Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
30. sep 2009

dejna mysli dobrovolne...ja si neplatim,len to,co za mna plati zamestnavatel - nevedela som o tej moznosti,docitala som sa to az tu,ked uz som bola tehu 😒
dejna konik to pocita od poslednej ms myslim 🙂

blondy12
30. sep 2009

ahojte babenky,

chcem sa opytat co to znamena to NT vysetrenie? som prvy krat tehotna, a zas neviem toho tolko o tych vsetkych vysetreniach co nas cakaju.......

keby tak schvalili o rodicovskom pre vsetkych 😢 nie iba pre tych co stratia pracu......

inac gratulujem k dobry vysledkom, ktore tu odzneli 😉

cheerlady
30. sep 2009
blondy12
30. sep 2009

cheerlady dakujem 🙂 uz som trosku mudrejsia, no ked som vedela menej bola som kludnejsia, teraz budem dufat, ze bude vsetko v poriadku.

tantama
30. sep 2009

Babulky včera niektoré z vás a ja dnes.. tak strašne sme sa po telefóne pohádali s mm že mi je až zle...... a potom že kludné tehotenstvo ☹

cheerlady
30. sep 2009

tantama nic si z toho nerob,ja sa tiez v poslednej dobe s mm hadam,lebo on je nervozny a vinu hazde na mna-vraj tie hormony 😠 no a potom bud kludna 😠 😠 😠 ale uz to berem jednym uchom von a druhym dnu-kvoli mimcu 😉

blondy12
30. sep 2009

tantama to musi prist..... 😀 neboj zajtra bude ako medik, prepac milacik a take veci....a najviac ta potesi veta, neviem ako som mohol byt taky debil, si predsa tehotna .... ale keby som nebola tak by to mozno este aj pokracovalo

tantama
30. sep 2009

Ďakujem kočky..no len mm je na týždnovke tak to bude len také po mobile...... a áno keby som nebola tehotná tak sa bude tváriť urazene 😀 my sa hádame strašne máličko..... ale keď tak to stojí za to 🙂

nika12
30. sep 2009

Lubiku ja uzivam tieto http://www.vitabiotics.com/pregnacare/pregnacar... , su to vitaminy pre tehotne, je tam obsiahnuta aj denna doporucena davka kyseliny listovej ....

nika12
30. sep 2009

ale urcite kupis aj samostatne, ked chces, v boots-e ked mate, alebo v tych vacsich drogerkach ...

carrie4
30. sep 2009

ahojte tehulky, ako sa máte? čítam, že sa tu všeličo deje... ale gratulujem k dobrým správam... mna čaká poradňa až 20.9. tak snád do vtedy nezošaliem 😅 . moje obavy z toho či je všetko ok, už prerastajú v paranoju, stále sa sledujem, kontrolujem, a samozrejme tým otravujem aj moju polovičku. divím sa, že už odomňa neutiekol 😀 😀 😀

blondy12
30. sep 2009

carrie ja som na tom podobne ale nastastie idem na vysetrenie uz 8.10 tak snad vydrzim, moja polovicka mi na zaciatku tehu povedala, dufam, ze nebudes zneuzivat tehotenstvo, vies nemozem toto a musim tamto, a je mi zle (mam stastie a nepatrim k tym, ktore by trapili nevolnosti) ale este len sme na zaciatku a uz mi zacina liezt na nervy...nie je ti zle? a preco ti nie je zle? a si v poriadku? je to mile, ze sa stara, no zas bud mam par dni pokoj a potom ma tymi otazkami dozerie pomaly k tomu, ze mam chut odist ja 😀 😀 😀

carrie4
30. sep 2009

blondy mali by sme sa vymeniť, aspon na týžden 😀 😀 😀 ... myslím, že by sa nám všetkým veľmi uľavilo... do 8. 10. to máš čo by kamenom dohodil, to rýchlo utešie 🙂 . mne zle bývalo a riadne... ale už to naštastie poľavilo. naštastie ako naštastie, lebo tak som aspon vedela, že je všetko ok. nooo bude to so mnou ešte tažké, ale fakt si nepomôžem 😒 ide to mimo mňa 😀

blondy12
30. sep 2009

babenky inac uz priberate?ja som tak v 11tyzdni, sice vsetci mi hovoria, ze to zatial na mne nevidno, ale moje nohavice mi hovoria nieco ine, sice sa do nich zapnem, no v niektorych sa uz necitim dobre, a to som dufala, ze aspon 4 mesiace budem mat pokoj.....ale asi to tak nebude.. ☹

dejna3
30. sep 2009

matenka, hej dobrovoľné nemocenské poistenie... chcela som sa spýtať, či o tom, neviete niektorá viac... (ja si platím a využila som to naplno na rizikovom aj prvú materskú) len teraz čoraz častejšie počúvam, že vraj to majú od januára zrušiť a neviem, ako to potom urobia, či tých ktorí sú už platcami a vznikol by im nárok vôbec vyplatia? 😕

dejna3
30. sep 2009

baby, ja som v tomto tehu oveľa viac náladovejšia ☹ väčšinou si "odnesie" drahý, horšie je, že som niekedy podráždená už aj z malej... napr. keď nechce spinkať alebo vyvádza pri jedení ☹
drahý je úplne v pohode, on sa nad to povznesie (i keď v prvom tehu nič také nepoznal), len malinkej mi je ľúto, že mi už pár krát praskli nervy a robila som na ňu krik 😖 pritom ona je ešte bábätko a nezaslúži si to 😔

carrie4
30. sep 2009

ja som pribrala už 3-4 kilá, ale neoblečiem už žiadne nohavice... musela som si kupit nové, zatial nie tehu, len o 2 konfekčné veľkosti vačšie, lebo iné som už neobliekla. ☹ .. ale na tehu bruško to ešte moc nevypadá, je skôr také hrbolaté... ked pozerám albumíky, zdá sa mi, že v do 16 tt rýchlo bruško mnohým narástlo, tak neviem, dokedy mne vydržia tieto nohavice 😉

matenka
30. sep 2009

ja si ho platím z toho dôvodu, že si chcem zvýšiť materskú, pred tým som mala odpracovaných 270 dní, len som bola kvôli skracovaniu krčka maternice od 24tt na pnke, a vypočítali mi nižšiu materskú než som mala mať
dejna toto ale neviem, tiež netuším čo máme robiť, či to platiť ďalej, alebo nie
asi pošlem manžela do sociálnej, nech zistí čo a ako

carrie4
30. sep 2009

dejna, ked si malú pritúliš, hned zabudne na kriky... a ved to tak trošku k výchove patrí, zvýšiť občas hlas. a som na tom podobne ako ty, a to nemám žiadne malé baby, a som stále podráždená a pre nič ... to tie hormony ... my sme v tom nevinne

dejna3
30. sep 2009

matenka, teraz si to platím aj ja hlavne kvôli tej vyššej materskej... bolo by to škoda nevyužiť, 270dní som mala splnených, takže som sa len nanovo prihlásila cca v 8tt...
u nás na sociálke sú neochotní, neporadia, odbijú 😠 😝 ... česť výnimkám

matenka
30. sep 2009

ja si myslím, že v najhoršom prípade nám vypočítajú nižšiu materskú ale rodičovský príspevok nám tých 256 potom budú musieť dať, lebo tú podmienku máme splnenú, tých 270 dní, a vraj teraz stačí keď ti zamestnávateľ dá papier, že teraz by si zarábala viac ako 35000, a dostaneš materskú 16000, preto uvažujem, že stopnem platenie nemocenského, len čo bude v januári to neviem
inak aj ja som na malú občas horšia, strácam ľahšie nervy, a my mám zrovna blbé obdobie, začala sa mi hádzať o zem 😝

dejna3
30. sep 2009

carrie, veď jasné že mi je to okamžite ľúto a je mi až do plaču, jasné že ju hneď k sebe túlim, ale už to nevrátim späť, krik som už narobila... o to viac ma to mrzí, že sofinka je fakt veľmi dobré dieťatko, od narodenia, my nepoznáme prebdené noci alebo hodiny plaču...

dejna3
30. sep 2009

matenka, len ja robím v štátnej správe, takže u mňa by to tak nešlo 😒 ale pokiaľ ti to zamestnávateľ podpíše, tak to máš super 😵

matenka
30. sep 2009

no uvidíme, hádam nebude robiť problémy 🙄
malej idú zuby, stále mi plače, už neviem čo s ňou mám robiť ☹

blondy12
30. sep 2009

babenky vy sa mate, ja nemam narok ani na matersku a nie to na tych 256 eur.... 😢 , mam iba 23 skoro, v decembri, ale som student VS, a teda iba narok na rodicovsku, ale stale lepsie nieco ako nic, inac ma napadlo keby o tu rodicovsku poziadal otec tak to by sme asi tiez nemali narok na tu vyssiu davku vsak? neviete nahodou? ale to asi ani on nebude mat narok, lebo to musi byt doma s dietatom on co?

cicimon
30. sep 2009

ja idem zajtra na prvu poradnu, tak snad bude vsetko ok..

dejna3
30. sep 2009

aj mojej ☹ zatieľ má len 3, štvrtý sa tlačí....
vám už asi lezú stoličky? tie sú vraj horšie... 😕

cicimon
30. sep 2009

blondy - asi ako hovoris - rodicovsku moze asi poberat len ten rodic, ktory bude doma s dietatom a na materskej moze ostat asi len matka..

dejna3
30. sep 2009

blondy, podľa tooho, či je zamestnaný a ako dlho... resp. či si sám platí nemocenské poistenie...

blondy12
30. sep 2009

je zamestnany uz 5rokov, je hranicny policajt...preco myslis, ze by nam takto vznikol narok na ten vyysi prispevok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre