Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
16. feb 2011

@maya30 aj ja mám tento problém, čo sa týka malých častí po zemi. Filipko hocičo pohodí alebo mu niečo spadne a už je to. Malá je samozrejme ako vysávač a hneď všetko ide do pusy. No zatiaľ som si vždy všimla, len raz mi prehltla kúsok taký mäkký z dreva, čo máme pri krbe a hneď to aj vygrckala. Ešteže to bol len taký vlások z kôry dreva a nemohlo sa jej to zapichnúť. No je to na draka, ale zle sa rýchlo stane. 😉

p69majka
16. feb 2011

@lenushka nám zase lekárka vždy vravela, že pri hnačkách sú dobré aj probiotiká. Oni totiž pomáhajú aj pri zápche, aj pri hnačke. celkovo upravujú črevnú flóru. No treba skúsiť, ak nepomôžu, tak určite neuškodia. Inak sú dobré aj kapsuly Linex, len neviem od akého veku sú vhodné.

lenushka
16. feb 2011

@p69majka Fuu, mate toho dost :( Ked tak citam, tak sa nejak aj pripravujem, ze co ma caka o par rockov 😉 Myslim, ze sa tomu nevyhne ziadna maminka s viacerymi detickami... Drzim palce, urcite to pekne zvladnete ;)
Ano, s probiotikami mas pravdu, minimalne uskodit nemozu 🙂

aaangella
16. feb 2011

@p69majka ahoj drzim palceky nech ste cim skor zdravy ja to poznam .Muz bol na dovolenke a mala mi zacala spolit vkuse som odsavala aj v noci nastastie teplotu nemala ale ja som to o 3 dni dostala dva dni a dve noci som mala teplotu bola som hotova lebo sama doma a okolo malej som sa musela tocit ani navarit som si nevladala mala solila 9 dni a ja tyzden uplne K.O takze drzim palce zvladnete to

p69majka
16. feb 2011

@lenushka
@aaangella Ďakujeme dievčatá za podporu. Snáď to rýchlo prejde a budú čím skôr zdraví. 🙂

maya30
16. feb 2011

ahojte, tak my sme spat z poradne, vaha 10,53 kg a 83cm ... za 2 mesiace podrastol o 5cm 😵 a mozme uz pomaly zaradovat pudingy z kravskeho mlieka (vanilkove), po lyzickach aj tvarohove mliecne vyrobky 🙂

lenushka
16. feb 2011

@maya30 kraasne 🙂 Len tak dalej🙂

miska246
16. feb 2011

@maya30 super, gratulujem... 😝 😝 😝

miska246
16. feb 2011

@ivuska1807 Ahoj, tak zvladame to celkom fajn... Rano mi je strasne luto, ked musim odist od mojich spinkajucich lasociek, no ale nastastie chodim iba na ranne, poobede si to vynahradzame... Este stale sa kojime, takze anjelik papa mliecko namiesto ranneho kojenia az ked pridem, cca okolo pol tretej a vecer. MOdlim sa kazdy den, aby si uz moj mm nieco nasiel, no ale, my sme z Oravy a pracovne moznosti su tu biedne... 😠 😠 😠 Je to iba docasne, dokym sa mm nezamestna... ☹ ☹ ☹

aaangella
16. feb 2011

@miska246 ahoj necitala som moc do zadu ale pochopila som spravne ze si musela ist do prace ? asi na Orave mate tazke si najst robotu vsak drzim muzovi palce

aaangella
16. feb 2011

Inac dievcata dnes som kupila penove puzzle a je to super vecicka mala sa mi s nimi paradne vyhrala urobila som jej z toho koberec

karmelka77
16. feb 2011

@maya30 tak mas doma dlhana🙂)) my mame 80 cm a to som myslela ze sme dlhy, ale ako vidim, neee🙂)) super parada...ja uz som dala vanilkovy puding, dokonca aj perkelt kde je mlieko...my uz sme v podstate konecne zacali papat normalnu stravu...🙂)) a strasne nam to chuti🙂))

karmelka77
16. feb 2011

@aaangella u nas bol dlho koberec z toho, ale uz to maly rozobera do posledneho kusu, takze teraz to skor skuma ustami🙂))

luka03
17. feb 2011

@miska246 Miska, drzim palce, podla toho co pises to zvladate perfektne ked este aj kojis, to je super! 🙂 Neboj, urcite sa to utrasie tak, aby ste boli spokojni vsetci! 🙂

luka03
17. feb 2011

@maya30 Fiiiiha, ja som sice vedela, ze my sme z tych mensich deticiek, ale ze az tak? 😉 Mame 8,6 kg a 70 cm 🙂

ivuska1807
17. feb 2011

@miska246 tak Vám držím silno palčeky, aby sa tatinovi podarilo čo najskôr nájsť si zamestnanie, nech sa môže maminka znova na plný úväzok venovať materským povinnostiam.pozdravujeme aj Timušku....

maya30
17. feb 2011

@luka03 ocividne je po tatkovi, ten ma 192cm, tak si myslim ze preto je taky velky 😉

nas vcera v poradni ockovali, tak som cakala horucku a namiesto toho bol plac, lebo nam idu horne zubky, tak je chuda cely mimo...ale do rana sa mu jeden uz spickou prerezal aj sa mu ulavilo, uvidim dokedy...

Baby ked chcem prejst z beby ha na sunar, mam to robit nejak postupne alebo to nemusim riesit ?

karmelka77
17. feb 2011

@maya30 ja som prechod na ine mlieko nikdy neriesila, jednoducho som dala ine a bolo, vzdy to zvladol...aj lekarka hovorila ze sa to tak moze...🙂)) teraz sice od kedy sme na Sunare kakame o dusu, ale zevraj je to zubami...

lenushka
17. feb 2011

@maya30 my sme prechadzali z 1 na 2-ku a to len v ramci Nutrilon HA a doktorka nam kazala dat 1.den 1davku 2-ky, 2.den 2 davky a tak postupne prejst na 2-ku. Ale stalo sa nam, ze nam 2-ka Ha dosla, tak sme isli kupit. Nikde sme nevedeli zohnat, uz bolo vela hodin a maly hladny, tak sme kupili Bebu HA a nebol cas ani cim postupne striedat... A nebol problem. Teraz budeme prechadzat na 3-ku Nutrilon (obyc.) a tiez mu budem davat na striedacku 😉
Kedze nepil ziadne ine mliecko, skusila by som mu dat novu davku rano (nie vecer kvoli pripadnej alergii) a budes pokojnejsia 🙂

annika11
18. feb 2011

@maya30 pekne ti narástol 🙂 hotový veľký chlap to už je 😀

annika11
18. feb 2011

@maya30 ja som to robila tiež ako
@karmelka77 ked sme menili mliečko nezmiešavala som ani nič také...jednoducho som urobila celú dávku už z druhého mlieka. My sme prechádzali z nutrilonu na bebu a nič z toho malej nebolo, ale tiež pravda, že neviem, ako to je ked prechádzate z ha

annika11
18. feb 2011

mamičky ja som dnes prežívala neuveriteľné stresy. Malú som sprchovala, lebo sa parádne pokakala a odrazu na ňu pozerám, tak má celé modré ústa. No čo vám poviem, všetky katastrofické scenáre sa mi premietli hlavou. Hned som kontrolovala, či niečo neprehltla, zatiaľčo ona sa vyškierala, ako veľkonočné vajíčko a spokojne sedela na pulte. Hodinu som trpla, kým tá modrá farba zmizla.... 😕
a nakoniec som prišla na to, že som zrejme ofrkala stenu, ked som si umývala vlasy mojím šamponom, ktorý je špeciálne na melírované vlasy a má konzistenciu ako atrament ( dokonca aj mne niekedy ostane za nechtami modrá farba, po umývaní vlasov) a ona si na to asi priložila pery, kým som ju sprchovala 😅
No nemala som dnes daleko k infarktu 😅

karmelka77
18. feb 2011

@annika11 no pekne, to vystrasi urcite...ale hlavne ze sa nic nestalo a dosla si na to z coho to bolo, a hlavne ze to nevypila...teraz musime davat velky pozor na vsetko...ja som napr. akurat vcera hovorila ze doma je niekedy viac nebezpecenstva pre nich ako inde...my sme boli vcera s malym v jednej tak detskej akoze kaviarni🙂) rodicia si tam mozu nieco dat na pitie a deti sa vyhraju...a bolo to uzasne, bolo tam kopu hraciek, hojdacka...gulicky v takom akoze bazene, no maly tam bol po krk v gulickach a nevedela som ho odtial dostat🙂) a hlavne som mala pocit ze mi staci nanho iba pozerat kde je...ziadne strachy...boli sme tam 1,5 hodiny a akoze uplne mrtvy bol...tak zaspal potom a vecer ani nehovorim...bez mrknutia 🙂)) ja som normalne zistila ze on sa doma uz asi nudi...a potom vymyslaju taketo blbosti...🙂))

miska246
18. feb 2011

@aaangella
@ivuska1807
@ivuska1807
Dakujem vam dievcata 😉 😉 😉

karmelka77
18. feb 2011

@annika11 no tak nakoniec sme aj my mali dnes zazitok - pri kupani, zuzlal tu hubku na umyvanie a mm si vsimol ze kusok odkusol, tak mu to vybral z ust...a zrazu papa mliecko otoci sa na bok a tycka s dobre velkym kusom tej hubky...no esteze to vyvratil...

maya30
18. feb 2011

@annika11
@karmelka77 veru to su infarktove stavy, dobre to poznam...ja som dnes pocula len velky buchot a uz som bezala ze co sa preboha zase stalo, nastastie si to odnieslo len domace kino, no ale soky riadne...
Ja zistujem aky bic som na seba uplietla, maly je nauceny spat v nasej posteli, aj cez den tam spava, no ale ako zacal liezt tak je problem, aj dnes naobed ked sa zobudil tak ked som prisla do spalne uz visel hlavou z postele, iba ruckou sa pridrzal nocneho stolika, vela nechybalo a zbieram ho zo zeme...teraz vecer ked zaspal som ho chcela prelozit do postielky no ale hned bol hore s placom tak ja neviem ako ho zas naucim spavat v postielke ☹

p69majka
18. feb 2011

@maya30 ahoj. mne lekárka teraz predpísala Bebu Ha 2 posledné dve balenia a potom máme ísť na Bebu Pro3. Prečo chceš ísť z Beby na Sunar?

p69majka
18. feb 2011

@annika11 to ti verím . mne sa stalo niečo podobné. máme také drevené postavičky v obývačke a jedna je červená. malá ju ožužlala a ja som si to nevšimla a nenapadlo by ma , že to tak púšťa farbu. no a mala celú červenú pusu a som sa zľakla, že jej ide krv. Odvtedy sú postavičky vysoko, aby ich nedočiahla. 🙂

p69majka
18. feb 2011

my máme modrinku na líčku, lebo malá cezo mňa preletela z postele. Spinká v psotieľke, no nadránom si ju dám k sebe, aby ešte pospala. No ja som zaspala skôr a zobudila som sa už keď cezo mňa letela a bolo už neskoro. bolo to tak pred tromi dňami, takže je to už v pohode. no stále som ju sledovala, aby nevracala alebo nebola apatická. máme zážitky s tými našimi pokladíkmi 😀 .

lenushka
19. feb 2011

@maya30 @p69majka Mozno to vyznie divne, ale na vzor kamaratky sme postel docasne "vyhodili". Spime na madracoch na zemi a maly si vie kedykolvek zliest aj vyliest... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre