karmelka77 to ma mrzí, že malinký je chorý. Nech vás to rýchlo prejde. Každé dieťa je s pohybom inak na tom a hlavne, že to prišlo a teraz to bude robiť už stále. 🙂

p69majka
24. okt 2010

@karmelka77 moja je zase až príliš pohyblivá, ale vďaka Bohu za to. Ona sa točí na bruško už asi dva mesiace a vrtí sa furt, no horor prebalovať. Už ju nikde nemôžem nechať. Už sa aj dvíha do sedu, keď je v lehátku alebo v autosedačke.

norika30
24. okt 2010

annika11 tak aj my uz usilovne stvornozukujeme, dokonca sa mala uz plazi a dostane sa vsade tam kde by sa nemala ☹, uz aj postielku sme museli dat nizsie lebo mi skoro vyliezla, dokonca uz par dni sama sedi a tlaci sa nam uz treti zubok. Nie je to nejak moc priskoro? ja zatial neprikrmujem, musime byt na bezlaktozovom mliecku ☹ dufam, ze uz nie dlho...

norika30
24. okt 2010

p69majka my mame taky isty problem, malu nemozem nikde nechat. ked sa s nou prechadzam vonku tak sa mi zdviha vo vanicke, vyzera to fakt vtipne, tlacim kocik a mala kukatkuje, uz ma dobre ze nie kocky na brusku z tolkych brusakov...tak sme jej kupili novy sportak, dufam, ze v tom vydrzi, lebo kocik naozaj nemusi ☹

juliap
24. okt 2010

@norika30 a co ze ste na bezlaktozovom, to ma od malicka? ... my plne kojime a ja fakt neviem, teraz napr by som potrebovala este jedno deculo male, sa mi tak naliali prsia, co ma az bolia a to svist bude vstavat az rano o 4... auauaua
a nas frajer si zmyslel, ze on sa teda uz pretacat nebude, dviha sa pomaly do sedu, tiez pri tom napne svaly, jak borec, no a podho ked ho dvihneme rovne nohy a nechce si sadnut, ale na vystretych nohach stat, tak uz to tak vidim, ze bude ako dievcata moje, tie vobec nelozili, ale rovno sa postavili a chodili ... uz sa tesim, jak ho budeme nahanat po celom byte

karmelka77
25. okt 2010

@norika30 my mame uz styri zuby🙂)) nie je to skoro dnes, je to vsetko nejako popletene, kamoskina mala starsia o tyzden od mojho ma dokonca 6 zubov🙂)) skoro je to vsetko skor v tych pohyboch...ale zas nevadi, hlavne ze je vsetko ako ma byt...ved aj pubertu maju dnes skor🙂))

karmelka77
25. okt 2010

@p69majka no ja neviem ale maly nie je chory, to by mal asi aj teploty a bol uplne mimo, je v pohode, praveze sa zacal tocit, a keby mu bolo nejak zle asi by to nespravil...su to iba sopliky a dufam ze coskoro prejdu...ked sme zacali chodit na plavania nam hovorili ze sa nemame zlaknut ale ze zvyknu sa im robit sopliky koli vode, v kombinacii s tym ze im idu zuby atd...a ze pokial su priehladne tak je to v pohode a mozu ist aj plavat...tak dnes ideme a uvidime...bud sa dorazime alebo nam to pomoze...🙂) dufam ze to druhe...

norika30
25. okt 2010

@juliap ja som kojila len tri tyzdne, malu prehanalo strasne z mojho mlieka, (30hnaciek denne), takze sme si uzili hned na kramaroch tyzden pobytu ☹((, vysetrenie za vysetrenim...az dosli nato ze mam nejaku klebsiellu ci co v mliecku, takze som sedem tyzdnov odsavala, z jedneho prsnika mliecko pasterizovala, z druheho vylievala a davala som nutrilon..., aj z toho ju prehanalo, ja som vybrala 4baliky antibiotik, mlieko sa mi nedalo do poriadku, pritom som mala mlieka dobre ze nie na predaj a musela som vylievat, stale som dufala, ze sa mi to da do poriadku a mozeme sa vratik ku kojeniu. lekar ale kazal odstavit, ze uz nebudeme experimentovat je moc mala nato aby sme cakali dalej, tak jej dali bezlaktozove mliecko, alfare. je to hnus, mala mi to nechce pit, horke, bez cukru ☹ takze ju krmim ked spi, vtedy potiahne, inak mi to nechce vypit. takze tak. ale 9novembra ideme na kontrolu na kramare, mame termin u gastroent., dufam, ze sme to vyrastli a mozem zacat prikrmovat. lebo strasne malo mi pribera, mame nejakych 6,5kg ☹, kamosky co maju mladsie maju aspon o kilo viac.... Ale inak je s vyvojom popredu, sama si sadne aj ked potom padne na jeden ci druhy bok, plazi sa po zemi, dostane sa vsade kam nema, takze mam co robit, okrem toho sa jej cely den pusinka nezatvori...bude to ukecana bambulka....

norika30
25. okt 2010

@karmelka77 no my nemame ale este ani 6mesiacov..., a puberty sa uz teraz bojim, ked vidim, ze dnesne 12rocne dievcata, namalovane, minisukna, diskoteky..., no moj boze dobry.. budem mat co robit, asi je mat lepsie mat syna...

cicimon
25. okt 2010

@norika30 neboj sa tej hmotnosti,moja ma skoro 7mes, len trochu cez 6kg a je len kojena,,,ale taka mala vrtula

norika30
25. okt 2010

@cicimon no ved aj moja, nevydrzi ani sekundu byt v klude...uz moja mama chyta nervy a furt jej vravi, veru to male mnozstvo mliecka co si vypila 120ml pije asi treba ihned zhodit, takze makaj moja makaj. lebo furt-furt-furt kope, taha sa hore, plazi sa....atd.., je dlha a chuda..., takze bude modelka asi 🙂)), ja jej sice dohovaram, ze chude byt nie je uz "in", hi-hi

cicimon
25. okt 2010

@norika30 no posledne na poradni tyzden pred 6mes mala 5780g...ale si hovorim, ze ved ju treba nosit, aspon nie je tazka..
a od kedy prikrmujeme,mam dojem,ze viac toho vykaka ako zje..🙂

norika30
25. okt 2010

@cicimon tak to ma tak trosku ukludnilo dakujem....a aku ste mali porodnu vahu? my sme mali 3110gr...
bojim sa toho prikrmovania velmi, ja som skoro nic nezjedla a svokra vravi o synovi, ze bol chudsi ako norika.... ☹

cicimon
25. okt 2010

@norika30 porodna bolo3050..
mojej tiez chvilu trvalo,kymsa rozjedla...aj teraz po 3t prikrmovania zje max 120g...a to jej trva tak 50min,medzitym cka, hra sa s nohami,keca, kycha, kadi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre