Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aaangella
1. máj 2011

@karmelka77 moja jak mi ochorela co sme prvy krat dostali ATB mi povedali ze je to zo zubov ze ich ide tiez vela naraz von a vraj su vtedy oslabeny liecila sa 2 tyzdne ja 3 a mame vonku uz tie potvory tak asi je daco na tom pravda

karmelka77
1. máj 2011

@aaangella asi ano, ale skoncit v nemocnici koli tomu je ina sila..dnes sme mali zasa teplotu 38,4 ma porazi uz z toho...zajtra mam volat este do nemocnice koli vysledkom vyterov, tak som zvedava, lebo iba ked tam ma nejakeho koka by som chapala tie teploty...a potom pojdem k lekarke,aj tak musim odniest prepustaciu spravu...

miska246
1. máj 2011

@karmelka77 To je fajn, ze ste uz domka... Tesime sa spolu s Vami 😉 😉 😉

miska246
1. máj 2011

@aaangella Aj my sme nedavno dobrali nase prve ATB, skore uzdravenie prajem 🙂

aaadinka
2. máj 2011

@karmelka77 Moja mala bola minuly mesiac na rtg kvoli padu na hlavicku a tam nam povedali , ze nam pojde tiez viac stoliciek naraz....uz nam zacali sopliky,tak nam to asi zacina......

lenushka
2. máj 2011

@karmelka77 ☹ Ahoj ☹ Tak my sme oslavovali a vy ste sa tak trapili ☹ 😢 Je mi to luto ☹ Verim, ze sa uz ma Filipko lepsie, prajem vela sil a zdravia

aaangella
2. máj 2011

ahojte drzte mi zajtra palceky idem na operaciju na jednodnovku uz sa bojim a bojim sa aj co bude potom ☹ dufam ze to dobre dopadne a poobede idem domov

karmelka77
2. máj 2011

Baby ak vam mozem proadit do buducna nikdy nic nehadzte na zuby🙂) ja som si uz viac krat myslela ze zuby a hovbi hovbi...🙂) vcera sme mali teplotu a dnes ho dva krat dobre prehnalo a ked som volala do nemocnice koli vysledkom co mali dnes byt mi povedali ze sme mohli nieco chytit ako napr. rotavirusy..tak sa len teraz modlim aby to nebolo ono...a to som si zas myslela ze on ktory je obycajne ucpaty ma hnacku koli zubom...:(( uz som v totalnej depke...niekedy mam pocit ze to uz nezvladam...tri dni mi je uz na vracanie asi z nervov, tak dufam ze do rana uz bude dobre a ze zacneme konecne fungovat a ze sa vyhneme rotavirusom, ze tie hnacky su len z jedla, ked konecne zacal papat🙂)

karmelka77
2. máj 2011

@aaangella a co ti idu operovat? drzim palce🙂)

miska246
2. máj 2011

@aaangella Nech Ti to vsetko dobre dopadne, aj ja som chcela ist na jednodnovku, nakoniec som si to rozmyslela a stravila som v nemocke tyzden... Ale nie koli tomu, ze by som chcela, ale preto, ze ma ta operacia totalne zlozila... 😉

miska246
2. máj 2011

@karmelka77 Moje chudatka, je mi vas skutocne luto 😔 😔 😔 Myslim na vas, nech je Filipko cim skor fit... Sa idete cosi natrapit, vsak?

karmelka77
2. máj 2011

@miska246 no je to uz hlavne na hlavu pre mna, zacina mi z toho uz riadne hrabat...aj ked to trva "len" druhy tyzden ale stale nieco nove co sa dozviem...a hlvane ma hneva ze clovek ide do nemocnice na infekcne zavrety tak ze ani na chodbu nemozes vystrcit nos a nakoniec tam mozno nieco chytis koli comu si z tej izby ani vyliezt nemohla!!! Dufam ze hnacky uz nebudu a ze uz si budeme moct uzivat konecne byt vonku a zacat chodit🙂)

aaangella
2. máj 2011

@miska246 no moja neboj aj mna to zlozi a tuto noc nezazmurim oka

aaadinka
3. máj 2011

@karmelka77 Joj presne viem ako sa citis,mala mi bola chorlava od malinka a stale sa na nu nieco nabalovalo,Schudla som na 47 kil pri mojej vyske 172,som vyzerala celkom otrasne,ale uz je to ovela lepsie,aj vam to prejde neboj,len musis vydrzat.Ja uz zo 3 mesiace neviem,co je to u malej choroba,len to nechcem zakriknut...Aj ked take drobne sopliky ma aj teraz,ale to je nic...Mali sme anginu,priedusky 3x laryngitidu,brusnu virozu,sople celych 8 mesiacov,plus nejake to zapalene hrdlo....fu viac u doky ako doma 🙂)))Neboj maly si teraz vsetko preskace,chyti dobru imunitu a uz choroby na neho len tak nenaskacu.Drzim ti palce,nech ste doma silni a nech vam uz skoro prejde toto hrozne obdobie....

karmelka77
3. máj 2011

@aaadinka ste si uzili aj vy veru, je to hrozne take male babatka:(( ale keby som aspon ajja schudla🙂) ale nejak sa nedari ved skoroani nejem ked ho vidim a aj tak, aj ked je pravda ze sa mi ulavi torchu vzdy vecer a potom nieco zjem🙂) no aj ja dufam ze toto ma svoj zmysel a na dlhe obdobie bude pokoj...🙂) dakujem🙂)

maya30
3. máj 2011

caute baby tak my sme presli od 1.maja na kravske mlieko (polotucne), vyzera ze s tym nema problem...nemate nahodou link na nejake recepty pre deti od 1.roka? Ja som davnejsie aj nieco nasla ale neulozila som si to, lebo nebolo treba a teraz by sa zislo 😝

maya30
3. máj 2011

@cicimon úplne najsuper stránky 😀 ďakujem pekne 🙂

miska246
4. máj 2011

@maya30 Ahoj, aj my uz davame klasiku mliecko a vsetko vyzera byt ok. Zatial len tak opatrne davam niekedy rano a niekedy vecer, granko a par krat som skusala aj grisku, ale este neviem spravny pomer, lebo vacsinou mi zhustne viac ako by malo byt 😀 😀 😀 A vy ako?

maya30
4. máj 2011

@miska246 no rano mi vypije 210ml z flase, poobede puding prip. na veceru kasu, vsetko z kravskeho, dnes sa chystam na krupicku, myslim ze na jeho davku stacia 2 lyzice a ako chladne tak postupne hustne...rozmyslala som uz aj nad grankom, tak mu ju nim asi posypem 😉 Ja ked som skusala prvykrat puding z plnotucneho, tak sa povracal, ale toto polotucne je v poriadku..
Inak my sme oddnes "choďári" 🙂 bola som s malym na detskom ihrisku a v zapale hry s loptickou zabudol ze sa ma zvykne drzat a tak sa pekne rozchodil ze potom uz aj po travicke aj po kore pekne bezkal 😵 potom sa tak unavil ze spal skoro 3 hodiny, ale uz pocujem ze je hore tak idem skusit ci to nahodou pocas spanku nezabudol 😀

aaangella
4. máj 2011

ahojte pamatate sa aka som bola sklamana ze malej sa nechce ani lozit ani nic tak sa ideme pochvalit lozime po celom dome , vonku na trave stvornozkujeme a este aj chodime za ruku a dakedy jej dam okolo tela plienku a tvarim sa ze chodi sama len ked ide padnut tak ju zachytim pre nas je to obrovsky pokrok 😎

karmelka77
4. máj 2011

@miska246
@maya30 baby ja sa na to mlieko uz dlho chystam, hlavne kakavko na ranajky ale jednak teraz nemozme a na druhej strane nejde o alergiu na mlieko zeby sa mala prejavit, ale o to ze mlieko strasne zahlienuje a to sa moze potom ukazat neskor napr. pri chorobach, preto s tym bojujem, aj ked by som najradsej dala hned...ja som bola prekvapena teraz mame dietu koli hnacke ktora dufam nie je rotavirus, ale vyzera ze nie, a bolo mi povedane ze ani um by nemal pit...viem ze sa to vyraba z mlieka ale myslela som ze je nejak upravene...

karmelka77
4. máj 2011

@aaangella no vidis, gratulujem!!! a uz sa nezastavis🙂))

aaangella
4. máj 2011

@karmelka77 hej ale velmi sa z toho tesim a aj mala vsade sa sama dostane teraz su najoblubenejsie hracky zemiaky cibula a cesnak a kopec bordelu z toho 😀

aaadinka
4. máj 2011

@karmelka77 urcite to ma zmysel, neboj 🙂))len daj vediet,ked bude lepsie,na vas teraz myslime 😉

aaadinka
4. máj 2011

baby poteste ma,ze nielen nasa si stale bucha hlavu....mna asi vystre,ta nasa beha jak trdlo,vobec nepozera pred seba a stale si tlcie hlavu,len rozky jej rastu....teda uprimne,hrcu este nejako nemala,aj ked nechapem ako je to mozne,lebo niekedy ked sa trepne,tak ma az v prdeli zastipe,s prepacenim.....

karmelka77
4. máj 2011

@aaadinka raz mi doktorka povedala ze oni teraz vydrzia dost buchotov a padov, lebo ze hlavicku maju akoby elasticku🙂) neboj, vy hlavu a my si pravidelne usta rozbijame🙂) aj dnes tiekla krv🙂)

karmelka77
4. máj 2011

@aaadinka je nam lepsie co sa tyka pusiny uz je ok. papame aj ked polovicne davky oproti tomu co bolo pred chorobou ale ide to...malo pijeme...mali sme hnacky ale nie vela, cakame na vysledok co to je, ale trapime sa s dietou...uz neviem co mu mam dat jest, lebo machuda zaludok v prdeli z toho co tolko nejedol a do toho hnacka a ked mu dam nieco ako dnes zeleninova polievka a supla som do toho trochu hrasku tak ho cele poobede boli brusko a teraz bol uz 3 krat hore...vsetko by uz bolo ok, ked to tak uz vyzera tak mu chudakovi dam zjest nieco cospravi toto...na porazenie...to je ako ked sme zacali prikrmovat ze opatrne, lenze cistu zeleninu mi uz nechce...

maya30
4. máj 2011

@karmelka77 ja som sa tiez dlho rozhodovala kedy zacat s kravskym, vies niekto ti povie ze do 2 rokov nie, UM sa dokonca vyraba az do 3.roku, ale moj nazor je ze zdravemu dietatu moze skor uskodit prilisna uzkostlivost, ked sa mu nedostane potravin, ktore by uz v pohode mohol jest. Do roka som poctivo nedavala nic z toho co sa neodporucalo ale teraz uz nie je dovod preco mu nedat ci uz mlieko, tvaroh, vajcia, paradajky a cojaviemco. Vsetko su to zdrave potraviny a je normalne ze si v tomto veku bude nane zvykat. Okrem toho upodozrievam vyrobcov ze je to ich reklamny tah aby clovek kupoval to ich nekrestansky drahe mlieko a ja tie peniaze viem vyuzit lepsie.
Co sa tyka toho zahlienovania tak ja som citala ze zdrave dieta mlieko nezahlienuje, aj ked nazory su stale nejednotne, myslim ze zdravy organizmus s tym nemoze mat problem...ale urcite ak by sme neboli zdravotne uplne v poriadku tak by som mu ho este nedavala.

bublinka144
5. máj 2011

@maya30
Ahoj, chcem sa Ta opýtat, aký puding si malému robila? Myslím tým, akú značku a príchuť. Ja dávam od tohto týždňa malému plnotučné kravské mlieko na striedačku s UM, zatiaľ OK, len po prvom raze mal redšiu stolicu, ale teraz už je aj to v norme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre