Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maya30
13. mar 2011

@aaadinka
@luka03 baby aj my mame od koznej diagnostikovanu atopicku pokozku (nemusi to byt hned exem) a v karte to mame opisane ako drsne prejavy, sucha pokozka tela a licok, na to staci premastovat pravidelne dobrym kremom (nam dala Excipial U Lipolotio) a vtedy to neprejde do exemu. Nam sa uz ale na chrbatiku exem spravil, tak na to su uz masticky s kortikoidmi

karmelka77
13. mar 2011

@aaadinka
@luka03
@maya30 ja sama mam exem, neviem ci je nejaky rozdiel v exeme u deti a u dospeleho, ale moj sa prejavuje tak, ze najskor vybehnu biele pupaciky, ktore su vodove, straaasne svrbia, prasknu, a potom je pokozka cervena, az prejde do uplne suchej a ta az pali...jedine co na to zaberie su kortikoidy ako pise @maya30 . My mame na tvaricke tiez cervene flaky, a suche, no mali sme ked bola velka zima, teraz je uz dobre...hlavne nestresujte, uvidite casom, treba to naozaj premastovat stale a casom sa to mozno upravi, hlavne ak to nie je exem...a netreba s tym hned utekat pokial je to iba sem tam, lebo lekari velmi radi "hodia diagnostiku" na papier a predpisu kortikoidy ktore su dost nebezpecne...

aaadinka
13. mar 2011

@karmelka77 no ja som mavala tiez dost casto ekzemy,tiez take vodnate a svrbive ale som z toho vyrastla....Malej to tiez mizne,ked jej to premastujem 🙂 len sa bojim,aby jej to neostalo ako manzelovi,aj ked sa celorocne cervena 😀

aaangella
13. mar 2011

@aaadinka ahoj moja mala tiez na lickach take cervene a suche ale bolo to zo zimy natrela som jej to mastnym kremom a zmizlo to aj suseda co ma 3 deti mi hovorila ze je to zo zimi uz to teraz nemame

aaangella
13. mar 2011

@luka03 ahoj ja na obed davam len jeden chod dva by mi nezjedla a papame takto Rano okolo 7 rozok alebo jogurt alebo vyziva pred spanim okolo 9 jej dam trochu mlieka ked vstane ovocie vacsinou banan ale nedam vzdy dakedy to urobim tak ze rano mlieko a pred spanim ovocie striedam to okolo 1 obed varene okolo 3 mlieko a vecer o 18 kasa.O 18 15 ide spat a spi do rana do pol 7 .

lenushka
14. mar 2011

@karmelka77 docitala som sa, tu, medzi vami, ze nie je na predpis, ale kedze sme zanedlho sli na poradnu, tak som sa chcela poradit...Detska mi ho vsak nedala, co nevadi, predpisala nam ho kozna, tak som aspon pokojna 🙂
S tymi soplikmi by som to riesila ako ty. Tiez som za atb, ak ich treba, ale skusat? Zaberie? Nezaberie? To urcite nie... Ale nemusis mat od detskej vymenny listok?

lenushka
14. mar 2011

@aaadinka @luka03 baby, neboli sme cez vikend doma... Maly to ma na lickach, trosku cervene a ku veceru obcas viac vyraznejsie cervene ☹ Su to take malinke vyrazky, ktore aj vidno, ze su drsne, ked sa pozriete zboku ☹ Aj prejdenim rukou to citit 😒
U nas s tym nikto tiez nemal problem, tiez sa snazim davat pozor na stravu...
Maly to ma aj na nozicke, uplne maly "fliacik", ale nevidno to, nie je to tam cervene, len ked prejdem rukou, tak citim, ze tam tie svinuchy varazky su 😠
Este na lickach to ma take, ze raz som mu to rano nenatrela a okolo obeda to bolo vidiet, ze je to take suche... Na koznom mi kazala pokozku premastovat a ked som sa pytala, ze ked pojdeme von, ci mu mozem dat kremik, ktory pouzivame od Nivei- do vetra a zimy, tak povedala, ze nie a ze niveu uz vobec nie! Nepytala som sa preco...ale ze stale, aj ked pojdeme von, na akukolvek cast tela, ked sa mu to objavi, mam pouzivat Lipobase.
Snaad nam to vsetkym rychlo prejde...

karmelka77
15. mar 2011

@lenushka no nastastie sa konecne soplik straca, tak som to nemusela riesit🙂)) tak sme to nateraz zvladli bez antibiotik, ale sirup este berieme...este jeden dva dni pre istotu...vymenny listok? nech si ho vymenia medzi sebou...🙂) ja chodim s malym do sukromneho centra, ale mam tam kamosku ktora sa pozna s tym dokotorom a ona to mala ist vybavit aby ho zobral🙂) urcite by zobral...oni maju vsetky zaznamy aj v pocitaci, takze by lekar aj krasne videl co mu ta nasa oridonovala...ja som malemu par dni davala ten lipobase na tvaricku a uz nam vsetko krasne zmizlo...u nas to bolo asi naozaj zo zimy...dufam ze aj u vas to tak prejde.

luka03
15. mar 2011

Tak ja teda idem dnes kupit ten Lipobase. Doteraz som jej to natierala Seba-medom, ten je dobry mastny ale vobec nepomaha ☹ Dakujem baby 🙂
Inak, prosim vas, nemate niektora skusenost s velmi lahkym spankom nadranom? Aj ked posledne ste vsetky pisali ako pekne vam spavaju celu noc.... ☹ Hadam sa tu najde niekto ako my. Uz sme z toho s muzom nestastni. Davame ju spat cca o 20, v noci uz nekojim, lebo to bola hore strasne casto celu noc, kojim uz len cez den asi 5x. Noc bola poslednych par dni celkom v pohode az do takej pol 4 kedy sa nam pravidelne zacne budit (a to robila aj predtym ked som este kojila, trva to uz strasne dlho), zacne akokeby precitat a kazdu chvilku mrnci, pretaca sa na 4 alebo sa postavi v postielke a reve. Ked ju ulozim naspat, tak je chvilocku klud a potom zase... A to trva az do cca piatej kedy zacne revat a uz sa neda nijako ukludnit - nechce sa nechat zakryt, rozmeta rucickami nozickami, ani obraz ani zvuk, nepomoze ani ked si ju dame k sebe do postele... a reve a reve, nakoniec sa sice ukludni, ale to je uz prebrata a uz ani za svet spat. Takze vstaneme. A takto to mame kazde rano ☹ Uz nevieme co s nou ☹ Je to dost na nervy zacinat takto kazdy den - vstavat o 5 a este k tomu s revom ☹
Tak som sa len chcela vyzalovat lebo predpokladam, ze s tym asi nic nenarobime a musime dufat, ze sa to casom zlepsi 🙂

aaadinka
15. mar 2011

@lenushka fuuu amy zrovna pouzivame tiez tu niveu.....asi to budem musiet zmenit...

aaadinka
15. mar 2011

@aaangella ved uvidime, ked bude krajsie pocasie 🙂

karmelka77
15. mar 2011

@luka03 my mame to iste az na to ze mlady pan ked sa zobudi o 5.00 tak nehrozi uz nejae prehovaranie na dalsi spanok, on je jednoducho vyspaty a koniec...musime byt aj my...predvcerom tiez vstal o 4.00 ale naliala som ho cajom a potom pri mne v posteli este nejak do pol 6 tej pospinkaval ale ja uz nie, lebo vzdy ked sa zamrvil som ho potlapkavala po ritke, aby este spinkal...jednoducho sa rozhodli ze budu skoro vstavat a asi s tym nic nespravime...u nas niekedy zaberie ten cajik, ze sa napije a este na chvilku si zdriemne, ale vacsinou nas najneskor o pol 6 tej vykope z postele...este ze byvame v dome a nie v panelaku lebo od 6 tej nam tu lieta v choditku🙂) Skus ten cajik a zobrat si ju do postele este na chvilu a uvidis...a ked nie, dufajme ze zmena casu nam to na chvilu vyriesi🙂)

almita
15. mar 2011

@karmelka77 no su fakt super,nosime ich kazdy den 😉 a ake chces kupit na von?tie detske adidasky,nike a pod.,to by mohli mat obute,ci ani moc nie?kazdy lekar hovori nieco ine,uz som z toho jelen,co obut na prven kroky von 😕

almita
15. mar 2011

@lenushka mne poradila @karmelka77 take papucko-sandalky a su perfis,nepotia sa nam nozky a lahko sa obuvaju 😉

almita
15. mar 2011

@aaadinka ja chcem este do roka vydrzat a potom postupne prestavat.len este uvidime,ci bude suhlasit aj ninka 😀 a v noci ako spite?kolkokrat papate?

aaadinka
15. mar 2011

@almita no ja by som chcela este dlho kojit aspon do vianoc.Hlavne teda aj preto,ze to vyzera tak,ze mala bude alergicka a mala 2 krat laryngitidu a vraj len vdaka tomu , ze je dojcena,nebol to nejaky dramaticky priebeh.Tak urcite ak jej to ma pomoct,tak potiahnem co najdlhsie.S tym spanim to je rozne.Niekedy sa budi 2-3 krat,niekedy od tretej aj kazdu hodinu.Niekdy sa chce len pritulit a len si podudka 🙂 a niekedy je fakt hladna a papa.Musim povedat , ze poriadne som sa nevyspala uz davno xixixi,ale kamoskina mala je na umelom mlieku a sice papa len raz za noc ale budi sa jej teda dost casto,takze myslim , ze to budenie nezavisi len od dojcenia.Proste nas drobci potrebuju 😀

aaadinka
15. mar 2011

@luka03 ahoj,ako si malu odstavila na noc?davas jej umele mlieko?Inak nasa mala sa tiez od tej stvrtej budi ale zvacsa jej pomoze ked si ju pevne pritulim a ona sa chyti mojich vlasov....ale zase ja nemam skusenost s placom,mne mala v noci plakala snad len raz a ked bola malicka,ze ju brusko bolievalo,inak len tak zamrnka,resp zavzdycha 🙂))moj manzel ani nevie,kedy sa mala v noci zobudi 😀Ale podla mna to aj vasu prejde,asi ma zle sny,ze jej ochadzate.....

aaadinka
15. mar 2011

@karmelka77 koky a ja sa stazujem, ze nasa mala spi len do siedmej xixixix,do 6 tich mesiacov sme spavali aj do desiatej a potom sa to prudko zmenilo,najskor do osmej a teraz len do siedmej.No ale vzdy lepsie ako do pol siestej...O kolkej chodite spavat?a ako casto spavate cez den?
@luka03

karmelka77
16. mar 2011

@aaadinka ked bol uplne malinky nebol problem, akoze nikdy nespal dlho, max. do pol 7 mej, co mne nevadilo, lebo som bola zvyknuta tak skoro vstavat...len asi posledne dva mesiace si to zacal posuvat na 5.00, ale ako kedy, niekedy nam tyzden vytrapi o 5.00 potom nam dopraje tri dni do 6.00:)) ale v poslednom case sa mu zadarilo teda fakt aj o 4.00...maly chodi spavat o 19.00, papa o 18.30 a najblizsie jedlo ma az rano ked sa zobudi okolo 5.30 najskor papa, cize podla mna je to preto ze celu noc neje, nepije...my uz davno v noci nepapame, sem tam dam cajik ked sa v nejakom medzicase zobudi...cez den spi 2 x, doobeda teraz da aj dve hodky (ked je tak skoro hore) vacsinou od pol 10 tej - pol 12 tej, +-, a poobede okolo 14.00 vacsinou pol hodinkoveho slofika...a potom az ked ide na noc spat...no my sme mali tuto noc strasnu, sme mu zacali posuvat vecerny spanok, ze dame ho neskor, snad rano potiahne...potiahol sice do 6.00 ale asi 5 x bol v noci hore so strasnym revom a ked sa ukludnil a dali sme ho do postielky len co sme sa vzdialili zas rev...boze cim je starsi tym je to horsie so spanim...

karmelka77
16. mar 2011

@almita uz som kupila pozri si ch v mojom albume su odfotene🙂) tie detske adidas, nike, neviem no podla mna nie su vhodne na ucenie, jedna vec je klemba, a druha, zeby mali byt vysoke nad kotniky, aby ked sa babo uci chodit sa mu nevytkla nozicka...

aaadinka
16. mar 2011

@karmelka77 no to teda suhlasim,ze cim su starsi tak je to so spanim horsie.Ale my zase tak pekne nespime cez den.Mala spi len ked ju nasilu na rukach uspim okolo 11.tej tak na necelu hodku a poobede ak si ju dam do manducy tak tam trosku driemka,ked ju tam nedam,tak spat uz nejde.Ty mas aspon cas upratat a uvarit,ja pri malej cez den moc nestihnem,ked nespi.A v noci papa aj zo 5krat,takze zase do ruzova sa nevyspim😉

karmelka77
17. mar 2011

@aaadinka jaaaj keby to tak bolo ze cas upratat a navarit, no navarit obcas ano, ale upratat urcite nie...to robim v sobotu ked je mm doma, mame dom u nas sa upratuje dlhhhoo a to by filipkov spanok na to nestacil...a varim po poobediach ked pride mm z roboty. To nocne papanie tak celkom nechapem, my uz straaasne dlho v noci nepapame, v podstate odkedy prespal celu noc, cize urcite od takeho tretieho mesiaca...a ked sa aj zobudi, zoberiem ho na chvilu na ruky ukludnim a ide spat dalej, a sem tam vypije cajik, ale to az ked tak nad ranom...

annika11
17. mar 2011

tak po dlhom čase som vás prišla pozrieť 🙂 mamičky mám otázočku....nechodí niektorá z vás do rakúska na nákupy, poradili mi, že v rakúsku kúpim lacnejšie jantárový náhrdelník, ako cez internet alebo u nás, tak som vás chcela poprosiť, či by ste mi nekúpili...vraj ho majú v rakúskom DMku, cena niečo okolo 10e. Tak ak by bola niektorá z vás taká dobrá 🙂 ozvite sa mi 🙂

annika11
17. mar 2011

a čo máme nové? no tak už máme skoro jeden celý zub 🙂 a nedávno malá urobila jeden krok, teraz neustále skúša a púšťa sa, ale viac ako jeden neudrží, no na 11 mesiacov je to myslím super... včera sme boli u babky a prešli sme celú ulicu tak, že som ju držala za jednu ruku 🙂 hotová veľká slečna moja 🙂

annika11
17. mar 2011

@lenushka neviem, či sa to tu už písalo, nemám času dozadu toľko čítať, ...moja mala podobné vyrážky, dávala som jej na to sudocrem, zo začiatku to aj pomáhalo, ale ked sme išli vonku, tak zima a to, že sudocrem vysušuje urobili svoje a mala to červené...teraz jej dávam holtov krém, zapácha síce ( môj muž hovorí, že je ako čerstvý asfalt 😉 ) a ten pomáha, krásne jej to mizne, tak vyskúšaj, nie je drahý a píše na ňom, že je na rôzne druhy ekzémov a je voľnopredajný.

aaadinka
17. mar 2011

@karmelka77 tak to mas super,ze spite tak dobre.My to az tak super nemame ....a aj s tym varenim a upratovanim,ja mm vidim tak pomenej,ked sa rozhodne , ze s nami stravi cely den ,tak radsej vyjdeme niekam na vylet a vtedy neupratujem....Inak mi chodi vecer a to som tiez rada, ze sa trocha vidime...tak ja musim co to stihnut cez doobednajsi spanok....

luka03
18. mar 2011

@karmelka77 No tak vidim, ze to mame uplne rovnake co sa spanku tyka 🙂 len s tym rozdielom, ze mne spi doobeda doma velmi malo (cca 40 minut, niekedy tak hodinku a 20 minut ale to musim mat stastie 🙂 ) a poobede mi spidlhsie lenze to musim chodit von kocikovat. A to spi tak necele dve hodky. Rano ju skusam davat ku nam do postele, niekedy to zaberie a zaspi este aspon do siestej, ale vacsinou to nezabera 🙂
No a s domacimi pracami a varenim je to u nas tiez take vselijake kedze doobeda som rada, ze spi aspon chvilu a bojim sa s cimkolvek hrmotat a poobede ked spi, tak kocikujem... ale aspon cez vikendy ked sme na nu dvaja tak sa snazime upratat aj co-to navarit aspon do stredy nech mam co jest 🙂

luka03
18. mar 2011

@aaadinka Ahoj 🙂 to nase nocne odstavovanie to ti je taka dlha story... skusala som ju odstavit v noci jednoducho tak, ze k nej vstaval manzel a jednoducho sme sa ju len snazili nejakym sposobom utisit (hociakym okrem kojenia 🙂 ). trvalo asi dve noci kym prespala celu noc. z sme sa aj tesili, ze ani to nebolelo a nebolo to take strasne, lenze to prespavanie noci tiez netrvalo dlho - asi tyzden cca a potom sa zacala zase budit s placom nadranom. nevedela som, ci nahodou nie je hladna/smadna, tak som sa rozhodla, ze teda budem v noci kojit 2x ale v vzdy v rovnakom case a ze ked sa zobudi s placom, tak budem vediet, ze to nie je od hladu/smadu kedze je napapana a budeme ju tisit nejak inak. No lenze potom sa to zacalo zase "zvrhavat" a uz som zase nebola daleko od toho aby som kojila 6x za noc, tak som s tym zase prestala. teraz uz asi dva tyzdne jej v noci dedavame vobec nic, ani cajik ani nic (ja si myslim, ze je uplne jedno ci budem v noci vstavat 10x kojit alebo davat cajik, to by som ju uz radsej nakojila) a noci sa nam celkom upravili a vydrzi pekne spinkat az do tej kritickej rannej hodiny okolo stvrtej 😉 A ked aj v noci zacne plakat, tak ju len idem pozriet, pohladkat, zakryt, necham ju tak a za chvilocku buva dalej.
No a cez den mi spi od tej deviatej (prave teraz buva, zato mam cas vypisovat tu elaboraty 😀) asi tristvrte hodinku, hodinku v lepsom pripade a potom poobede od druhej do pol stvrtej cca. Vecer ju ukladame o osmej no a o tej piatej je uz hore ☹ no ale co uz. ja sa utesujem tym, ze este pridu dni ked ich nebudeme vediet vytiahnut z postele do skoly 😀

luka03
18. mar 2011

@aaadinka No pozeram, ze ty to s tym dennym spankom tiez nemas vesele... 😀 A v noci sa tiez nevyspis... Inak ja by som tiez chcela kojit este aspon pol roka, ale tie noci... uz som to nezvladala, bola som furt nevyspata a nervozna a potom si to odskakala bambula samozrejme... ☹ takto je to lepsie aj ked este stale to nie je idealne a parkrat aj tak v noci vstavame...

karmelka77
18. mar 2011

@luka03 ja sa ani nedivim ze mi doobeda tolko spi ked je tak skoro hore...poobede je to uz vacsinou iba pol hodka ci v kocari vonku alebo doma...a to som si myslela ze aky je unaveny a prd makovy...posledne dni sme mu posuvali vecerne zaspavanie, vcera isiel spat o 19.45 a bol hore o 4.48 a uz ani nahodou nechcel spat, uz ma proaza niekedy, jedine cim sa utesujem, ze nie je aspon v noci hore...keby som mala este aj vstavat v noci...no zobudi sa tak 1-2 x ale ukludnime a spi dalej...no ja len dufam ze zmenou casu sa to nejak upravi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre