Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fraufrt
16. dec 2010

@annika11 Dakujem za povzbudenie, ja som to uz prestala riesit, ale niekedy pridu take obdobia, ze ma napada skor, ci nieco nezanedbavam. Ale kedze ona je pokojna, tak jej to malo jedla asi staci. ..uz sa tesim , ked sa rozpapka.
@cicimon dnes som sa ju nanosila az az.... z obyvacky do kuchyne isla sama ale spat som ju x-krat musela odniest 😉

annika11
17. dec 2010

@miska246 ja nebudem malej ešte zo štedrovečerného stola dávať asi nič. Ale som rozmýšlala, že jej namiesto klasického olovrantu dám ovocnú pochúťku
Nestle sušienky pokvapkám šťavou z čerstvého ovocia alebo kompotovou šťavou, na ne rozotriem, jogurtík alebo nestle vanilkovú desiatu ( tá je fajná ako puding) a ozdobím jej to nastrúhaným ovocím...alebo uvarím ryžu, zahustím ju žltkom alebo krupičkou a zamiešam nejaké ovocie, asi to bude banánik, lebo ten veeeeľmi ľúbime, dám to vychladnúť do pohárika a potom to vyklopím a polejem nejakou polevou a bude mať tortičku...toť sviatočné menu 😀 a usadím ju s tým klasika s nami k štedrovečernému stolu a budeme spolu papať 😀 😀 😀

annika11
17. dec 2010

inak baby ja mám od včera totál depku 😒 ☹ manželovi nabehla výplata... Nejakých 350e, z toho sme vyplatili 200 za auto a zvyšok inkaso a telefon, je mi z toho smutno. Niekde dostanú na koniec roka aj 13. plat a niekomu ešte aj z toho mála, čo dostane stiahnu, aby malo šéfstvo na odmeny a mohlo ísť do álp na vianočnú lyžovačku. Noo, že vraj kríza, to im stihol šéf povedať, kým odišiel na letisko....ja som z toho úplne na nervy. Ani nevieme, čo skôr, či darčeky, či jedlo, či plienky, či mlieko...ešteže sme dačo kúpili už minulý mesiac. ☹ ☹ ☹ ☹
Vôbec nemám sviatočnú náladu 😖

aaangella
17. dec 2010

@annika11 neboj sa dajak to zvladnete a hlavne Vianoce su raz do roka tak si ich nenechaj pokazit peniazkami .

cinocka
17. dec 2010

@miska246 - ja mu dam to ruky mozno jeden opekanec (ci ako sa to vola)...my budeme mat s makom a Timik cisty 😀 😀 😀
@annika11 - ☹ svine su to!!

annika11
17. dec 2010

@cinocka my to voláme bobaľka 😀 😀 😀 ale ja to nerobím, lebo my s manžom neľúbime 🙂

karmelka77
17. dec 2010

@annika11 neboj sa bude to lepsie...nepokaz si tym vianoce, ale je to sila fakt, nechapem ako z toho mozte zit...klobuk dole...🙂))

karmelka77
17. dec 2010

@aaangella no ako si dopadla s tym vigantolom???

miska246
17. dec 2010

@annika11 Netrap sa nad tym, my sice tento mesiac nejake tie peniazky mame, ale od decembra je manzel doma a do novej prace nastupuje az od januara... Ja sa uz teraz desim, z coho my ideme v januari zaplatit hypoteku... ostatne polozky mozu ist bokom, ale hypoteka musi byt zaplatena tak ci tak... Aj som chcela, aby sme si nieco odlozili z tejto poslednej vyplaty, ale peniazky sa nam popri nakupovani vianocnych darcekov tak rozkotulali, ze mame tak na stravu do konca mesiaca... S tymito peniazmi je to tazke... Nam nepomoze nikto, musime si poradit sami... ☹ ☹ ☹

aaangella
17. dec 2010

@karmelka77 ahoj ano zohnala som ho ale bola som na Daxnerovom namesti vraj uz ho dostali do lekarni

karmelka77
17. dec 2010

@aaangella tak to som rada, a nebol problem s receptom🙂) ty tam chodis k lekarke??? Lebo aj my🙂))

miska246
17. dec 2010

Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, mamicka dnes objavila anjelikovi prvy zubok.... 🙂 🙂 🙂

karmelka77
17. dec 2010

@miska246 gratulujeeeemmm🙂)) super...🙂)

karmelka77
17. dec 2010

Baby mozem dat malemu šparglu??? A ako ju mam pripravit, ked robim zeleninu na pare tak to tam iba dam a naparim??? alebo musim nieco cistit?? Ja nie som nadsenec zeleninky, takze to vobec nepoznam, ale chcem mu trochu spravit zmeny...🙂) a s akou zeleninou to ide este dokopy?

miska246
17. dec 2010

@karmelka77 Dakujeme 🙂)) Uz som si myslela, ze sa nedockame a jupiii... 😀 😀 😀

annika11
17. dec 2010

@miska246 hovor mi o tom niečo, máme auto na lízing a splácame pôžičke, lebo sme sa budovali, takže viem, čo to je...tento mesiac mi nevyjde na orange 😅 pravdepodobne mi obmedzia službu, ale čo už vyplatím na budúci mesiac...ja mám nervy hlavne kvôli tomu prístupu, čo majú k manželovi v práci....stále točia o tom, že nie sú peniaze, ale popritom zariadujú jeden celý hotel ( stolári) a v priebehu jedného mesiaca chcú, aby vyrobili nábytok do 59 izieb+kancelárie....sebe nadelia ešte aj odmeny, ale zamestnanci nech živoria...snažím sa nemať z toho zlú náladu, predsalen sú to naše prvé spoločné vianoce s malou 😅 🙂

annika11
17. dec 2010

@karmelka77 ako z toho môžme žiť...no musíme, žiaľ, ešte neviem čo bude po Vianociach, pravdupovediac sa spolieham na to, že od rodičov dostaneme obáločku, ako každý rok, takže to bude trocha lepšie, akurát si nekúpime nič pre seba 😅 ale nakúpime, čo bude treba pre malú. Len ma trocha mrzí, že to nebudú také pohodové vianoce. Dosť ma zobral celý ten ich prístup, ale snažím sa , aby bolo všetko, ako má byť.
S tou špargľou ti nepomôžem, ale skús si niečo vygúgliť, normálne recepty a prispôsobíš si ich, aby boli vhodné pre filipka...

karmelka77
18. dec 2010

@annika11 hmm.. no mate to tazke, v dnesnej dobe su zamestnavatelia strasne svine...moj nam sice doprial az som sa niekedy divila ze preco, ale tiez chodili na dovolenky do Karibiku, Thajska atd...preto nam lepil oci...ale raz tiez povedal na porade ze nebudu sa zvysovat platy, lebo je kriza a nevie ci bude mat dost na druhu polovicu roka, takze si odlozi a par dni na to odisiel do Karibiku, to bolo nieco...:((( moj otec tiez stolarci na zivnost, vidim ake to je, nebyt toho ze mama robi neviem z coho by zili...ma obdobie ze ma toho vela, ako teraz...ale potom aj pol roka iba prkotiny na ktorych nezarobi...tak dufam ze sa to u vas nejako v buducnosti poriesi, a aj napriek tomuto budete mat pekne vianoce, naozaj su prve s malou, treba si to uzit...🙂))

annika11
18. dec 2010

@karmelka77 môj muž robí pre firmu a zatiaľ stále mali čo robiť, stále niečo zariaďujú, vyrábajú, preto je kus odveci, ked im tvrdí, že nevyrobili...ale čo už, už som sa s tým zmierila 😒
dnes bol manža u babky na zabíjačke, zabíjali býčka 🙂 ked už nič iné mäsko kupovať nemusíme 😉 aj to mi trocha zlepšilo náladu hehe už som ako rebecca...mäso mäso mäso 😀 😀 😀

miska246
19. dec 2010

@annika11 Netrap sa, ja som si uz povedala, ze koli peniazom sa mi neoplati trapit sa... Ved vzdy sa na problem najde riesenie... 😉 😉 😉

karmelka77
19. dec 2010

Ahojte vsetci, ako sa mate pred vianocami?? My sme uz vsetci doma, tatino ma dovolenku tak si budeme uzivat🙂) dnes mi maly konecne po skoro dvoch mesiacoch pil cajik...doteraz som ho donho davala na silu...uz sme dostali od doktorky aj sirup na kakanie tak sa trapime dalej, lebo tym ze nechcel pit to stale neslo...a dnes vypil 200ml. caju, skoro som odpadla...len dufam ze uz coskoro zacne normalne kakat ako predtym...ovocie mi nechce uz absolutne ziadne, vsetko mi vygrca...ale snad aj to sa zmeni...

annika11
20. dec 2010

@karmelka77 my sme na tom celkom dobre....soplíky už prestali tiecť, dokonca máme super krvný obraz, takže nemusíme brať žiadne železo, malá a ani ja 😉 😀 akurát objavila novú zábavku, anmiesto toho, aby pekne zaspinkala v úpostieľke, zaspáva o 20 min neskôr, lebo prišla na to, ako sa postaviť... 😀 takže najprv prerúčkuje dookola postieľky, všade sa poobzerá, pozlostí mamku a tak až zaspinká 😉
držím palec s tým kakaním...a stým ovocím neviem, možno mu vadia ovocné kyseliny, ked všetko vygrcká...

lenocka84
20. dec 2010

@annika11 ahoj
vy uz tak pekne chodite ze po celej postielke? waaaaw
my sme este ani stvornozkovat nezacali ☹
ale zato sa naucil tahat zaves z baldachynu

annika11
20. dec 2010

@lenocka84 my sme už dávno baldachýn museli zvesiť 😉 dnes som dokonca sponkou pripla záves ku kľučke na okne, lebo som už bála, že stiahne celú garnyžu na seba 😉 😉 😉 ani my ešte celkom neštvornožkujeme podľa mmojich predstáv, dozadu jej to ide výborne, ale dopredu urobí asi dva kroky a uvidí ako sa teším tak sa zvalí na riťku a pozerá na mňa ako puk 😀 všetko chytá, aby sa vytiahla so stoja, tak myslím, že možno bude skôr chodiť ako normálne štvornožkovať

annika11
20. dec 2010

@lenocka84 aspoň nemusíš ešte mať oči všade 🙂 ja som ju pred tým uložila, privrela dvere a ona pekne zaspala...teraz to už nehrozí, nechám tak do polky otvorené a počkám si kým všetko poobzerá, potom ju uložím zakryjem a až tak zaspinká 😉

lenocka84
20. dec 2010

@annika11 to robi vela eti, ze najprv chodza az potom stvornozky

lenocka84
20. dec 2010

@annika11 ja som velmi zvedava ako to bude ked bude lobzovat, a ten baldachyn kedze maly je s nami v 1 izbe kde je aj tv, bude zabava

annika11
20. dec 2010

no, ale nemalo by to tak byť sed, štvornožkovanie, stoj a chôdza, tak by to malo byť. Ked deti štvornožkujú, tak tým krížovým pohybom rúk a nôh sa rozvíjajú aj hemisféry v mozgu...no napríklad ja som vôbec neštvornožkovala na 8 mesiacov som už chodila a mám hemisféry úplne v poriadku 😀 😀 😀
naša je tiež ešte s nami v spálni, ale máme zaťahovacie dvere, tak ju vidím aj dobre počujem 🙂

lenocka84
20. dec 2010

@annika11 najprv stvornozkovanie, z toho do sedu a az tak chodza
a my mame len 1izb. tak tv je v izbe kde aj spime aj je obyvacka ☹

annika11
20. dec 2010

@lenocka84 no dokonca 🙂
my sme tak bývali u našich, že sme boli v jednej izbe, kým sme si stavali podkrovie...dosť blbé, aspoň mne to vadilo a to sme ešte nemali ani malú...ale poviem ti v dnešnej dobe sa veľmi ťažko zháňa vlastné bývanie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre