Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
9. mar 2011

@luka03 ahoj. na dva chody je určite času dosť. Do kočíka dávam topánočky, lebo zimný overal už neoblečie a dávam teplé nohavice a topánočky, potom šup do fusaka. 🙂 nevadia jej a keď ideme k lekárke, tak tiež topánky, lebo ona už za ruky tam labzuje po chodbe. 🙂 Doma dávam papučky na šnurovanie, lebo iné sa vyzúvali a musí mať pevné, lebo ona stále skoro je na nohách. aj my máme len jeden zub a stále mixujem.

karmelka77
9. mar 2011

@luka03 my spime celu noc od 2-3 mesiaca, s vynimkou tejto poslednej choroby🙂)))

maya30
9. mar 2011

@p69majka super, dakujem za tipy, presne to som potrebovala 🙂

p69majka
9. mar 2011

@maya30 myslela som Elmetacin spray, pardon.pa 🙂

aaadinka
10. mar 2011

@p69majka ahojky ja ked citam tvoje prispevky,tak mi to pripada,ze mame velmi podobne deti....My mame sice zubov 6 uz od nejakeho piateho mesiaca,ale stale mixujem,pri kuskoch ju vzdy napinalo,ale v polsednom case ju napina zo vsetkeho.Teda okrem vanilkveho pudingu Nestle 🙂...Keby nekojim,tak neviem z coho to dieta zije....

aaadinka
10. mar 2011

Baby ked tu tak citam,tak vase deti zjedia aspon nieco,ta nasa nemusi jest okrem materskeho mlieka nic....dokonca aj vecernu kasu co zje 80ml-100 tak zle len kasu urobenu z materskeho mlieka....Niekdy si pripadam jak dojna krava,tolko musim vyprodukovat a teda poviem vam,ze musi to tahat asi z paty 😀....My na doma mame tiez papucky,ale stale si ich vyzuva,co ich nechce mat na nozicke,najradsej beha bosa a mame ich 18 a uz sme kupili aj capacky v zdravotnickych potrebach a tie su 19....Lenze sa strasne zle obuvaju,nasa mala ma asi moc vysoky nart alebo co....

p69majka
10. mar 2011

@aaadinka tak som rada, že nie som sama 😀 . ja teda nekojím, ale tiež sa aj počas dňa dorážame mliečkom. 🙂 no snáď sa to časom zlepší.

aaadinka
10. mar 2011

@p69majka no casom,ved uz budu mat rok !ja to nechapem,mojej sestry maly ma 6 mesiaco a papa nemixovane,teda vlastne ani nepapa,on doslova hlce!kazde dieta je asi fakt ine....Len najhorsie na tom je,ze nasa neznasa ani ovocie a ovocne vizivy,tak jej nemam ani co ponuknut,ked sme niekde vonku....

karmelka77
10. mar 2011

@aaadinka my tiez mixujeme, aj ked odkedy pricuchol k dospelackej strave zacia papat aj kusky...ale svoju klasicku zeleninku zje iba mixovanu🙂) treba skusat davat do ruky rozok, alebo tie kukurice chrumky, nech sa nauci kusat, aj my sme na to isli takto nenapadne, a zacina mi jest aj kusky sem tam, napr. mu odtrhnem kusocek s rozku so syrom a dam do ust...co sa tyka ovocia - u nas je to marne, donedavna nechcel ani detske vyzivy, teraz uz zacal chvalabohu aspon to, ale cerstve ovocie ani omylom, neviem cim to je...:((

lenocka84
10. mar 2011

@aaadinka ahoj, my tiez cca o 6m nemixujeme, ked je nieco moc "hladke" tak to vypluva, musi mat kusky. do ovocia mu o bcas dam marina keks, hlavne ak je to vyziva, lebo ta je hladka. nastruhane ovocie spapa bez problemov

@karmelka77 kukuricne chrumky u nas vedu, tie pekne je, ako nahle mu dam rozok alebo keksik ten si chce napchat cely do ust, a ide sa zadusit. ale tie chrumky v pohode.

aaadinka
10. mar 2011

@karmelka77 lenze ta nasa potvorka si sice vezme do ruky roztek,ci piskotku ale ona ju akoze dava do pusky,ukaze , ze vie kam patri,oblizne, zaskeri sa a potom v ruke rozpuci....maximalne bez rozpucenia ju ponukne mne 😀,sama nechce...ak sa jej ale omylom podari odkusnut si,tak ten kusok vypluje...sice ju nenapne ale nechce ho.skusim tie kukuricne chrumky,aj ma minule napadli,uvidime ci to pomoze.... 🙂

karmelka77
10. mar 2011

@aaadinka u nas to bolo takisto s tym rozkom🙂) ale odkedy zacal jest aj ie veci ako babatkovske sa to nejak rozbehlo...🙂) davali sme mu tie chrumky, aj piskoty, take tie dlhe a pri tom sa naucil kusnut tak z rozkom uz nebol problem🙂) ale priznam sa aj tak mixujem vsetko stale, iba niekedy tam ostanu akoze malinke kusocky...uz sa chystam nemixnut, ale zatial je to moja pohodlnost, lebo pri mixovanom sme napapany za 5 min.🙂)

almita
10. mar 2011

@karmelka77 kupila som dnes tie papucko-sandalky a konecne nieco,co obujeme a hned nevyzujeme 😀 dakujem za tip,presne ako si povedala,konecne sa jej nesmyka ked sa vsade stava 🙂

almita
10. mar 2011

@aaadinka my tiez kojime stale tak isto,povedala by som,ze dokonca viac.Taktiez nechceme nic papat,ale teraz jej tam davam do vsetkeho vela materskeho mlieka a trosku sa opät rozbiehame 😉

karmelka77
10. mar 2011

@almita to som rada🙂)) my mame doma 3 topanocky a zo vsetkeho sa tiez vyzuval, ked bol mensi aj kazde ponozky stiahol, tak nosime pancuchy🙂) ale boty uz nevyzuva, a v sandalkach aspon vidim ci su mu dobre🙂)
Ale zajtra mu chcem ist pozriet uz cele topanocky na von, lebo to co mi robi v kociku v poslednom case sa uz neda...on nechce sediet ani omylom najradsej by behal🙂) tak nech ma v com🙂)

aaadinka
10. mar 2011

@karmelka77 tak prisla som na nieco 😀Mala sice nechce rozky,piskoty ani chleba ,ci tie chrumky....Ale dnes som jej pustila rozpravku Barbie - ona totiz zboznuje telku,tak ked ju chcem krmit,tak jej ju pustim- a ukrojila som si z tehly syra eidam,ze trochu zjem a ona si to stiahla do svojich ustociek a a cuckala ho,hryzla asi 20 minut a fakt ho jedla !Ona je proste po mne - syrova 😀.Co sa bude napchavat s hovadinami,ona chce lepsiu papanicu 😀

aaadinka
10. mar 2011

@almita tak to si tiez s prepacenim dojna krava 😀,ja sa vazne tak citim,ked jej musim dovsetkeho capovat mlieko....ale co by som pre nu neurobila 🙂

karmelka77
11. mar 2011

@aaadinka to ma ani nenapadlo ti to pisat, lebo my zasadne jeme pred telkou🙂)) ale vidis super dosla si na to🙂) a aj syr je super, asi treba skusat co zachuti🙂)

p69majka
11. mar 2011

@aaadinka to Sárka zase papá rada výživy, ale hlavne jogurty jej chutia a v poslednom čase aj kaše veľmi obľubuje, hlavne medovú a lipovú od Nestlé. 🙂 len to rozhadzovanie rukami pri tom jedle, už ma fakt vytáča. 😒 Náš Filipko tiež nikdy nejedol mixované a vidíš tiež je môj 🙂

p69majka
11. mar 2011

@aaadinka to je super nápad s tým syrom. 🙂

lenushka
11. mar 2011

@karmelka77 Ahoj, reagujem trosku (viac) neskor, snad mi bude odpustene 🙂 Pisala si mi, ze sa vlastne mam riadit sama sebou.. a to je naozaj najlepsie. Malemu som uvarila krupicu, ale nie z kravskeho mlieka, ale z vody a primiesala suseneUM. Neviem, ci nie ty si mi to aj tak radila ;)
Povedala som si, ze ked sme vydrzali doteraz, tak este tie 2-3mesiaciky vydrzime 🙂 Ved nam nic neujde 🙂
Maly mi nie je na nic alergicky, ale tym, ze ja som, aj on sa berie ako alergik. Ale zial, uz mame aj atopicky exem na lickach, preto som sa aj rozhodla nic neurychlit 🙂 Myslim, ze sa mu to vyhadzalo po Sunarke- krupicovej kasi s medom. Na 90% mu ten "med" (najskor len pricht medu) poskodil :(

lenushka
11. mar 2011

@luka03 Pekne pises, nie je sa kam ponahlat 🙂 ( s papanim) reagujem trosku neskor 😅

lenushka
11. mar 2011

@almita neviem, ci uz ti niekto odpovedal, ale mne maly tiez nedovolil obut ani capacky... Skrcil mi prsteky a hotovo 😠 Ale ked som si ho posadila na svoje nohy, ide mi to uplne lahko 🙂 A este ked ho niekto zabavi 🙂 V pohodicke ;)

karmelka77
11. mar 2011

@lenushka tak presne, ako ty uznas za vhodne tym sa riad🙂) ano ta kasa sa ma tak robit a ked mu skodia tie kupovane, najlepsie je takto si poradit...a nema tie licka iba od zimy??? Lebo aj my sme ich mali take moc cervene a strasne suche, ale ked mu to natieram je to v pohode...ja som sice tiez alergik, ale nikto maleho zatial podla toho nebral...no uvidime dnes, lebo sa uz dva tyzdne trapime so soplikmi tak ideme k lekarke, som zvedava co povie, lebo sa mi to vobec nepaci...odsat nic nejde, ale chudak tak chrapci, a stale dycha otvorenymi ustami...dufam ze to nie je nejaka alergia..

lenushka
11. mar 2011

@karmelka77 Joooj ☹ To mi je luto ☹ Nech sa z toho maly co najskor dostane. Maly ma tie licky vysypane takou akokeby krupickou, sme boli aj na koznom a nam potvrdila atop.exem ☹ Od obvodnej som chcela, aby nam predpisala ten Lipobase, o ktorom ste sa tu davnejsie bavili, ale povedala, ze nechce "liest koznej do kapusty". Tak sme boli na kontrole na koznom a ona nam to predpisala bez toho, aby som to spomenula 🙂 Tak snad sa nam to zlepsi 🙂
Skore uzdravenie Filipkovi

karmelka77
12. mar 2011

@lenushka Lipobase nie je na predpis, predali by ti ho aj bez receptu🙂)) to je mi luto ze exem...ale urcite z toho vyrastie...no my sme dopadli velmi zvlastne u lekarky, v podstate mu nic nie je, ako lekarka skonstatovala a nechape z coho ten soplik stale ma...dala nam jeden sirup zvysila jeho davkovanie a ze ked nepomoze tak atb...takze som sa rozhodla ze ked to do pondelka nezabere idem s nim po svojej osi na ORL...dokelu ani vyter mu nespravila, ani nic...a len skusa a jedine riesenie su atb...ja nehovorim ked treba som za, ale nie po dvoch tyzdnoch trapenia sa so soplom ide este skusat co to da a potom...a dovtedy aj zapal stredneho ucha by sme mohli mat...takze uvidime, ale dnes rano mam pocit ze sa to lepsi...🙂))

aaadinka
12. mar 2011

@p69majka vcera sa ta mala zase rozhodla jest,no ja neviem,asi podla toho ako je vonku sa rozhodne ci bude alebo nebude jest😀

aaadinka
12. mar 2011

@lenushka ako vyzera ten atopicky ekzem?

luka03
12. mar 2011

@aaadinka @lenushka No to by aj mna zaujimalo. Lebo aj kamilka mala take suche cervene fliacky na nozickach a potom sa jej urobil jeden aj na licku. Tie na nozkach uz zmizli ale ten na tvaricke este ma. Tak neviem ☹ Tiez ma uz napadol ekzem len dufam, ze to ma len zo zimy lebo aj licka ma take suche drsne a u nas ekzem nikto nema, aj s papanim sme opatrni, tak dufam, ze to nebude ono ☹ U nas to vyzera ako taky trosku vystupeny cerveny/ruzovy suchy fliacik, niekedy ho ani nevidno a niekedy trosku viac. Akurat sa obavam, ze z tej zimy to asi nebude ked to mala aj na nozickach...

aaadinka
12. mar 2011

@luka03 no ved to,ze nasa mala ma tiez na lickach take cervene a drsnejsie,ale mne to pripada,ze to je zo zimy....manzel ked bol malicky,tak to mal tiez,svrbelo ho to neskor a kedze si to rozskrabal,tak mu tam zostali dozivotne take drobne cervene fliacky...ked sme sa zoznamili,tak som si myslela, ze sa ma hanbi 😀,preto sa pytam ako ten ekzem vyzera....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre