Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
2. nov 2009

no ja tiez prave..ako mm dufal, ze to bude lacnejsie ale ako videl tak asi nie, teraz hovori, zajtra ide na sluzobku na 3 tyzdne, nebude moct ist so mnou na poradnu, tak je trosku smutny, ale hovori, ze idem Vam zarobit na ten Vas kocik... 😀 😀 😀

fruchtbar
3. nov 2009

Dobre ranko dievcata,
my sme uz izbicku zariadili,my nechceme babo v splani (mozno len prve tyzdne),mame tam postielku,velku postel,komodu,velku skrinu a regal,potom hupacie kreslo pre mna a dost. Ine nekupim nic,len autosedacku,kocik a vanicku mam tiez uz,stala 6 €.....
U nas davaju dokonca prispevok vo vyske 200€ ak pouzivas latkove plienky,tie mam tiez uz doma,do nich sa este aj ja sr...la..... 😉

Prajem vam pekny den 🙂

fruchtbar
3. nov 2009

Chcela som hodit nejake fotky do albumu,ale tie moje su take velke a zmensit to neviem,tak som sa len rozculila.......poobede pofotim nove a hotove.

fruchtbar
3. nov 2009

Tak uz sa mi to podarilo,ale teraz musim rychlo rychlo utekat do robotky!!!

klongova
3. nov 2009

ludka - normálne som nesvoja z toho odberu. Včera som si pichla do brucha a nebolo to také strašné. MM už odmieta pichať a ja keď ho vidím s tou ihlou najradšej by som mu ju ja pichla do riti. Mám toho dosť. Ludka je mi ľúto že to máš ešte horšie. Doki mi povedal, že je to dočasné a tak som myslela že 40 injekcií a dosť. V piatok idem na interné tak sa potom ozvem čo mi povedal. Dúam že to bude OK.
..... čo sa týka kabáta nebudem kupovať budem nosiť mm bundu niekedy som ju nosila ja no mm mi ju jemne roztiahol takže mi bude akurát.
..... a prvorodičky ako tu už písali baby čo majú deti, je pravda že netreba kupovať veľa vecí mne sa zdá zbytočné kupovať napr. odsávačku - ja som ju nemala a keď som odsávala tak som to robila rukami. Tiež sa mi zdá zbytočné kupovať vankúš na kojenie a podobné sprostosti. Ani flaštičky som nepotrebovala. Keď mal malý 1/2 roka tak som dokúpila čo bolo treba.
..... ja už mám všetko kúpené len treba obliečky a plachy po 2 ks. Jediné čo kupujem už teraz sú plienky pretože tých treba naozaj dosť. Budem používať aj obyčajné no len na doma. Keď niekam pôjdeme tak jednorázovky. Inak počula som že sú dobré a hlavne lacné plienky v DM - drogérie už som kúpila 50+50 ks za 13,25 EUR takže každý mesiac 100 ks a do pôrodu mám peknú zásobu. Sú podobné ako pampers no lacnejšie.

stanusa
3. nov 2009

ahojte,
na izbu pre male mam podobny nazor ako kocky, neviem ako dlho bude s nami v spalni - tipujem tak 6 mesiacov. kym sa narodi chceme vymalovat pracovnu - detsku, tam dam komodu a prebalovaciu podlozku. postielku chcem aj s baldachymom- strasne sa mi to paci, da sa objednat aj z konika.
na morfologicky ultrazvuk som sa pytala a tak isto mi vysveltili, ze 3D ho neriesi. najkrajsi je od 24-26 tt.
Dnes ideme na sono, dufam ze bude vsetko ok.

fruchtbar si ma inspirovala este kreslom, na to som nepomyslela 😉

stanusa
3. nov 2009

klongova plienkami zacnem aj ja, budeme mat latkove a pampersky len prilezitostne.
a neda sa to pichat inde?

kika29
3. nov 2009

dobré ránko.
klongová tak ty sa už normálne rozbiehaš s tými nákupmi. Výbava už u teba frčí. Nieje to ešte skoro? Ja by som tiež niečo už dokúpila len drobnosti čo treba lebo mám vela po malej takže toho nejdem veľa míňať. Treba mi kočík ale sa nevie rozhodnúť ktorý lebo sa mi páčia dva druhy. S tými plienkami to nieje zlý nápad pomaličky robiť zásoby lebo potom to bude vela naraz.

Hojdacie kreslo sa aj mne veľmi páči ale žial my máme len 2 izbový byt tak ho nemám kde dať bude mi musieť postačiť kreslo je velké a pohodlné.
Ja dnes idem volať za testy. Včera mi sestrička kázala volať o poldruhej a už mi nedvýhala telefon normálne ma nahnevala. 😠

kika29
3. nov 2009

ešte sa chcem opýtať strašne ma drhne kašel neviete čo by som si mohla dať? Až ma napína na zvracanie a už od kašlu ma pobolieva hrudník a hltan.

stanusa
3. nov 2009

kika sirup na kasel, mucosolvan napr. ale spytaj sa v lekarni...

kika29
3. nov 2009

mžu ten nukosolvan tehulky? a niejaké cmúlacie tablety na hrdlo sa môžu?
teraz som sa konečne dovolala sestričke a moje triple testy sú ok tak som sa potešila že aspoň jedna dobrá správa 😀 😀 😀 . Teraz som mala dva ťažké dni mala mi mala vysoké teploty 39,7 tak som tu trpla ale dnes už skáče po posteli a tancuje na Desmod v Dolinách 😀

sammy
3. nov 2009

Ahojte, ja som tiez buduca aprilovka, ale nechodim sem, lebo nejak nemam cas, no zaujima ma kolko ste pribrali tie co ste tiez v 17tt ako ja?

roxi
3. nov 2009

ahojte baby, no u nás v BA normálne nenormlne sneží, malá ešte spí, ale to bude radosti, keď to uvidí, to bude hneď chcieť ísť von 😖

sammy - ja som pribrala 3,5 kg a som tuším v 18 tt, čo je myslím tak akurát, pri malej som ale priberala pomalšie, ale teraz som hrozne pažravá, tak sa ani nedivím 😅

sammy
3. nov 2009

Roxi, ja praveze naopak, pri malej som mala do 18tt uz +4kg a teraz mam zatial -1kg. Ale je pravda, ze pri malej som mala pred tehu o 10kg menej ako teraz, tak mozno je to aj tym.

roxi
3. nov 2009

kika - ja som používala počas tehu jedine stodal - sirup na kašeľ, iank ti neviem poradiť čo ešte by si mohla a blahoželám k dobrý AFP testom,

ja som predsa len bola v piatok na amnio, tak 20.11. by som mala mať výsledky, dúfam, že bude všetko ok,

kika29
3. nov 2009

ahoj sammy ja som nepribrala nič ale bruško už mám pekné. Stále mám váhu 60kg. Doma sa nevie vážiť ale v poradni som bola 4krát a váha rovnaká.
roxi jé to je super aj moja by sa potešila ale u nás krásne svieti slniečko je síce chladno vonku ale cez okno to vyzerá na krásny slnečný deň 🙂

roxi
3. nov 2009

sammy - s tým priberaním si nič nerob, radšej menej ako viac, hlavne normálne jedz, nech má maličné dosť vytamínov a bude dobre, mne manžel stále vyčítal pri malej, že som končila 7 mesiac a okrem brucha som vôbec nepribrala mala som vtedy tuším 5 kg navyše, teraz mi zas povedal, že som hrozne pribrala do zadku, no vyznajte sa, nepriberám zle je, priberám ešte horšie 😅

čo sa týka výbavičky tak ja mám ešte veľa vecí po malej, ale kedže sme druhé bábo neplánovali, tak postieľky, vajíčka, kresielka, odsávačky mlieka som sa už zbavila, takže niečo predsa len budem musieť dokúpiť, ale to už asi kúpim len z druhej ruky, nechce sa mi do toho zas toľko investovať, postieľku sme mali fakt kvalitnú a pri malej sme ju vôbec nevyužili, bola ako nová, inak je super keď má aj sťahovaciu bočnicu, tak asi zas budem hľadať takú a matrac sme mali kokosový - na tom sa aspoň nepotila, takže tiež asi zostanem pri tom,
kočíky ešte máme, tak tie netreba, ale odsávačku mlieka si určite kúpim, lebo pri malej som si vravela, že načo, toľko vytlačím rukami, ale akurát som s ňou došla s pôrodnice a prsia sa tak naliali, že ani vytlačiť to nešlo, boleli strašne, mala som pocit, že explodujú a malá sa ani nevedela pri takom zväčšení prisať a to bola teda pekný savec hned od narodenia 😀 , tak manžel sadol do auta a bežal do prvého obchodu kúpiť odsávačku, to bola potom úľava 😵

roxi
3. nov 2009

kika - jeje, ty máš termín prestne na moje narodky 😉

stanusa
3. nov 2009

tak sammy ja priberam jedna radost naposledy v poradni +5 kg, zajtra mam dalsiu to odhadujem plus dalsie kilo dve 😅

roxi
3. nov 2009

stanuš - neboj my ťa dobehneme, veď ty už máš pomaly polovicu tehu za sebou, super 😉

stanusa
3. nov 2009

nastastie mm moje priberanie nekomentuje, je strasne zlaty ked sa stazujem na moje tuky 😀

roxi
3. nov 2009

a keď sa tu bavíme o vecičkách, veď ja by som sa mala poobzerať aj po nejakých športových podprdách, mne moc tie na kojenie nevyhovovali, tak som používala športové, aj v noci to bolo lepšie aspoň ma nikde netlačili, lebo jeden čas mi mlieko tieklo nonstop, tak som musela mať podprdu aj v noci a tie tampóny, mala som kúpené aj avent prateľné, ale tie sa mi rýchlo premočili, tie som používala až ku koncu kojenia, inak sa mi osvedčili chicco a fixie - či ako sa to volá,

domika9
3. nov 2009

sammy neboj ja som zatial tiež nič nepribrala , rovnako ako ty som zatial schudla 1,5kg som zvedava čo mi povie teraz vaha v poradni a pritom jem normalne snažím sa zo všetkeho aj mliečne aj ovocie aj zeleninu aj mäso no neviem aso to bude tým že mi prestalo chutiť sladke 🙂

roxi
3. nov 2009

ešte ste sa tu bavili o fľašiach, tak tie som kupovala úplne zbytočne, je lepšie počkať, niečo totiž dostanete v tom darčekovom boxe v pôrodnici, niečo od známych a nakoniec zistíte, že ich máte kopec a ani ich nebudete potrebovať ako v našom prípade, keďže som dlho kojila fľaše sme vôbec nevyužili, ani cumlíky, tiež som si urobila zásobu rôznych druhov a keď sme mali krízu, tak sme skúšali malej nejaký podstrčiť, ale spustila taký rev, že čím ju to chceme oklamať, že sme to vzdali, takže cumlík nepoznala, tak som sa poučila a teraz nebudem žiadne kupovať, keď bude treba dokúpi sa

kika29
3. nov 2009

roxi no možno ked to výde tak budete oslavovať narodeniny dve 😀 alebo dvaja kedže ešte neviem čo čakáme 🙂

roxi
3. nov 2009

a izbu pre malú sme zariadili tiež pred jej narodením, ale postieľku som mala pri našej posteli, potom sa malá presťahovala do našej postele - keďže sa často budila na kojenie, už som k nej nevládala toľko vstávať tak som si to uľahčila, no a votrelec tam zostal doteraz, ale už by bolo načase ju odtiaľ vysťahovať, lebo kým príde malé budeme to tu musieť aj tak poriadne preorganizovať, aj čo sa týka izieb a nábytku,

roxi
3. nov 2009

bola som ju skontrolovať, no stále spí, Tiger pritúlený pri nej, tak sa navzájom zohrievajú 😀

kika29
3. nov 2009

roxi aj môj malý votrelec radšej spal s nami v posteli ako v postielke ale potom sme jej dali válendu a teraz snami spinká len občas aj to len ked ocino príde večer z roboty a náhodou je ešte hore malá tak chce ju mať pri sebe lebo ju celý deň nevidel

roxi
3. nov 2009

kika - ani ja to neviem, manžel síce chce babu, mne je to jedno, len nech je zdravučké, ale zas keby to bola baba, tak aspoň netreba kupovať novú garderóbu, lebo predsa len ružové vecicky - no možno niečo mu na doma oblečiem, ale zas väčšinu vecí nosiť nemôže,

kika29
3. nov 2009

veru roxi aj my máme vela dievčenské veci ale ja som sa snažila stále kupovať neutrálne že čo ked náhodou dakedy by bol chlapček. muž chce aj druhe dievčatko ja by som chcela chlapčeka ale podstate ako vravíš je to jedno len nech je zdravučké. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre