Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

luka03
11. júl 2012

@fraufrt Ahoj!
Tak aj my sme uz doma z porodnice 🙂 Zatial ma mm dovolenku, takze je to celkom v pohode, Kami to tiez berie uplne perfektne ale snazime sa jej venovat na 110% co sa teraz este celkom da kym je mm doma ale uvidime ako to budem zvladat ked pojde zase do prace.
Branko je zatial celkom zlatucky, az podozrivo 😀 Pekne papa (kojim) a spinka a skoro vobec neplace. Tak cakam kedy sa aj toto zmeni 😉
Inak zatial si to celkom uzivam, pri Kami som dost stresovala a depkovala prve tyzdne, teraz nie, snazim sa si to vychutnat vsetko a zapamatat lebo bohvie ci to nie je naposledy... 😉
Tak sa drzte, sem-tam sa ozvi, ze ako sa mate a ako to zvladate, ja budem len rada ked mi budes davat spravy o tom, ako sa to vsetko stale zlepsuje... 😀

miska246
12. júl 2012

Ahojte maminy, vidim ze sa tu stretavame uz len minimalne, no chcem sa Vas opytat, ci ste sa niektora uz stretli s nocnym desom u drobcekov. My sme ho mali v noci prvy raz. Vsetci sme spali a mala sa zacala naraz cela triast a po par sekundach zacala vrieskat. Bola uplne mimo. Hned ju mm zobral na ruky a po par sekundach sa prebrala a zaspinkala ako anjelik. Strasne som sa zlakla, plakala som s nou a este dlho som od strachu nevedela zaspat... V zivote som ju nepocula tak kricat... ☹ ☹ ☹

karmelka77
12. júl 2012

@luka03 Jeeej gratulujem🙂)) zelam vsetko dobre aby maly krasne rastol a co najmenej starosti🙂))

karmelka77
12. júl 2012

@miska246 nooo moja my mame s tym svoje skusenosti...tesne pred druhym rokom to zacalo ale asi ta nepotesim trvalo to cca 2 mesiace...akoze horor to bol, vzdy som ho musela nejakym sposobom zobudit...a stupnovalo sa to tak, ze zhruba kazdu druhu noc sa takto budil kazde dve hodiny!!! dva tyzdne som vtedy nespala...vtedy som vela zistovala okolo toho, jedna vec boli nocne mory, druha ze sme prechadzali odplienkovanim a ja som mu cez den dala na spanok plienku dole ale v noci mal, a vyzera to tak ze chudak mal z toho hokej a budil sa aj na cikanie a ja som to nechapala...vyriesili sme to postupne tak, ze sme si ho prestahovali naspat do spalne, kedze od druheho mesiaca svojho zivota spaval sam, tak ma postel teraz u nas, nechcela som si ho dat do postele tak som to poriesila takto...vratila som mu plienku na obednz spanok a postupne to preslo...musis len vydrzat, zamysli sa aj nad tym ci mala nahodou nepozera nejaku novu rozpravku, aj tam moze byt nieco co sa tebe nezda zle ale malej to vadi ...oni totiz teraz uz strasne v noci spracovavaju to co cez den zazili a preto sa im to deje...dalsia teoria je ze sa im v tomto veku vyvija nejaky pud pre strach alebo ako to nazvat, u nas to vyvrcholilo tym ze z nicoho nic mi nechce ist po ceste a ked aj prechadzame na druhu stranu cesty uz krici mama autaaa a vyhana ma z cesty...vidim na nom ze fakt po tych nocnzch morach sa zacal urcitych veci bat...drzte sa neboj prejde to a mozno skor ako si myslis...🙂)

fraufrt
22. júl 2012

@luka03 Jee, gratulujeme a zelame hlavne vela zdravicka...mamine i Brankovi. Naozaj si treba s nasimi malickymi uzivat co najviac, lebo skutocne ten cas tak rychlo leti, ze niekedy by som chcela vratit cas. Uzivajte si leto a vela odpocivaj. Ja ked som uz bola v koncoch, roboty cez hlavu, tak som si vzdy zobrala deti k sebe, len tak si sadla na sedacku, vegetila a sustredila sa len na deti.(pokial som nemala nieco na peci... 😉 ). Trochu zrelaxovala, aj deti akoby vycitili pohodu, boli "lepsie"... na materskej plati podla mna dva-krat "robota nema nohy, neutecie" . 🙂

karmelka77
22. aug 2012

ahojte vsetci, uz tu doobre dlho nikto nebol tak Vam napisem pre niektorych novinku🙂) som v 13 tt tehotenstva a uz dnes bolo pravdepodobne vidiet na sone pipika🙂)) takze dufam ze sa vacsina z vas neozyva preto ze ma podobne "radosti"🙂))) termin ma 2.3.2013 ale myslim ze to bude februar, takze som to skoro stihli do Filipkovych 3 narodenin🙂))

miska246
23. aug 2012

@karmelka77 Gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem a prajem krasne tehulkovanie mamina 😉 😉 😉

lenka7984
13. sep 2012

@karmelka77 ahoj no ja som tu v tejto teme veru už dlho nebola a tebe veeeeeeeeeeeeeeeeeelmi gratulujem a aj mi bude mať druhe 31.12 a bude to chlapček 🙂
Tak aj tebe prijemne tehulkovanie 🙂

aaangella
19. sep 2012

@karmelka77 ahoj gratulujemmm vies kolko krat sme sa bavili o tom ze mame problemi s kakanim tak my uz ideme do nemocnice s tym v utorok mame prijem na antolskej sa bojimmm

karmelka77
19. sep 2012

@aaangella a preco nakoniec do nemocnice?? Ma nieo s crevami?

aaangella
19. sep 2012

@karmelka77 no vsak to jej idu zistovat ci nema niekde zuzeninu tak som zvedava

karmelka77
22. sep 2012

@aaangella ako ste sa vobec k tomu dostali ze zuzenie niekde?? ste boli uz na nejakom vysetreni na chirurgii a oni to navrhli?? neviem no, ja mam pocit ze v tomto veku to maju uz v hlave a naschval zadrziavaju, potom ich to boli a a je to stale dokolecka...

aaangella
22. sep 2012

@karmelka77 nie mmy to nemame v hlave nasa mmala to ma od narodenia a stale sa s tym prapime deckarka nam dala kopec probiotyk a potom uz lieky ale ani to nepomahalo mame dietu uz velmi dlho a stav sa stale len zhorsuje tak navrhla ist na gastro tak sme sli a hned v utorok nastup do nemocnice oni budu robit to vysetrenie aby vylucili ci je zuzene crevo ked nie je zuzene je to metabolicka chyba a ked je tak operacia ☹

karmelka77
22. sep 2012

@aaangella nechapem aj tak preco metabolicka chyba??? ked na gastro nic nezistili...ja sa pytam lebo ma to zaujima, vsak my sme na tom tak isto a zas sa neviem vykakat bez prehanadla alebo cipku, len vidim na nom ze zamerne zadrziava lebo vzdy ked to nanho pride aj povie kakat a uteka ku zachodu ale ked si ma nanho sadnut zacne kricat nee kakat boli...a radsej to v sebe bude drzat ako sa vykakat...preto si myslim ze to maju uz v hlavach...jedna vec je problem ale druha toto...my sme na chirurgii boli ale vysetrovali ho len cez ritku a doktor tvrdil ze crievka by mali byt v poriadku...alergie tiez nezistili...takze to vyzera na to ze ma "pomale" creva a zevraj z toho deti casom vyrastu...len treba odblokovat ten strach

aaangella
22. sep 2012

@karmelka77 podla Dr a aj podla mna nie je normalne aby dieta kakalo kazdych 6 dni to hovienko sa spet natravuje do creva .Chirurg ti skontroluje len konecnik ale my potrebujeme creva lebo ona nema vobec potrebu kaka 5 dni a az na 6 a to nemoze to je toxice tak preto ideme do nemocnice a hlavne nedavaj prehanadla ani cipky to je velmi navykove a bez toho sa ti potom uz nevykaka

karmelka77
22. sep 2012

@aaangella ja to prehanadlo a cipok nepouzivam často iba ked sa zablokuje a nechce ísť koli tomu že ho to boli to už viem kedy..vieš on chce pýta sa ale boji..ked sa odblokuje tak je potom nejakú dobu celkom dobre ale terazto musíme nejak zas zvládnuť. A nechcem ho trápiť takými vysetreniami, u váš je to iné ked ona fakt nemá potrebu kakat. Tak držím palce a daj vedieť ako ste dopadli

aaangella
22. sep 2012

@karmelka77 hej hej je to ine vsak dam potom vediet ze co zistili

karmelka77
27. okt 2012

@aaangella ako ste dopadli v tej nemocnici???

p69majka
3. jan 2013

@miska246
@karmelka77
@aaangella
@fraufrt
@luka03 baby máte ešte plienku na spinkanie? ako papáte cez deň, papajú už vaše deti samé? máte ešte dudlík? Ďakujem.

karmelka77
3. jan 2013

@p69majka pozeram ze kto sa prebral a prispel sem🙂))) no my este spime s plienkou bohuzial, aj na obed aj v noci a nevieme sa jej zbavit, ja som spravila chybu v lete, uz bol bez na spanok ale raz sa ochladilo 3 noci po sebe sa pocikal a prechladol tak som mu zacala zas davat plienku a odvtedy sa jej nevieme zbavit a co uz vobec nechapem velakrat sa v noci nepocika rano suchy ale cez obed ano:(( co sa tyka papania - my ranajkujeme stale kakavko, doobeda vacsinou iba nejaku blbost do ruky, ale v skolke mavaju normalne desiatu a hovoria ze zje a vela🙂) potom papame obed, olovrant a velakrat uz konecne aj veceru, ale po kupani musi byt kakavko aj keby ho roztrhlo🙂) papal by uz sam kebyze mu dovolim, alebo keby to nevyuzival ze ho krmime, lebo v skolke papa uplne sam aj pije z pohara sam🙂) cize doma zneuziva situaciu🙂)) dudel sme nikdy nemali🙂))

janicka11
3. jan 2013

ahojte babenky,,,jééj aké milé ked som zbadala že dotejto temičky niekto teraz prispel....superr,,len tak daleeej 😅 😅 😅

janicka11
3. jan 2013

@p69majka Ahoj,,takže dudlík máme na spinkanie len,,nevieme sa ho zbaviť akosi 🤐 Plienočku už cez den nemáme od januara min.roka.Takže presne rok.No na spinkanie poobede avečer sme mavali ešte do leta,a od leta oficialne nemáme plienky vôbec. 🙂
Papanie,no ako kedy.Naša veôký jedák nieje.Neviem ako su natom ostatný.musím ju stále prosiť,vnucovať jej niečo,,moc tomu ejdlu nedá,,Inak sa napapá aj sama,aj dnes jedla polievku sama,aj placku zemiakovu,dlhšie to trvá,ale spapá,,sama to tak chce.Tak ju nechám

maya30
3. jan 2013

@p69majka my nemame plienku od septembra, naraz si odvykol od dennej aj nocnej 🙂 s papanim je to tak, ze huste zje sam, napr. zemiakovu kasu alebo termix, polievky este nevie, ale v pondelok ideme prvykrat do skolky tak tam sa nauci ..a od dudlika sme sa oducili vlani v lete 🙂

p69majka
4. jan 2013

@karmelka77 no veď som tu už dlho nebola., teda v tejto téme. my máme na spinkanie ešte plienku, aj na obedné. som z toho nervózna, lebo škôlka sa blíži a trénujeme od leta. cez deň máme sem tam ešte nehodu a kakanie je tiež o ničom, to sa vôbec nevypýta. je celkom dobre, len polievka jej vôbec nejde a to ju s ňou kŕmim. Druhú skoro vôbec nechce jesť. mximálne palacinky alebo hranolky samotné. ja neviem ako potom bude v škôlke jesť. Husté tiež zje aj sama. a dudel máme na spanie, ale niekedy ho vypytuje aj cez deň.
@janicka11
@maya30

karmelka77
4. jan 2013

@maya30 Majka a vy sa ako mate???? Dllllho som ta tu nevidela🙂) maly ide preco do skolky?? Akoze my chodime tiez ale ja ostavam doma, takze to je nieco ine🙂)

karmelka77
4. jan 2013

@p69majka pozri dudel je jednoducha pomoc zoberies a je, poplace 3 dni a bude fajn🙂) co sa tyka jedla - s tym si nerob starosti my mame problem do maleho nieco dostat a beha pri tom, neobsedi, ale v skolke zje vsetko aj s tromi duplami a sam aj polievku!!! oni to v skolkach zvladnu...🙂) no s tymi plienkami je to horsie:(( ja uz neviem ako na to iba surovo asi zobrat a vydrzat...lebo ked mu dohovaram ze je velky na plienku tak mi povie ze on chce cikat do plienky a koniec...cez den nemame uz rok s tym nie je problem aj kakame od zaciatku iba do zachoda, ale tie spanky...:(( ach jaj:((

p69majka
4. jan 2013

@karmelka77 a v škôlke keď spinká, tak mu ju dajú?

karmelka77
4. jan 2013

@p69majka no v tejto by mu dali lebo je sukromna, ale zas neviem ako by to brali lebo maju v podmienkach ze ked ma dieta plienky tak sa priplaca 20 EUR na mesiac, ale v statnej sa s nim nikto babrat nebude, tam by mu nedali

miska246
4. jan 2013

@p69majka Ahojte kocky, tak my uz plienky nemame ani cez den ani na noc. Dudlika sme sa nastastie zbavili uz davno 🙂 No a co sa tyka papania, domka sa este krmime, kedze snaha je, ale narobili by sme viacej skody ako osohu 🙂 Niekedy ju necham, ak mam cas a trpezlivost 🙂 My sa do skolky chystame nastupit 8. januara, tak sa tesim, aj sa bojim co a ako. Hlavne sa bojim tych prvych viroz :(

maya30
4. jan 2013

@karmelka77 ja som tu kazdy den 😉 len do tejto temy uz akosi nikto neprispieva ☹ no my ideme do skolky lebo maly sa uz doma nudi, nema sa tu naokolo s kym hrat, hlavne v zime je to o nicom, tak sme to vymysleli takto...ja zatial zostavam doma, bud sa zacnem obzerat po nejakom zamestnani, ale zrejme poziadam aj o predlzenie materskej, maly ma atop. ekzem, tak by nam ju mali dat...
Vidim ze ty budes mat dievcatko, to je super, aj ja by som chcela, lebo u nas v rodine nemame ani jedno jedine, ale uz si asi na tretie netrufam, aj kvoli zdraviu aj kvoli financiam, ibaze by motyka vystrelila 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre