Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
11. apr 2011

Všetkým Aprílovčatkám prajem všetko najlepšie k 1 rôčku a nech vám robia len radosť 😵 😵 😵 😵 😵

aaadinka
11. apr 2011

@luka03 😀 😀

aaadinka
11. apr 2011

@kika29 No vyzera to byt v pohode....My sme mali tiez ostat na pozorovani v nemocnici,ale potom doktorka na neurologii ma presvedcila,ze si ju doma lepsie odkontrolujem sama,bo v nemocnici sa bude isto chovat inak ako doma,nebude zvyknuta a moze ma to zmiast.Bola to haluz,lebo na urazovej chirurgii nam povedali,ze ma asi prasklinu na lebke a potom doktorka na rtg nam povedala,ze jej sa to prasknute teda nezda....Tak sme si mohli vybrat.Doktorka na neurologii nam povedala,ze na 99 percent to nebude vazne ale u takychto deti neradi robia ct,bo by ich museli uspavat a to musi byt vaznejsie podozrenie na vacsi uraz.S drobnou prasklinkou by aj tak nic nezmohli,muselo by sa to zrast samo....Takze verime doktorke na rtg,ze nemala ani prasklinu ani zlomeninu,lebo dalsi den jej zmizla aj hrca.dnes sme boli na ockovani,tak teraz spi,bubatko malicke a v stredu sa tesime na jej prvy rocik....Ten teda oslavime jak sa patri...aj ten pad,ze dopadol dobre...Akurat ma stve , ze ma byt hnusne pocasie.Ty si to mala tazsie pozorovat zmeny u mesacneho babatka,ale strach si viem teda predstavit,Ja som v zivote vacsi nezazila,neviem si predstavit, co by som robila,keby sa malej nieco stalo.... 😒

kika29
11. apr 2011

@aaadinka noo ja som myslela že umrem museli ma ratovať v nemocnici lebomi prišlo od strachu mdlo. moja kamarátka prežili toto všetko so synčekom až na to že jeho museli operovať na hlavičku ked mal 8 mesiacov udrel sa o drevo na posteli ale on tam sekol zo zadu hlavičkou a zalialo mu mozog. našťastie je chlapček v poriadku teraz má už 4 roky a je z neho poriadny beťár. lenže v ten deň ked sa mu to stalo sme mali ísť spolu na výlet a ja na to nikdy nezabudnem ked som ho videla ako ho kamarátka držala a utekali na pohotovosť. od vtedy ked si moje deti udrú hlavičku ja panikárim aj pri menšom udretí. strašne sa zľaknem a už celú noc ich len sledujem. viem že to preháňam ale ja si nemôžem pomôcť ked ma chytí strach 😢 my mamy sa bojíme o deti velmi.
a ako spadala tvoja malá čo robila?

kika29
11. apr 2011

@aaadinka a ešte som chcela že vám aspoň urobili viacero vyšetrení ale mne ked sme boli na pohotovosti urobili len rengen. to sa stalo v sobotu a v pondelok jej urobili ultrazvuk mozgu a aj to len kôli mne že som velmi plakala tak prímarka nás tam poslala ináč by jej to nerobili asi. a na neurologiu chodíme do dnes raz za 2 mesiace. ale chvalabohu sa jej nič nestálo v tedy a je ok ale tolkokrát si už tú gebulku udrela že to nieje normálne. motovidlo moje. ona už chce sama chodiť len nevie si ešte sadnúť tak spadne a ja sa bojím aby si neublížila a nesekla na hlavu tak som jej vždy v pätách 😀

fraufrt
11. apr 2011

@aaadinka podobny neprijemny zazitok som zazila v piatok, mala tak nestastne spadla, ze kedy sa jej nieco stalo... ani nechcem pomysliet. Snazim sa zahnat taketo zle spomienky, aj ked to mam stale pred ocami. Aj my oslavime v stredu prve narodky, tak sa tesim.... vsetko najlepsie malej Nelke. 🙂

aaangella
12. apr 2011

ahojte potrebujem radu aka teplota moze byt zo zubkov moze byt aj 38,4 ??? mala je uz par dni uplakana a v noci ani nehovorim kazdu chvilku place stale si ide do pusky tak som myslela ze konecne zuby ale teraz dva dni ma teplotu ale nic ine ani sople ani kasel je to mozne ze zo zubov???

karmelka77
12. apr 2011

@aaangella mam pocit ze pri zuboch by mala byt do 38, ak je vyssia moze to byt nieco ine...siestu chorobu ste mali??? Aj ked tu je este vyssia teplota...no ked Vam to do rana neustupi, chod radsej k lekarke...drzim palce

lenushka
12. apr 2011

@aaangella Ahoj, neviem, aj moj to mal, ale najvyssiu 38,1°C asi pred tyzdnom tri dni. Tiez som si myslela, ze zubky, ale nic nove nevykuklo ☹ Ani sa nevysypal, zeby 6.choroba.. Tak ja neviem. Odvtedy je taky vselijaky, urcite je viac uplackany ☹ Tiez nemal ani sopliky, ani kasel. Teraz sem-tam trosicku zakasle, ale to je vsetko. Nech vam to rychlo prejde 🙂

aaangella
12. apr 2011

@karmelka77 ahoj este sme nemali 6 chorobu citala som si co si mi poslala jedny hovoria ze maju az 39 a druhy ze musi byt len do 38 tak si mam vybrat 😉 zajtra naklusam k doktorke nech uz nieco robi pred 2 tyzdnami bola mala chora a teraz toto no fasa bodaj by to boli naozaj tie zubky asi ma porazi ☹

aaangella
12. apr 2011

@lenushka ahoj tak ja pevne verim ze tam najdem zubok ale ked hej tak nam dal poriadne zabrat a potom sa mam na co este tesit kolko mate vy zubkov???

lenushka
12. apr 2011

Drzim palce 😉 My "uz" mame 6, dufala som, ze to bude 7. Mozno aj ano, ved uvidime 🙂

lenushka
12. apr 2011

@aaangella Teraz citam, ze ste boli uz chore a ze zajtra by si sla k dr. Skus si urcite popytat, nech malej vysetri moc. Alebo s nim uz aj prid.. Nedavno sme boli na nefrologii a dr. nam povedala, ze ak bude mat maly nevysvetlitelne teploty, ze si mame dat vysetrit moc. My sme bohuzial nedali, pretoze najvyssie teploty mal v piatok v noci...a pochybujem, ze by nam ho na pohotovosti vysetrili...A v pondelok mal uz len mierne zvysenu teplotu...

karmelka77
12. apr 2011

@aaangella ja som ti to poslala preto ze tam vacsina doporucuje ist radsej k lekarovi...🙂) 38,5 je dost vysoka teplota tak radsej nech doktorka pozrie do ust a ona uvidi ako hlboko su zubky ci to moze byt z toho, my ked sme mali sople som si tiez myslela ze zuby, ale doktorka mi vtedy povedala ze su hlboko na to aby soplil...a mal nakoniec virus...a 4 dni teploty...my mame 8 zubov a teraz nam vykukol kusocek stolicky🙂) ale trapili sme sa s nou od vianoc a stale sa trapime...ale teploty sme chvalabohu nemali...

aaangella
12. apr 2011

@lenushka my mame stale len 2 tak som aj myslela ze ide ich par naraz ☹ von zajtra sa popytam doktorky a dam vediet ako sme dopadli

karmelka77
12. apr 2011

@aaangella inak fakt to co pise @lenushka je pravda, treba zobrat moc so sebou, u nasej lekarky v cakarni je napisane, ze pri teplotach nad 38 bez sprievodnych inych javov je nutne so sebou priniest moc...

p69majka
12. apr 2011

Ahojte kočky. Sárinka je chorá, dnes sme boli u dr. Brala nám výter z nošteka, lebo máme hroznú nádchu. Trošku aj kašle, ale máličko. Máme antibiotiká, Mucosolvan Junior a Pamycon do nošteka. No nestíham odsávať, je to hrozné a plače pri tom ako žeravá. Už ma z toho poráža. Najhoršie, že to robím sama a nemá mi kto pomôcť ju držať. pripadám si ako tyran, keď jej to robím. celú dobu u lekárky preplakala. vyšla som mokrá ako myš. ☹ Filipko už dokašlal, tak aby nám nebolo ľúto...Ešte do toho jej idú zúbky a je hrozne nervózna a umrnčaná. No zasa pozitívum je, že začala po dome sama cupkať, no ale keď sa nepodarí a šupne na zadok, tak je hneď plač. no dajako to vydržíme, chrbát ma hrozne bolí a teraz idem až v piatok na rehabku, tak si dám hneď masáž urobiť, nech sa dám zase trošku dokopy. 😒

karmelka77
12. apr 2011

@p69majka chuda male, tak nech je cim skor zdravucka herecka behajuca🙂))) a neskusala si ju dat poleziacky medzi svoje nohy a prilahnut jej svojimi nohami ruky? Aj tak sa to robi ked je clovek na to sam🙂) je to sice take brutal ale urcite to rychlejsie odsajes takto🙂) a museli jej dat hned atb? tak sa cim skor vyliecte 🙂

p69majka
12. apr 2011

@karmelka77 Ahoj. ďakujem za povzbudenie. ja už skúšam pri tom odsávaní všetky polohy, no ona sa tak krúti, že je to až neskutočné a ešte tak reve, že je až modrá. najhoršie na tom je, že niekedy keď tak hrozne plače , nemôže lapiť dych a musím do nej fúkať a triasť s ňou, no hotový horor. Naša lekárke nedáva hneď antibiotiká, takže asi už to bolo vážne zlé, keď dala. To sú tuším naše druhé, odkedy sme na svete, tak to nieje asi až také hrozné. To Filko býval častejšie chorý, s ním sme si teda užili ☹ . No nech jej čím skôr tá nádcha prejde, lebo to odsávanie ma asi zabije...

karmelka77
12. apr 2011

@p69majka pri tejto polohe sa ti nevykruti🙂)) das si ju hlavou medzi nohy a svojimi nohami jej prilahnes jej ruky🙂)) a zvrchu odsavas🙂)) skus...🙂)

p69majka
12. apr 2011

@karmelka77 aha, tak to som neskúšala. skúsim a dám ti vedieť. Ďakujem 🙂 🙂

miska246
13. apr 2011

Ahojte, idem si po radu. Nasa Timka od rana nechce nic papat, na rano vypila mlieko, chlebik mi vypluvala, ani jogurt na desiatu nechcela a ledva ledva som jej na obed natlacila kuraciu vyzivu. Cely den je umraukana, stale sa po mne iba lepi... Toto sa nam stalo prvy krat, ze odmieta papat. Kto mi poradi? 😕 😕 😕

p69majka
13. apr 2011

@karmelka77 ďakuje za tip. Dnes som tak odsávala a bolo to oveľa lepšie. Ďakujem 🙂 🙂

p69majka
13. apr 2011

@miska246 sú iba dve možnosti: choroba ☹ alebo zúbky 🙂 . Držkajte sa.

karmelka77
13. apr 2011

@p69majka 🙂)) mne sa tato poloha zdala brutalna, ale inak to asi nejde🙂))

karmelka77
13. apr 2011

@miska246 a mliecko ti vypila??? myslim ci si skusala jej dat mlieko ked nechcela napr. desiatu...skus jej dat gelik na zuby a potom dat jest ci bude chciet...u nas to pomaha, lebo ked bolia zubky tak tym gelikom to ukludnis a potom sa napapa...ak nie, tak bud ma taky den ze nema chut alebo fakt na nu nieco lezie, co dufam ze nie🙂)

miska246
13. apr 2011

@p69majka
@karmelka77 Tak dufam, ze nic na nas nelezie, lebo donedavna sme mali sopliky, snad to budu tie zubky. Teraz je to uz treti krat co spinka za dnesny den. Fakt nieco nie je v poriadku 😔 😔 😔 Dufam, ze zajtra budeme uz ok. 😕

karmelka77
13. apr 2011

@miska246 neboj aj my sme dnes dlho spali neobvykle...a je straaasne jedovity...nieco bude vo vzduchu...

aaangella
13. apr 2011

@lenushka
@lenushka
ahojte tak dobre ze som sla dostali sme antibiotyka amoxiklav hrdlo mame zapalene a ten kasel je tiez dost zly tak sa budeme pekne liecit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre