Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
28. okt 2009

vejula, gratulujem k svadbe, nech vam to vsetko super vyjde.
krasne si opisala vasu rodinku, to mas fakt dobre. ja som pisala, ze som jedinacik, ale ja zas mozem take krasne veci napisat na mojich rodicov...ktori ma super vychovali a aj ked ocino bol prisny (cize ziadne rozmaznavanie), tak by som NIKDY nemenila....takze to zavisi od rodiny, co da dietatu..niekto je stastny bez surodencov, niekto so surodencami a tak to ma byt, aby bola na svete roznorodost 😉
nas syn bude tiez jedinacik (na 99%) a spravime s mm vsetko pre to, aby z neho vyrastol dobry clovek a aby mal stastne detstvo
😉

dejna3
28. okt 2009

ahojte babulky 😉
lucinka len pekne lež a šetri sa, držím palčeky...
čo sa týka počtu detí - s mm sme chceli 2, pričom drahý chcel takýchto rovesníkov, ako aj budú... a teraz už začína vymýšľať, že možno "na staré kolená" tak cca o 10 rokov, si ešte jedno zaobstaráme... pokiaľ budeme veštko finančne zvládať nebránim sa tomu, ale určite teda až tak oveľa neskôr, pretože tieto dve dajú teraz istotne zabrať 😉
inak - ja už mám celkom viditeľné bruško... takéto som mala pri malej asi koncom 6 mesiaca 😝 😀

minius
28. okt 2009

Maminy a tehulky ale ste tu roztiahli vaznu diskusiu na to cilso deti. Nech si kazdy ma na kolko sa citi hlavne nech su vsetky milovne a o dobre postarane.
Ja som tiez jedna zo styroch, mamina nam nikomu nekupila bytik alebo nedala velke konto v banke ale nas vsetkych vychovala aby sme sa sami o seba vedeli postarat za co som jej navdacnejsa.

Inak nech vam vsetkym vidu dobre testiky, ja idem zajtra navstivit moju midwife a uz sa neviem dockat, hura 😀!!!!

marika1902
28. okt 2009

Ahojte babenky,

lucinka setri sa nech si ty aj drobec v poriadku a gratulujem k dievcatku

cicimon o mojich dioptriach som s dr. nehovorila podla mna ja mam malo nato aby to bol niaky vazny problem aj ked ak sa mam priznat radsej by som rodila cisarskym rezom lebo ja som strasny srab.

baby ja som tiez so styroch deti a my sme toho tiez vela nemali, ale ja si nestazujem rodiacia ked uz nam nemali co dat tak aspon nam dali vzdelanie a to je velka deviza. Ja sice tolko deti nechcem ale viem ze jednemu je malo ja mam strasne super vztahy aj so segrami aj s mojimi rodicmi aj ked vam musim povedat ja som mala strasne prisnu vychovu ale asi to bolo dobre lebo by som nebola tam kde som. A aj viem ze keby som cokolvek potrebovala moji rodicia ak by to bolo v ich silach by mi pomohli.

vejula prajem nech sa vam Vas velky den vydari na jednotku. My sme sa brali tiez tento rok v aprili tak mozno budeme mat drobca na prve vyrocie svadby.

stanusa
28. okt 2009

ahojte,
dakujem vsetkym za blahozelanie k svadbe, sme neskutocne stastni a velmi sa tesime na nase male 🙂 som sa aj trocha bala ako to zvladneme.

vejula drzim palce, aby vam to dopadlo podla predstav a hlavne klud a nestresuj sa, aj tak to nakoniec vyborne zvladnete 😉

a k detickam, tak my planujeme aspon 2, pretoze manzel 😵 je jedinacik, ja mam brata a nedam ho za nic...no a mozno tri, ale to je nase maximum.

stanusa
28. okt 2009

lucinka, citala som ake mas neprijemnosti. moja kolegyna mala podobne, skoncilo to krasnymi chlapcekmi...vela lezala, ale stalo jej to za to 🙂

civavava
autor
28. okt 2009

pisala mi sms Zuzka1971, tak si predstavte ako dopadla - vyhodili ju z poradne pre rizikove tehotenstvso v Ruzinove, lebo sa vraj urazili za to, ze ju sanitka odviezla na Kramare, ked krvacala... 😠 😠
Je to vobec mozne?? To je sila... 😖 🙄

a inak tripple testy ma v poriadku, tak aspon tato dobra sprava 😉

vsetky vas pozdravuje 🙂

stanusa
28. okt 2009

civava tak tomu nemozem uverit...a to sme v 21. storoci 😠
inac druha sprava je super 😵

aktakk
28. okt 2009

Ahojte kocky....

Ja pisem len tak sporadicky, akosi nie je kedy. Drobcek sa stale akosi neozyva, neklopka mi na brusko, ale ved aj to bude coskoro hadam.

Zapojim sa aj ja troska do debaty o detoch. Sama som z piatich deti a musim povedat, ze by som to nemenila za nic na svete. Je to skvele, ked sa mozem kedykolvek na niekoho obratit. Zaroven chcem povedat, ze nasi tiez nemali peniaze nazvys ale nikdy som to nepocitovala. Mozno len v tom, ze som nosila veci po sestre. Ale ved to je normalne, robia to aj rodicia, ktorí maju len dve deticky, ze veci posuvaju, ked to prve z toho vyrastie. Tiez si myslim, ze nas to naucilo velmi vela, vieme sa podelit atd atd. Sama sa inak cudujem, ako to rodicia vsetko zvladli. Teraz ked uz sme vsetci samostatní, tak nam tiez pomahaju. Financne, normalne nechapem, ako to ta mamina vie usetrit. To by jeden neveril.
V kazdom pripade si myslim, ze dnes je uplne ina doba, viac hekticka, ked chces vyzit, nemozes si dovolit pracu na osem hodin, castkokrat sa musime venovat robote od rana do vecera. Cize sama by som si nevedela predstavit tolko deticiek. Iba v pripade, ze by som sa nemusela bat o to, ci ich uzivim. Potom by som kludne pristupila aj na tych 5 🙂

Luci, verim ze vsetko dobre dopadne.
Civi-pozdrav Zuzku.

jana3
28. okt 2009

Ahojte,
my ideme zajtra kvoli vysokemu NT na amnio, tak drzte prsty. Inak triple sme mali dobre, tak verime, ze to snad dobre dopadne...

cheerlady
28. okt 2009

ahojte babule,tak ja mam prvu skusku za tento rocnik za sebou,tak som rada 🙂 a dnes som sa bavila so spoluziackou,co bola tehotna pred 2rokmi a hovorila,ze sa jej ovela lahsie ucilo ako ked nebola 😀 tak dufam,ze to bude aj moj pripad 😀
jana3 drz sa zajtra,drzim palceky 😔
vejula svadba ju supis,len strasne rychlo ubehne,tak si ju uzi najviac ako vies 😉

vejula
28. okt 2009

Ďakujem za povzbudenia 😀 Ja sa už teším, len dúfam, že na nič dôležité nezabudnem 🙂
Inač Ludka ja sa nehnevám, každý má iný názor, a iné sny... To všetko určite vychádza zo životných skúseností... Asi kebyže nemám takú skvelú maminu, ktorá mi dala strašne moc lásky, tak ani ja neplánujem tak odvážne ako teraz... JE to asi najviac o tých životných skúsenostiach, ktoré sme prežili, a z ktorých vychádzajú aj naše predstavy o budúcnosti. Určite je hlavné nech všetky detičky cítia že sú pre nás tým najväčším pokladom... Či už je jedno alebo 5 😉

blondy12
28. okt 2009

aku temu ste to zacali 😨

ja mam sice brata, ale je medzi nami 14rocny rozdiel, takze akokeby sme boli obaja jedinacikovia, no napriek tomu by som chcela pre nase babo este jedneho surodenca, a hoci vychadzam z toho aky vztah mam s mamou (to keby som mala brat do uvahy, tak asi nebudem mat ziadne deti) aby som im takto neublizovala, pretoze hoci sme dvaja, tak mi dokaze vytknut aj ten vzduch co dycham, a to tehotenstvo uz asi 1OOkrat, pretoze vlastne nezatazujem iba seba ale aj celu rodinu,....a vsetkych iba trapim ☹ , takze sa nemam moc s kym tesit z tehotenstva... ☹
ale tak mam mm s ktorym sa tesime, uz male sa aj obcas ozve, hoci mi pride, ze skoro, no citim to aj ja, aj mm.... 😀 😀 ,a urcite by som mu dopriala najviac lasky..aj dala vsetko co bude v mojich silach mu dat...a pokial to nebude mozne vychovat ho tak aby si vazil aj to malo co ma...a aj rada by som mu dopriala surodenca 😀 , no zatial nech bude vsetko dobre s tym nasim prvym zazrakom...

ludka140281
29. okt 2009

dobre ranko mamicky... 🙂 .....blondy....tes sa s nami,verim,ze ti vsetky ochotne pomozeme......inak moje babo dnes zlostilo skoro celu noc...manzel je rybar a vcera pri pohlade na ulovok som mala stretnutie s toaletou a este teraz,ked si na to spomeniem mi je zle... 😒 .....moje testy este nedosli,tak dufam,ze budu ok..Blahozelam k svadbe a dobrym vysledkom...pekny dnik 🙂 🙂 🙂

tarinka333
29. okt 2009

Bre ranko dievocky. Vejula, drzim prseky na svadbe a poriadne si ju uzi.
Blondy ☹ je mi luto,ze to mas take,ale malicke ti to vsetko vynahradi.
dnes idem na poradnu o 8.40, tak drzte palceky,dam potom vediet.

klongova
29. okt 2009

je mi ĺúto že som začala túto tému o počte detí. Ak som miekoho urazila tak sa ospravedlňujem. Tie čo je vás viac súrodencov, som rada že máte rodičov čo vám pomáhajú a tiež že si pomáhate navzájom. Môj mm také šťastie nemal keďže boli vždy chudobný a on jediný syn tak bol taký odstrčený a nik si ho nevšímal. Mama ho dala na školu a hneď ako skončil musel ísť robiť lebo bolo málo korún. Jeho sa nik nepítal či dačo nepotrebuje. A teraz ? Je už samostatný a ostatný vpodstate tiež no nedržia spolu - každý pozerá len na seba a nikomu nechce pomôcť. Jedna švagriná je žena podnikatela a tá druhá je slobodná, tretia ešte študuje. No neverili by ste koľko je okolo toho rečí keď niečo porebujeme - hrozné. No keď porebujú oni mm už uteká. Vychovali z neho sprostáčika - dobráčika a to ma sere, nás využíva každý ale nám pomáhajú len moji rodičia. Taký život ako mal môj mm neprajem žiadnemu dieťaťu pretože to nie je život. ☹
Ale dosť smutného teraz veselé. Už mi nebýva zle a pohyby už cítim i keď nie každý deň. 🙂
Gratulujem k dobrým výsledkom a vejule k svatbe nech si v živote šťastná aj s mm a detičkami.
Zuzi - myslíme na teba a neboj bude lepšie s tým riz. je to teda sila to si ako mohli dovoliť - tento štát nechápem

klongova
29. okt 2009

blondy - kašli na mamu keď sa takto chová nestojí ti za to aby si sa pre ňu trápila. Teš sa z bábetka pretože to je traz najdôležitejšie nech to malé stvorenie ktoré v tebe žije nie je tiež smutné. Ja mať taký problém ako ty na chvíľu obmedzím návštevy u rodičov a ak sa ani potom nič nezmení tak by som úplne prestala chodiť k nim. Aj tak si iba potom nešťastná na čo to je. Keď budeš niečo mať na strdci tak kľudne napíš a uvidíš ako sa ti uľaví. A hlavne vždy tu bude niekto kto sa bude spolu s tebou tešiť - je nás tu dosť nie baby ? 😀

aktakk
29. okt 2009

Klongova- myslim, ze si nikoho neurazila. Berieme to ako Tvoj nazor, kazdy si ho utvori na zaklade toho, co prezil pripadne preziva. Su pocetne rodiny, ktore spolu drzia a su rodiny, ktore si s prepacenim zavidia "aj susnu v nose." Najlepsie je nad takymi ludmi len kyvnut rukou a zit si svoj zivot a hladat v nom to pekne aj bez pomoci rodiny.
Jani, drzime pasticky, urcite vsetko dobre dopadne!

stanusa
29. okt 2009

ahojte,
janka drz sa a nech su vysledky dobre.tfuj tfuj
ani mna si klongova neurazila, ja by som chcela aby sa moje deticky mali strasne radi a jeden druhenu si pomahali.

konecne mam volno a tak si davam do poriadku domacnost, lebo v poslednej dobe som ju akosi zanedbavala, ale obcas sem pridem nakuknut.

maxii
29. okt 2009

dobre ranko 😉

hlasim aj ja dobre vysledky z AFP testov 😅 😅

vcera sme boli na 3D ultrazvuku, ale malicke sa nam nechcelo ukazat, tak prideme este raz, malo pasticky pred tvarickou ako boxerista a na zadku si sedelo, lekar to preskumal a povedal ze ruku do ohna za to neda ale asi dievcatko 😀 😀 😀

klongova
29. okt 2009

som rada že to beriete takto naozaj by mi bolo moc ľúto keby som niekoho urazila. Už sa k tomu nechcem vracať.
Jani - určite bude všetko OK
vydela som všetky 3 pôrody no je to teda pohľad až sa človek bojí čo ho čaká i keď je to to najkrajšie čo môže žena zažiť. Po pôrode som úplne zabudla na bolesť keď som videla malého ako plače a ako krásne papá. Niečo nádherné - už sa teším aj na to duhé i keď to nebude prechádzka ružovým sadom. Prvý pôrod trval 10 hodín tak dúfam že druhý bude menej. Prajem všetkým nech to majú čo najkratšie a najlahšie. Prvorodičky určite na to nezabudnete. Môj Samko bede mať 4 roky za 1 mesiac a už teraz si spomínam aké to bolo a stáva sa mi to pri každých jeho narodeninách.

lucinka1104
29. okt 2009

Ahojte dakujem pekne maminky a čoskoro maminky 😅

Mna malá už kopká cítim juuž 23týždne a kope asi 4 dni cítiť aj rukou a to že je to dievčatko bolo vidno vprvý deň 16 tt krásne, ale ja som si bola istá , že to je divčatko...

včera som sa mala super žiadnebolesti...
dnes ráno som sa kupala ja si inak neviem zmyť vlasy( neboli zmyté 5 dní ) a teraz ma bolí podbruško ale musím zobrať lieky teda magnezko a duphaston berem

malý išiel s ockom na očkovanie to bude kriku....

zuzi super tie vysledky z testov, ja budem maťzajtra ,ale na tie chlamídie a mykoplazmy až budúci týždeň

My chceme 3 detičky no neviem, lebo ja sommala problémové tehu aj prvé som ležala v nemocnici a teraz zase problémy tak uvidíme nakoniec budem pre tu infekciu asi rodiť cisárskym čo som nechcela, lebo aj ked pôrod bolí ten krásny pocit ked babo vyklzne je užasný

stacynka
29. okt 2009

ludka neda mi este nekomentovat tvoj prispevok zo vcera
ja som pisala ze 4 sme na poriadku ale to neznamena ze sme boli do vydaja dotlaceny aby sa nas mamina zbavila, ja som najmladsia a vydavala som sa sice v 21, ale mama ma odhovarala preco sa tak ponahlam, ze mame este cas, nie ze ma nahanala do vydaja. musela som napisat, lebo tvoj prispevok "chcem svojim detom pomahat a nielen sa ich rychlo zbavit vydajom" mi pripadal ze je urceny mne
a mama sa nas vydajom zenbou nezbavila pomaha stale....

inak drzim palce na vysetreniach vsetkym

cicimon
29. okt 2009

caute,
ja som sa vcera konecne dobre vyspala, nemala som ziadnu tazobu na zaludku - tak neviem, ci to je z toho, ze som bola vecer na plavarni a trosku v saune, ale ci to ma znamenat nieco zle...

lucinka1104
29. okt 2009

určite to neznamená nič zlé nemôže ti byť zle stále

civavava
autor
29. okt 2009

dobre ranko babenky,

janka, moc drzim palceky na amnio!

u mna furt ziadna sprava z tripple, tak ratam s tym, ze je to OK, ked doki nevola. jedine zeby sa to stratilo v labaku...aj take sa stava 😒

gratulujem k dobrym vysledkom u ostatnych,

tantamka , ozvi sa potom, dnes mas tusim 3D
😉

cicimon
29. okt 2009

luci - vdaka, ono to ani je je zeby mi bolo zle, ale skor akoby som mala kamene v bruchu a neviem najst potom polohu pri spani

maxii
29. okt 2009

civavka a nemozes tam ty zavolat, aby si mala klud na dusi? 😕

stanusa
29. okt 2009

baby, ja by som chcela rodit bezbolestne...a mm trva natom, ze bude pri porode. vcera sme kukli tie videa krasne nieco az na tu krv potom, to som uz nemohla pozerat 😝
my ideme v utorok na sono a v stredu tripple testy, ja tie pohyby stale neviem rozoznat - ake maju byt?

lucinka1104
29. okt 2009

stanusa najskôr je to také šteklenie a bublinky a neskôr ťa normálne kopne alebo buchne pri otáčaní 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre