Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aaangella
31. mar 2011

@karmelka77 ahoj tak ja musim jest na stojaka inac by som sa nenajedla alebo ked mala spi ona vyzobre vsetko

maya30
31. mar 2011

@karmelka77 aj nas nemoze vidiet ze nieco jeme, hned pride a hladi co sa mu ujde 😀 pokial je to nieco co este nesmie tak mu dam chrumku
My sme dnes v pozore od rana od 3, maly mal strasne bolesti bruska, az ho zvijalo a plakal v jednom kuse, ja som uz bola zufala, rano sme boli aj u doktorky ale u nej ho to zazracne preslo 😀 , doma trosku pospal ale aj tak mu nebolo dobre...nakoniec sa z toho vyklul zubok, ide nam 8, tak som mu dala navecer paralen a je mu lepsie

Chcela som sa spytat ci budete robit oslavu na prve narodeniny - koho pozyvate, idete do restiky alebo doma, prip. ake menu, aka torticka ... hladam inspiraciu 😉 🙂

karmelka77
31. mar 2011

@aaangella no my sme zacali vymyslat uz aj s obedom, nechapem co sa deje...ale asi zuby, teda dufam ze je to prechodny stav, lebo nejak mi nechce jest, iba od nas...

karmelka77
31. mar 2011

@maya30 a mal aj hnacku??? Myslis ze to bolo so zubou? Inak ked Vam ide 8 my tak si na chvilu vydychnete🙂)) my mame 8 uz dost davno a vsetko sa to tlaci a nic nechce vykuknut🙂)) ja robim iba taku mali oslavu - obidve babky, dedovia, ujovia...ideme objednat aj oblozene misy, no kto sa s tym bude kaslat doma🙂)) tortu tiez ale obrazok vyberieme ked pojdeme objednavat🙂)) a asi nieco ako baloniky povesiam po dome🙂))

aaadinka
31. mar 2011

@karmelka77 ta laryngitida je teda fakt hroza....Uz tretikrat za tuto zimu sme ju mali....Ale snazime sa ju liecit aspon prirodne a uvidime ,ci budeme musiet neskor navstivi alergologa ci nie....A s tymi prikrmami....Ja by som velmi rada dokrmovala ale skutocne napchat do nej par lyziciek polievky mi trva neskutocne dlho,aj to ju musim nechat par hodin vyhladovat......a tu trojkolku velmi zvazujeme,i ked sme jej kupili bobocar auticko,ale ta trojkolka je fakt super napad.... 🙂diky

aaadinka
31. mar 2011

@aaangella jaj baby namotavate ma na tu trojkolku xixixixi 😀

luka03
1. apr 2011

Ahojte! Mna by tiez zaujmalo ci chystate velku oslavu 🙂 JA som povodne ani ziadnu robit nechcela a ked, tak len nieco komorne, ale zase na druhej strane, je to prvy rocik... 🙂 A okrem toho, rodina sa k nam uz chysta aj ked ich nezavolame 🙂 Haha 🙂 Takze bude zuuuurka 🙂
@karmelka77 uz sme kupili nase prve topanocky v tripose 🙂 Tak uz sa "premavame" po vonku - popri lavickach, popri kociku a tak 🙂 Strasne sa jej to paci 🙂
Inak uz sme mali aj prvu triesku v rucicke ☹ Dnes rano nam ju ocino "vyoperoval", ja som sa zatial snazila ju zabavit v kupelni, tak som saskovala s uterakmi, to ste mali vidiet tu choreografiu! 😀

lenocka84
1. apr 2011

@luka03 ahojky, my sa chystame malicko oslavit s babami co chodime pravidelne kocikovat
a doma to spojime so svagrinou, ta ma 6 dni pred nami narodky, bude sa grilovat

aaangella
1. apr 2011

@aaadinka ahoj ja som dala aj obrazok moja sa musi kazdy den vozit vazne je to dobra vec ked kupis nebudes lutovat ja som ju kupila predcasne akoze ku narodeninam

aaangella
1. apr 2011

@karmelka77 ahoj prosim ta napises mi recept ako si robila tu zemiakovu na kyslo dakujem

aaangella
1. apr 2011

@luka03 ja mam to iste tiez som nechcela robit oslavu ale urcite sa ku nam vsetci nahrnu hlavna vec ze jak je rok dlhy nikto nedojde tak radsej pre istotu urobim dajake oblozene chleby

miska246
1. apr 2011

@maya30 Ahoj, tak my ideme robit oslavu na dva krat, lebo z manzelovej strany pridu vsetci, este aj prababka 😀 😀 😀 Je to u nas velka udalost, jeden den pride manzelova rodina a druhy den moje sestry s detmi a mamina... Tortu mame vopred objednanu, najprv som chcela taku krasnu marcipanovu, ale kamoska mi povedala, ze taka torta nestoji za tie peniaze. Vnutro torty je obycajny upeceny korpus natrety nejakym lekvarom. Nakoniec som objednala jogutovo ovocnu tortu s dvojitou plnkou, je skvela 😝 😝 😝 Urobime klasiku- chlebicky, ocka, nejaku oblozenu misu, nieco slane a sladke na stol... Uz teraz sa neviem dockat, oslavu robime nabuduci vikend- sobota a nedela 😉 😉 😉 Ved jeden rocik maju nase anjeliky len raz 🙂 🙂 🙂

maya30
1. apr 2011

vidim ze tento mesiac sa bude vsade oslavovat, nam to vychadza na zeleny stvrtok, tak to uz asi nechame na sobotu, ked uz budu akoze sviatky a kazdy bude mat cas, ale bude nas len okolo 10, stari rodicia a krstni. Tortu budem robit ja, len este neviem aku, aby aj maly z nej mohol...no a asi nejaka misa alebo chlebicky a jednohubky, este neviem...no balony vykvackame urcite 😉

@karmelka77 dnes mu uz nic nie je takze to boli zuby na 100% a ja len dufam ze mas pravdu a ze bude teraz dlho pokoj, lebo kazdy jeden zub sme si odtrpeli s horuckou a placom

karmelka77
1. apr 2011

@luka03 jeeej a take ako mame my?? alebo ine? samozrejme ze farba je urcite ina🙂)) no mne maly inak najskor nechcel v tych botach chodit, ale uz ano...🙂) asi tym ze boli uplne nove nevychodene🙂)) a su vysoke tak mu to bolo asi divne na nohe

karmelka77
1. apr 2011

@maya30 hovorim nam vysle 8 zubov velmi rychlo a uz asi min. 4 mesiace nic...az teraz to vyzera na trojku a stvorku ale tlaci sa to straaane dlho...

karmelka77
1. apr 2011

@aaangella ja som uvarila zemiaky vo vode s bobkovym listom (1ks maly) a ked sa uvarili supla som do toho pomiesanu hladku muku, mlieko a kyslu smotanu a trochu osolila🙂)) tot vsjo...my si robime take z udeneho masa, ze do vyvaru z masa idu zemiaky a este cesnak ale to som nechcela este prenho🙂)) inak aj francuzske zemiaky mali nenormalny uspech normalne ked videl ze to ide papat povedal mnam🙂)

miska246
2. apr 2011

Ahojte, idem sa vam trosku postazovat 😔 😔 😔 Timejka mala par dni soplik, ale uz druhu noc strasne v noci kasle. Je to taky pisklavy kasel, bojim sa, aby nemala laringitidu. Niekde som tu citala, ze niekto ju mal. Ake lieky by nam pomoli? Nema ani teplotu, sopliky su priesvitne. Moj anjelik. ☹ ☹ ☹

aaangella
3. apr 2011

@miska246 ahoj aj moja bola pred nedavnom chora najprv sopliky potom asi na 3 den kasel a hlavne v noci a ja som na ten kasel davala Hedelix je to vytazok z brectanu a o 3 dni kasel uplne presiel som s nim spokojna a hlavne je na prirodnej baze a zabral a to mala bola dost chora aj teplotu mala a spoliky sme odsavali 9 dni tak skus mozno pomoze

miska246
3. apr 2011

@aaangella Ja mam na kasel Stodal a ten nam v tomto absolutne nepomaha. Skusime asi kupit ten Hedelix. 😕 😕 😕

maya30
3. apr 2011

@miska246 aj ja davam na kasel hedelix a dobre nam zabera... davam 2,5ml rano a vecer 😉

almita
3. apr 2011

@miska246 nam zabera Solvolan,uz sme to mali 3krat.Ale kazdopadne ak to neprechadza,ja by som isla k doktorovi,pretoze naposledy bol z toho u nas zapal priedusnice 😢 este kojis?ja som mala cez vikend kolaps,bola som aj v nemocnici,tak zvazujem,ze to pomaly ukoncim,nejaka som cela vycerpana a vsetko sa na mna lepi 😖

aaadinka
4. apr 2011

@miska246 neboj sa,to nebude laryngitida,my to mavame a na to by si hned prisla , ze je to laryngitida,to sa zapali hrtan a dieta nemoze poriadne dychat a len chrapci,to nie je len kasel.....a to je najakutnejsie prvu noc, co sa to dostava,takze to uz by davno prepuklo....My sme ju tretikrat teraz prekonali a na kasel sme predtym pouzivali hedelix ale uz nam nezabera,zaberal nam dobre aj solvan a mucosolvan a na tvojom mieste by som miesto hedelixu pozila nieco z toho bo to je na celkove preliecenie priedusiek a priedusnice,ale ak nema nejake velke hlieny a ma naozaj len priesvitne sopliky,tak by ti mozno zabral aj ten hedelix.My sme mali spoliky od tretieho tyzdna az zhruba do 8.mesiaca a pokial bol soplik ciry,tak sa vraj nemusis nicoho bat,ten je pre deticky dobry,pretoze tym sa startuje imunita dietata,az ked sa zmeni na zlty , ci zeleny je zevraj zle....Aj teplota u deti je dobry signal,ze u dietata sa smusta prirodzena obrana tela.My mame nabeh na alergiu a tym padom aj oslabeny imunitny system,takze sme presli od narodenia tolkymi chorobami,ze to uz ani nepocitam....Doma mame domacu lekaren v troch suflikoch a jednej vacsej krabici xixixixi...Tak sa neboj a ked sa ti to nebude zdat,nevahaj a predsa skoc k lekarke 🙂

miska246
4. apr 2011

@maya30
@almita
@aaadinka Ahojte, tak dnes som volala lekarke, ci mame prist. Odporucila nam zatial len klasicky calciovy sirup a stoptussin, no a ak sa nam kasel ani po dvoch dnoch nezmeni na vlhky, mame prist. No tak sa modlim, aby jej to preslo. Teraz spinka a uz ju dusilo zo tri razy, moje chudatenko 😔 😔 😔

miska246
4. apr 2011

@almita Ahoj , no ja este kojim, ale uz pomaly zacinam s kupovanym mlieckom. Uz to ideme ukoncit aj my, rocik kojenia bol podla mna krasny, ale uz stacilo, uz sa musim dat dokopy aj ja 😅 A vy ste uz skusali kupovane mlieko?

lenocka84
4. apr 2011

@miska246 ahoj, prepac ze vstupujem do debaty ale zaujima ma pod kupovanym mlieckom myslis umele alebo klasicke kravske? dakujem

miska246
4. apr 2011

@lenocka84 Ahoj, nie myslim klasicke kupovane, ja malej UM davat nechcem ked bola rok kojena. A na jednom portali som citala vyjadrenie od jednej dr., ze ak je dieta kojene minimalne rok, moze sa potom prejst kludne na klasiku. Preco?

lenocka84
4. apr 2011

@miska246 len ma zaujimal tvoj nazor. ja by som tiez chcela prejst, ale teda maly kojeny nebol
ale tak ja som bola na klasickom mlieku od 4m, a nic mi nie je,
tak reku ked som ta videla pisat ma to zaujalo

miska246
4. apr 2011

@lenocka84 Jaj, no ved jasne, to je vec kazdej maminy. Moja sestra tiez nekojila a davala synovcovi kravske mlieko od 10 mesiacov. A chlapec je tu, ako valibuk, ani chory nebyva. 😝

lenocka84
4. apr 2011

@miska246 ja som sa totiz stretla s nazorom ze do 3 rokov vobec
a dokonca viem ze par mamiciek ani 4rocnym detom nedava mlieko ako napoj, max syr, jogurt

miska246
4. apr 2011

@lenocka84 Tak to je urcite prehnane, moja kamoska bola tiez taka, nic malemu nechcela davat, toto nesmie, toto sa nema a dnes ma chlapec tri roky, poriadne jej nechce ani jest, nerozprava a vahovo je o kilo tazsi ako moja rocna... Takze ja sa riadim vlastnym instinktom... 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre