Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
20. okt 2009

no ja dúfam, že to malé nebude chcieť tak skoro behať, už len kvôli tomu, že ustrážiť potom dve behajúce deti, nebude ktovie čo 😅 , aj keď malá už je dosť rozumná, tak hádam sa to bude dať zvládnuť, je pravda, že začala tiež dosť skoro chodiť, ale za ručičku, úplne sama chodila až keď mala 11 mesiacov, no toto bábo by mohlo byť kľudnejšie,
malá ešte stále spí, je to divné, idem ju skontrolovať, väčšinou vstáva pred 8 😕

roxi
20. okt 2009

kika - práveže si nepamätám, kedy mi už povedal pohlavie, ale mohlo to byť okolo 18 tt, a malá bola ukážková, vždy sa tak správne natočila, že bolo jasné, že je to baba 😀

roxi
20. okt 2009

ale stretla som sa aj s tým, že jednej babe povedali, že bude mať dievčatko a až v 30 tt, to opravili, že chalan, mala už nakúpené vecičky pre babu, tak čo sa dalo vymieňala, bohužiaľ stáva sa, ale veĎ hlavné, že je bábo zdravé

roxi
20. okt 2009

no nič, ja mám dnes doma šípokovú ruženku, hlavne, že večer nechcela ísť spať 😠

stacynka
20. okt 2009

ahojte baby, dva dni som tu nebola, tak som vas rychlo docitala teraz
roxi este dva dni do zadu si sa pytala ze co maly a obdobie vzdoru, no my si ho teraz "vychutnavame" plnymi duskami. ked sa mu nieco nepaci pisti jak najaty a sem tam aj o zem sa svacne. a strasne lakomy zostal, dufam ze ho to prejde lebo uz som z toho nestastna. a bitkar je ked mu niekto nieco zobere tak sup jednu 😔 😨

kika29
20. okt 2009

vitaj fleury medzi nami 🙂
baby pozívam vás na bublaninu už ju mám v rúre o chvíľu je hotová.
ešte by mi trebalo na zajtra niečo uvariť ale zatial ma nenapadlo čo ☹ nemáte niekto dobrý tip? 😅

kika29
20. okt 2009

stacynka tak to sa ešte len priprav na poriadné trucovanie. moja malá má 3 a pol roka a keby si vedela čo tá dokáže tak koniec sveta. tak nas vie vytočiť do zúfalstva že sme na ňu dvaja a veríte či nie nevieme si s ňou dať rady. čím je staršia je vzdorovejšia a trucovitejšia a papuľuje no horor. ale to od kedy začala chodiť do škôlky. dakedy by som ju tak zrezala jak hada ale to nejde. tak jej sem tam dám na zadok a pohrozím jej.

stacynka
20. okt 2009

kika a bublanina aka je? ja som chcela vcera robit ale nejak z toho vzislo, tak uz idem 🙂
a co mas na dnes navarene
ja stale neviem co varit

kika29
20. okt 2009

bublanina je broskyňová a na dnes mám ešte zeleninovú polievku a mäso v syrovej omáčke a ryža a na zajtra neviem čo uvariť.

stacynka
20. okt 2009

kikus na maleho plati teraz ze jezisko to vidi a neprinesie mu darcek alebo mu capneme po zadku na holu ale lentak trosku potom je nestastny a je vidiet ze mu je to luto, ale o nejaky cas aj tak robi to iste

stacynka
20. okt 2009

tu zeleninovu aj ja mam v plane len druhe neviem vymysliet

susanita555
20. okt 2009

Caute kocky musim sa vam postazovat v piatok som bola u lekara kedze ma cely tyzden pichalo v pravom boku. Vysetril ma a ubezpecil,ze je vsetko ok az na moje krvne testy. Mam malo dosticiek a to nieje dobre pretoze mozem zacat krvacat tak mi dal nejake vytaminy a mam lezat. V cera som mala velmi nizky tlak tak som cely den prespala no proste katastrofa mala som 85/60. V piatok idem aj s manzelom na ultrazvuk a kazdy tyzden mi bude brat krv,aby videl ci sa hodnoty budu menit. Dufam,ze vy ste ok.

stacynka
20. okt 2009

susi tak len pekne odpocivaj, neboj bude lepsie.... budeme drzat palce

kika29
20. okt 2009

susanita ani nestraš ja mám tiež pichanie v boku raz v jednom raz v druhom. zajtra idem do poradne tak mu všetko poviem lebo ma dosť pobolieva okolo vaječníka a podbrušku. a chcem sa ho aj opýtať čo môžem na boľavé kríže lebo ma veľmi bolia. ☹
a ty sa len drž a daj vedieť ako tá krv či sa ti to zlepšilo.

roxi
20. okt 2009

susanita - neposlal ťa kvôli nízkym tromboctytom na hematológiu? ja som s tým mala problém počas min. tehot. a chodila som potom pravidelne na hematológiu, kvôli tomu mi mali robiť cisársky, ale ku koncu tehot. sa hodnoty upravili, tak nebolo treba, mali by ťa mať na hematol. podchytenú, možno len čaká ako dopadne opakovaný odber a pošle ťa tam potom, ale neboj, určite sa to zlepší, ja som teraz ok, očakávalo som, že to bude rovnaké, alebo horše ako pri malej a teraz mám akoby zázrakom hodnoty v poriadku, držím ti palce, hlavne nestresuj a sleduj či sa ti nerobia modriny, alebo či príliš nekrvácaš z ďasien - teda v tehu. krvácame každá - ja aj teraz dosť silno, ale ak by si mala aj naďalej príliš nízky počet doštičiek tak to krvácanie je fakt desné a dlho trvá kým prestane, tak môžeš sledovať, či sa to zlepšuje alebo zhoršuje,

kika29
20. okt 2009

nooo bublanina sa mi vydarila mňam 😀
ani si neviete predstaviť ako sa mi nechce ísť do roboty joj 😝
u nás je škaredé počasie najlepšie zaliesť pod paplon. a aké je počasie u vás žienky?

susanita555
20. okt 2009

Zatial ma neposlal ale ked budem mat hladinu taku nizku aj teraz na novych vysledkoch tak ma posle urcite no zatial nestresujem,ale radost veru nemam . ☹

roxi
20. okt 2009

neboj, môže to byť len chybný výsledok a keby nie stále sa to môže samé upraviť, prípadne pomôžu lieky, hlavne, že prvý trimester už máš za sebou, takže aj v prípade, že by si musela brať lieky, už by bábu nemali ublížiť, no držím palce nech je to len planý poplach, hlavne sa nestresuj, ja tiež idem stále na odbery z obavou či to bude v norme, ale som rada, že zatiaľ je 😉

roxi
20. okt 2009

kika - mne sa dnes tiež nechce ísť z domu, ráno som vymrzla keď som šla na krv a teraz sme doma, pôjdem s malou von až poobede a zajtra jej to vynahradím, dnes som leňoch 😕

cheerlady
20. okt 2009

ahojte babule,budem tu pri vas-musiim si ist prerobit jednu seminarku do skoly-profak si zmyslel,ze tam este nieco chce a dnes mu to musim poslat,tak som zvedava,ci to stihnem,mne sa teraz vobec nechce rozmyslat-a to by sa mi malo,ked sme dvaja 😀

kika29
20. okt 2009

cheerlady veru malo ale žial komu sa chce v takom to nečase ☹ ani len tým naším miminkám sa určite nič nechce tak si len tak polihujú 🙂

cheerlady
20. okt 2009

kika mas pravdu 🙂 ja idem inak vo stvrtok do poradne a som zvedava,ci mi bude robit aj utz,ale ako ho poznam,tak on sa drzi zasady,ze 3x za tehotenstvo 😒 keby som tak dopredu vedela,ze mi povie pohlavie,tak si to zaplatim,lenze on ma take stare sono,ze neviem,neviem 🙄

kika29
20. okt 2009

ja som už mala asi 5krát ultrazvuk ale raz to bolo kli bolestiam.

susanita555
20. okt 2009

Ono lekari sa drzia zasady cim menej ozarovania tym lepsie. 😉

evil
20. okt 2009

je tu niekto z okolia ziliny?

lubi44
20. okt 2009

no ahojte,konecne som vas docitala,jasne ze popri vareni,ja varim hovadzie masko na stave a s ryzou,no tku bublaninku by som si aj ja dala 🙂
babenky dnes idem na utzv,sm trosku aj nervozna,dufam,ze bude vsetko ok a havne babenko,no bola by som aj ja rada,keby mi povie co to je aj ked viem,ze je to este zavcasu 🙂
my tu mame dnes strasne uprsane pocasie,take na spanie,ale mozem spat?varit,upratat,spracha a potom doki,juj dufam,ze sa bude hmyrit ako naposledy 😀

seuska
20. okt 2009

susanita drzkam palce. Ozaj, ozvali sa ti z toho 3 D sona?

Lubi drzim palce, daj vediet ako sa ma mimi 🙂

Ja som sa prave vratila z obeda, vyprazany syr hranolky tatarska, mnamkyyyyyy.... Na veceru si musim vymysliet daco lahsie...nejake napady?

dejna3
20. okt 2009

ahojte,
my dnes trčíme doma, do takého počka sa mi veľmi nechce - ísť nachytať bacilov 😝

ja sa chystám teraz ísť robiť žemlovku, už mám na ňu celkom chuť, dávno som nerobila... inak mne teraz veeeľmi chutia hlavne polievky /čo normálne teda ee/ a jem veľmi veľa ovocia

lubi44
20. okt 2009

seuska co tak nejaky zeleninkovy salatik s tuniakom?alebo so syrom?ni ze by som to ja teraz nejako preferovala,ale lahka vecera to je,nemyslis? 🙂
dejna,ja som tiez rozmyslala nad zemlovkou,ale moj manzelik je dost taky masozravy,ale na buduci tyzden ju urcite spravim,ved musim vyhoviet aj sebe 😀,my polievicky nejako nemusime,mozno by sme aj,ale nebavy ma to varit ked to potom vyhadzujem,nie ze by som ich nevarila ale nie nejako casto
seuska,dam vediet az zajtra,bo idem este potm do prace na poobednu 😖 ,ale aj ja dufam,ze vsetko bude oki 🙂

dejna3
20. okt 2009

lubi, no mm žemlovku už včera ofrflal, keď som mu povedala, že ju budem robiť 😀 no, ale má smolu... dnes chcem vyhovieť sebe 😀
jááj, tak variť polievky nebaví ani mňa, našťastie mi často nosí mama, alebo krsná a občas teda navarím aj ja...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre