Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
1. nov 2010

@fiffinkaa no my sme tiez viac pili ako ostatni...na treti den takych 60 ml...lenze ja som nevedela kolko by mal pit nikto mi to nepovedal a krmila som ho chudaka kazdu hodinu...🙂) tiez uz nosime velke veci 80-86 🙂)) a tiez tak na 1 rok🙂)

p69majka
1. nov 2010

@fiffinkaa to ste teda riadny papkáči, hlavne teda to mlieko, to je teda veľký sosáčik 🙂

fiffinkaa
1. nov 2010

@karmelka77 no ja som už tiež zvedavá kolko može tak vážiť, bo mi je aj dosť ťažký na rukách, ale myslím že tak v norme..vy máte tiež pekne 9,5 😉 ....

karmelka77
1. nov 2010

@fiffinkaa no len neviem z coho ked vidim co papate vy🙂)) ale mame 72 cm🙂)) ta snad to tiez pojde do dlzky...🙂)

p69majka
1. nov 2010

Ahojte. Tak my budeme tiež asi chorí. Sárka minulú noc zle spinkala a cez deň dnes bola uplačkaná, zle aj papala a zle spinkala. ☹ Večer mala horúčku, tak som jej dala Nurofen, aj trošku pokašlávala. Tak neviem, lebo soplík nemá. Žeby konečne zúbky? Keď jej to neprejde, ráno budeme musieť ísť k lekárke. Večer zaspinkala rýchlo, ale už tri krát zo sna plačkala, chúďa moje malé. Ale teplota jej klesla. 😉 tak uvidíme,. Držte nám palce.

miska246
1. nov 2010

@fiffinkaa Tie jogurty byvaju v regaloch kde su aj cajiky a umele vyzivy a prikrmy pre babatka, nebyvaju v chladiarenskej casti... Skuste kuknut aj tam 😉 😉 😉

fiffinkaa
2. nov 2010

@miska246 ahááá...dakujem!!! 😉 ..my sme sa ich včera nahľadalii 😀 ..

fiffinkaa
2. nov 2010

@karmelka77 ..netreba sa báť váhy, zachvílu nám začnú drobci loziť a vybehajú to, aj pri mojom prvom to tak bolo... 🙂 ..moj malý ešte nesedí..dvíha sa síce ale ešte sa neudrží, má slabý chrbátik, na koberčeku sa už pokúša loziť a premiestnuje sa 🙂

fiffinkaa
2. nov 2010

@karmelka77 dnes som skúsila vynechať mlieko na dokrmenie na obed(150 ml), tak som zvedavá či mi vydrží aspon do tej 16 tej a mohla by som kašu čo dávam o 16:30 nahradiť napr:znova ovocným príkrmom?...aj doobeda dávam ovocie, či to nebude vela ovocia a málo mliečného, neviem....alebo dať na olovrant ten jogurt z teska, ak ho tam vymáknem 😀 ..ty čo dávaš ako olovrant?

karmelka77
2. nov 2010

@fiffinkaa ak ti spapa na obed cca 200 g. zeleninky, nemusis davat po nej mliecko, to by mu malo stacit...ja davam o pol 4 tej tiez kasu a potom az po kupani o cca 19.15 mliecko ale vela ho uz nevypije lebo ta kasa ho dost zasyti...inak na olovrant davam ovocie, alebo jogurt...tym padom mame na olovrant kasu, lebo ked som davala ovocie tak mi v noci grcal, nejak to nestihol stravit...teraz to mame super, rano mliecko, desiata ovocie alebo jogurt, obed zeleninka masko, olovrant kasa a vecera mliecko, zatial nam to vsetkym vyhovuje...

p69majka
2. nov 2010

Ahoj. Tak my máme angínu ☹ . Dnes sme boli u lekárky a Sárka mala dosť vysoké teploty. Dúfam, že jej to čoskoro prejde.

fiffinkaa
2. nov 2010

@karmelka77 aha super,tak to nechám aj ja tak...myslím že to zvládol dobre, je pokojný, tak iste nie je hladný🙂.. 🙂

almita
2. nov 2010

@miska246 kupila,ale ziadna slava.Ako ste na tom s papanim?My uz pomaly zaciname,trosku nas napinalo prvy den,🙂davas uz aj vodu a caj alebo stale len kojis?Ja som dnes prvykrat dala vodicku a vypila,tak rozmyslam,ze jej kazdy den dam aspon trosku.A ste este vo vanicke?My este hej, ale len tak tak 😎

karmelka77
2. nov 2010

@p69majka tak skore uzdravenie...kde ste to chytili??? My sme uz zdravy, no aspon maly ano, ja este nie...len sopliky este trosku mame, ale uz nemusime odsavat...🙂))

karmelka77
2. nov 2010

@fiffinkaa jasne ze nie je, ved je chlap nieco vydrzi🙂)) a zas nech si zvyka od malicka, ked nezje vsetko ine nedostane🙂) hovorim ja, co som malemu dnes tiez dala mlieko lebo zjedol malo zeleniny na obed🙂))

maya30
2. nov 2010

tak caute, u nas choroba ustupuje, alex sa nastastie nenakazil (zatial)...trochu sme bojovali s casovym posunom, vcera rano pytal mliecko uz o pol 5 rano, tam padom mal o jednu davku naviac ale dnes uz ide podla noveho 🙂 Inak ustalil sa u neho taky zvyk ze rano okolo 4 sa preberie pyta si cajik, tak ho dam k nam do postele a tam zalomi do 6,30 😵 Cez den spavame dost malicko, spi sice 3x ale len po hodinke, malokedy sa stane ze potiahne 2....ale nestazujem sa, hlavne ze nebuntosi po nociach....
Kupila som tu jogurtovu presnidavku od nestle, zajtra vyskusame...necitala som co v tom je, ale aj tak je divne ze to nemusi byt v chladnicke 😕

@p69majka drzte sa nech ste co najskor zdravi, chuda kde mohla nachytat anginu ?

Baby, aky fusak ste kupovali na zimu ? Ja som teraz objednala nejaky na nete, skoda ze ma nenapadlo skor opytat sa ake mate vy... 😒

miska246
2. nov 2010

@almita Ahoj, tak my sme sa uz poriadne rozpapali, malej chutti vsetko, ona by najradsej papala vsetko co vidi 🙂 Pomaly uz budeme zacinat aj s ovocim, doteraz bola iba zeleninka. Je strasne zlatucka a ked nieco papa a chuti jej to, povie ham ham, no podarenucka. Vo vanicke uz nie sme, uz sme sa tam nezmestili, no zvykame si na sport. cast. Dnes sme boli von a aj posedela a obzerala, no celu prechadzku este nevydrzi, nosime sa aj na rukach 😅 Ja malej robim na veceru aj kasicku od HAmi, bola som tyzden v nemocnici a mam uz pomenej mliecka a malej to na vecer nestacilo, tak robime kasicky... NAsa dr. nam ich odporucila, tak kasickujeme 😕 😕 😕 A cez den jej urobim aj do flasticky detsky cajik, no ked si potiahne, tak na dva glgy a staci, ale aspon nieco... Este sa ani neplazime, chvilinku posedi, ale musim si ju podopierat... A vy sa ako mate? Ako sa vam dari? My mame momentalne sopliky, tak bojujeme s vysavacom 😝 😝 😝

p69majka
2. nov 2010

@karmelka77 ahoj. Ja neviem, my sme všetci zdraví. Ja s ňou ani moc nikam nechodím, iba vonku na kočíku. S nikým chorým do styku neprišla, som z toho jeleň. ☹ A ďakujem.

p69majka
2. nov 2010

@maya30 ahoj. práveže neviem vôbec kde to mohla chytiť, nikde som s ňou nebola, iba vonku ako každý deň v kočíku. Teraz ani vonku nebudeme môcť chodiť, to bude iná divočina. Nikto ani v rodine nieje chorý, iba sestrina malá, ale oni bývajú pri Ilave, tak odtiaľ by to asi nedoletelo. No ale to bolo dnes detí u lekárky až hrôza, ešteže že nás celkom rýchlo zavolala dnu. 🙂 ďakujem. My máme fusak menžestrový, ale to je skôr teplý overal, potom flisový overal a taký klasický teplý fusak po deckách, teplý na zapínanie na zipsy po stranách. Takže nemusím kupovať 🙂 . dúfam, že sa skoro vyzdravíme. 🙂

p69majka
2. nov 2010

Taká podotázka. Baby ako často umývate deťom hrkálky? Dokedy budete používať dojčenskú vodu?

cheerlady
3. nov 2010

caute baby 🙂
@p69majka niekedy som letela s hrackou pod vodu po kazde,ked mu padla na zem,ale teraz to uz tak moc neprehanam,citala som aj na nete,ze to nie je dobre kvoli imunite.takisto som mu niekedy nedovolila zuzlat plysakov,ale uz aj to robim,1/2x do mesiaca ich hodim do pracky a hotovo,nech si zvyka na prirodzene bakterie 😉
baby a teraz prosim ja o radu - Riska prikrmujem od 5 mesiacov,pricom je este napoly kojeny.chcem vediet,co vsetko mu uz mozem davat,zatial sme stale len pri "klasickej" zelenine a masku na obed a na desiatu ma ovocnu vyzivu,2x do tyzdne na veceru ryzovu kasu..co dalsie mu mozem uz zaradit do jedalnicka??nechce sa mi to hladat na nete,radsej sa takto rovno opytam 😉 a ten lepok uz musim zaviest-ako je to najlepsie?reagovali vase babatka na to nejako? 😕

annika11
3. nov 2010

@maya30 my sme fusak dostali, svokra nám kúpila... 🙂 je taký, že sa cez neho dajú prevliecť pása, takže do športiaka, ale aj do autosedačky. Zospodu sa z neho dá odzipsovať a vznikne potom taška...no a ked dieťatko vyrastie, prizipsuje sa to späť, aby bol fusak dlhší, mal by nám dllllllho vydržať, podľa svokrinej teorie 🙂
Inak je to myslím emitex značka, z vnútra je teplučký mäkučký fleece a z vonku taká nepremokavá látka. Mám ešte jeden s kožušinkou od mojej mamky, ten je už síce starší ( má 40 rokov!!!! 😉 😀 )ale vôbec to na ňom nevidno. Niekedy sa vyrábali oveľa kvalitnejšie veci ako dnes...
Ten týždeň som malej objednala ešte nepremokavý overalík. Myslím, že zatiaľ to stačí, ked bude taká zima ako minulého roku, tak ani overal do snehu nám nebude treba 😒 ale ja dúfam, že snehu bude....poťahala by som malú trocha na sánkach 😀 😀 ja sa na to teším ako malá 😀 😀

annika11
3. nov 2010

@cheerlady naša malá na lepok nereagovala nijak...myslím, že sme sa tu už o tom bavili, že lepok tak od 5-6 mesiaca, takže podľa mňa môžeš už dávať. My sme začali Nestle sušienkami, lebo tie sú bez bielka, ale teraz už papá aj normálne a nič jej z toho nie je...Môžeš jej pridať do polievočky zopár bezvaječných rezancov. Ja už dávam aj jogurtík, taký nestle, pre deti od 6.mesiaca. Môžeš vyskúšať na olovrant.
Inak ja ked som stratila inšpiráciu išla som do obchodu a tam som preštudovala papaničky pre deti, na každej píše od ktorého mesiaca a potom som to navarila doma 😀 😀

annika11
3. nov 2010

@p69majka My už dojčenskú vodu nepoužívame... 😉 raz nám nečakane došla, malá mala už 6 mesiacov a ja som rozhodla, že už bude papať normálnu, tak ako my. Akurát ju nechám dlhšie vrieť, ked preváram. Už 2 týždne tak robím a všetko je v poriadku...ja si aj tak myslím, že dojčenské vody sú len reklamný ťah. Pozri na cigánov 😒 myslíš, že oni varia deťom dojčenskú vodu 🙄
A hrkálky oplachujem vo vode, ked sa mi zdá, že už veľa krát spadli na zem. Ked spadnú na zem niekde vonku, tak ich umývam poriadne. My plyšáky nemáme, ale máme také fleecové hračky, tie občas hodín do práčky...nie pravidelne, skôr, ked ma napadne 😅
Inak tú angínu mohla chytiť aj od teba alebo manžela. Napr. U teba sa nemusela prejaviť, mohla si sa niekde chytiť alebo v obchode niečoho dotknúť a išlo len o prenos, pričom ty si sa nenakazila. Alebo si sa nakazila, ale tvoj imunitný systém si s tým poradil...ťažko povedať, kde sa človek nakazí. Stačí, že v samoobsluhe niečo vezmeš do ruky 🙄 nikdy nevieš, kto to pred tebou chytal...Nemáš zaručené, že ked budete stále len doma a s nikým sa nebudete stretávať, tak budete zdravý 😉

karmelka77
3. nov 2010

@annika11
@cheerlady Baby ja davam jogurty normalne, neriesim ci su pre deti, a od kolko mesiacov, jednoducho som kupila, biele aj ochutene a davam. Ked dam biely, nechce ho samostatny, tak mu do toho primiesavam ovocnu presnidavku a potom to spapa a ochutene ma rad...🙂)) uz sa chystam aj na pribinacika, ale asi zatial len vanilkoveho🙂))

fiffinkaa
3. nov 2010

@annika11 no dojčenskú vodu sme my nekupovali vobec, od narodenia preváram z vodovodu, aj pri prvom som tak🙂...a hračky plastové umývam len občas a cumlíky do kedy sterilizovať?ja ešte sterilizujem, ale mama mi vraví že stačí do pol roka, že oni vobec nesterilizovali, tak neviem, sterilizujete?

annika11
3. nov 2010

@fiffinkaa ja ešte áno,ale tiež ma zaujíma dokedy treba sterilizovať...

annika11
3. nov 2010

@karmelka77 ja som tiež tak dávala a malej zopár ráz nesadlo a vracala, teraz papá tieto a zatiaľ v pohode...neskôr znova prejdeme na normálne

p69majka
3. nov 2010

@cheerlady ahoj. ja by som nič iné nepridávala, robíš to super. Môžeš skúsiť od 7.mes probio jogurt s ovockom na desiatu. Dávaš len výživy alebo aj banán napr. alebo postrúhané jablko s hruškou?

p69majka
3. nov 2010

@annika11 presne ako píšeš. To by sme sa museli aj s deťmi zamknúť niekde do vitríny. Sterilné prostredie asi nikto nemá, je to len o imunite. Požiadam ešte detskú lekárku, nech nám vezme všetkým výtery, ona je na toto super, že nám porobí všetkým výtery.V noci mala ešte teplotku, ale spinkala celkom ok, aspoň, že už tak neplakala. Teraz spinká, ale už som raz bola pri nej, lebo začala plakať, ale zase zaspinkala. tak uvidíme. Mala ráno redšiu stolicu, dúfam, že nás nezačne z antib. preháňať. ☹ Dávam aj Biogaiu, tak dúfam, že jej tým pomôžem, aby nehnačkovala. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre