Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
2. nov 2009

domika no ale ked chces ist na 3D,tak si to zaplatit musis tak ci tak a v blave sa ta cena okolo 2000sk pohybuje vo vsetkych centrach 🙄

ludka140281
2. nov 2009

viam ta bartch
dominika,doteraz som pichala kazdy druhy den....kocik sa mi zatial paci piere cardin,ale este niesom rozhodnuta

vejula
2. nov 2009

dejni ja som vyštudovala krajinné inžinierstvo v nitre, ináč tiež mi tipujú všetci tak okolo 18 😀 A teraz ked ma vidia s bruškom tak si myslia, že chúda taká mladá a takto si zavarila 😀 😀 😀 No ešte som zvedavá na ten podpis, aby som sa zo začiatku nepomýlila a nepodpísala sa na nejaku dohodu alebo zmluvu starým priezviskom, to by bol trapas 😅 ... No a ešte sa teším na titul mamičky, to bude ale príjemné zvykanie 😉

dejna3
2. nov 2009

domika, ty si z popradu, do poľska to máš kúsok 😉 to je pohoda...
ja som sa bála kúpiť ho tam, kvôli prípadnej reklamácii 😝 a veru som ho aj mala na reklamačke (zákon schválnosti 🙄 )... a v obchode sú úplne fantastickí robia mi celý servis, natierajú koliečka, aj mi nafúkajú, keď potrebujem... malá mi zlomila v lete slnečník--- išla som s ním do obchodu a oni mi hneď dali automaticky nový, že ten pokazený si vyreklamujú sami 😉

cicimon, určite to nie je nutné absolvovať na 3D 😝 spýtaj sa, či nie je iná alternatíva... možno majú nejakú "tichú" spoluprácu a dohadzujú si klientov... neviem, ako to chodí, mne robí morfo môj doki na obyč sone, nikam ma neposiela, hoci v meste máme aj 3D

vejula
2. nov 2009

Inač Ludka máš prekrásne dievčatko 😵 Fakt kočka, musíte mať radosť 🙂

dejna3
2. nov 2009

vejula, aj ja som študovala v NR 😀 na FEM - medzinárodný obchod 😵
mna doteraz tipujú menej, mám kámošku z porodky, chodíme spolu kočíkovať a tej keď som povedala, že mám o 7 rokov viac, než ona, neverila mi, kým som nevytiahla ten môj OP 😢 myslela, že sme rovesníčky .. a vlastne nás tak aj všetci berú, kto ma nepozná 😀 celý život mi tak menej tipovali, no teraz to už začína byť príjemné 🙂 , dúfam, že mi to ešte zopár rokov potrvá 😉

vejula
2. nov 2009

Tak to sme skoro spolužiačky... A kedy si končila ak sa môžem spýtať??? Ja som skončila tento rok a mám aj kamošky z FEM-ky 😉 No ja som veľmi rada že vyzerám tak mlado.... Ked mi minulé jedna kočka povedala, ked sa dozvedela že mám 24, nehnevajte sa ale vyzeráte maximálne na osemnásť 😉 Mna to vie celkom potešiť a dúfam že mi to ešte dlho ostane.

cicimon
2. nov 2009

ono je to asi tak, ze to morfo je povinne a zadara, ale oni si k tomu podmienuju aj 3D ktore zadara uz nie je...

adasik
2. nov 2009

cicimon, toto som nasla na 1 www-stranke:"Morfologický ultrazvuk, ktorý sa robí obvykle od dokončeného 2O. týždňa do dokončeného 22. týždňa gravidity je screeningový a robí sa obvykle technikou 2D. 3D a 4D ultrazvuk je len pre potešenie rodičov, ale z diagnostického hľadiska nám nič nepovie. Samozrejme, keď vám urobia klasický dvojrozmerný ultrazvuk, tak niektoré prístroje sa dajú prepínať aj na 3D a 4D zobrazenie a môžu vám netočiť aj krátke video. Najkratšie videá sú ale netočené okolo 24. až 26. týždňa gravidity. Ak je dieťatko vhodne otočené, tak pohlavie je vidieť už od 16. týždňa gravidity. Na 100% vám to však nik nepovie, je to len približné. Na 100% by to bolo len na základe genetického vyšetrenia napríklad z plodovej vody."
ale neviem kde to robia v BA bez 3D
😖

dejna3
2. nov 2009

vejula, no "skoro" ... končila som v 2001, a mám o 7 viac aj od teba 😀 😀

civavava
autor
2. nov 2009

kocky tak mne prave padla sanka 😲 s muzom sme si v jednom baby katalogu zratali vydavky, na nakup pre mimi (okrem kocika a izby, co uz mame vyplatene)..a je to sodoma gomora. ja pevne verim, ze budu po vianociach zlavy, inak ma asi slahne ☹((

je to draha sranda mat babo v dnesnej dobe.... 😠 a to budem oblecko recyklovat po kolegyni, takze to sme tam ani nezaratali.... 😖

adasik
2. nov 2009

Nam tak padali sanky v juni, ked sme mali svadbu...a to sme nemali vela ludi, nejakých 32...Zeby druhe kolo nasledovalo prepocitavaním výbavičky? ☹ No my asi pockame na vypredaje v januari...kocik už mame odložený a ostatne pokukavame... 😎

civavava
autor
2. nov 2009

adasik, aj my sme mali 32 ludi na svadbe 🙂) a uuplne stacilo 🙂)

juj ja velmi spolieham na vypredaje..lebo nam nema kto z rodiny pomoct, financujeme si vsetko sami a navyse v oboch rodinach nie su ziadne male deti , po kom by sme mohli cosi dostat 😒

civavava
autor
2. nov 2009

adasik, aky krasny kocik mate, to je aka znacka?

dejna3
2. nov 2009

pálka to veru je.. môžem potvrdiť 😝 my už tú najväčšiu máme za sebou, chvalabohu... ale ideme prerábať izbičku, takže nejaké tie peniažky pomíňame aj tak 😅
a na výpredaje by som zas až tak veľmi nespoliehala ☹ väčšinou, je zlacnené hlavne sezónne oblečko a čo sa týka ostatných vecí - ako kočíky, postieľky a.p. ... tak to neviem, či budú nejak extra vypredávať 🙄

civavava
autor
2. nov 2009

dejni, my nastastie kocik a izbu sme poriesili z usetrenych peniazkov...ale pozerali sme napr. take ze vankus, paplonik, supravy hygienicke, potom odsavacku mlieka, vankus na kojenie, biberon, dudliky, vanicku, taku tu hojdacieu stolicku pre babo, koberec, kojace podprdy a take akoze potrebne veci...a naratalo sa to vsteko za nehoraznu sumu...pritom sme pozerali stred a skor lacnejsie , nie te najdrahsie....hruuuza ☹

adasik
2. nov 2009

civavava-je to Concord Fusion+vanicka Concord Scout, nemecký a vraj dobrý...Aj kolegyna si ho teraz kupila a ta sa radila a radila a potom poradila aj mne 😉 a čo je to ten biberon? Aj my si na 89% financujeme všetko sami...tých 11% možno spravia darčeky na Vianoce o ktore si -ak sa nas budu teda pýtat- radsej tentokrat povieme 😀

vejula
2. nov 2009

No kočka ja to vidím tak, že budem mať niektoré veci po kamarátkinej dcérke... Sa nám ponúkla 😉 No ale samozrejme tie najdrahšie veci budeme kupovať... Ale ja sa so všetkým spolieham na peniaze z tanier 😀 No mám pocit že to asi na všetko nevýjde, ked chceme ešte aj na domček pomALY začať šetriť 😖

kats
2. nov 2009

baby nemusite vsetko kupovat teraz a hlavne kopec veci zistite ze mate uplne nanic 😅 vsetky tie cacky nad postielkou - zavadzaju a len lapaju prach.
co je biberon ani netusim 😅 vyplulo mi to detske flasky 🙂 tak tie tiez vobec nepotrebujete, ved budete kojit a v horucom lete date babu max trosku vodicky lyzickou 😉 no dobre jednu rezervnu mozete mat 😉
nam stacila postielka, matrac , 4 plachty, 4 deky, a hniezdo (to dokola aby sa netrieskal o tycky), vanicka. Ako prebalovak mam doteraz stolik, na nom molitan a potiahnute takym krasnym lienkovym obrusom (taky na von 😅 ). Oblecko sme podedili a pozicali kamosky.... len na kocik sme minuly cely prispevok 😀
Podla mna je uplne zbytocne teraz 'zariadovat' detsku izbu, kedze babo bude prvy rok s vami v spalni a potom ten cloviecik potrebuje uuuplne inu izbu ako taku vycackanu babatkovsku 😀
Sorrrrraaaaac som sa rozsupla 😉

gratulujem k buducim svadbaaam 😀 mne uz moje povodne meno pride divne ked mi tak niekto povie 😀 😀

morfo zadarmo robia v ruzinovskej aj na antolskej - ale neprepnu ti to na 3D lebo take nemaju 😀

kats
2. nov 2009

sorac este odsavacka sa zide a lehatko. podprdy na kojenie su nehorazne drahe, ale kupila som si v trznici na trnavskom za 3 stovky paradnu bavlnenu 😅

dejna3
2. nov 2009

babule, presne, ako píše kats... neponáhľajte so všetkým, aj keď to láka... časom zistíte a dokúpite, čo budete potrebovať 😉
tak napr. mne všetci tvrdili, že nemám kupovať oblečko veľkosti 56, že ho malé nevynosí... aj ja som potom dokupovala, lebo malá mi to nosila až do 3 mesiacov 😉 takže je to indi vindi... odsávačku na mlieko som tiež kúpila, až keď som ju potrebovala... fakt je dosť vecičiek a čačiek, ktoré dieťatko nevyužije, resp. ho nebudú baviť... to sami najlepšie zistíte až potom, čo sa drobčekom páči a čo ich teší 🙂

blondy12
2. nov 2009

no ja asi odsavacku budem potrebovat, kedze prejdem na individualne studium ale v prahe, tak po mesiaci po porode budem musiet od mojho malickeho ☹ , ale co inac sa neda, tak na tyzden, to vydrzime, aj tatko povedal, ze sa bude snazit, a budem dufat, ze nestratim mlieko za ten cas... 😢

baby moze byt pri roztahovani maternice...ze to citite..akokeby sa Vam teraz roztahovalo to brucho, lebo male nema miesto, a nie je to prave najprijemnejsie, mam ho nafuknute, a tak trosku pobolieva, ale nie je to taka pichava bolest...no proste neviem to popisat... 😅

ja som zatial kupila iba take dve body s dlhym rukavom ale nie velkost 52 trosku vacsiu a jedno na spanie take pyzamko, a potom este take nohavicky s vrchnym dielom, ale uz koncim s nakupovanim, mozno este body s kratkym rukavom kupim a koniec, lebo spolieham,ze vecicky budem mat po znamej, ktora ma dievcatko 3rocne a chlapceka zatial 3mesacneho 😀

cheerlady
2. nov 2009

baby ja si tiez myslim,ze kats ma pravdu - my tiez nebudeme zariadovat detsku-aj tak bude babatko minimalne do 2rokov spat s nami v spalni - neviem si predstavit,ze budem za nim odbiehat do druhej izby,ved to by som ani nezaspala 😨 takze co sa tyka nabytku len postielku.prebalovaci pult kupovat nebudem-ved dam male na nasu postel a tam ho prebalim urcite pohodlnejsie ako na drevenom,z ktoreho mu budu za chvilu trcat nohy 😉 a s vecickami to tiez nebudem prehanat,lebo urcite nieco aj podostavame,tak aby sa nestalo,ze bude mat toho tolko,ze nieco nebude mat vobec oblecene 🙄 zaklad je kocik,postielka,nejake oblecko,flaska,odsavacka a vanicka na kupanie 🙂

cicimon
2. nov 2009

cheerlady - presne, suhlasim...hlavne nekupovat zbytocnosti

blondy12
2. nov 2009

baby ja tiez suhlasim, ja dokonca ani postielku kupovat nebudem, iba novy matrac, uz treba, vsak to je este po mne 😀 aj moj brat si v nej odlezal, a to moj brat ma 9rokov a doteraz spi s mamou..no to ako budem zasadne proti ale tak je to teraz maznacik rodiny 😀

a kocik pozeram taky do 370eur aj s autosedackou...ale zas tie lacnejsie sa mi az tak nepacia..no tie co mam v albumiku sa aj zmestim.... 😀 , ten druhy sa mi teraz paci..no chcela by som ho vidiet aj nazivo..je to babyace042..no a mozno by sme sli v marci do polska ked budem schopna a kupime tam ..

cicimon
2. nov 2009

blondy - co to je za znacka?

blondy12
2. nov 2009

ten babyace042? no to je lacnejsia verzia od znacky bugaboo...ale nasla som to iba nahodne...
a tu na konikovi pisala jedna co ma ten kocik a ze je s nim spokojna

je to na stranke karolinka.sk , ale dnes nejako nefunguje ta stranka..no neviem, ale asi to bude tak, ze kupime taky co bude mozno v akcii a aj sa nam pacit, alebo ten prvy na dobierku.a este sa mi celkom pozdava Cam combi family...chcem sa ist koncom tyzdna nanho pozriet do jedneho obchodu...videla som nanho prezentaciu a vypadal byt v pohode..no len to, ze nema nafukovacie kolesa..

blondy12
2. nov 2009

tu este odkaz na polsku stranku

http://www.babyace.pl/

a na video...ale da sa to do vsetkych stran..

cicimon
2. nov 2009

no ja som tiez na nete nasla zopar, co sa mi pacili....este trochu popozeram, ale objednam asi az po vianociach...a ceny do 400e aj so sedackou, to sa mi zda celkom ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre