Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maya30
23. sep 2011

@luka03 @lenocka84 no ja som tiez pocitala s nejakymi cizmickami a snehulkami ale nechcem kupovat prilis velke, aby nezakopaval, a zas vo februari kupovat nove, lebo mu nozka vyrastla...tak fakt asi pockam 🙂

lenocka84
23. sep 2011

@maya30 este ten mesiac az taka zima podla mna nepride, a radsej kupit potom aby sedelo 😉

veronka
23. sep 2011

ahojte aj my sme aprilovy

luka03
23. sep 2011

@maya30 no ved presne to sa nam stalo so sandalkami, leto uz skoro v cudu a museli sme kupit nove 😉 ale aspon sme jje rovno kupili aj cele topanocky, take vacsie, ze nech ich vynosi na jesen 😉 A to iste sa nam podla mna stane aj so zimnymi topankami, ze budeme vo februari kupovat nove 😀 No ale to clovek neodhadne... tiez nechcem kupovat o 2 cm vacsie a zase ked kupime take akurat vacsie, tak to isto vyrastie do konca zimy. A zase nechcem aby ju tlacili, tak radsej kupime nove aj keby to malo byt v marci 😀 Takze ja som s tym uz zmierena...
@veronka vitajte 😀

aaadinka
23. sep 2011

@karmelka77 tak uz aj nasa babula je nachladnuta....Sopliky tecu,z toho potom kasle,no celkom hrozne noci sme mali posledne dve....

aaadinka
23. sep 2011

@maya30
@lenocka84
@luka03 Joj tak to mi ozaj pripada velmi skoro na kupu,ja by som tiez radsej pockala na oktober....Nasa mala mala len jedny sandalky,zato cele topanky mala troje...Jedny jej boli akurat,a dvoje take vacsie,takze tie dvoje su jej este teraz dobre,aj ked uz asi nie velmi dlho , no a potom preskocime rovno (teda dufam)na zimne....Myslim si tiez rovnako ako lenocka, ze estelen pride lepsi vyber....

lenocka84
23. sep 2011

@aaadinka urcite pride, teraz je max dopredaj minuleho roka, aspon si myslim

karmelka77
23. sep 2011

@maya30
@luka03 baby mne minule povedali v predajni ECCO ze zimne boty pre deticky sa kupuju o 2 cisla vacsie!! Lebo ze pancuchy, mozno ponozky este do toho...🙂)) ale cakajte este🙂))

aaadinka
23. sep 2011

@karmelka77 no ak budem kupovat tak ako pre seba,tak aj o tri cisla vacsie 😀DD.Ja tlacim do zimnych pancuchy a aj niekedy dvoje ponozky 😀D.Ja som mala totiz obrovske problemy s mocovymi cestami a tak som sa musela nejako chranit ,ale po porode som uz v pohode,tak uz si mozem kupit o cosi mensie topanky 🙂)))

karmelka77
23. sep 2011

@aaadinka 🙂)) a mala je ako na tom?? tieto sopliky a kasle so soplikov neznasam aj ja, maly to dost zle znasa a najhorsie je ze sa im neda nijako pomoct v tych prvych dnoch...my sme uz o.k. dokonca aj mne velmi rychlo zabrali lieky, tak keby som este obcas necitila hrdlo uz ani neviem ze mi bolo tak strasne...

annika11
24. sep 2011

@karmelka77 😀 že o dva čísla väčšie? 🙂 teraz som si spomenula na jedno dievčatko, čo mám v triede, ona má všetko o 2 čísla väčšie 🙂 a tak to potom aj vyzerá.

ja kúpim čižmičky až ked už bude treba a max. o číslo väčšie, aby nezakopávala.A ktovie, či bude treba snehule, minulý rok u nás sneh napadal 2x a behom dvoch dní sa aj roztopil 🙂 takže to skôr vidím na nejaké pevné, nepremokavé topánky a nie snehule 🙂

annika11
24. sep 2011

mimochodom, bebuša má tiež soplík. Zatiaľ sme nič extra nedali, berie imuglukan na imunitu, tak som jej o 1ml zvýšila dávku, ako píše v príbalovom letáku....a veeeľmi odporúčam, mne sa zdá, že soplíky miznú a to ich má nejaké tri dni 🙂 je to dobrá vec ten imuglukan

karmelka77
25. sep 2011

@annika11 ano o dve cisla, ale hovorim koli tomu ze budu mat na nohach pancuchy a urcite aj ponozky aby mali volu vnutri,je ine mat sandalky o 2 cisla vacsie a zimne boty🙂)) ale sama neviem ako budem kupovat, az ked to bude aktualne to budem riesit🙂))) Inak ja som tiez zacala davat teraz imunoglukan, tiez zo zvysenou davkou dnes dostane tretí krat....uz ma nebavi ako sa nanho v poslednom case vsetko lepi, tak to chcem vyskusat ci to pomoze...lebo sestricka sa mi uz vyhrazala v piatok ze ked neprideme do 8.10. na ockovanie tak si ho platime sami...ale radsej si ho zaplatim ako ist chori, no nie???

veronka
25. sep 2011

@luka03 ďakujeme

annika11
25. sep 2011

@karmelka77 presne tak 🙂 ja si ten imuglukan pochvaľujem, nám sa zdá, že je to dobré 🙂 a čo sa týka topánok, tak kúpim len o číslo 🙂 lebo to záleží aj od nôžky, bebušik má dosť úzku nôžku, tak ju naobliekam a pôjdeme skúšať 😀 a potom sa uvidí 🙂 ale tak to je ešte daleko, zatiaľ plánujem ešte jedny botasky, aby mala dvoje na striedačku alebo nejaké kožené topánočky na prechodné obdobie 🙂

karmelka77
25. sep 2011

@annika11 podla navodu som citala zeby sa mal brat 2-3 mesiace co aj celkom vychadza na tu zimu co je pred nami🙂) som strasne zvedava ci to pomoze...akurat som vcera rozmyslala ze do roka nam v podstate nic nebolo...ze sme brali vigantol, a odvtedy bum, zeby to bolo tym ze som potom prestala davat vigantol??🙂) uvidim, spytam sa aj doktorky ked sa nam konecne podari ist na ockovanie...uz neviem kde mam hladat priciny...akoze nie je to take hrozne s tymi chorobami, zevraj deti maju mat do roka 3-6 x nadchu ale aj tak...no my mame prave vysoky nart, takze u nas to bude zaujimave...

annika11
25. sep 2011

@karmelka77 nemyslím, že to bude vigantolom, my ho berieme, nám povedala dr, že do 2 rokov a predsa je chorá....ale tak ja napr. viem odkiaľ 😀 no zo škôlky 😀 ja som rada, teraz prekoná tie detské bacily a buduje si imunitu. Tiež som zvedavá, ako bude s tým imugluk. nadalej, či bude nejaký rozdiel 🙂

karmelka77
25. sep 2011

@annika11 ja som to usudila len podla toho ze presne od roka stale nieco je...ved uvidim...no my si tiez trenujeme imunitu medzi detmi, tak asi preto dost veci chytime, cele dni na ihriskach kde je strasne vela deti a co ma najviac vytaca chorych!! deti...nechapem rodicov ktory na toto nedaju pozor, potom sa kazdy divi ze deti su chore...keby chodili na ihriska s detmi ktore uz najhorsiu cast choroby maju za sebou a nie na zaciatku...aj ked vela chorob ked zacinaju byt chytlave este nie je vidiet ale aj tak...takze mi ani skolku nepotrebujeme na "budovanie" imunity🙂))))

annika11
25. sep 2011

@karmelka77 presne toto isté máš aj v škôlke, deti prídu zo soplíkom, akože im nič nie je horúčku nemajú, ale to, že im treba fúkať nos alebo, že si potom neumyjú ruky a prenášajú bacily....tiež ma to vie ,,nasrať,, 🙂

karmelka77
25. sep 2011

@annika11 no ved toto bude este dlho asi problem...velakrat clovek ani nemusi vediet ze nieco tym detom je, a zrazu je to tu a polovica deti nakazenych...su deti ktore maju stale sopliky a neda sa nechat ich doma, ale nechapem maminy ktore doma su a idu s takymi chorymi detickami von...Filipko je velmi akcne dieta ale ked je zle idem s nim von ale nie na ihrisko medzi deti...ach jaaj...no nic snad si to odbijeme kym pojdeme do skoly🙂))

aaadinka
25. sep 2011

@karmelka77 mala je uz viac menej v pohode,chytili sme to vsetci traja.Bolelo nas hrdlo,supstil sa nam otrasny sopel,z ktoreho sa nam tvorili (vlastne nam este tvoria)hlieny a nasledne z toho kasel....Mala ma uz len trochu hlieny ale nas dvoch to tak nabrutal chytilo,ze my sa z toho nie a nie vyhrabat.Malej davame stale prirodne sirupy,jej to skvelo zabera,tak ma aj lepsiu imunitu ako my,tak aspon jej to preslo rychlejsie....Este jej ale musime obcasne vysavat hlieny,to este zo dva dni asi budeme musiet,ale tak to uz je len taka malickost.Do dalsieho vikendu musime byt vsetci zdravi,lebo robim chatu na moje narodky.....

aaadinka
25. sep 2011

@karmelka77
@annika11 baby ked to tak citam,ze deti su vam castejsie chore od roka,tak je to haluz.My sme prvy rok bojovali tak obrovsky s tymi chorobami,dva tyzdne chori, tyzden zdravi a dalsi tyzden uz na nu zase nieco liezlo,ak nebola 10 krat chora , tak ani raz.A my sme take pecky mali,ze priedusky,anginy , laryngitidy a tak podobne.Nasadili sme jej od roka prirodne sirupy na imunitu a take kvapky na vtieranie na brusko a my sme od 11.mesiacov prvykrat chytili teraz sopliky a aj tie jej viac menej rychlo presli a ani neboli take silne ako u nas s manzelom....My sme na ihrisku denne a dokonca chodime aj do uzavreteho hracieho centra v obchodnom dome,kde je strasne vela deti a drzime sa....

karmelka77
26. sep 2011

@aaadinka tak prosim posli navod do IP, co vsetko jej davas, presny nazov🙂))) ja mam pocit ze u nas to nie je o tom ze do roka mu nic nebolo, ale ze bola zima vtedy a stale tvrdim ustalena teplota a ked je zima staci sa obliect...🙂)) no ale to mi este pekne sedel minuly rok v kociku zababuseny🙂)) jedine co ma vsak tesi je ze atb sme este nevideli ani zdialky doteraz🙂))

annika11
26. sep 2011

@aaadinka ja som nepísala, že je častejšie chorá 🙂 ale to, že je momentálne chorá 🙂 my sme brali za rok a pol atb len raz, ked mala kašeľ na jar. Inak som spokojná, imunitu má celkom dobrú. Zatiaľ, uvidíme teraz, čo všetko nachytá v škôlke 😉

lenocka84
26. sep 2011

@annika11 a ty uz ides dat malu do skolky? tak skoro?

u nas su choroby, hmm co ja viem? take ze sopliky neriesim, to su hlavne zuby. a okrem rotavirusu chory ani nebol. raz mal horucky, 2 dni a to je vsetko. tak som rada ze sa drzi, a predpoklady boli hnusne, kedze je predcasniatko ☹ ale on sa ukazuje ako kus chlapa 😉 😉 😉

annika11
26. sep 2011

@lenocka84 už chodíme do škôlky 😀 ked si to tu prelistuješ spätne, dozvieš sa viac alebo v mojom profile 🙂 nechce sa mi to znova rozpisovať 🙂 asik toľko, že ja som učiteľka a malú nosím zo sebou

lenocka84
26. sep 2011

@annika11 jaaaaaj to preto
nestiham ja vsetko citat, neda sa. praca, maly domacnost, ale ved to urcite poznas dokonale 😉

annika11
26. sep 2011

@lenocka84 ale jasné 🙂 len sa mi to nechce už znova a znova rozpisovať 🙂

p69majka
26. sep 2011

@annika11 ja som s týmto večne bojovala pri Filipkovi. Bola som nútená ísť do práce, keď mal Filipko 2 roky a 2 mesiace a on začal chodiť do jaslí. Býval dosť často chorý ako "refluxák" mával problémy s prieduškami, neskôr sa z toho vyvinula bronchiálna astma a alergia. Všetko sa na neho lepilo a ja som bola viac na očr ako v práci už by som to nikdy neurobila. Milovala som rodičov, ktorí bez mihnutia oka dávali svoje choré deti do jasiel a nikto s tým nič neurobil a moje dieťa samozrejme bralo všetko naokolo. ☹ Je to veľká nezodpovednosť. nehovorím, že treba utekať hneď s každou blbosťou k lekárovi, ale keď som počula tie zahlienené kašle a videla zelený soplík, tak som už vážne mala dosť. Asi by som volala aj sociálku na niektoré matky. No tomu sa nevyhneš, tak to bude asi vždy a všade. V škôlke to bolo o tom istom. No máme to za sebou a Filipko po piatom roku tak často chorý nebýva, len sme stále na tabletkách a to sa mi moc nepáči. No asi lepšie, ako brať skoro každý mesiac ATB.

p69majka
26. sep 2011

@karmelka77 Sárinka sa teda drží statočne. Ja dávam len občas Infants dophilus na posilnenie imunity. prečo nedávaš Vigantol? nám ho lekárka normálne na 15. mes poradni predpísala a máme dávať stále 2 kvapky na deň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre