Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
5. nov 2010

@cicimon jasne ze ryza sa nedava koli lepku, ja som ju len spomenula ako priklad, ze vsetko co dam nove mi maly nechce🙂)) margariny nemam rada ani ja, urcite ked mu dam nieco take tak iba maslo🙂) mam chut ho ist kupit niekde na salas🙂)

karmelka77
5. nov 2010

@maya30 hmmm...tak je asi nieco vo vzduchu co potom vrazi na priedusky, toto sa snazila lekarka aj nam vysvetlit, ked som nechcela aby malemu dala atb tvrdila ze je teraz nejaka viroza z ktorej to bez atb nejde...u nas nastastie zabrali kvapky iba a nemuseli sme atb...tak sa drzte a skoro vyliecte🙂)

juliap
5. nov 2010

@almita no tak mame tabulkove deticky ... inac tie kupony na pampers su na str www.pampers.cz , ale teraz momentalne nie su, oni to tak maju, ze napr 2 mesiace je akciovy kupon, potom 2 mesiace nic, takze teraz predpokladam, ze kupony budu niekedy od polovice novembra, alebo az v decembri ...

sarai
5. nov 2010

ahojte, vy uz ste zacali prikrmovat asi viacere. ak malo vase babo problemy s bruskom, pomohlo mu prikrmovanie?

cicimon
5. nov 2010

@karmelka77 jaj 🙂 moja ma k vstkemu jedlu rovnaky apetit "nic moc" ovocie jej chuti na desiatu, ale asi ho dam na olovrant, lebo odkedy davam desiatu, tak obedu zje menej (menej ako to malo co zje 🙂)

fiffinkaa
5. nov 2010

@annika11 ahooj, aj my odúčame od cumlíka cca 2 týždne, no len minulý týžden, tu bola babka merkovať a vrátim sa po troch hodinkách a malý si veselo dudku ťahal.. 😀 , no čo už...takže zase trochu začal plakávať, tak same zas dali a zas sme prestali dávať...no len ked niekam idem, tak beriem aj dudku, aj by spustil aby som ho mala čím ukludniť, lebo dudka zaberá priam božsky...my sme začali preto odúčať,lebo v noci ked sa zobudil nechcel bez dudky zaspať, potom sa uplne tým plačom prebral, museli sme k nemu vstávať....teraz aj ked sa preberie, trochu zamrnká a zaspí aj bez 🙂

fiffinkaa
5. nov 2010

baby??možem dať piškotu do ruky, aj ked máme len dva spodné zuby?nezadrhne sa mi malý???booojim 🙄

annika11
5. nov 2010

@karmelka77 odvykám, lebo teraz je to ľahšie, ako ked bude staršia...kebyže to nešlo dobre, nechám to tak, ale ona v pohode spí bez cumlíka 🙂 už som to raz skúšala ked mala 4 mesiace, ale nešlo to. Teraz sa zdá, že to bude v pohodke...
Dieťa si ukludňuje sací reflex cumlíkom alebo iným cmúľaním do 4-5 mesiacov, ak má aj nadalej cumlík jedná sa o zlozvyk.

annika11
5. nov 2010

@fiffinkaa tak naša chce cumlík čisto len na zaspávanie, robila som to tak, že ked zaspala, tak som jej ho vybrala a kľudne spinkala. Občas ked sa v noci zobudí, jej ho tiež dám, predsalen sa chceme vyspať. Ale teraz ju postupne učím, aby zaspávala bez neho. Proste nedám a sledujem či zaspinká. Zatiaľ zaspala asi 3x bez a raz zaspinkala, ale o hodinku sa zobudila a už nevedela bez dudky zaspať. Ak to nepôjde nebudem ju siliť, ale bola by som rada, keby už nemala cumlík...aj my ho nosíme zo sebou, pre istotu, hlavne k lekárke, lebo odkedy ju očkujú, robí nám tam veľké stresy, len čo jej vyzlečiem kabátik 😉 ...ale ona ho inak ani nechce a ja nechcem, aby ho mala kým jej začnú rásť zúbky, aby ich nemala krivé...

karmelka77
5. nov 2010

@cicimon ja ked som davala ovocie na olovrant tak mi maly vecer grcal...som zhodnotila ze asi je to tazke na noc, lebo mu to nestihlo vytravit...aj u dospeleho je to tak, cukry sa tazsie travia...ale skus, mozno v y nebudete mat ten problem...

karmelka77
5. nov 2010

@annika11 no vidis, toto ja neovladam🙂)) som to brala tak ze ked vidim aj dvojrocne deti s cumlom tak ked ho uz raz ma je tazko ho skor oducat..ale super drzim palce, tie deti su take pekne ked nemaju cumel🙂))

p69majka
5. nov 2010

@maya30 ahoj. No my sme boli dnes na kontrole so Sárkou. Včera mala 1krát hnačku a aj raz vrackala, ale fest. Dala som jej Smectu a potom už ok. Ráno mala trochu výsyp / berie Augmentin a Filipko je naň alergický/. Dok. nám dala k tomu Fenistil kv. a máme brať antib. do nedele. Inak už aspoň nemá teploty, ale v noci zle spí a cez deň dospáva. Zakašle 2krát za deň, hrdielko už má čistejšie a našťastie aj výtery sme mali negatívne. Le Keď to musím všetko do nej napchať, antib., probiotiká, fenistil..ona už keď vidí odmerku a čaj, tak zošpúli pery a nie a nie to do nej natlačiť. Chúďa moje. Tak aj vy sa držte a skoré uzdravenie. 🙂

annika11
5. nov 2010

baby ja sa chystám kúpiť kočiarik quinny buzz, športovú verziu, nemáte náhodou niektorá skúsenosť...čo sa najskôr pokazí a na čo si dať pozor? Ešte neviem, asi ho kúpim od ruky, lebo nový je dosť drahý a ja som sa doňho normálne zaľúbila 😀 😀 😀

cicimon
5. nov 2010

@karmelka77 a ty co davas na olovrant?

karmelka77
5. nov 2010

@cicimon ja davam kasu a potom mi vydrzi 4 hodiny nepapat...🙂) a dalsie je az mlieko po kupani...to mi poradila annika11 a pomohlo nam to...je to fajn, lebo kasa na noc je tazka, ovocie mu bolo tiez tak mu to aspon vytravi...a tym padom dlhsie vydrzi...

karmelka77
5. nov 2010

@annika11 ja som kupila Concord Fusion a je super, len ten ma problem trochu so strieskou, obcas pada, ale da sa to vyriesit len musim prist na to ako, inak sa super ovlada jednou rukou...tento co si vybrala je pekny, ale ked si predstavim svojho Filipka, asi by sa donho nezmestil...🙂)) pozri tu na MK ci nie je tema ohladne tvojho kocika...

cicimon
5. nov 2010

@karmelka77 a o ktorej davas olovrant?

karmelka77
5. nov 2010

@cicimon 15.15-15.30 a strasne mu kasa chuti, stale ma otvorene usta pri tom a nestiham mu ju davat lyzickou🙂))

annika11
5. nov 2010

@karmelka77 no už hľadám, len som chcela vedieť, či niektorá nemáte skúsenosť...

cicimon
5. nov 2010

@karmelka77 jaj, tak to my sme vtedy von, ja skor ako o 17tej nestiham

almita
6. nov 2010

@annika11 to bol moj prvy favorit aj s Brio Go.Chceli sme ho kupit,ale jeho vlastnosti ma nepresvedcili.Kamaratka ho ma ,tak som si ho mala moznost aj vyskusat.Mna odradilo,ze sa neda dat do polohy uplne lezmo,je to len taka sedacka.Este keby bolo leto tak ok, ale ide zima a on je absolutne otvoreny.Ta strieska je len taka pre efekt.A v neposlednom rade je tazko ovladatelny.Je to taky kocik pre mamicku,pretoze je velmi stylovy.Mne,ale islo v prvom rade o pohodlie babätka.Teraz mame teutoniu a sme s Ninkou spokojne 🙂

karmelka77
6. nov 2010

@cicimon no to ci ja stiham sa ma maly nepyta🙂)) ved jasne kazdy mame iny rezim🙂)

annika11
6. nov 2010

@almita ja tiež váham, či ho kúpiť, veeeeľmi sa mi páči, na nemeckom ebay som videla striešku na zimu, na českom bazáriku som videla origoš zábrany proti vetru, to by som teda dokúpila...a do polohy ležmo sa dá dať, len ho treba celý sklopiť a podperu pod nohy dať do hornej polohy...aspoň tak mi to vysvetlili a ukázali v obchode...nič nie je neriešiteľné, ale zatiaľ som nenatrafila na taký, ktorý by sa mi páčil viac.

cicimon
7. nov 2010

@karmelka77 vy kedy chodite von?

karmelka77
7. nov 2010

@cicimon my sme vonku cely den, len na jedenie chodime domov, doobeda ideme okolo 10.00 a poobede tak okolo 13.00 a potom este o 16.00:)))

p69majka
7. nov 2010

@karmelka77 no teda a prečo? malý ti nechce doma spinkať? to my chodíme len poobede a spinká tak pol hodku. Doobeda spinká dva krát doma v postielke, tam sa vyspí najlepšie. Má svoj klud. Niekedy potiahne aj dve hodky a potom tak hodku. Ja musím aj variť, takže by som to nestíhala, aj malej navariť, aj nám a ešte stále byť vonku. No a doma kopu roboty.... ☹

annika11
8. nov 2010

ja mám teda tiež doma kopu roboty...aj teraz nestíham, nieto ešte, aby som išla na celé dni von...
Ale moja nevie spinkať v kočiari. Spala by tam možno pol hodku, ale v postieľke je to 3,5 hod. poobede a ja stihnem všetko, čo som chcela. A von chodíme predpoludním, niekedy aj podvečer, podľa počasia...

karmelka77
8. nov 2010

@p69majka
@annika11 Baby neviem ako ale stiham vsetko aj ked sme cele dni vonku...Filipko mi nevie spat vnutri, malokedy mi zaspi a ked tak max. na pol hodku vnutri...varim tiez, ale bud ked pride mm domov (on chodi najneskor o 16.00) alebo tak v medzicase ked sme cez den doma, mam hrnce ktore mi urychluju varenie.🙂)) a upratujem v sobotu ked mam klud a mm sa venuje malemu...ale ked sme cez den doma pri krmeni a chvilu po nom, tak nastastie maly nevyzaduje moju pozornost, ved je hned pri mne v obyvacke a kuchyni a hra sa pekne sam...a niekedy to robim tak ze ho dam spat do chodby ked prsi, tam sa nekuri, dam ho do kocika a ma pocit ze je vonku🙂))

annika11
8. nov 2010

@karmelka77 tak to máš fajn, že je aspoň cez víkend mm s malým...možno preto ja nič nestíham, lebo ten môj síce tiež pracuje do 16.00, ale potom ešte chodí na fušky a cez víkendy väčšinou tiež alebo robí na dome, lebo sme sa budovali a teraz sa to postupne dokončuje...takže ja čo stíham robím pri malej, aspoň sa vie trocha zahrať aj sama 😀 alebo ked malá spí... Nehovorím, že sa jej ocko nevenuje, ale proste im nepasujú denné režímy,no ked už naozaj súrne potrebujem pomoc, tak ju berie von on a ja zatiaľ porobím....len škoda, že sa teraz už tak skoro stmieva...

iva87
8. nov 2010

Ahojte baby chcela by som sa spytat neberiete nahodou niektora antikoncepciu Cerazette popri kojeni?? Neviete mi povedat ako to je s mrchou ci ma byt alebo nie? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre