Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

juliap
26. nov 2010

do pozornosti, na stranke www.pampers.cz su zase zlavove kupony na vytlacenie na plienky, kto ma zaujem, platnost do 31.12.

fiffinkaa
26. nov 2010

@juliap máš pravdu, aj ja si to teraz uvedomujem, že čas tak rýchlo letí a tieto okamihy su nenávratnéé..pri prvom mi to doslova utieklo, preto teraz si o to väčšmi druhé bábo vychutnávam a možem povedať že som aj oveľa popustila zo zásad,...ako spanie s bábatkom, nosenie na rukách, tulkanie, aj sladkosti budem dávať 😀 .. ..a ták, ..takže tiež radím, budte s chrobáčikom čo najviac a rýchlo vychutnávajte, lebo to bude čoskoro bohužial preč... 🙄

karmelka77
26. nov 2010

Ahojte - mame problem, poradte - doteraz sme kakali kazdy den a pekne sam, uz asi dva tri tyzdne mame problem, kazdy druhy den a aj to mu musim pomahat...uz som davala ryzovy odvar, slivkovu kasu, slivovu stavu...probiotika sem tam, vynechala som na tri dni aj mrkvu zo stravy...neviem uz co s tym, mam pocit ze aj tlacit prestava...dnes sice trochu tlacil ale az po tom ze som s nim cvicila...rozmyslala som ci to nemoze byt kasou...minule mi jedna baba povedala ze jej mala je cisto kojena ma 6 mesiacov ale ze kakala 5 x denne tak im lekarka kazala zacat davat kasu...tak asi ta kasa aj zapeka...rozmyslam ze mu ju zacnem zavat z flasky, riedku a nie lyzickou hustu...co mi poradite???

lenocka84
26. nov 2010

@karmelka77 ryzovy odvar je na zahustenie, nie pomoc
to mu to trosku stazilo, skus davat redsiu kasu, nech nie je ryzova, skor obilninova s vlakninou a snad to prejde.

karmelka77
26. nov 2010

@lenocka84 no super a niekto mihovoril ze ryzovy odvar mam dat...dik🙂)) skusim to s tou redsou kasou...aj ked taku hustejsiu davame uz dlhsie, tak neviem preco to az teraz zacalo...

lenocka84
26. nov 2010

@karmelka77 ryzovy odvar pri hnacke 😅

maya30
26. nov 2010

@karmelka77 moj mal tiez tuhu stolicu, ale odkedy davam na desiatu surove jablcko tak sa to upravilo, takisto som zrusila na vecer ryzove kase a davam obilninove, tie ryzove ho zapekali

karmelka77
26. nov 2010

@maya30 my nedavame praveze ryzove kase, tie mi ani nechce, obilne mame vsetky...a jablko mi nechce, ale zajtra skusim nanho fintu s jablkom primiesam do hrusky + keksiky🙂)) viem ze hruska nafukuje, ale s tou nemal tiez problem pred tym...ja neviem ale vsimla som si ze tento problem ma od poslednych zubov co mu vysli...v podstate ako mu zacal ist 5ty a 6ty zub boli dost rychlo po sebe tak odvtedy...

annika11
26. nov 2010

@karmelka77 ryžový odvar je proti hnačke...na tuhú stolicu nám odporúčali odvar z ovsených vločiek. Povaríš a potom precedíš len vodičku a dáš vypiť. My sme to nepotrebovali zatiaľ asi len raz, ale sestra si to nevie vynachváliť. Zvykne malému trocha prisladiť hroznovým cukrom, keď to nechce vypiť.

cicimon
26. nov 2010

baby a ako viete ze ich nieco nafukuje? moja kadi vzdy, od narodenia, aj viackrat za den... teraz niekedy riedke, obcas tuhe...vselico tam je 🙂

fiffinkaa
27. nov 2010

proti zapekaniu je dobrý odvar z ovsených vločiek ako píše annika11 a odvar z ľanového semienka, postup neviem, kuk na nete...

karmelka77
27. nov 2010

Odvar z ovsenych vlociek vyskusany, dostal aj Espumisan aj probiotika a nic!! Mna uz porazi, a aj cely den bol taky uplakany...dokonca isiel o 19.00 spinkat...

lenocka84
27. nov 2010

@karmelka77 trpezlivost a snad zajtra to uz vyjde 🙂
drzim palceky

karmelka77
27. nov 2010

@lenocka84 ja mam skor pocit ze sa mlady pan vobec nesnazi tlacit...ked som mu cvicila s nozicami tak to bolo vidiet ze to mal niekde...

lenocka84
27. nov 2010

@karmelka77 papal nieco ine ako posledne dni?

karmelka77
27. nov 2010

@lenocka84 praveze nie...ale tento stav mame odkedy mu isli teraz naposledy zuby...malo pije, skoro vobec...ale cika dost si myslim, nie nejak menej ako inokedy...aj tie kase papa uz skoro dva mesiace...my tocime stale to iste...na desiatu mava jogurty, presnidavky, alebo ovocie...vacsinou iba hrusky s keksikmy ale to uz dlhsie nemal...na obed zeleninku - mrkva, cukina, brokolica, baklazan, spenat...+ maso (ale vacsinou iba kupovane v poharikoch masa, lebo tie co uvarim nechce) + bud cestovina, alebo zltok...a olovrant kase, ale nie ryzove...

lenocka84
27. nov 2010

@karmelka77 ani mne moc nechce pit, ale s kakanim nie je problem
na noc mava kasu s vlakninou a cez den tiez rozne,
hmm zvlaaaastne

karmelka77
27. nov 2010

@lenocka84 no uvidime zajtra, citala som ze stava z mrkvy, struhane jablko a ovsene vlocky by mohli pomoct, tak mu skusim spravit na desiatu taky mix...a rano dostane zas probiotika do mliecka...snad to uz zajtra vyjde...a musim ho nejak donutit pit ze je to dolezite pri zapche...a mam aj slivky, vytiahnem z mrazaka a skusim mu to tiez dat...🙂) uz ho vidim chudaka ako to zacne plut🙂))

lenocka84
27. nov 2010

@karmelka77 mrkva zapekaaaa, nedavaj mu mrkvu
radsej tie slivky

karmelka77
27. nov 2010

@lenocka84 ale iba stavu z mrkvy, teraz som to niekde nasla na nete...🙂) ale dobre, radsej nie....ach jaj, v zivote som si nemyslela ze moj jediny problem bude toto🙂)) a pritom aky dolezity...

lenocka84
27. nov 2010

@karmelka77 je to dolezite to je jasne.
ale mrkva ako celok zapeka, tak si myslim ze aj stava 😖

annika11
27. nov 2010

@karmelka77 🙂 🙂 🙂 to nás keby si počula, keď sa zo sestrami zídeme, točíme len o kakaní, papaní a lacných plienkach 😀 manželia niekedy protestne odchádzajú 😀 😀 😀 minule som stretla bezdetnú kamarátku a mala som problém, o čom sa s ňou baviť

p69majka
27. nov 2010

@karmelka77 ahoj. moja malá tiež dnes nekakala a to kaká dva krát za deň ☹ bola aj dosť nervózna. Dala som jej na olovrant hrušku s jablkom, tak snáď sa jej to pohne a ráno sa vykaká. Na Tvojom mieste by som vynechala varenú mrkvu, Sárka máva vtedy tvrdú stolicu, keď jej dám do zeleniny viac mrkvy. Nám zatiaľ vždy pomohli slivky rozmixované. No o tom odvare z ovsených vločiek mi hovorila sestra, ona to dávala malému, keď jej nekakal. Vynechaj aj banán a ryžu, ani kaše by som nedávala teraz. Jogurty by mohli práve pomôcť, keď ich dávaš. Skús k nim pridať tie slivky, keď ich nechce samé alebo skús slivky s jablkom. Daj vedieť, čo a ako.Držím palce. 😉

fiffinkaa
28. nov 2010

vidím že stále sa rieši problém s kakaním, to malého netrápy, skor velkého, boli sme aj na pohotovosti, nekakal 4 dni, dali mu parafin čipky a nejaký sirup, lebo s babských receptov mi fakt nič nezabralo...no o dva dni sme šli na pohotovasť zase sprcičkom našim.... bol tri dni mrzutý, reval a reval ..včera na obed už ani nepapal a bác teplota 38,2..tak sme šli a zapálené hrdielko..dali nám antibio amoksiklav a paralen čipky proti teplote..no ale baby poradte, možem ho aj napriek chorôbke kúpať a chodíť s ním von????????, 🙄 🙄 🙄

a ešte ma strašne trápy že nemožeme zohnať u nás vigantol a už sme bez neho dosť dlho, tak fakt neviem.. 😒 ...nestane sa malému nič?? 😔

p69majka
28. nov 2010

@fiffinkaa ahoj. Neskúšala si inde ten vigantol, v inom meste? nieje dobré, že ho nedávaš a čo na to lekárka, to ho nemôžu v lekárni objednať? Ja Ti ho môžem v PN zohnať, nechodíš do Radošiny alebo na tieto smery ? Ja som ho zohnala hneď v prvej lekárni. 🙂 Keď ste dostali Amoksiklav, dávaj určite aj probiotiká, lebo ten dosť preháňa. To je mi ľúto, že máš dvoch pacientov. Tak sa držkajte a skoré uzdravenie. 🙂

maya30
28. nov 2010

@fiffinkaa my sme boli chori pred 2 tyzdnami a pytala som sa doktorky co mozme chodit von...povedala mi ze nie, iba ak by sa vratilo naspat babie leto a bolo teplo, co uz teraz asi nehrozi...aj dnes sme sa vybrali na prechadzku ale nevydrzali sme lebo fukal poriadny severak 😒 Ja by som asi s horuckou nekupala, ale ked klesne tak ano...

karmelka77
28. nov 2010

@p69majka
@lenocka84
@annika11 tak baby a konecne sa nam to podarilo!!! Tri dni probiotika, dnes dostal na desiatu slivky s hruskou, na obed ovsene vlocky do zeleninky bez mrvy a potom chuda male zacal strasne tlacit a aj hrozne plakal ked tlacil a vytlacil strasne tvrde....normalne som aj ja plakala ed som ho videla ako ho to boli...a potom dostal poobede kasu ale vodu v nej mal tu vodu z ovsenych vlociek a kasa bola riedka pil ju z flasky a zrazu ani neviem ako a smradocek a zas sa vykakal a uz konecne nebolo tvrde...🙂)) taka som bola stastna....vcera som si co to precitala na internete a vidim ze budem musiet davat do jedla tie vlocky, sem tam aj slivky atd...maly mi nechce pit cajik, aj ked mu stale ponukam, ale snad sa aj to upravi...a hlavne aj tie probiotika musim davat...snad to uz pojde...diky za rady baby🙂))

lenocka84
28. nov 2010

@karmelka77 ahojky, tak sa velmi tesim a drzim palceky nech sa problemy neopakuju 🙂

fraufrt
28. nov 2010

@fiffinkaa Vigantol by sa uz nemal pouzivat, namiesto toho nam doktorka predpisuje jednorazovo vitamin D a asi tak po kazdych 6 az 8 tyzdnoch.

karmelka77
28. nov 2010

@fraufrt
@fiffinkaa Vigantol sa v pohode pouziva, akurat je v novom baleni, teda nie je tam ta gumova pipa, ale su to normalne kvapky...v novom cisla MAMA a JA je o tom pisane v poradni pediatra, treba si to precitat...da sa pouzivat aj ten vitamin D ale kto bude sledovat ten cas kedy dat...to sa pouzivalo ked sme boli my deti..je dostat v lekarnach v pohode, skus sa popytat ci ti ho nevedia objednat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre