Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aaadinka
11. aug 2011

Dnes sme boli na poradni plus ockovani a mame 80 cm a 11 kileciek 🙂))Doky vravela,ze nech sa netrapim,ze mala malicko papa,ze ona mala dieta do 12 rokov jak s anorexiou a doteraz jej zerie nervy,lebo sa jej stale pyta,ze co navarila,lebo je hladny 😀DDD,ze sa to rozbehne u deti samo....tak som zvedava 🙂

karmelka77
11. aug 2011

@aaadinka tak ale my cikame vsade inde len nie tam kam treba🙂) dnes som vyuzila situaciu na ihrisku a ked jeden chlapec cikal tak som k nemu postavila filipka a ukazovala mu ze takto sa cika🙂))) ved uvidime, ale chapat chape, len nevie ukazat a povedat ze chce🙂)) ale kupila som mu slipky tak mu ich budem davat doma bez plienky a uvidime🙂)) aj my blbo jeme teraz, niekedy je to na porazenie, ale zas na druhej strane mi zacal jest konecne aspon jablka ked sme vonku tak len chrume🙂)) mas doma malu modelku🙂))

aaangella
11. aug 2011

@karmelka77 ja som zacala s ucenim kde je nostek 😀 mne doma neobsedi len ju nahanam po dome tak je to dost tazke stale je v pohybe ani na zem si nesadne ze by sa hrala ona stale pochoduje preklada veci upratuje skrinky a tak

karmelka77
11. aug 2011

@aaangella my vieme ukazat kde ma usko, pupcek a pipika a teraz pracujeme na nosteku🙂) ked ho prebalim tak zoberie plienku a odnese ju do kosa na plienky🙂) ale presne on neobsedi sekundu na mieste stale musi lietat a nieco vyberat , trhat, rozoberat🙂)))

aaangella
11. aug 2011

@karmelka77 presne aj u nas aj mne mala nosi plienku do kosa ale aj cistu aj smietky ked najde odnesie do kosa zlaty su vlastne nam pomahaju 😀

karmelka77
11. aug 2011

@aaangella no vsak som sa smiala na ihrisku filipko ked najde nejaky papier tak ho odnese do kosa tiez🙂)) su zlati strasne🙂)) hlavne ze uz vedia co im hovorime, ze rozumeju, to je dolezite,aj ked by mohli aj posluchat viac, ale oni rozumeju iba tomu co chcu🙂))

aaadinka
11. aug 2011

@karmelka77 tebe aspon chrume jablka....ta nasa vie sice toho strasne vela proti inym detickam,ale doteraz nepochopila ako hryzt potravu,stale ju z toho napina a ja som z toho zufala.....Snad musi este dozriet....

miska246
11. aug 2011

@aaadinka Nic si z toho nerob, ja doteraz musim malej vsetko pucit 😉

karmelka77
12. aug 2011

@aaadinka
@miska246 baby ja som tiez donedavna mixovala, ale ked bol chory a nechcel mi ani nedelnu polievku, ktoru mi vzdy zjedol, tak som si vsimla, ze ked sme ju jedli my tak pytal, tak som skusila raz ze mu dam nemixovanu a papal a odvtedy papame uz vsetko cele...vcera pekne cestoviny k perkeltu, odkusava si z chleba atd....prislo to nejak prirodzene, len treba trenovat 🙂))skuste im davat odkusnut z chleba ktory akurat jete na ranajky alebo ked obedujete tak z vasho taniera im dat, mozno zabere, ak nie, nic sa nedeje, nebude to vecne🙂))
@aaadinka ako bolo na dovolenke? kde ste nakoniec boli?

aaadinka
12. aug 2011

@karmelka77
@miska246 tak nam nepomohlo ani davanie z nasho taniera.Od nas si predtym trosku odzobla,ale svoje jedlo vyzadovala vymixovane,teraz nechce uz ani od nas a vlastne nechce uz nic,aj vymixovane jej musim nutit.Nejako ma jedaci utlm.A co sa tyka dovci to mi ani nespominajte,horsia byt nemohla...

karmelka77
12. aug 2011

@aaadinka no co sa stalo na dovolenke??? boli ste v Chorvatsku nakoniec??? pis, pis, zvedava som🙂))

jana17
13. aug 2011

Ahojte mamicky, prepacte, ze vam sem pisem, ale neviete mi poradit? Pred 10. dnami sme mali ockovanie (mumps, osýpky a rubeola) a vcera nam vystupila horucka. Mate s tym niektora skusenost, myslim s takym velkym casovym odstupom a zvysenou teplotou?

karmelka77
13. aug 2011

@jana17 tak to ma zevraj byt, teplota vyrazi po niekolkych dnoch az ked vyrazi...🙂)) malo by to byt z toho...

karmelka77
13. aug 2011

Baby nam premenovali tému????

aaadinka
13. aug 2011

@karmelka77 zvedava si 😀 noooo tak sa pod pousmiat nad mojim pribehom 😀DD.No s mm sme sa dohodli,ze teda , ked je take pocasie,tak chorvatsko nechame tento rok chorvatskom a spravime si jeden cely tyzden vyletny,to znamena, ze budeme chodit kazdy den na nejaky vyletik po SVK.Tak prvy den sme boli len v Tepliciach na prechadzke,to bolo celkom fajn.V utorok sme boli v Piestanoch - to bola parada,mala sa vyblaznila.V stredu sa rozhodol mm , ze pojde pripravit svoju sestru na certifikaciu - to, aby som vysvetlila ,to bolo pracovne,a tak sme cestovali za jeho sestrou,kde cely den zabil venovanim sa jeho sestre a ja som zostala tam uplne sama s malou a prechadzali sme sa znudene po dedine,teda presnejsie mna to tam nebavilo,malej je jedno , kde si beha.....Ale tak to bol zabity den.Vo stvrtok sme boli v Zline v ZOO,lenze moj bracho si vzal dovcu,tak sa nam nasackoval do auta,takze rodinny vylet bol aj s mojim brachom - co sa zase nepacilo privelmi mojmu mm....Rozmyslali sme , ze na vikend niekam vybehneme a prespime niekde na hotely s wellnesom,ale chceli sme konecne aspon jeden den malu nechat vyspat poobede doma a az potom vyrazit,len prave v piatok mala nie a nie zaspat....Takze zobudila sa az o tretej a kym som jej dala papat a tak tak uz bolo celkom dost hodin.Tak som sa jemne a to teda podotykam , ze jemne, spytala mojho mm,ze teda kam ideme a kedy a on s vrcanim, podotykam s vrcanim ,odpovedal, ze kam chcem uz ist o takejto hodine....No chapes,akoby som ja za to mohla 😠 ...No a tak sme sa pohadali,tak ja som isla s malou len na chvilu von a to uz sme sa nebavili.No a v sobotu vzal malu na duchonku,stretol sa tam s partiou z prace,tak tam sa mi tiez nejako nechcelo ist, hlavne po tej piatkovej hadke....Potom , ked prisiel sme sa udobrili a povedali sme si , ze aspon nedelu si spravime peknu a v tom nam zavolali nasi,ze mame prist ku nim na oslavu.Takze asi taka bola dovca.V pondelok mi zahlasil mm, ze ved on si spravi este v septembri volno a dakam pojdeme,no ale ja po tejto skusenosti neviem, ci chcem este dovolenkovat....No dobreeeee nie?

annika11
13. aug 2011

@jana17 ahoj, reakcia konkretne na toto očkovanie sa prejavuje práveže s časovým odstupom 8-11 dní, aspoň nám tak povedali u pediatra 🙂 takže je to ok, podľa mňa

p69majka
13. aug 2011

@jana17 ahoj. my sme mali 2. augusta a teda zatiaľ nič. no kamarátka mi volala, že jej sa malá po desiatich dňoch vysypala a mala teploty a lekárka ju vôbec na to neupozornila a nevedela čo sa deje a potom jej povedala, že je to reakcia na toto očkovanie. 🙂

p69majka
13. aug 2011

@karmelka77 aj ja sa čudujem tomu 😒

annika11
13. aug 2011

@karmelka77 ahoj moja, z toho si hlavu nerob, čo vedia ostatné detičky 😀 ja mám takú skúsenosť, že mamičky veeeeľmi rady preháňajú 🙂 naša tiež nosí smetie do koša, podobne ako ostatné, aj plienky, dokáže sa povyzliekať s trochou pomoci, sama si sadne a aj sa postaví z nočníka, opakuje po nás slová, rozumie už niektorým povelo, ako odnes to tatikovi alebo vyhod do koša, sadni si, podaj mi...a pod, tie krúžky, čo sa tu spomínali vie tiež ukladať, ale nie podľa veľkosti....inak čo si spomínala ten trojuholník do správneho otvoru, tak to niekedy ani 3 ročné deti nevedia 😀
a ešte vieme ukázať zubky, vlasy, nos, očko, jeden rôčik, vie povedať, že sa volá beba 😀, vie ma už osloviť, ak niečo chce, minule som ju pristihla, ako sa pokúša obuť topánky 😀 ale samozrejme, že to ešte nevie...vie sama piť, dnes si dala sama 4x do pusy lyžičkou jedlo, vie chodiť s dopomocou po schodoch, vyliezť do kočiara, na stoličku, spláchnuť záchod, poliať kvietok s čajom 😀, listovať časopis....a ked si uloví z môjho kozmetického kufríka štetec alebo ceruzku na oči, tak ti presne napodobní, čo s ňou robím ja 😀 a ešte kopa vecí....
trocha som sa rozpísala a uvedomila som si, že moje dieťatko malinké sa už osamostatňuje....pomaly sa už bude vedieť sama obriadiť 😀

p69majka
13. aug 2011

baby ako vám papajú drobci obedy? ja stále malej všetko mixujem, aj ovocie. inak chlebík zje v pohode alebo placku, palacinku ale ostatné, čo papá lyžicou musí byť mixnuté. 😖 tak neviem, či je to normálne, lebo Filipkovi som ani nikdy nemixovala len roztláčala vidličkou, no Sárinka mi to všetko pľuje, keď sú tam kúsky. 😒

annika11
13. aug 2011

o a ešte som zabudla, že už vie oznámiť, že je pokakaná a väčšinou sa jej to podarí dopredu, tak stihneme na nočník 🙂

annika11
13. aug 2011

@p69majka my sme už prestali mixovať, Ked sme boli na dovolenke, tak papala normálne v reštaurácii detské menu a to sme nemali kde pomixovať, takže ak nechcela byť hladná, tak musela žuvať 😀 ale s tým sme nemali nikdy problém. Teraz nedávno sme sa s mm smiali, že odkedy má zúbky už poriadne, tak hryzie také veľké ako dospelák 🙂 dala som jej odkusnúť z môjho chlebíka a normálne som bola zhrozená 😅 😀 😀 😀

p69majka
13. aug 2011

@karmelka77 ahoj. malá je výrečná, vie okolo 20 slov. na odrážadle sa nechá tlačiť 😀 , lopatku drží a nakladá do kýblika a podáva mi formičky, ktoré chce vytlačiť. donesie čo jej poviem. hračky ignoruje, niekedy si všimne, ale skôr loptu a knižky, to ju zaujíma a my sme stále vonku, tak tatinovi kradne metre, vrtáky a podobné záležitosti. dávala som jej na vkladanie takého slimáka po Fildovi, ale to jej moc nejde. ukazuje očko, noštek ústa. pohladká ma, objíme na požiadanie, zakýva papa a pošle pusku. Páčia sa jej ťahacie hračky a tlačenie buginky s bábikou. Nosí aj zajačikom a sliepkam zelené. ukáže kam chce ísť a kde si mám sadnúť a keď chce ísť na ruky. stále niečo otvára a vyberá skrinky a šuflíky a nosí mi to. keď sa na ňu nahnevám, tak príde ku mne a robí mi na nos tydýt. 😀 a ráta sa aj ťahanie mamy za vlasy a čapkanie po tvári a pleci???? 😀 sedieť na nočníku nechce, ani na sedátku na WC, tak to nechávam zatiaľ tak. a ešte chodí za naším psíkom Rikinom a bije ho po čumáku a chce mu otvoriť bránku. tak to je asi všetko, neviem čo byť ťa ešte zaujímalo. a ešte sa všade šplhá.

p69majka
13. aug 2011

@karmelka77 ešte som zabudla, že vie chodiť do schodov a už skúša aj zo schodov popri stene a celý deň kričí mama a mama. tata tiež teraz často vraví, napr. keď vonku počuje hučať karbobrúsku 😀

karmelka77
14. aug 2011

@aaadinka a ja ze co sa stalo ze najhorsia dovolenka🙂))) no ono to tak byva ked je clovek doma ze to tak dopadne...skoda ze ste nesli aspon tu niekde na SVK mimo domu prec od vsetkych to by snad dobre dopadlo...bratovi si co nieco nepovedala, ze chcete ist sami?🙂)))) Neboj na september sa dohodnite chodte aspon do tatier a uvidis ze si to vynahradite🙂)) nemozes koli skazenemu tyzdnu doma zanevriet na dalsiu dovolenku🙂)) uz by somv yberala nejake miestecko na tvojom mieste🙂

karmelka77
14. aug 2011

@annika11 hej jasne preto som aj komentovala supermamy ktorych superdeti vedia uz tooolkooo ze do skoly mozu ist🙂)) len som v tom momente mala pocit ze sme naozaj nejaky spomaleni, ale uz ma to preslo🙂)) Filipko je typ, ze ked nieco chcem od neho, co on nechce tak nespravi ani keby som ho neviem cim podplacala, tak si na vsetko pockame kym to bude chciet sam🙂)) presne nam to dokazal s prechodom na jeden spanok, on rozhodol kedy🙂) inak aj mne sa zacal teraz krpec obuvat sam.))) do nasich papuc a tenisiek sa uz vie obut a do svojich to skusa🙂) my mame teraz totiz obdobie "ja sam"🙂)) vsetko ale vsetko chce robit sam...vytaca ma to hlavne pri jedle, no daj mu vidlicku do ruky a ze papaj🙂)) ale budem musiet asi ozeliet poriadok v kuchyni a skusit mu to dat🙂)) inak po schodoch zvladame chodit, dokonca na ihrisku krasne vylezie na tie domceky so smyklavkami aj hore aj dole sam 🙂)) s tym kakanim gratulujem!!!🙂))) to je parada...ja mozem filipkovi davat serblik kolko chcem ani omylom si tam nechce sadnut...teraz sme mu kupili taky co ma rucky a taku gulicku ktora vydava zvuky ked sa kruti akoze sadne si tam, ale len na chvilu sa pohrat...takze toto u nas vidim ako bud velky problem, ale si jednoducho mlady pan jedneho dna povie ze nechce pienky a bude behat bez a rovno pojde na zachod🙂))

karmelka77
14. aug 2011

@p69majka my uz tiez nemixujeme, prislo to tak zrazu zo dna na den, ked bol naposledy chory a nic som donho nevedela dostat...jedol iba to co my a z nasho taniera...takze potom som skusila aj veci ktore som dovtedy mixovala dat mu cele a papal, tak uz nemixujem nic...ved ma skoro vsetky zuby, jemu chybaju uz iba 5 tky, aj to niektora je uz asi vonku, takze mu nic nebrani v tom aby kusal...a hlavne ho to ais zacalo bavit tak preto🙂))
@annika11
@p69majka Inak Filipko nam kazde rano da aj pusu, ale akoze normalnu na usta a uz aj cmukne🙂) nikto ho to neucil, nejak sam to spravil🙂) a potom samozrejme ked ma cickovaciu naladu tak aj hocikedy cez den🙂)) to je pocit🙂))

maya30
14. aug 2011

ahojte ja tiez mavam niekedy pochybnosti ci je s nami vsetko v poriadku, ale parkrat sa mi potvrdilo ze mamicky prikrasluju, tak to neriesim...inak tu som citala o navliekani koralok, dovtedy som ani netusila ze take existuje, tak som ich bola kupit a cakala aky nahrdelnik mi maly navlecie 😀 no a on ma v pazi cele koralky, strasne ho zaujima vrchnak od nadobky v ktorej su, ten by otvaral a zatvaral aj hodinu 😀 Na odrazadlo som si spomenula tiez az ked ste tu o nom pisali, tak som ho vytiahla ale jeho viac bavi zosadanie a nasadanie ako samotne vozenie, tak neviem... 😀 Jedine v com sme asi ini od ostatnych je , ze on sa vobec neboji cudzich ludi....akonahle zbada cudzieho cloveka tak k nemu bezi s vystretymi ruckami a pyta sa na ruky a moze to byt ozaj ktokolvek - policajt, farar, stara zena, dieta....ludia vacsinou nechapu, sama sa cudujem ze je taky spolocensky 🙂 🙂
Ked mu dam plienku aby odniesol do kosa, tak si ju zacne hadzat ako loptu, smeti z kosa radsej vytahuje ako dava dnu....Co sa tyka rozpravania tak usta nezavrie cely den, len mu nie je rozumiet az na par slov, ale krikluni sme teda riadni. Serblik odmietame, stravu uz nemixujeme, v poslednom case mu viac chuti z nasho taniera ako zo svojho, aj ked ma vacsinou to iste co my....co ho neviem naucit je pitie cistej vodicky, furt to musi byt caj a flasu s pitkom velmi nechce tak vacsinou sme stale na cumli

aaadinka
14. aug 2011

@karmelka77 no uvidime ako sa to vyvinie v septembri,hadam niekam pojdeme😉Inak nasa mala vie vynikajuco hrozit prstom a vravi pri tom no no no.Tak to plne vyuziva a vonku sa na nas prijemne bavia😀

karmelka77
14. aug 2011

@maya30 s tym odrazadlom to je presne tak ze ked ho vytiahneme vtedy si ho vsimnu, ja ked som pocula ze niektore deti uz veselo jazdia tiez som mu ho dala a dlho iba nastupoval a vystupoval,potom zacal cuvat a teraz ked som mu ukazala ze sa da ist aj dopredu tak uz tak kostrbato ide🙂) ale pri vsetkom co chcem aby robil musim stale hovorit taaak taaak a tesit sa a on potom zisti ze je chvaleny tak to skusa a robi dookola aby som ho chvalila, takze aspon viem co zabera🙂)) inak ani my nemame absolutne problem s ludmi, dokonca ked sme niekde a vidi zenske hole nohy🙂) teda ked ma nejaka teta napr. kratasy alebo suknu tak chce chytat a stipat, ma nejaku maniu na hole nohy🙂)) ale iba zenske🙂) ale tiez ku kazdemu ide a komunikuje...dokonca brat moj vyjednava ze si ho pozica do nejakeho nakupne centra a pojdu balit baby🙂) lebo on vidi babu a zacne po nej kricat aby si ho vsimla🙂)) vsetko to nejak pojde postupne a toto je take chutne ked clovek zisti ze nieco vedia a tesia sa z toho a my s nimi🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre