Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
19. okt 2009

tantama už máš 16tt? ja mám 15tt a neviem prečo mi to tu píše 16tt. a nejaké pohybi už pociťuješ kedže sa hovorí že druhorodičky ich pociťujú skôr.

tantama
19. okt 2009

áno ja som začala 16tt v sobotu... ešte pohyby necítim.. ale už možno každú chvíľku...aj pri prvom som v 18tt cítila tak čakám.. a ako pozerám aj ty už si v 16tt aspoň podla tp by si mala byť 😉

kika29
19. okt 2009

16tt mi začne teraz bvo štvrtok. a kedy máš termín? ja mám okolo 10-14.4

tantama
19. okt 2009

ja mám podla poslednej ms a aj podla sona 11.4. 😀

kika29
19. okt 2009

ja mám podľa posledného sona 14.4 takže sme skoro rovnako pár dni rozdiel. a už vieš čo čakáte? ja idem teraz v stredu do poradne tak som zvedavá či mi to už bue vedieť povedať lebo moja malá chce veľmi bračeka.

zuzana232
19. okt 2009

tantama ja už pohyby sem tam pocitujem🙂) je to zlate.. miláčikovi hovorim juj vo mne sa niečo pohlo🙂 a on, hej? naozaj? žeby votrelec 😀 😀 😀 xixi

klongova
19. okt 2009

baby je mi smutno z toho že máte takéto problémy so svokrami, no žial ja sa musím k vám pridať. Moja nieje žiadny med keď som čakala Samka dobreže sa nešla pokakať od radosti no keď sa narodil ani o neho nezakopla, čo sa týka darčekov nie je to bohvie čo. A o návštevách ani nehovorím. Naposledy bola u nás niekedy v auguste keď mal Samko meniny odvtedy nič. Teraz sem tam zavolá mm a spíta sa ho ako sa mám a či už necítim pohyby. Ja že nie a ona no to je nejaké divné to by si mala. Mńa to dosť vytáča nech sa stará o seba a nám nech dá pokoj tak ako doteraz. Má sa presťahovať cca 5 km od nás tak mi minule odkázala, že keď sa to narodí tak mám prísť k nej a ona mi ho pokočikuje. S prepáčením nech sa dá vypchať mám ju na háku.

kika29
19. okt 2009

zuzana a ko to pociťuješ? ja som raz cítila taký zvláštny pocit v podbrušku ale či to bol pohyb neviem ☹ a tak by som veľmi už chcela cítiť to šteklenie či aké to je ten motýlik čo tu opisujú podaktoré. žiaľ teraz viac pociťujem bolesti krížou a podbrušku akoby ma pobolieval ľaví vaječník ☹ vás nepobolieva nič? ja sa kôli tomu trocha znepokojujem ale nechcem panikáriť a počkám v stredu idem do poradne.
klongová to máš dosť blbé s tou svokrou. ja ju mám dobrú aj ked sem tam mi vadí že všetko dovolí malej ale z druhej strany nám veľmi pomáha už len to je pomoc že mi ju vyberá zo škôlky a je sňou kým príde muž z práce lebo ja robím do 22h.

tantama
19. okt 2009

klongová vitaj v klube🙂)) no myslím že na pohyby máš ešte čas a svokry no k čomu ti je🙂)) zuzi ja ešte nič alebo skôr som si to zatiaľ ešte neuvedomila lebo som stále v pohybe a keď už si ľahnem tak hneď zaspím 😀 😀 tak hádam že si budem musieť urobiť chvíľku pohodlie a možno aj bude kopkať...... a keď nie ved sa ešte nakope doooooosť 😀 😀 😀

kika ešte nevieme ale 29 ideme na 3D tam už bude vidieť dúfam

kika29
19. okt 2009

tantama tak daj vedieť či sa ukázalo. a čo by ste chceli?

tantama
19. okt 2009

chceli by sme stráááášne dievčatko a aj mám takého tušáka že to tak bude tak uvidíme🙂)) a jasné že dám a aj fotečky dám do albumu potom 😉

zuzana232
19. okt 2009

kika29 ten pohyb.. ako by som ti to vysvetlila.. také pohnutie.. ale len také slabunke🙂 však ešte je to malinké,ale inakšie ta bolest vo vaječníkoch to mám aj ja tiež dúfam,že to je ok.. ale hádam ano.. a pichanie v podbrušku tiež.. to hádam sa stále zvačšuje maternica.. však teraz nám bábo rapídne bude rást 😉 😀 😀 😀

klongova
19. okt 2009

moja svokra mi v ničom nepomohla keď sme sa zariaďovali do bytu bolo jej to úplne jedno či máme peniaze alebo nie. Moji rodičia nám kúpili byt, teraz auto a keď terba pomôžu aj finančne i keď sa mi to nejako nepáči. Čo sa týka kočikovania neboli ani naši ani svokra takže aspoň si nemajú čo vyčítať. Lenže rozdiel je v tom že moji majú veľa aktivít - starajú sa o rodičov , majú 3 záhrady + otec trénuje fotbal, mama robí na smeny. čo sa týka svokry peíde domov z práce vyvalí sa pred televízor a čumí.

kika29
19. okt 2009

zuzana tak som kludnejšia. pýtam sa len preto že ja si už nepamätám všetko z prvého tehu lebo bolo to už pred 3 rokmi. a to pichanie sem tam cítim aj ja aj dnes som si kýchla a tak ma silno pichlo že až som zhýkla.

zuzana232
19. okt 2009

kika29 no jj.. presne tak.. ale to si myslím,že hormóny aj ja sa tým upokojujem.. že to všetko koli maternici,že sa všetko zväčšuje a teda aj orgány sa nám posúvajú 😉 to som volakde čítala.. a teraz v stredu idem do poradne.. tak hádam mi povedia,že je všetko oki.. joj nabudúci týžden ma zase čaká krv.. tak som zvedavá.. neviem nejak sa toho bojím viac jak pri prvom tehu.. 😔

kika29
19. okt 2009

aj ja som nejaká nervozdnejšia teraz. aj pri prvom tehu som bola ustráchaná ale to som nevedela čo a ako čo ma čaká a tak a teraz viem a som aj tak nejaká nesvoja a všetkého sa akosi obávam. tiež chodím do poradne nervozdna či je všetko ok. asi niesom normálna 😅 hihi no´čo už. len nech všetko dobre dopadne a ten strach asi je spojený stým tehu.

tantama
19. okt 2009

ja idem na krv teraz v piatok a tiež mám trocha obavy ale hádam to bude dobré 🙂 a áno orgány sa posúvajú vyššie a preto to pichanie a tlačenie... aj mňa sem tam pichne a nie vždy je to prijemne..

kika29
19. okt 2009

ja som si to pobolievanie podbruška myslela že či niesom prechladená zo spodu ale nemám žiaden taký výtok ani ma nepáli nič tak neviem len ma to pobolieva dakedy viacej inokedy menej niekedy zase vôbec. mužík mi hovorí že či ma to nebolí aj z krížov lebo tie ma bolia dosť silno.

cheerlady
19. okt 2009

ja mam na svokru tazke srdce,lebo mm vyuziva ako sa len da a on blby jej na vsetko skace 🙄 a k tym darcekom - hadam staci,co spravila na posledne vianoce - my sme s mm isli na stedry vecer k nasim,aby ona mohla byt u nas na byte,lebo sa neznasa s mamou jej druha - tak si tam mohla navarit,vyspat sa,stromcek sme ozdobili my,proste som jej dost ustupila,ked sme ju pustili do naseho sukromia a viete,co nas cakalo na druhy den pod stromcekom? pre mm sada old-spice deodorant a pre mna NIC... a to sme vtedy este sice neboli manzelia,ale boli sme vtedy spolu uz 4roky....a potom sa spravaj milo...akoze nejde o darceky,ale o blby princip...najlepsie je,ze mm povie,ze nema peniaze a jeho bratovi dojde,jeho malemu nakupi hracky a este mu strci peniaze. a nas,resp. mm vybavi jednym po.ranym deodorantom a jediny on pritom skace ako ona piska. nemozem uz ani na to mysliet,lebo hned mam tlak 300 na 200 🙄

inak ja dnes zacinam 16tt 😵

kika29
19. okt 2009

cheerlady tak toto sa mi ešte nikdy nestalo že by som si u svokri nič nenašla. ešte aj švagrová priatelka si tam vždy niečo nájde. aj ja ked som ešte nebola vydatá tak ma tam čakal darček aj ked len drobnosť ale bol tam a veru že potešil. Ná takú svokru by som sa ani nepozrela a nikdy viac by som jej neponúkla byt aby sa tam mohla pelešiť s frajerom. Hnusoba jedna - prepáč za výraz ale daktoré svokry vedia byť ale svine.

cheerlady
19. okt 2009

kika29 no a potom sa mm cuduje a nadava mi,ze ako sa k nej spravam,ked ju len pozdravim a tym nas rozhovor konci. a naco sa s nou mam rozpravat a pretvarovat,ze je vsetko v poriadku-aby bola zase na koni? ja som neni z tych,ja sa nedokazem pretvarovat a ked sa mi nieco nepaci,tak to ten clovek zo mna urcite vyciti 😠 a ze ci by sa mne pacilo,keby on sa tak spraval k mojim rodicom - lenze moji rodicia by mu zniesli modre z neba,ale jeho mama nam v zivote v nicom nepomohla,len od neho peniaze cicala! 😠 😠 😠

kika29
19. okt 2009

cheerlady tak to nemáš bohvie čo. ja ked som raz niečo povedala na svokru tak môj muž ma tak sprdol že až. Oni si na svoje mamičky nedajú dopustiť. Ja mám dobrú svokru ale to neznamená že mi na nej nič nevadí aked som to povedala mm tak koniec sveta. Tak sme sa pohádali že až. Ale ja som si trvala na svojom on sa vykričal a ale názor mi to nezmenilo. Teraz napr chcem ostáť na vianoce doma na večeru ale určite sa bude trepať ku svokrovcom ako každý rok. Teraz som mu povedala už minulý mesiac že chcem byť doma tak som zvedavá čo vyťiahne. Lebo švagor nebol nikdy doma robí v Anglicku tak ich nechcel nechať samích ale tieto vianoce bude doma tak uvidíme.

civavava
autor
19. okt 2009

dobre ranko kocky,
ja som dnes domka a oddychujem 🙂

baby kaslite na svokry, fakt to nestoji za to, rodinu si clovek nevybere..pokial pri vas stoja vasi partneri, tak nech si strigy trhnu nohou 🙄

minka, nabytok sme boli pozerat v Nemecku, jeden vyrobca dovaza aj do Ciech, posielam link, ak nahodou ...

http://www.geuther.de/index.php/cs/produkty/dts...

toto je nas favorit c.2, dala som foto aj ostatnych do albumu 🙂)

zajtra mam tripple testy a pozajtra poradnu, bojim bojim

😨

cheerlady
19. okt 2009

civavava neboj sa,ja by som mala at vo stvrtok vysledky z tripple,ale nejak sa nestresujem,ked je to take nepresne 😉

kika no presne,ja viem,ze ked sa zacne tema jeho mama,tak to je ista hadka a taka,ze sa s nim potom aj 2dni nebavim 😖 mm povedal,ze on chce ist tento rok zase k nasim na stedry vecer,co som cakala,ze bude chciet,aby sme boli prve vianoce ako manzelia na veceru doma-ved sa budeme stahovat do domu,co sme kupili,tak som myslela,ze si to tak uzijeme,ze konecne vo svojom a ako manzelia.ale budem trvat na tom,aby sme boli doma,lebo on to chce urcite spravit preto,aby sa tam ona mohla zase nasackovat,lebo ona chudatko nema kde na vianoce byt 😠 ale uz ma nic nezaujima,pojdem si trvdohlavo za svojim,nebudem ja nikomu ustupovat a ked sa niekomu nepaci,bohuzial 😀

civavka no len tu je ten problem,ze on v 90% stoji na jej strane a vzdy ja zostanem ta zla... 😔

oliinka
19. okt 2009

ahojte. civavavka izbičky su krásne,neboj testy dopadnu dobre a v poradni bude tiež všetko ok. 🙂 baby aj mna akosi pichá v podbrušku,aj pri vaječníkoch,no snad to je ok,na poradnu idem až 3.11.

civavava
autor
19. okt 2009

cheeri, tak to je blbe ked mm stoji viac pri nej ako pri tebe. skus sa s nim porozpravat, lebo ved ked budete mat mimi, aby to nebola sodoma gomora potom .... 😠 kvoli svokre myslim ....aby sa vam nemontovala do vychovy....

juuj tie vianoce ti nezavidim....ale treba dufat, ze tento rok sa obetuje svagor, ked uz bude doma z anglicka..drzim palceky

kika29
19. okt 2009

cheerlady no ja by som určite neodišla z domu na tvojom mieste. neurobila by som jej radosť tej bosorke. ale ja mám silné reči a so svojim mužom si neviem dať rady. som vydatá 4 roky ale ešte ani jedné Vianoce som nebola doma na večeru. Aj ked som prestrela navarila tak muž rýchlo zjedol kapustnicu a druhé nejedol lebo bude jesť dole u svokri. No ale teraz dúfam že povolí a bude po mojom.

cheerlady
19. okt 2009

civavka ja so to skusala uz niekolkokrat po dobrom,ked to vo mne prasklo tak aj po zlom,ale vzdy to dopadlo rovnako - hadka jak hovado a potom ticha domacnost...on si to jednoducho nechce priznat,lebo ona mu od malicka vtlkala svoje nazory a co ona povedala,to bolo pre neho svate 🙄 najhorsie je,ze ked pride zase na tu temu,tak ako keby si ani neuvedomoval,ze som tehotna - krici tak ako aj predtym ☹ no do vychovy sa nebude urcite,v tom uz mam jasno a urcite jej male nebudem davat varovat same,lebo ked bola minule s vnukom vonku,tak jej spadol do rybnika! tak to mi uplne stacilo a najhorsie na tom bolo,ze to rodicom maleho ani nepovedala,tak ja by som ju dorazila,keby som sa nieco take dozvedela! 😠
no ale uz som sa zase rozpisala,nechcela som,ale potrebovala som to aspon trochu zo seba dostat von,lebo sa o tom nemam s kym porozpravat 😒
inak tie izbicky su krasne 😵 m najprv kupime len postielku,ved aj tak bude spavat pri nas v spalni a potom asi az celu zostavu.

kika29
19. okt 2009

cheerlady len sa vyrozprávaj ja to poznám tiež si sem tam povolím a rozpíšem sa a je mi lepšie. Ved na to sme tu aby sme jedna druhú vypočuli poradili, pozbudili atď...

civavava
autor
19. okt 2009

jeziis cheerie to je sila ze maly padol ro rybnika...az sa mi chlpy zjezili.... 😒
ja viem, je to hruza, ked sa neda dohodnut..ale ja verim, ze ked sa vam narodi malinke, tak sa aspon trocha zmeni.a urcite na vianoce uz bude chciet byt len s vami ako rodina...ved co je krajsie ako byt doma s vlastnym dietatkom a pozerat ako sa mu rozziaria ocka pri pohlade na stromcek..neverim, ze by chcel o tieto chvile prist kovli svokre...
poznam pary, kde akonahle sa im narodilo babatko, skoncili stedrovecerne navstevy u svokrovcov, rodicov....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre