Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
10. nov 2010

@aaangella a skusala si davat probiotika??? My sme tiez inak davali Nutriton, kym sme nezistili ze ked sme kupili v Rakusku mlieko bolo huste aj bez Nutritonu...ale zeby z Nutritonu lepsie maly kakal som si nevsimla...my ked mame problem, dam mu probiotika a potom to ide...🙂))

aaangella
10. nov 2010

@karmelka77 Prosim ta ake probiotika ? ja mam doma biogaju ale este som ju nedala

karmelka77
10. nov 2010

@aaangella my davame Infant Dophilus...po nich sa mi vzdy vykaka este v ten den, najlepsie je to dat rano do mliecka...🙂))

annika11
11. nov 2010

baby tak som dumala nad fľaštičkou, kúpila som malej ryžu v mlieku a ryžu v mlieku s banánom....to z akého mliečka robia, ked je vhodné od 4. mesiacov??? 😅 😅 😅 malá to zbožňuje, nemá žiadnu reakciu, pekne spapá a aj ju to zasýti...
Ale som tak rozmýšlala, že by som také mohla uvariť aj sama, ale bojím sa kravského mlieka, aj toho riedeného z obchodu, čo mlieko videlo akurát tak, ked ho kamión viezol okolo stáda kráv 🙂 🙂
...tak som myslela, že použijem nejaké rastlinné- sójové, ovsené alebo ryžové....čo vy nato???

cicimon
11. nov 2010

@annika11 na zlozeni nie je napisane, ake mlieko? ak to nebude kravske, tak urcite nejake umele

juliap
11. nov 2010

@annika11 do tych kasi pre deturence davaju take susene mlieka pre mimina, je to na niektorych aj napisane ... a ked chces spravit kasu sama, tak sa robi na vode a potom mozes pridat trochu rozrobeneho mlieka pre mimi ...
inac, babky, ake kase davate, od ktoreho vyrobcu? ja som dostala vzorku od nutrilonu a od nestle, tak ta nutrilon ryzova bola perfis, zadne hrudky, dobrucka chut, maly ju spasal raz dva, ta od nestle chut ziadna, hrudky sa mi porobili ... ta radte, viem, ze aj beba ma kase, no ta mi napiste referencie, nech vieme, ci kupit tu nutrilonku, alebo skusit este aj nejake ine ... dikes

fruchtbar
11. nov 2010

@annika11 u nas to robia z mliecka c.2,kedze je to mlieko vhodne od prvych prikrmov......v kazdej kasi je mlieko c.2

annika11
11. nov 2010

@juliap no najprv som aj myslela, že tak to spravím.... tak bude z 2 mliečka...
my papáme nestle, lebo malej naviac chutí, je pravda, že sa robia trochu hrudky, ale ja to vymiešam vidličkou a potom je to fajn. Nutrilonovú sme ešte nemali, ale už ked sa nám minie nestle, kúpime...a od sunarovej sa mi malá vysypala...hami je v pohode, ale nám sa zdala taká zvláštna chuť, taká umelá...

aaangella
11. nov 2010

@karmelka77 no dnes sme zase museli pocvicit a potom to islo pocula som ze s malou nemam cvicit ze si na to dajak zvykne myslys ze je to pravda staci jej dve minutky a ide to tak ja uz nevim

fiffinkaa
11. nov 2010

@aaangella to fakt, aj my sme mali reflux a doteraz ešte dávame nutriton, ..fúú, no ked ho vysadím dufam že sa to na stolici neodrazí 😒 ...no odporúčajú vločky zaliať vriacou vodou, na kašu a dať do jogurtu, výživy a taak, ževraj veľmi dobre zaberá, no nemám vlastnú skúsenosť... 🙄 my probiotiká nedávame

aaangella
11. nov 2010

@fiffinkaa ahoj ja som skusila vlocky uz ked mala mesiac odvar z nich super zaberali a teraz som ich skusila tiez to je este taky babsky recept a predstav si ze teraz mi to vobec nepomohlo tiez som ostala prekvapena ale skusim este dat na veceru neviem ci je to tym nutritonom ale ja myslym ze ano lebo presne od kedy ho nedavam tak mame problem a vy este stale grckate?

maya30
11. nov 2010

ahojte, my sme dnes spat z kontroly...takze antibiotika sme tyzden brali zbytocne 😠 pretoze je to virusove ochorenie a na to antibiotika neucinkuju ☹ zistilo sa to z krvi, pretoze kasel sa vobec nezlepsoval, skor naopak...takze zase mame dalsie lieky, 2 sirupy, netusim ako donho dostanem 3,5ml + 4ml kazdych 12 hodin, ked doteraz bol problem dat mu 2ml 😒 a mali ste pravdu, von nesmieme....do toho sa mu prerezavaju zubky, uz mu vidno kusok 🙂 takze je to take vselijake...

fiffinkaa
11. nov 2010

@aaangella neviem či grckáme 😅 ,ale máme nakúpené do zásoby ešte dve balenia..tak koli tomu len dávam..skus sa s lekorkou poradiť..fakt netuším..inak moj prvý syn mal tvrdu stolicu cca do 3 rokov, nepomohlo absolutne nič..

fiffinkaa
11. nov 2010

@maya30 bože mooj, no držím Ti palce..nech sa Alexko z toho rýchlo dostane a veľa trpezlivosti..my sme nemali nikdy takéto vážne ochorenie, ... 😒

maya30
11. nov 2010

@fiffinkaa hm, tiez nemam skusenost, igi nebol chory ked bol taky maly, najhorsie je ze taketo babatka si nevedia odkaslat, takze tie hlieny maju stale niekde v hrdle, iba chrci a chrapti, darmo kasle, nepomoze mu to...inak mu nic ine nie je, nema teplotu, chuti mu jest...je sice viac umrncany a budi sa v noci ale to moze byt aj tymi zubkami...tak ale dufam ze tieto lieky uz zaberu (a potom sa moze zas na striedacku vymenit s bratom 😝 😅 )

juliap
11. nov 2010

@maya30 ked sa mu nedari odkaslat, tak si ho skus polohovat na svoje kolena bruskom dole, jednou rukou ho istis popod hrudnik a druhou mu jemne poklepkavaj chrbatik ...

karmelka77
11. nov 2010

@maya30 to je mi luto ze to nakoniec takto skoncilo...nechapem preco mu nerobila tie testy vtedy ci mu ma dat vobec tie atb...sme sa o tom bavili pamatas??? Zbytocne to chuda bral...ale dufam ze sa Vam podari sa z toho dostat cim skor...ja som tiez minule rozmyslala, ze ked bol Filipko teraz chory, tak obycajna nadcha (tiez virusoveho povodu) trvala v podstate 2 tyzdne...takze vela sil...🙂))

karmelka77
11. nov 2010

@aaangella no hovori sa ze sa musia naucit tlacit samy...ale u nas je to tak, ze chuda sa trapi, tlaci a tlaci a vytlaci bobek a ked ho idem prebalit tak mu podrzim chvilu nozicky hore a potom vytlaci aj zbytok🙂)) to su debaty🙂))) ja to riesim naozaj iba tymi probiotikami, nejake babske recepty som este neskusala, lebo nebolo treba..

karmelka77
11. nov 2010

inak baby mam otazku - malemu sa asi v pondelok zacervenala bradicka a na licku take dve miesta...nie su to vyrazky, je to cervene, akoby fliacik a ked mu to chytim tak je to suche, drsne...co tomoze byt??? Dnes som bola u svojej alergologicky, a ona si to na malom vsimla a povedala ze taky maly exemik...ze mozno z jedla, ale neviem...nejedol nic nove, iba cestovinu - bezvajecnu v nedelu a odvtedy to ma...ked mu to natieram tak mu to ustupuje...???

annika11
11. nov 2010

@maya30 my ked sme mali problém s hlienmi, poslali nás na krčné na odsávanie...bolo to trocha drastické, lebo hadičku malej vopchali cez nos až niekam do brucha...aj plaču bolo veľa, ale sme si to pretrpeli a potom sa to zlepšilo...tak sa na to skús opýtať, ked bude veľký problém s hlienikmi. To je totiž pravda, že detičky sú ešte malinké a nevedia si odkašlať, ani odpľuť, aby to neprehltli 😒 každopádne držím palec, aby ste skoro vyzdraveli

maya30
11. nov 2010

@karmelka77 tie vyrazky nemusi mat len od jedla, moze to mat od vody, od pracieho prasku, moj ma vyrazky ked moj muz ma mierne strnisko a pobozka ho, to mu podrazdi pokozku 😠 alebo to moze mat aj od slintania ak ta slina bola zmiesana s nejakym jedlom...ja som bola raz so starsim u koznej s takym exemikom na brade a neporadila mi dokopy nic, ona to vtedy davala za vinu hlavne umeline v obleceni a praciemu prasku 😒

fiffinkaa
11. nov 2010

@karmelka77 toto mal aj moj mladšíí, nechcem ťa strašiť, ale mojmu sa to roznieslo po celom krku, presne fliačiky silno ružové a suchéé...mal to z mrkvy, citrusov, džúsov, začalo mu to cca od 8 mesiacea, len tak z ničoho nič..sa mi zdá že sme to gebryli aj zo pár mesiacov holtova masť, a imazol? neviem už presne..pod tým krkom to bolo utrpenie vyliečiť..ešte teraz si presne spomeniem na tú vônu toho krému..vrr, stále som len prala, všetko bolo zakrémované.. 😖 potom to nejak ustúpilo..ale najakú špeciálnu liečbu sme nemali..

annika11
11. nov 2010

@karmelka77 a nemáte novú kozmetiku? alebo nové vlhčené utierky?
alebo ma ešte napadlo, že ja mám také fliačiky od drahých parfémov 😉 obsahujú alkohol a všeliaké dráždivé zložky, ktoré vysušia pokožku. nenavoňala si sa a malý sa o to mohol obtrieť, ked si ho mala na rukách....ja mám presne toto, ked sa navoniam na pokožku. Ale také malé bábo má ešte jemnučkú pokožku... ja môžem len také bežné lacné parfémy 🙂 🙂 🙂 🙂 aspoň na niečom ušetrím 🙂

maya30
11. nov 2010

@annika11 ved toho som sa bala ze nas posle na krcne, ale dala nam nejaky sirup na riedenie hlienov a aby som sa nezlakla lebo tie hlieny bude mat v stolici a mame ho mat vo zvysenej polohe...no zatial nic. Inak, vecerne uzivanie liekov hroza - zvracal ako najaty, nejake lieky som donho dostala, ale vela vyslo von. Ja mu toho nemienim davat viac, co vyplul to vyplul, keby to boli antibiotika tak nepoviem, ale nebudem ho tak strasne trapit, ved uz ani cumlik si odo mna nechcel zobrat, co si myslel ze ho oklamem ☹

annika11
11. nov 2010

@maya30 my sme nebrali žiadne antibiotiká, nám to krčné práveže pomohlo a ozaj to bola len sekunda, ked jej to odsali....veľmi sa jej potom uľavilo a aj mne,že už tak nechrčí

karmelka77
11. nov 2010

@maya30 no toto je najhorsie s tym davkovanim liekov, aj so mnou sa maly nebavil, ani pozriet na mna nechcel ked som mu davala, az sme vtedy skoncili na pohotovosti so zachvatom revu...🙂) chudatka male takto musia trpiet...ale pekne je ze ked vyzdravel tak tak ozil ze nevie co so seboou🙂))

karmelka77
11. nov 2010

Baby dik, ked to citam napada ma ze ho utieram po jedle navlhcenymi utierkami ktore ma na zadocek...tak skusim iba vodou a uvidim...a napadlo ma aj to, ze cez den som flakala kremovanie ked sme isli von...tak mozno ma aj taku suchu pokozku z toho chladneho vzduchu...
@fiffinkaa imazolom si mu to mastila??? To sme mali na zadocek ked bol malinky...ja mu teraz natieram tvaricku Excipialom tak uvidim ci to premastim...
@maya30 s tymi slinami to moze mat nieco do seba, stale slinta...dik🙂)
@annika11 dobra rada🙂)

maya30
11. nov 2010

baby uz ste rozmyslali co kupite drobcom na vianoce ? Alebo uz aj nebodaj mate nieco nakupene ? MY este nic a ani neviem co tomu malickemu...ten starsi to nie je problem, tam bude opacny problem, ten by chcel vsetko co vidi 😀

maya30
11. nov 2010

@karmelka77 excipial je super, ten ak nepomoze tak isto neublizi, nam ho zvykne predisovat alergologicka igimu na atopicky exem a to presne vyzera ako suche drsne flaky na kozi

fiffinkaa
11. nov 2010

@karmelka77 holtov ten zelený..imazol viem že na riťku bo je taký hustý púdrový ale sa mi zdá že sme to skúšali aj na ten krk, pretože vieš ako mu tiekli tie slinky, dlho nevedel preglgať , sa mu to pod tým krkom parilo, no otraas niečo...dlhooo sme sa nevedeli z toho dostaťť..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre