Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
25. nov 2010

@zuzkabar1983 co sa tyka jogurtov skus Zvolenske jogurty, tie maju dostatok tuku a dobre chutie, ja davam aj ochutene, vselijake, aj jahodove atd...okrem cokolady samozrejme🙂)) myslim ze ked mozu jogurty mozu aj pribinacikov, ved aj v jogurtoch je nejake mlieko...len daj iba vanilkovy ked tak...ja som este neskusala. S tymi syrmy neviem to je take...ale zas ked mozu maslo...🙂)
@bublinka144 my sme v zaciatkoch papali zeleninovo masove prikrmy kupovane, vtedy mi nechcel varene...ale uz mi tie kupovane odmieta, tak mu stale varim...🙂) inak je to v pohode, ved je to vsetko velmi sledovane...co sa tyka ovocnych presnidavok, tie davam stale...maly mi nechce jablka a banany vobec, tak ake ovocie mu mam teraz dat?? 🙂) mandarinky🙂))?? Ale kupujem ich v Rakusku nie u nas, lebo ti nasi su schopny to riedit neviem cim...mam tu moznost ist do Rakuska nakupit tak to kupujem tam, aj mlieko...je to velky rozdiel...ale kludne davaj presnidavky...🙂)

maya30
25. nov 2010

@zuzkabar1983 to mas aku doktorku ked ti radi take cudne veci ? Pribinacik je z tvarohu a okrem toho presladeny, ja ho nebudem davat ani po roku...syry su dost tucne, na tie mate casu dost 😉 ja davam malemu bielu sladenu activiu, aj ked mam trochu vyhrady k tomu ze je sladena, ale malemu najviac chuti, do toho ovocie a susienku...

@bublinka144 ja striedam aj kupovane zeleninove prikrmy, ale kupujem s takym maskom, ktore doma nevarievam, telacie, zajacie, morku....zatial ale stale kupujem masove prikrmy tie co su od 4.mesiaca, v tych pre starsie deti je uz primiesane kadeco, z coho by mohol mat alergicku reakciu, napr. som videla lasagne pre babatka, z toho som skoro odpadla, alebo cestovinu s paradajkovou omackou 😕 (aj tak mam dojem ze aj v tychto od 4.mesiaca je v niektorych dost oleja, comu sa dost cudujem).
Ovocne vyzivy nekupujem, davam vacsinou surove ovocie, zda sa mi, ze sa lepsie vykaka, ale zatial len jablko, hrusku, hrozno a banan.

bublinka144
25. nov 2010

@maya30
ja pouzivam tie masove prikrmy tiez. Skusala som aj tie zeleninovo-masove prikrmy, malemu chutia. Tiez mam trosku obavy z alergickej reakcie, ale keby mu nieco nechutilo, tak ho nutit nebudem. Neviem sice, ako by alergicka reakcia vyzerala, a dufam, ze to ani nezazijem. Do ovocnych vyziv mu davam rozdrvene piskoty pre deti, s kakanim nemame ziadne problemy.
Ako davas Alexovi hrozno?

bublinka144
25. nov 2010

@karmelka77
Tie ovocne vyzivy davam stale, iba trosku zahustujem, mojemu chuti HIPP, BABYFOOD a vlastne vsetko, co som mu doteraz dala.

maya30
25. nov 2010

@bublinka144 bez supky a bez jadierok prepasirujem cez sitko, je to skor stavicka, ale zahustujem susienkou.

Alergicku reakciu moze mat napr. z paradajky alebo zo zeleru ak je primiesany v prikrme a zistis to tak ze sa ti vysype, akurat nemusis vediet z coho to ma, lebo som si vsimla ze nie kazda flasticka ma uvedene aku zeleninu tam dali, ja dedukujem len podla obrazku 😒

p69majka
25. nov 2010

@fraufrt ahoj. Ja som Filipka dávala do chodítka a teraz dávam aj Sárku. No je rozdiel dávať dieťa do chodítka na chvíľku alebo ho nechať celý čas v ňom napospas osudu. Moje deti našťastie nikde dlho nevydržia a to sa týka aj chodítka. Filipko krásne štvorkoval od 7-8 mesiacov a chodil od 11 mesiacov a špičkovanie nepoznáme 🙂 . Uvidíme ako Sárka, ale chodítko máme a mienim ho používať rozumne ako pri Filipkovi a ona mi v tom určite pomôže, lebo viac ako 10 minút v ňom aj tak nechce byť. 😀

p69majka
25. nov 2010

@zuzkabar1983 ja som dávala malému syr tak od 8-9 mes. aj to len trošku postrúhať do jedla. 🙂

p69majka
25. nov 2010

@bublinka144 ahoj. Ovocné výživy dávam. Zeleninové príkrmy veľmi málo. 🙂

p69majka
25. nov 2010

@lenocka84 ahoj. Ani my nemáme zuby. 😀 ale natierame ako žeraví, čo keby náhodou. 🙂

lenocka84
25. nov 2010

@p69majka my ani nenatierame, lebo nie je ani nervozny, tak neviem dokedy budeme cakat

p69majka
25. nov 2010

@miska246 ahoj. Ja malej vždy musím dávať rožtek, keď papáme my. Dnes sme boli na nákupe a Filipko si ako vždy zobral rožtek a kŕmil aj Sárku, taká bola spokojná. Neboj, aj ja malej dám sem tam niečo líznuť 😀 nech chúďa tak nepozerá na malého. 😉

p69majka
25. nov 2010

ahojte. My sme dnes pridali tretí príkrm a to konkrétne Sárka si dala sama : hlinu +keramzit. Skoro ma porazilo, len zostalo v chodítku ticho a kuknem na ňu a ona celá od hliny a už sa hrabkala v kvetináči. Úsmev od ucha k uchu, celý "hlinový". Ešteže sa s tým keramzitom nezadrhla. Toto isté mi urobil Filipko. Tak som sa vrátila k pôvodnej verzii a kvetináč pekne zvrchu obalila fóliou. Hádam sa už k tomu nedostane. No ale zlatá bola, aspoň mame urobila robotu, lebo sa nudila. No som rada, že sa nič vážnejšie nestalo, lebo som sa zľakla. 🙂
Inak baby ako vám deti zaspávajú? My sme s tým donedávna nemali väčšie problémy. Malá spinká dva krát denne v postieľke. Von chodíme len na prechádzku, nie spinkať. Spinká pekne, len to zaspávanie. predtým som položila do postieľky, zapla kolotoč, pár krát som sa vrátila natočiť, dať dudku a spinkala a teraz sa vrtí, dáva na bruško, sťahuje hniezdo a pozerá na mňa ako malý puk a mrní, nemôžem moc ani odísť ako predtým. Aj s postieľkou húpem, aby to šlo lepšie a niekedy aj ide ale inokedy nie a nie zaspinkať. ☹ Asi sa mení alebo čo. Čo vy na to? 🙂

karmelka77
25. nov 2010

@p69majka my uz od ani nie tretieho mesiaca Filipka vecer polozime do postielky (spava iba na brusku!!) vypneme svetlo a odideme a on pekne zaspinka sam bez placu🙂) neviem ani ako sa nam to podarilo ale zatial je to nastastie takto...a dufam ze mu to vydrzi...mama mi nedavno dala knihy rozpravok ze co mu necitame rozpravky na dobru noc, no ale budem mu to zaspavanie kazit??🙂)) Ked chce byt na brusku nechaj ju, ved si uz vie otocit hlavicku, nemusis sa bat zeby sa zadusila, alebo co...naozaj mne Filipko aj v kociku spinka na brusku, vsetci sa divia ked to vidia ze on sa Vam asi prevratil mi kazdy hovori, no neprevratil on inak nevie spat...

annika11
25. nov 2010

ahojte ženičky....tak som tu dlhšie nebola, ale ste všeeetky jaké šikovné???? šak ja normálne, že nestíham čítať a sa akosi neviem dostať do obrazu 😀 😀 😀 ale v podstate sa tu rieši asi papanie.... 😉

p69majka
25. nov 2010

@karmelka77 ahoj. Sárka málo spinká na brušku. Ja som skôr myslela, že sa dá na bruško a na štyri a vykúka z postieľky ako keby ani nebolo treba ísť spinkať. Aj tak nakoniec zaspinká na chrbátiku alebo na boku. Ona na tom brušku moc ani hlavičku nepoloží práveže a keď ju položí, tak skôr zaborí do vankúša a vystrčí ritku 😀 . Teda aby som to zhrnula, tak jej to trvá dlhšie ako predtým. Tak Filipka máš super zvyknutého. Tak nech vám to takto dlho vydrží 🙂 .

annika11
25. nov 2010

inak mňa teraz tak napadá, či mi viete poradiť. Od pôrodu mám problémik so zlatou žilou, nič extrémne, len odkedy beriem železo, tak je to na wc dosť ťažké 😒 😒 😉 😉 tie ktoré máte skúsenosť neviete, či by mi pomohli probiotiká???
Ja mám aj dosť problémovú pleť a nedávno sme sa so sestrou tak bavili, či aj to nie je od čriev....nemáte niektorá skúsenosť???

karmelka77
25. nov 2010

@annika11 papanie ani nie ale skor choditka ak si vsimnes, niekto nam tu daval prednasku🙂)) papanie sa riesi len take co sa tyka vyziv kupovanych🙂)) ale inak pohooodaaa. a kde si bola?

karmelka77
25. nov 2010

@annika11 a musis to zelezo brat?? To to ta zapeka urcite, aj ked na mna v tehotenstve zelezo posobilo opacne🙂) no nic iba osvedcene babske recepty - ale urcite jedz tekute veci, polievky a tak...

annika11
25. nov 2010

@karmelka77 heeej, akurát to čítam spätne, aspoň niečo, aby som bola v obraze...ja si myslím, že je to každého osobná vec a názor. V našej rodine je veľa detí a všetky boli v chodítku a nešpičkovali....teda okrem môjho krsniatka, ale ona je iný prípad, ona má choré nôžky, prekonala detskú mozgovú obrnu a vďaka špičkovaniu na to prišli...
Ja už to železo doberám a poviem dr., že už dalšie nechcem....pôjdem na krv a uvidí sa. Už mám aj zopár tabletiek. Ja som s tým mala problém aj v tehotenstve.
A nebola som nikde....teda len v maďarsku minulý týždeň 🙂 lozili sme po hračkárstvach...
mali sme pokazený router, tak som bola bez netu...

fraufrt
25. nov 2010

@karmelka77 to som rada, ze o tom vies, ale chcela som vyjadrit iba svoj nazor, kedze mam s tym inu skusenost a vobec mi neslo o poucovanie. Kazdy nech si vychovava svoje dieta podla seba, ale mohol to citat aj niekto, kto o tom nevedel.
@bublinka144 maleho stvornozkovat asi neprinutis, ak to skutocne sam nechce ...a inak dakujem 🙂

fraufrt
25. nov 2010

@p69majka tak, nech vam to vydrzi, drzim palce aby mala prospievala aj nadalej....ked su maminy rozumne, aj deti su rozumne 😉 ,malinka je velmi pekucka...

juliap
26. nov 2010

@annika11 tak skus dr popytat, ci ti neurobi vyter na helikobaktera, to je previt, co moze so zaludku sarapatit vsade, teda aj plet mozes mat horsiu ... ale moze to byt este stale aj z hormonalnych zmien a aj to zelezo zatazuje organizmus ... na zlatu si skus kupit probiotika nutrolinB, to su kapsuly, mne pomohli este v lete, tiez som mala problem koly porodu a zelezu a musim poklopat, brala som ich 10 dni a mam od vtedy pokoj

karmelka77
26. nov 2010

@fraufrt velmi pochybujem ze v dnesnej dobe o tomto niekto nevie, ale aj tak dakujeme za rady...neboj ja som tiez koli tymto dovodom bojovala s tym ci kupit chodito alebo nie...ale ako som zistila tak ti co nemaju problem s pohybom dietata maju choditka a vseto je o.k.

fraufrt
26. nov 2010

ok

bublinka144
26. nov 2010

Rada by som si tu precitala nejake to poucenie od skusenejsich mamiciek, ktore pri vychove svojho prvorodeneho dietatka zistili, ze to ci ono je fakt zbytocne, alebo prave naopak velmi uzitocne, a pri vychove svojho dalsieho dietatka to uz robili celkom inak, alebo presne tak. Potesim sa kazdej skusenosti a rada sa necham inspirovat pri vychove mojho zatial jedinacka. Vdaka

annika11
26. nov 2010

@juliap dakujem ti....ja zatiaľ skúsim tie probiotiká a uvidím. Dnes som dobrala železo a viac nechcem 😒 to radšej budem piť hektolitre šťavy z cvikly...

annika11
26. nov 2010

nám už asi pôjdu zúbky...malá je nejaká mrzutká 😒 😒 😒 teda dúfam, že to budú zuby a nie nejaká choroba ☹

juliap
26. nov 2010

@bublinka144 ja by som napisala pre vsetky mamicky jednu vec, VYCHUTNAVAJTE si chvile so svojimi pokladikmi, pri 1 dietatku si to tak mamicka neuvedomuje, aj ja som bola rozlietana a nechapala som, ked mi mamka hovorila, aby som sa snazila zapamatat si kazdy okamih, kazdy pokrok, kazdy usmevcek mojho miminka, az ked to detulkovske obdobie pominulo, az vtedy som pochopila, ze uz nikdy nebude ... pri 2 dietatku som si to preto uz vychutnavala a tesila som sa z kazdeho okamihu a teraz si to vychutnavam tiez, tesim sa uz dopredu na to, co nas caka ...

juliap
26. nov 2010

a este 1 stranku vam sem davam, tie, co chcete svojej mamke poslite, ja som uz, mala by jej dojst karta v pondelok, tak som zvedava, je to zadarmo http://www.facebook.com/pages/Lubim-svoju-mamu/...

p69majka
26. nov 2010

@fraufrt ďakujeme. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre