Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minka21
14. okt 2009

civavka waaaaw,tak to poriadne vidno!maly bude dobre vybaveny 😀 😀

lubi ja som z kysuc,tu je zima vzdy poriadna, 😵

klongova
15. okt 2009

lubiku - teším sa spolu s tebou a ticho ti závidím 😀 , ja som si myslela, že tiež niečo cítim, no nakoniec to boli len črevá - no škoda aj ja sa neskôr dočkám - už sa teším 🙂. Je to veľmi príjemné cítiť v sebe život a vedieť pri tom že je všetko v poriadku.

carrie4
15. okt 2009

Ahojte babulky, neviete mi poradiť....kde robia v Žiline 3D alebo 4D?

martina05
15. okt 2009

Ahojte.... no tak dnes som skoro zmrzla...
Lubi gratulujem k pohybom aj ja sa na to už veľmi teším a neviem sa dočkať.
Brušk mám už aj ja... normálne gate nezapnem a tak to flakuje požičanými tehu gaťami a ešte takými čo mi boli vždy veľké ... Na budúci týždeň sa chystám na nákupy, lebo naozaj potrebujem nejaké teplé nohavice...nech neprechladnem.
Inak civavka aj mne je ešte sem tam zle a na tebe sa aspoň potvrdzuje, že tie povery o pohlaví, ktoré poznám /zlé býva pri dievčatách a pod./ neplatia....
MM je stále presvedčený, že budeme mať chlapca ale chceme sa nechať prekvapiť....

seuska
15. okt 2009

Dobre ranko damy 🙂 Nasla som celkom zaujimavy clanok o 3D a 4D ultrazvuku, tak Vam ho sem posielam

http://korzar.sme.sk/c/4526897/na-ii-gynekologi...

blondy12
15. okt 2009

martinka moja kamaratka bola tehotna cakala dievcatko a nebolo jej vobec zle a jedla hlavne ovocie a zeleninu..a druha kamaratka tiez jej nebolo zle ma chlapceka a jedla pikantne strasne, ale aj ovocie, takze sa to neda nejako zistit dopredu...
ach snezi no to bude zas clapkanica.... 🙄
pekny den vam inac praje tehulky 😀

cicimon
15. okt 2009

caute,
ja som bola vcera sadnut s jednou tehotnou kamoskou, o mesiac ma rodit a dosla za nou casnicka a sa jej pyta "vy budete mat chlapceka, ze? ste taka krasna" 🙂 a naozaj caka chlapca..

to pocasie je hnusne, vecer mi ma dojst svokor, tak po robote este neico varit..ako sa mi nechce

vejula
15. okt 2009

Čavi, ešte sa k vám pridám jak môžem...

roxi
15. okt 2009

ahojte baby, dlho som tu nebola, boli sme teraz s malou takmer 2 týždne na východe, pondelok večer sme dorazili spať do BA a obe sme choré, Lea nachladená, očko zapálené a ja už tretí deň nemôžem pohnúť krkom 😠 , no úžas,

včera som bola v poradni- vraj bábo vyzerá na 15 tt a 5 dní, zatiaľ všetko ok, brali mi zas aj krv, mám už tretiu fotečku, bolo super natočené, takže vidieť tváričku z profilu a budúci týždeň ma zas čaká odber krvi, aj ďalšia poradňa, no zas to začína, to behanie po lekároch ma hrozne unavuje, ale vraj kvôli pečeni musím chodiť často na odbery 😖 , hlavne, že zatiaľ je všetko ok

vejula
15. okt 2009

Ja som bola dnes na ultrazvuku, že je všetko v poriadku, srdiečko bije a meral hlavičku, že zodpovedá veku bábatka... Ale bolo akesi lenivé.. Len tak ležkalo.... Ale vraj je všetko OK mi hovoril doktor... Len som sa bála bo som si včera buchla do bruška... Nie nejako extremne silno, ale aj tak som sa zlakla... Ale budem veriť lekárovi, keby sa čosi dialo hádam mi povie...

roxi
15. okt 2009

vejula - vitaj v téme, ja tu síce chodím len tak sporadicky, ale vidím, že sa tu postupne zbiera kopec nových tehuliek 😉

a čo sa týka tých babských povedačiek tak pri Lee mi bolo zle, (teraz mi síce bývalo ešte horšie, ale už to prešlo), mala som krásnu čistú pleť, špicaté bruško, chuť na sladké a každý tvrdil aký krásny chlapec to bude 😀 , našťastie som dosť skoro vedela, že to bude baba, teraz som samá vyrážka, pleť príšerná, bruško sa črtá rovnako ako pri malej, "žerem" aj teraz ako prasátko, ale sladké nemusím a na začiatku som mala silný pocit, že to bude chalan, tak uvidíme. A ešte jeden rozdiel malá sa mi v brušku neustále hemžila, aj pri sone som stále mohla vidieť, že nie je chvíľku v kľude - to jej zostalo aj po narodení, teraz nič, pohyby som cítila dosť výrazne minulý piatok a potom troška v sobotu, ale teraz už pár dní nič a na sone, tiež len spinká, možno bude spachtoš, čo by som aj uvítala, lebo mať takéto 2 tornáda, no to by som asi nezvádala

roxi
15. okt 2009

vejula - neboj, jemný štuchanec bábu neuškodí, keby si videla, ako mňa hocekedy kopne malá, nejako ju to bruško stále viac priťahuje, no hold asi by chcela byť rozmaznaný jedináčik 😀 , ale pre istotu si treba dávať pozor, a bábo je ešte malinké a dostatočne chránené v brušku, tak neboj, lekár by videl, keby tam bol nejaký problém a ako som práve písala, moje tiež stále len spí, čo sa mi zdá čudné, keďže malá bola akčná 😉

vejula
15. okt 2009

Si ma potešila Roxi, bo ja som tiež bola na sone a malé len tak ležkalo kludne, až som sa toho zlakla, že či je všetko OK....

roxi
15. okt 2009

baby - nechce sa mi čítať všetko spätne, neviete ako sa má zuzka, naposledy som registrovala, že si plánovala doriešiť nejaké problémy v práci a bola bez netu, tak dúfam, že už sa všetko vyriešilo a má sa dobre a nemusí už riešiť žiadne prac. problémy, len sa tešiť na bábo,

vejula
15. okt 2009

:D Vieš som teraz prvý kraát tehu tak som ešte taká vystrašená zo všetkého... Ty to už asi berieš triezvejšie ked už jedno mimčo máš 🙂 A možno ani nemáš tolko času sa nad všetkým trápiť, ked už máš doma také živé striebro ako píšeš 🙂

roxi
15. okt 2009

ak budeš chcieť vidieť ako sa hýbe, skús sa pred vstupom do ordinácie, keď už ideš na vyšetrenie rozkašľať, ale tak poriadne, to by ho malo zobudiť a uvidíš ako tam bude krásne mávať ručičkami, nožičkami a robiť kotrmelce, mne to minule radil doki, keď potreboval aby sa otočilo, lebo nemohol zmerať šiju 😀

roxi
15. okt 2009

vejula - ve´d práve pred pár dňami som to rozoberala s kamoškami, že mám až výčitky svedomia, že toto tehu takmer vôbec nevnímam, teda až na tie prvé mesiace keď mi bolo zle, ale to je asi fakt tým, že nie je na to čas, sledovať sa, takže ty si len pekne užívaj, všetky nové reakcie tvojho tela, lebo ďalšie tehu, ak nie je s dlhším odstupom si už takto nevychutnáš, predsa len už ma malá až príliš zamestnáva,

vejula
15. okt 2009

😀 vďaka za radu... Na buduce to tak určite urobím... A máš pravdu s tým strachovaním.... Je to zbytočné, aj tyk tým nič nevyriešim... No a s tým druhým tehu, by som tiež dlho nechcela čakať, chceme veľku rodinu, tak aby sme to postíhali všetko :D

roxi
15. okt 2009

vejula - strachovať sa vôbec neoplatí, ja som si to zažila pri prvom a úplne zbytočne,
no nič bežím, nech stihnem aj niečo porobiť, zatiaľ pa

susanita555
15. okt 2009

Pekny den prajem vsetkym tehulkam. 🙂

iveta72
15. okt 2009

Hi ladies,
Ja som tu uz davno nebola, vela ste toho popisali.... Ja oznamujem dobru spravu. V Pondelok mi robili na ultrazvuku kombinovany test, Papp+freeBHcG, a merali plod, tak som dopadal dobre. Kedze amm 36 rokov a budem mat v decembri 37 r., tak som mala pravdepodobnost 1:178 na "problem"...A teraz mi to znizili na 1:3500 🙂 takze to vyzera dobre.......
V praci mi nastastie zmluvu predlzili o rok, tak som v pohode, a sefstvo to este nevie. Koncom Oktobra imt o chcem oficialne oznamit.

vejula
15. okt 2009

Gratulujem Ivet :D Teším sa s tebou.... Ja viem že doktori vedia občas riadne vystrašiť, to mamina čakala bábo ked mala 40 a stále ju strašili... A bolo všetko OK... Niekedy mám pocit že vo vyššom veku su dokonca ešte aj tie detičky akési inteligentnejšie. No moj bráško sa narodil mamine ked mala 41 a má osem no a niekedy sa nestačím čudovať, čo mi ten chalan hovorí, no mudry je až až... A to mamu stále strašili že bude chorý :D

seuska
15. okt 2009

Ivet same dobre spravy 🙂 gratulujem....

To len ja som vylepena z tych tripple testov????? ☹

kats
15. okt 2009

seuska, tychto testov sa nemusis bat 😉 su straaaasnitansky nepresne 😝 neviem naco ich este tu na slovensku robia 😠 vo svete nic taketo nepresne nerobia - ved to je len statisticky odhad... staci ze si trosicku nachcipana a uz je hned iny vysledok 😉
kamoska cakala druhe babo, vysiel jej naisto downov syndrom, spravili kontrolny odber, vyslo naisto razstep ... cele vylepena sla na amnio a stratili jej vzorku 😒 tak sa nastvala 😠 ze bude ako bude a ma krasne zdrave dievcatko. Len vyse mesiaca nespavala a stale v strese 😒

vejula
15. okt 2009

Súhlasim s tebou kats.... Ako hovorim moju maminu tiežť vystrašili na smrť a nakoniec všetko OK.... Ale aj tak to človeka riadne zrazí z nôh ked vám doktor povie že budete mať choré dieťatko.

kats
15. okt 2009

stres z toho co povedia ti najviac skodi 😒 teraz sa uz krasne na utz da vsetko vidiet a zistit 😉

lubi44
15. okt 2009

ahote babulky,ako sa dnes mavate?ivetka gratulujem a aj k zmluve,babenky suhlasim s vami s tym stresovanim,lenze mi niektore tehulky prvy krat,sa obavame,takze hned stresujeme aj z nicoho 🙂 ,teda aspon ja hej 🙂

lubi44
15. okt 2009

inak baby na 3d,alebo 4d utvz sa musi objednavat,ci?

cheerlady
15. okt 2009

ahojte babule,tak ja som dosla od obvodaka a nechcel ma este pustit do roboty,ze vsade su chripky,aby som bola este tyzden doma 😒 tak co narobim,akurat ma to stve kvoli kolegovi,lebo on robi teraz sam kazdy den,tak ho tam asi uz porazi 🙄 ale pred vianocami budeme zase robit obidvaja kazdy den,ked budu navaly a ludia budu kupovat darceky 😒
inak vcera som bola na tripple testoch,ale nie som z toho nejak nervozna,ked som citala ake su nespolahlive 😒 vysledky budu za tyzden.

lubi urcite sa objednava a skus vcas,viem,ze aj niekde treba aj mesiac dopredu 😉

lubi44
15. okt 2009

cheerlady,tak pekne este lezkaj,radsej nech si doma akoby sa ti to malo zhorsit,neboj kolega to nejako zvladne 🙂 a ako babenky tu pisali,netreba sa stresovat,neboj ten tyzden rychlo ujde a dikes,v pondelok tam budem volat a spytam sa ci ma mozu objednat aj v ten den ked budem mat prehliadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre