Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tarinka333
3. okt 2009

Ahojte kocky, ja dnes mam velke upratovanie, dost som zanedbavala, tak po troske daco robim.
cicimon, aj ja som nachladena a lekar mi povedal, ze mozem kludne nasivin, olynth aj coldrex, lebo ze ide hlavne o preliecenie dychacich ciest a kedze je to len lokalna liecba, babanku to neublizi.
Seuska, uz si bola na NT? Lebo toho 9.11. uz budes v cca 20tt, nie? To uz je morfologicky ultrazvuk. Ja som sa tiez objednala na morfologicky... dala ma az niekedy o 5 tyzdnov... 🙂

cicimon
3. okt 2009

caute,
my sme dnes boli na vylete, pred chvilou sme dosli, tak som narychlo povysavala.
inac - ja stale rozmyslam, ako sa ma babo a ci je vsetko ok..

tarinka333
3. okt 2009

... kde ste vsetky? Moj mangel je na vinobrani a ja nemam s kym pokeckat... Inak dnes sa citim celkom fajn, rano mensie nevolnosti, ale bez blutia - vcera rano som blula jak o zivot... tretikrat za tehu... uf... A dnes je to lepsie, len ta nadcha!!! A ete ma aj hlava boli, uf.

dejna3
3. okt 2009

ahojte babuľky,
ako víkendujete?
my sme mali v meste trhy, tak sme sa celé dni zdržiavali v meste... tento rok mi výnimočne vôbec nechutilo ražniči a podobné "špecialitky".. nekupovali sme ani burčák, lebo mne je to teraz sladké 😝

tarinka, ja mám niečo - čo sa volá "tehotenská nádcha" (nesoplím, ale opuchne mi sliznica a nemôžem sa nadýchnuť, kým nos neuvoľním kvapkami).. pri malej ma to chytilo cca 7 týždňov pred pôrodom, teraz to mám úplne od začiatku... ale okrem toho mám aj iné, staršie problémy s nosovou sliznicou a ešte asi 2 nálezy... mala som ísť na jeseň na operáciu, no nestihla som...
ale to som chcela: ja užívam 3x denne nasivin alebo muconasal, lebo by som sa proste zadusila ☹ hneď na začiatku tehu som to hovorila gyndošovi a vyhľadal mi tie kvapky v registri a vyjadril sa, že neobsahujú nič také, čo by mohlo ublížiť dieťatku... skôr si škodím sama sebe, keďže ich budem užívať dlhodobo, ale ja sa už tak či tak operácii po pôrode nevyhnem 🙄

cicimon
3. okt 2009

tari - aj ja, nadcha a nejaky kasel, len neviem, co na to...

tarinka333
3. okt 2009

och dejna, urcite to nie je nic prijemne... aj mne lekar odporucil nasivin, vraj toto moozem
cicimon, skus ten nasivin, alebo dychat morsku sol... vraj ak coldrex mozeme.

dejna3
3. okt 2009

babuľky, presne tak, vyskúšajte najskôr morskú soľ a podobné prípravky, ak vám nepomôžu, potom siahnite po kvapkách... mne, žiaľ, tieto soľné roztoky nezaberú ani trošinku ☹

tarinka333
3. okt 2009

ja sa snazim nebrat nic... hadam to prejde samo... ved kym nemam teplotu, tak vydrzim aj zapchaty nos, ved co by sme pre babulka neurobili 🙂

cicimon
3. okt 2009

ja mam podobny pristup, hadam to prejde

tarinka333
3. okt 2009

inak ako bruska? Rastu?

cicimon
3. okt 2009

moje nerastie, furt rovnako
ja neviem, ci u chudsich bab to viac vidiet a u takych, co maju trochu viac kil, to je menej vidiet - moj pripad..

dejna3
3. okt 2009

mne už bruško rastie, ale všimnú si to len tí, čo o tom vedia... ja som ešte mala trošinku bruško ako pozostatok predchádzajúceho tehu - tak asi preto 😉

cicimon
3. okt 2009

ja som podla mojej vahy pribrala 1,5kg, podla lekarkinej 0,5

dejna3
3. okt 2009

ja sa vážim, len pred poradňou-- pre istotu 😝 😀 jedávam veľmi málo, nechutí mi, napriek tomu mám pocit, že priberám aj z čistej vody 😝

cicimon
3. okt 2009

a kolko si pribrala?

dejna3
3. okt 2009

pred 2 týždňami to bolo 1,5 - 2 kg... odvtedy som na váhe nestála... prvýkrát som pribrala 19kg a cítila som sa fakt veľmi nepohodlne.... myslím, že ma to čaká aj teraz ☹ navyše mi ešte ostalo 5kg z prechádzajúceho tehu... 😝

tarinka333
3. okt 2009

Ahojte, no ja som pribrala uz 3 kg... ale necitim to vobec... a brusko.. hm, no take... kto vie, ze som tehu, vidi 🙂 Kto nevie, mysli, ze som asi pribrala

kika29
3. okt 2009

cicimon tie bruška to je asi rôzne. Ja a moja kamoška sme príklad. Kamoška je o niečo dlhšie tehotná a je plochá akoby vôbec nebola tehotna a ja už mám bruško. Som na začiatku 4 mesiaca. Ona bola vždy chudučká a ja tak akurát ale oproti nej som bola tučnejšia. A mne sa zaokrúhluje a jej šte nič nevidno a je viac tehu ako ja. No ako je toto možné? 😀 Ja jej hovorím že to je pacalík ale skôr sa oblím do predu a boky nemám tučné.

cicimon
3. okt 2009

no ja zatial zapnem vsetky nohavice 🙂 tak hadam to tak chvilu este ostane 🙂 ja nemam vo svojom okoli takmer ziadne tehotne zname, tak neviem porovnavat

inac, ja si nemozem pomoct, ale stale premyslam, ci je s babom vsetko ok

dejna3
3. okt 2009

kika, pri druhom tehu, väčšinou rastie rýchlejšie bruško... ja som bola pred prvým dosť chudá a bruško vykuklo asi až v 6-tom mesiaci... teraz už mám také malinké 😉

kika29
3. okt 2009

cicimon to niesi sama ja tiež myslím na to často a tlačím dni aby som už išla do poradne a hlavne ked len niečo zabolí alebo zatlačí tak som nekludná. ☹

cicimon
3. okt 2009

no najhorsie je, ze do poradne je este skoro mesiac..

cicimon
3. okt 2009

a spite na bruchu? mne sa naj spi na boku alebo na bruchu, tak dufam, ze to nevadi

kika29
3. okt 2009

dejna3 ved aj tá moja kamoška má už synčeka a toto je jej druhé tehotenstvo a je ako lata 😅

cicimon viem ako sa cítiš ja by som sa najradšej pozerala na ultrazvuk každý deň aby som mala istotu že je ok
keby sme už aspoň pohyby cítili ale to si asi musíme ešte počkať ktovie kedy to začne

dejna3
3. okt 2009

kika, no veď výnimka potvrdzuje pravidlo 😀
ja tiež ešte zatiaľ spím na bruchu

blondy12
3. okt 2009

baby aj ja sa bojim ci je vsetko ok s babom, a to aj preto,ze som este nebola na UTZ od 6-7tt.... ☹ , ale uz do 8.10snad nejako vydrzim.....a budem dufat,ze bude vsetko ok.....ja som sa radsej ani preistotu nevazila....lebo mam pocit, ze som pribrala viac ako 1 - 1,5 kila akoby sa malo v prvom trimestri...hlavne kvoli tomu, ze som vzdy patrila k tym, ktore si museli davat velky pozor na mnozstvo, a teraz som to musela zrazu zvysit,to je jasne, ze priberiem viac kvoli tomu.....no duf.ze nepriberiem vela pocas celeho tehu

kika29
3. okt 2009

ja ked si ľahnem na brucho ma to tlačí nieje mi tak dobre a dakedy som spávala len tak a teraz na boku rada spím

blondy12
3. okt 2009

ja tiez nemozem na bruchu spat, ani ma netlaci, skor mam taky divny pocit, tak nejako mi pride zle...ale naboku spim velmi rada

kika29
3. okt 2009

blondy12 ja som pri prvom tehotenstve pribrala 20kg a po pôrode hned zišlo 10 a počas kojenia 8kg takže 2kg hore dole ani nezbadať. Som zvedavá kolko sa mi podarý teraz 😀

blondy12
3. okt 2009

ja pravdupovediac poznam malo bab, ktore pribrali iba nejakych 11kil pri tehotenstve ako sa to odporuca.....dufam, ze aspon ta 20 bude maximum 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre