Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
22. jan 2011

@aaangella u nás tak ,,pošlo,, skoro celé balenie vlhčených utierok....kým som varila. A to som sa potešila, ako pekne sa malá hrá, no ked som uvidela čo robí, tak mi to bolo jasné 😀 ale aspoň som nemusela zmývať 😀 😀

aaangella
22. jan 2011

@annika11 no teda ale mame doma detskych pomocnikov 😀 .Je to zabava ale potom to upratovanie ☹

aaangella
23. jan 2011

jupi konecne oby dva horne zubky prerezane a ja ze co je taka nekludna par dni ani som si nevsimla az dnes takze uz mame 4 zuby

lenushka
23. jan 2011

@aaangella no parada 🙂 Aspon budete mat na chvilku pokoj, mozno 🙂 Ste nas predbehli :D My mame len 3 vonku, ale myslim, ze som uz videla bielu ciarocku aj 4.zubka 🙂 Tak mozno tiez coskoro budeme stvorzubi 🙂

miska246
24. jan 2011

Maminy, nasej Timuske som dnes nasla 4 zubok 😀 😀 😀 , ale najlepsie na tom je, ze uz asi tri dni tymi svojimi mini zubkami tak skripe, ze mi naskakuju zimomriavky 😕 😕 😕 Robia to aj vase babatka?

lenushka
24. jan 2011

@miska246 🙂 Sikovnica 🙂 Ja to tiez neviem vydrzat 😀 Malemu treti zubok trci mozno 2mm, ale skripe jak vsetkymi 😀 😀 Vydrzat 🙂

miska246
24. jan 2011

@lenushka Ale sranda, ja vobec neskripem zubami a ani manzel. A nechapem, ako to dokazu ti betarikovia, ja som to skusala a neda sa mi to 😕 😕 😕

lenushka
24. jan 2011

@miska246 😀 Aj ja som skusala a nejde 😀 😀

annika11
24. jan 2011

@miska246 ved si nejako musia odskúšať tie svoje zubadlá 😀 😀 😀

baby nám asi idú zúbky. Malá má už druhý deň teploty, nepustí ma k dasienku, aby som to skontrolovala, ale sa mi zdá, že ju to bolí na dotyk, len na mne by visela celý deň...mohli by to byť zúbky. Len dúfam, že to nie je nejaký bacil 😅 😒

p69majka
24. jan 2011

@annika11 ahoj. my stále nič, žiadny zúbok. malá je tiež celý deň na mne nalepená a večer kým zaspí, tak ohrýza postieľku. Cez deň ale spinká našťastie dobre. v noci je stále jeden až dva krát hore. pred tromi dňami bola dokonca hore štyri krát. 😀

annika11
24. jan 2011

@p69majka naša má 39tky teploty, musela som jej dať panadol sirupček, inak sa nedalo. Ale zabral hned, v priebehu pol hodky jej klesala teplota pekne na 37,5. Ešte nemala také teploty od narodenia, takže sme trocha s mojím starým stresovali, ale už je dobre...mne sa zdá, že to bude zúbok, ale isto to neviem, lebo ma nepustí do papuľky, aby som sa pozrela...

denisa1111
24. jan 2011

@annika11 ahoj,tak drzim palce aby tie teploty co najrychlejsie presli,my sme uz mali aj 40 a zabali a tak a hrozne som sa bala krcov ale nastastie nic,ak by sa vam to opakovalo tak by ste asi mali ist radsej k lekarovi,aspon mne vtedy vraveli ze zo zubou byvaju tak max do 38 teplotky,aj my sme mysleli ze su to zubky a nakoniec to bolo hrdlo,keby tie deticky vedeli rozpravat,tak drzim palce aby ste boli rychlo fit

annika11
24. jan 2011

@denisa1111 zajtra ideme na poradňu, tak sa na ňu dr. pozrie. Uvidíme, čo povie... ja tak tajne dúfam, že sa na nás už ráno bude usmievať nejaká tá biela potvorka 😉

lenushka
25. jan 2011

@annika11 Ahoj 🙂 Ako ste dopadli? Dufam, ze teplotka uz pominula a vykukol zubok 🙂 Co vam hovorila pani doktorka?

annika11
25. jan 2011

@lenushka no nic moc ☹ ☹ ☹ zúbok nikde, horúčku ešte dnes mala, zase 39...doktorka ju prehliadla a nič na nej nevidí, je v poriadku, žiadne hlieny, nič....tak nás poslala na krv a moč, to som teda zvedavá ☹ ☹ ☹ ☹ aspoňže nám na počkanie dajú hned ráno výsledky. Ja si ale aj tak myslím, že je to zúbok, lebo má bolestivé dolné dasienko. Dokonca som jej musela náustok vymeniť za cumlík, lebo mi nechcela piť čajík.

lenushka
25. jan 2011

@annika11 joooj ☹ babika moja, to mi je luto ☹ Velmi skore uzdravenie. Denisa pisala, ze zo zubkov nie su az take horucky a mne to tiez moja lekarka vravela, ze nie viac ako 38´ Hovorila ti doktorka aj o febrilnych krcoch? Mne kazala vzdy pri teplote nad 38´podat 3/4 Diazepam-u, teraz uz aj cely. Aby sa chranil mozocek ☹ Niekde som tu citala o tej 6.chorobe, myslim? Nemoze mat toto? To by mali byt horucky asi 3 dni a tak sa babätko vyhadze a potom je odrazu vsetko ok.
Drzim strasne palce, aby to nebolo nic vazne a budem na vas mysliet, aby vysledky dopadli dobre 🙂 Vela zdravia a sil

karmelka77
25. jan 2011

@annika11 ma pravdu @lenushka kamoskin maly mal tiez nevysvetlitelne teploty tri dni a nakoniec sa vyhadzal a bola to ta 6 ta choroba...ale tym to aj nastastie skoncilo...ani nebolo treba nic davat na to vyhadzanie...snad to naozaj budu len zubky, ale ak nie tak uz by ste mali mat s teplotami pokoj zajtra a uvidis, ale nie je to nic strasne🙂)) drzim palce nech to mate cim skor za sebou...a krasne miery ma mala🙂)) no mala, nas Filipko ma iba o skoro 1 kg. viac, ale zas je to chalan🙂)) krasne rastiete🙂))

karmelka77
25. jan 2011

@lenushka na ten diazepam sa musim opytat lekarky, lebo pocula som o tych krcoch, ale nikto ma na to neupozornoval este...ale jednej susede sa toto raz stalo s malou a dosla sanitka, tiez jej pichli diazepam a odvtedy museli kontrolovat kazdy den teploty a nemohli im vystupit nad 38...hned musela davat diazepam pokazde, a mala ma teraz krasnych 14 rokov🙂))

aaangella
25. jan 2011

@annika11 drzim palceky aby ste boli co skoro fit

ja som pisala ze nam vysli obe horne jednotky mala mala cely tyzden sople vkuse som odsavala a aby mi nechybalo tak teraz ju este stale bolia zubky a vstava mi o 4 s placom vtedy sa asi ozyvaju zubadla a uz nechce spat az okolo 9 rano zaspi takze som vyflusnuta a nema mi kto pomoct takze asi pojdem o chvilku spat aj ja.

lenocka84
25. jan 2011

baby aka 6 choroba? co to je??

karmelka77
25. jan 2011

@lenocka84 zhruba 3 dni su vysoke teploty aj 40 tky a potom to prejde z nicoho nic a vyhadzu sa na celom telicku, ale ani sa na to nic nedava prejde to same...len na tie teploty treba dat pozor...

lenocka84
25. jan 2011

@karmelka77 jaaaaj, bo som nevedela,
patko okrem jedneho dna kedy mal horucku chory nebol, a dufam ze tak skoro ani nebude

karmelka77
25. jan 2011

@lenocka84 ja to viem iba koli tomu ze kamoskin maly to mal a tiez som to nikdy nepocula a az ona mi to opisala ako to prebieha🙂)) ale tiez s tym nemam vlastne skusenosti 🙂)

lenocka84
25. jan 2011

@karmelka77 no snad taku skusenost ani nikdy mat nebudeme 🙂

annika11
25. jan 2011

@lenushka my vieme o tom diazepame, aj máme doma, ale nám dr. povedala, že mám dať, ked nebudem vedieť zraziť teplotu...tak som nedala, lebo panadol baby sirupček nám krásne zaberá, do pol hodinky je teplota normálna.

Ďakujem baby za rady, ale nemyslím, že je to 6. choroba...dnes večer už žiadne horúčky nemá, ani sa nevysypala, pekne zarezáva, počujem ju pochrapkávať až do obývačky 🙂
Zajtra ráno máme niesť moč a ideme na krv, tak som zvedavá, čo z toho bude.
My sme ešte tiež nemali takéto teploty, len bežné soplíky. Ale sestrin malý mal dva dni 39tky teploty pri každom jednom zúbku....tak neviem, mne tiež dr. povedala, že do 38 je normálne, ale potom to už nie je od zúbkov...asi výnimka potvrdzuje pravidlo 😉 😅

p69majka
25. jan 2011

@annika11 ahoj. no teda tak to nemáte nič moc. Sárka má sa mi tak vidí niečo už dolu také tvrdé, ale neviem, či už je to zubček. tiež ma nechce pustiť do úst. my sme mali teplotu, keď ešte nemala ani tri mesiace. najhoršie, že na teplotu sú až od troch mesiacov, ale nakoniec som jej tiež dala panadol baby podľa kilogramov. zabral super a ešte som dávala na čielko obkladík z vlažnej vody a trošku citrónovej šťavy do toho. hlavne veľa tekutín treba dávať a dobre vetrať. nieje dobre príliš zakrývať, lebo sa telo viac prehrieva, radšej ľahkú prikrývku. malá zase akosi viac kaká a má na cikulke také červené bodky. som jej dnes kúpila Imazol, ten nám vždy pekne zaberie.
tak uvidíme čo bude ďalej. držkajte sa. 🙂

kaktusik007
25. jan 2011

@annika11 my sme zuby presli horuckami aj nad 39 stupnov.... teraz to bolo teda strasne, okolo noveho roka - a teraz od piatku detto.... ale uz tych zubov mame 10... takze sme v polovici mliecneho chrupu... uz aby bol kompletne cely vonku!!!! pretoze fakt ze mam toho uz dost... ☹ 😉

karmelka77
26. jan 2011

Ahojte maminy, musim sa pochvalit 🙂)) konecne si Filipko sam sadol, neverila som tym knizkam vsetkym ze si sadne zo styroch a nakoniec presne tak🙂) a teraz sa mi tu plazi, lozi a stale si sada aka je to sranda🙂 konecne, uz som sa bala ze budeme skor behat ako sediet🙂 lenivec moj maly🙂

ivka1603
26. jan 2011

@karmelka77
Karmelka, gratulujem k úspechu 🙂 Aj Rastík je malý lenivček....nechce sa mu loziť ☹ V posledných dňoch je stále nalepený na mne a ja sa nemôžem vzdialiť ani na pár krokov, ináč spustí obrovský srdcervúci plač ☹ ja netuším, prečo 😒

karmelka77
26. jan 2011

@ivka1603 hovori sa tomu emocionalna separacia🙂) my mame skoro to iste, donedavna sme ho vecer polozili do postielky, vypli svetlo a odisli, sam pekne zaspal...teraz? Len co sa vzdialim zacne plakat, ale nechavam ho pokial to nie je nejaky zachvat a potom zaspi ked sa vyplace...oni teraz zevraj zacinaju citit to ze nie sme pri nich, jasne ze nie kazde babatko to tak berie, ale su take od ktorych sa neda odist ani na krok...mne minuly tyzden maly rano v posteli zacal plakat za tatom, videl ze odchadza do roboty a stale za nim pozeral plakal a hovoril tatatata🙂)) no co uz snad ich to skoro prejde...inak dakujem🙂)) my sa tiez iba plazime, ale uz ma naznaky aj stvornozkovania, ved zo styroch si vlastne sadol...🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre