Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ludka140281
28. okt 2009

ahoj babenky.......klongova......uplne s tebou suhlasim....ja som zo 6deti a manzel tiez6....viem ako som vyrastala,odievala som sa tym co susedia vyhodili.......a pod vianocny stromcek som chodievala s placom,lebo kazdy rok ponozky dieta nepotesia ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ..........nechcem,aby moje deti zazili nieco take........ja som nikdy nemala novu hracku,len podedenu po 5surodencoch...........a teraz sa mi tiez nic nedostalo,len to co si sama nadobudam...... ☹ ...o 3 sa dokazem postarat a potom sa budeme chranit.....chcem svojim detom pomahat a nie len sa ich rychlo zbavit vydajom.............kolko ludi,tolko nazorov.... 🙂

cicimon
28. okt 2009

inac...ja tiez uvazujem max o 2 detoch, myslim ze popri hypo a inych vydavkoch to bude tak akurat....a zas 1 nie, to by mu bolo smutno 🙂

civavava
autor
28. okt 2009

ahoj babenky,

cici, caka sa v priemere tyzden. drzim palce
😉

ja by som mala mat uz u dokyho tripple vysledky, a nastastie NEVOLA, tak snad je to ok...16.11 mame morfologicky, neviem sa dockat.

vidim, ze ste pisali o pocte deti - ja som jedinacik a nemenila by som, mala aj mam super zivot..a aj nas Renusko pravdepodobne jedinacikom ostane 😉

no ale samozrejme, je to vec kazdej rodiny, kolko budu mat deti...podstatne je, aby tie deti boli milovane a dobre vychovane.
netreba odsudzovat nikoho, toho co ma jedinacika, ani toho co ma hoci 12 deti..a ani toho, kto nema ziadne deticky...lebo kazdy rodic si zasluzi obdiv za to, ze vobec deti ma a s laskou sa o ne stara a je jedno aky pocet. mozno je tazsei dobre vychovat jedinacika, ako viac deti... 😉 a ti co deti nemaju, asi na to maju vazny dovod
😔 Tot moj nazor 😉

carrie, gratulujem k vysledku,

lucinka vitaj medzi nami, juj to su smutne spravy, ale drzim palceky, nech je vsetko OK! a gratulujem aj k dievcatku, vecer doplnim tabulku 🙂)

ludka140281
28. okt 2009

...v dnesnej dobe to asi staci...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
jedinacika tiez nechcem....deti sa radsej zveruju medzi sabou a ked ich spravne vychovame tak si budu oporou 🙂 ....ved sa vravi:ve dvou sa lip tahne... 😉

civavava
autor
28. okt 2009

mne smutno nikdy nebolo a bolo mi moc faaajn 😉 ale je to vec vychovy a ja som svojim rodicom vdacna za vsetko, co pre mna spravili a ze som tym, cim som, len vdaka nim 🙂

podotykam, ze som nebola planovany jedinacik, moja mama po mne 2x potratila a potom jej uz lekar neodporucal tehotenstvo 😕

lubi44
28. okt 2009

ahojte babulky,pripajam sak vasej mnohodetnej teme,ja by som tiez asi len 2 deticky,ale bohvie co sa stane,mozno sa nam uz nepodari dalsie,alebo sa nam praveze postasti este aj 3 dieta,clovek nikdy nevie,nikdy nevie co sa stane alebo co sa ma stat.stavaju sa aj take veci,ze ty ktory si strasne praju dalsie babo,nemozu mat a ti ktory uz nechcu sup a dalsie sa caka,takze to nechame tak a cas uvidi,ako budeme s financiami,lebo tychje tale potreba a tak isto by som chcela dat kazemu rovnako ak ich bude viac 🙂
lucinka drzim palcoky,len pekne odpocivaj a gratulujem k dievatku...

kats
28. okt 2009

viac deti 😀 tu ide len o to ako to clovek zvlada 😉 psych aj financne 😀 a hlavne je, milovat ich vsetky a oganizacia 😉
chcela som 3 🙂 ako mi bolo posledne tyzdne 😝 tak som frflala ze musia stacit 2 😀 ale nalady sa menia, zas mi je dobre a moze byt aj to tretie 😀 hlavne, kto vie co sa pritrafi v zivote 😉

lubi44
28. okt 2009

kocky,chcem sa vas spytat,myslite si,ze skoro keby idem na buduci tyzden cez vykend uz postielku kupovat?neviem ci mam cakat na vysledky triple testov,tie budu o 2 tyzne,aj ked som si povedala,ze co sa zmeni.chceme ist pozriet do jedneho z cheritativnych obchodov,mozno ni nebudu mat,ale uz ma to laka a uz mm by chcel ist pozriet 🙂

kiwinka
28. okt 2009

🙂 kuk , konecne sa zase ozývam :D ooo lalaaa aka zaujimava tema 🙂 o počte detí ,no teda 😀
my sa tesime na nase prve babetko a dufame, ze stastne dopadneme a narodi sa nam zdrave a vsetko bude OK.
neviem kolko detí budeme mat,,,na kolko ja mam 1 vajecnik len aj to nie velmi fungujuci,,,takze my sme sa veeelmi potesili ked sme sa dozvedeli ze sme tehu.. na stvrty mesiac sme otehotneli po snazeni, takze pan Boh bol pri nas.. 😵
clovek nidky nevie ako to Boh zariadi... za nas. ☹

klongova
28. okt 2009

lubi - ja si myslím že sa naozaj nič nezmení kľudne chodte pozrieť a potom je to na vás či kúpite. Ja som už tiež kúpila buginku na burze i keď sme to neplánovali no páčila sa nám a nebola moc drahá tak sme ju zobrali. Veď nie nadarmo sa hovorí :" čo je doma to sa počíta "

lucinka - to je naozaj moc smutné no opatruj sa a oddychuj.

Ja som mala problém pri Samkovi mala som nízko hrádzu a musela som chodiť často na ultrazvuky no potom sa to nejako dalo do poriadku. Teraz mám zase problém s krčkom - chodím do onko poradne a doktorka mi robí každé 3 m výter no v tomto období tehotenstva sa to zlepšilo. Možno po pôrode budem musieť ísť na skracovanie krčka maternice. Ale tieto moje problémy nie sú nič proti tomu čo zažívajú ostatné baby

klongova
28. okt 2009

ludka - som rada že niekto ma chápe pretože ja to sama niekedy nechápem bola som proste ináč vychovaná a to ako sa ona zachovala k svojim deťom sa mi proste nepáči.

lubi44
28. okt 2009

klongova ja som asi taky poserko,mozno preto,ked je to nase prve,ty si nebola taka pri vasm prvom,ze si vahala ci mas kupit alebo nie?mas asi pravdu,ved to bude vlastne nasa prva vec co kupime,no este nejviem ci kupime,ci budu vlastne mat 🙂 ,ked niektore zvas uz maju pokupene vecicky a ja este nic absolutne nic,aj kocky v praci mi hovoria,ze aby som si to uz pomalicky zacala ved najhorsie prve 3 mesiace mame zasebou a stale si myslim,ze mam cs ale tak to ubehne ze potom budem stresovat,ze este hento a toto nemame atd..... 😀
klongova a je mi luto toho,ze sa trapis tak koli tej svokre,ale neboj ty taka urcite nebudes!!!!verim tomu 🙂

tarinka333
28. okt 2009

Ahojte dievocky, inak uz cakam, kedy dojde ta energia druhosemestralna, lebo tu zaspavam... och... ja by som spala az do porodu 🙂
Onak lubi, ja tiez nemam absolutne nic kupene... nebudem sa plasit. Zacnem v januari, to hadam staci. Zaklad kupit postielku a kociarik. v najhorsom mi uz nejake neutralne dupacky snad kupi mamka, manzel alebo svokra, ak ja nestihnem... Ale nechcem sa plasit...

cicimon
28. okt 2009

ja sa tiez pridavam - tiez nemam celkom nic kupene a planujem az po vianociach..
ja zaspavam hlavne vecer a v praci zas umieram od nudy, tiez neveim kde je ta energia

ale dnes sa chystam na plavaren 🙂

lubi44
28. okt 2009

vd ani ja sa z oblecenim plasit nebudem,uz len koli tomu zepo vianociach budu vsade vypredaje budem moct kpit za velmi lacno,ale tu postielku uz by som chcela a kocarik kupime na svk navainoce uz mam aj vybraty,dufam,ze bude tam kde sa ho strojim kupit,alebo aspon nieco take

klongova
28. okt 2009

lubi - ja som nemala dáko čas myslieť na takéto veci (nevedela som o koníku a neriešila som každý svoj problém s ostatnými babami väčšinou s maminou a ona mi vždy povedala že bude dobre) Mala som aj trochu iné pocity ako mám teraz vpodstate som nemusela na nič myslieť teraz mám syna a všetko sa točí okolo neho.Čo sa týka postielky mala som ju ešte po sebe a kočík sme kupovali v Poľsku okolo augusta, októbra - rodila som koncom novembra

lubi44
28. okt 2009

klongova,ja tu maminu nemam,kedze som v zahranici,je tazko aj nejake veci riesit cez telefon,ja som rada,ze si mozem popisat takto na konikovi,urcite by som sa najradsejs maminou bavila o vsetkom,lenze ked je tazke niekedy dostat aj 2 tyzdne dovolenky,aj teraz na vianoce som dostala dovolenku len koli tomu,ze som tehotna a v januari budem uz v 6 mesiaci a nedoporucovali mi cestovat lietadlom a hlavne nie autom,kedze mi ideme domov autom,asi si neveis predstavit zit 5 rokov v zahranici a vidiet sa s rodinou len 2x do roka a aj ked prides na tie 2 tyzdne tak mas kopu vyavovaciek takze s nimi v podstate ani nemas niekdy cas kavu si dat,mne to strasne chybapreto som aj mm povedala,ze odchadzame na bduci rok v novembri,chvalabohu nenamietallebo chce ist uz aj on

tarinka333
28. okt 2009

hehe, cim viac informacii mame, tym sme vystresovanejsie, keby nebolo konika sme mozno kludne, ale zase je take skvele mat sa s kym o vsetkom porozpravat a podelit sa...

lubi44
28. okt 2009

tari presne tak...suhlasim stebou....

tarinka333
28. okt 2009

kocky, prave som si nasla take minutove video o porode... teda video porodu... kus viac krvi, ale celkom sa to dalo pozriet, to vyzeralo tak lahko... hm... neviem, ci chcete link, je to fakt pre silnejsie povahy 😀

kika29
28. okt 2009

ahojte. dnes končíme 4 mesiac a zajtra začíname 5 to jest 17tt. zajtra mám aj volať doktorovi mali by prísť triple výsledky snad je všetko ok. pohyby som zatial nepocítila a vy? no ale kým pjdem do poradne tak snad už niečo cítiť budem aspoň dúfam poradňu mám 18.11 😉

seuska
28. okt 2009

tariiiii davaaaaaj liiink 😀 😀

tarinka333
28. okt 2009

http://video.google.com/videosearch?q=baby+3D&o...

zlatucke 3D porod, ziadna krv, aj pre slabe povahy, nebojte 🙂

tarinka333
28. okt 2009

a toto je brutalnejsie... zla kvalita, ale klasika zivy porod aj s krvou, upozornujem. Da sa to pozriet, ale neviem, kolko krvi znesiete 🙂 Je to kratke
http://video.google.com/videoplay?docid=-840034...

Btw: kika, 5.ty mesiac zacina az 17+5, lebo ak by si ratala, ze zacinas piaty mesiac, tak by tehu trvalo tych desat mesiacov. Ak to chces vyratat na 9 mesiacov, tak do piateho mesiaca ete mas zopar dni. Vid moj album, tam to je 🙂

tarinka333
28. okt 2009

A som nasla este toto zlatucke video... nase deticky v 4D verzii od 8 tyzdna az po takmer koniec.

https://www.youtube.com/watch?v=N1uKCchuIjM
kiwinka
28. okt 2009

no Tarinka, "husté" video porodu veru,,kukla som sa, eeej, to je ale zazrak zivota ked vykukne miminko na svet :D
baby a kde mate nejake bruska pofotene v albumikoch? ziadne nevidíím 😒

vejula
28. okt 2009

čafte kočandy... Tak som konečne doma morená po celodňovom behaní po meste... Ale šaty na prezlečenie po polnoci už mám... Sú krásne, a aj bruško sa bude vinímať 🙂 Len som a hrôzou zistila, že šaty čo som mala objednané, si už asi nemôžem dať 😅 tak vyskúšam iné z tej požičovne asi nejaké original tehu... Lebo to bruško je už dosť vonku a začína mi hneď od pŕs... Čiže zamaskovať sa to nedá už nijako... No nevadí, nejako to poriešim 😉

kiwinka
28. okt 2009

jeej vejula, ty budes mat svadbu teraz niekedy??? 🙂 taak vela statstia!!! 😀 to je mooc kraasne SVADBA...
my sme stihli este ked brušenko nebolo vidiet v septembri teraz.. bolo to uuzasnee!!!
Drzim palce nech vsetko je tak ako má byt! mate uz vsetko povybavovane? kedy to vlastne mate? 😵

vejula
28. okt 2009

kiwinka, svadbu mám 14.11. No a bruško už dosť viditeľné. Ale neva... Možno mi už pri obrade aj zakopká 🙂
No a väčšinu vecí už máme... Len teraz s tými svadobnými šatami je to trochu ťažšie 😅 Ale to sa určite nejako porieši

Inač klongova a ostatné holky, čo sa vám zdá, že keby som mala viac detí tak sa nemajú tak dobre - Ja pochádzam zo štyroch detí takže nohovorím len tak z brucha a tiež sme vždy nemali nové veci... Veľa vecí nám ušila mamina a tiež sme po sebe čo to zdedili... Ale nikdy by som nemenila. Všetkých troch bratov milujem, a určite by mi nebolo lepšie keby som ich nemala. Naši nezarábali veľa, ale nikdy sme nehladovali ani nechodili špinaví. Nemali sme síce veľa nových vecí a hračiek ale máme úžasnu matku, ktorá nás všetký miluje ako najviac vie... A z toho mála čo kedy zarobila ušetrila a má pre všetkých dosť. Aj teraz ked sa vydávam niesom odkázana sama na seba, aj byt v ktorom teraz bývam, mám od starkej. Táho kúpila ešte kedysi v 1990 takže to bolo lacné. A teraz naši prispievajú bráškovi ktorý si kupuje byt. Mladšiemu bráškovi mama dala na auto... A to mamina akurát pekáva koláčiky na svadby a tak so starkou majú takú súkromnu cukráreň... To niesú žiadne ťažké prachy, ale zas som nevidela maminu, že by sebe kupovala nejaké drahé veci alebo by chodila ku kaderníkovi... A ani jej to nechýba. Deti sú jej život a urobí všetko pre to aby boli šťastné... A moc chcem byť tak dobrá matka ako ona, ak by sa mi to podarilo ani 4 deti by sa necítili o niečo ukrátené tak ako ani my.

ludka140281
28. okt 2009

vejula..dufam,ze som ta neurazila svojim nazorom....mrzelo by ma to.... ☹ asi ta vasa rodinka bola jedna s tych stastnych....ja som spomynala len svoj pripad...a ja som to take pekne nevidela...ano som stastna,ze mi dali zivot a mohla som tam byvat,.................ja osobne uzivim maximalne 3 slniecka..na viac si netrufam 😀 milujem deticky,no nezvladla by som to financne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre