Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
3. nov 2009

Ďakujem klongova... No detičky chcem štyri 😉 a tiež dúfam že pri ďalších sa už budem báť menej no aj to že už budem mať kopec starostí aj s ostatnými detičkymi. A máš pravdu že je hlúposť stále sa zmýšlať nad všetkým a brať smrtelne vážne všetko čo niekto povie na internete. Mne priateľ povedal že mi to už dá zablokovať, že sa potom stále stresujem... A mamina potvrdila že ked nemáme väčšie starosti tak sa zamýšlame nad každou somarinou. Že ony za komunistou jedli všetko, nevedeli, že sa niečo neodporúča alebo tak a mali deti zdravé. Mamina má 4 zdravé detičky a o ničom nevedela. No musím si asi hlavu zamestnať inými vecami ako týmto. Aj ked starostí je teraz dosť aj so svadbou aj tak, ale stále si nájdem čas vymýšlať, hlavne vwečer ked ležím v posteli ma napádajú hlúposti. Ale idem s tým bojovať, už som sa rozhodla.

cheerlady
3. nov 2009

vejula presne-toto mi aj moja mamina povedala,ked som jej povedala,ze nemozem jest hento alebo toto,ze ona ked bola tehotna,tak jedla vsetko ako aj predtym,nevedela, ze by sa nieco nemalo a som tu 😉 takze ja to tiez uz beriem s rezervou a jem v podstate vsetko,nejem len jedla,ktore nelubim a nelubila som ich nikdy 😖

vejula
3. nov 2009

čavi fruchtbar. Ja som pribrala zo 48 na 54... Takže ešte viac. Ale tiež mi priateľ hovorí že len na prsiach a brušku. Že prdel mám stále jak stručiky cesnaku 😀 Ale si myslím že to len oproti tomu brušku a tým prsam tak opticky vyzerá 😀 Inač tiež sa mi zdá že sa mi trocha na zadku dáva ceulitída, no priateľ si to zatial nevšimol, tak je dobre 😅

vejula
3. nov 2009

No mna baby minule tak vystrašili z toho nepasterizovaného mlieky, že už si dávam pozor, a neviem či hje to dobré alebo nie. Ale nemôžem si pomôcť, už to mám v tehj hlánke také zakodované, že pre istotu. Ale myslím si že ked by sa malo niečo stať, tak môže z hocičoho a nezmením to ani ked budem čo robiť. Nejdem sa už tak hrať na hrdinu, že všeko ustriehnem, lebo to je nemožné. Budem viac veriť ako sa spoliehať na seba.

klongova
3. nov 2009

ja som nebola ešte v poradni takže neviem koľko vážim keďže doma mám nepresnú váhu. Ja som pribrala na brušku a prsiach. Na zadok nejako nepozerám takže nevidím či tam celulitída je alebo nie - toto momentálne neriešim. FRUCHBAR - pekne si nazvala tvojho mm už dávno som nepočula toto slovo hahaha

cheerlady
3. nov 2009

mne hovorievaju,ze sa mi zvacsili prsia,no ale mne sa to nezda,ved su mi dobre stale tie iste podprdy,co aj doteraz 😕 no a jasne,ze brusko,ale nohy a zadok su zatial chvalabohu rovnake 🙂 uvidime dokedy 😅

vejula
3. nov 2009

No ja som včera kupila konečne novú podprdu už D-čka... V starej som už mala polovicu prs vonku... A bolo to smiešne ked som si skúšala svadobné šaty a mi museli s tým tie predavačky pomáhať a ja cele bradavky vobku z podprdy 😅 Tak konečne sú tak ako majú byť 😉

martina05
3. nov 2009

Jeej Veju a kedy máš svadbu ???

vejula
3. nov 2009

no 14.11. Škoda že to nevyšlo na 17 😀 by bolo na 20 výročie prevratu 😉 Ale takto to mám na voľby.

martina05
3. nov 2009

Baby, podľa mňa to priberanie je individuálne. Ja som zatiaľ nepribrala nič, ale keď pozerám na vaše počiatočné váhy .... 😔 😔 , normálne sa s mojimi kilami cítim blbo ....

cheerlady
3. nov 2009

vejula ja som nosievala C-ckovu,ale zalezalo od strihu,takze niekedy aj D-ckovu 😅 ale mm bol od zaciatku maximalne spokojny,len ja na to furt frflem 😀 ked dojdem do obchodu a maju tricka vsetky jednu velkost tak su mi male kvoli prsiam 😠

martina05
3. nov 2009

No Veju, tak to máš za pár... 😀 😀 😀 a ako postupujú prípravy?? Už máte všetko ??? Kde bude svadba??

klongova
3. nov 2009

vejula - ty si ma PN alebo chodíš do roboty ? Ja som mala veľmi rada vyšívanie ani nevieš ako som sa pri tom zabavila vyšila som kadečo a hlavne nemohla som myslieť na sprostosti. Kým sa narodil malý tak som vyšila obrázky nad postieľku a keď sa dalo tak som vyšívala vždy. Ide len o to nájsť si niečo čo ťa zabaví aspoň na cca 1-2 hodiny denne. Je pravda že som vyšívala aj 4-5 hodín v kuse dokonca som ani nejedla no veľmi ma to bavilo. Teraz nemám na to čas a ani chuť pravdu poviem no asi sa do toho pustím znova treba začať a už to príde samo. Verím že si aj ty nájdeš niečo čo ťa bude napĺňať a nebudeš celé dni na internete a rozmýšlať čo ti robí dobre a čo zle. Skús niečo a uvidíš.

dejna3
3. nov 2009

ahojte,

baby, mne včera večer zostalo tak strašne zle 😝 úplná slabosť, hlava sa mi točila, už už by som aj odpadla, keby som si hneď neľahla ☹
dnes ráno už o.k., tak som ani nešla k dokimu, možno mi len nejak klesol tlak, lebo mimo tej´hu ho mávam dosť nízky.. ak by sa to opakovalo, tak pôjdem k dokimu...
nestalo sa vám niečo podobné? 😕

vejula
3. nov 2009

Hm cheer je to pravda že pekné tričká väčšinou robia pre také ploché modelkovské tipy, ale asi by som nemenila. No ale je to také smiešne aj ked si skúšam tie D-kové podprdy to su už také bomby 😀 Som bola zvyknutá na tkaé decentné a teraz... Už sa iba smejem. Avyzerá to dosť smiešne kedže meriam 161 cm a celkovo nie som nejaká pri sebe. Vždy som bola dosť chudá. A tak sa teraz smejem.Ale môjmu sa to tiež vééélmi páči on by bral keby mi taká postava ostala na furt 😉
No a martinka na svadbu už takmer všetko hotové. Ešte nejaké drobnosti doladiť a bude všetko. Práve dnes idem skúšať šaty tak som zvedavá 😉

vejula
3. nov 2009

Dejni mne tiež niekedy príde uplne divne ako na odpadnutie. Chvalabohu som si vždy rýchlo sadla alebo tak. No je to také ako keby som si niečo šlahla, jak v inom svete keby som sa zrazu ocitla, v nejakej inej dimenzii... Zatial sa mi to stalo asi 4krát.

cicimon
3. nov 2009

co sa tyka tej vahy....mne vcera sestricka napisala o 10kg viac ako treba.....asi o 7.00 este nebola celkom koncentrovana 🙂)....a ked to videla lekarka, ze namiesto o 2kg mam naviac 12,,,tak sa spytala, ci to naozaj....bo ze uz ma chcela poslat to nemocnice, ked videla prirastok 10kg za mesiac..

martina05
3. nov 2009

Klongova, tak to máme rovnakého koníčka. Ja som voľakedy vyšívala krížiky, mám narobeným viacero obrázkov nad postieľku - no do zásoby 😀 😀 😀 . teraz už nemám čas, keď prídem z práce, napapám sa, ľahnem a spím....

dejna3
3. nov 2009

aj môj drahý je s prsiami spokojný 😀 ... a ešte viac sa mu páčili, keď som kojila 😀 ja mám za normálnych okolností A-čkové košíky, takže si to teraz užíva 😀 😀 😀
ja som bola pred prvým tehu veľmi chudá a nejaké tie kilá na mne ešte ostali... chlapi to vnímajú inak... ja som stále frflala a on sa vytešoval, že konečne mám aj nejaký zadok a má ma za čo chytiť 😅

vejula
3. nov 2009

No ja som doma, ale tak teraz dosť behám... Kopec vybavovačiek čo sa týka svadby. A ked mám voľno tak skočím ku starkej pomôcť s pečením, bo máme takú malú súkromu cukráreň... No len problém je v tom že ja som vždy bola taká precitlivelá a ustráchaná ale teraz aj celý den je v poho ale potom príde večer a vtedy ma to niekedy pochytí. No ale to budem musieť zmeniť ked chcem tie 4 detičky 😀

dejna3
3. nov 2009

veji, presne, až mrákoty na mňa išli... ja som v minulosti zopárkrát odpadla - kvôli tlaku - takže viem, aký to má postup a toto bolo veľmi podobné 😝

martina05
3. nov 2009

No nevoňo býva občas aj mne, hlavne keď som v predklone a vystriem sa a lebo keď niečo robím zohnutá, som unavená, málo pijem a pod. Sem tam ma aj bolia nohy ...
Všetky moje štekle som už preto radšej vymenila za nízke podpätky, nech sa niekde nezvalím.... 😒 😒

Veju užite si prípravy, tie sú podľa mňa najlepšie...hoci ja by som si svadbu rada ešte zopakovala celú - bolo to super !!!!

dejna3
3. nov 2009

ježiš, baby, prcháááám, moja malá mi vychádzala po izbe celý balík pampersiek 😠 😠 😝

martina05
3. nov 2009

Veji, povedz si že tie strachy musíš prekonať kvôli bábu, ono to všetko cíti a každý drobček chce mať radšej veselú maminu ..... 😉 😉

vejula
3. nov 2009

Dobre kočky tak ja idem do mesta tie šaty poskúšať, tak snád to bude dobré. Čaviky.

klongova
3. nov 2009

baby viem, že ste niektorej radili no nevnímala som to nejako - vyliala som sa na perách akokeby horúčka + k tomu kútik neviete mi poradiť čo si mám kúpiť. Do lekárne pôjdem no možno až zajtra dnes nemám čas.

martina05
3. nov 2009

Klongova, mne poradili vodičku - Herpík, je to na prírodnej báze a myslím že je to aj na kútiky. Vcelku mi to pomohlo. Na kútiky mi pomáhalo aj potretie Florsalminom.

Pozrite čo som našla k vyšetreniam, ktoré nás čakajú....

Vyšetrenia v 16. až 20. týždni tehotenstva
Veľmi dôležitý odber krvi je medzi 16. až 20. t. t. Nazýva sa Triple test, alebo stačí vyšetrenie krvi len na AFP (alfafetoproteín). Je to hormón, ktorý sa tvorí vo fetálnej pečeni (pečeni plodu). Jedná sa o screeningové vyšetrenie plodu, zamerané na vrodené vývojové chyby. Je veľmi dôležité stanovený termín odberu dodržať. Zvýšená hladina AFP môže byť príznakom hrubých vývojových chýb plodu ako sú rázštepy nervovej trubice alebo rázštepy brušnej dutiny. Naopak zas veľmi nízke hodnoty môžu upozorniť na prítomnosť niektorých genetických porúch, najčastejšie na tzv. Dawnov syndróm (stav, ktorý ľudovo označujeme ako mongoloizmus). No treba poznamenať, že vyššia alebo nižšia hladina AFP nemusí signalizovať, že niečo nie je v poriadku. Niekedy sa stáva, že plod si tejto látky vyprodukuje viac ako je stanovená norma, pri tom sa nejedná o žiadne poškodenie. Ak sa zistí odchýlka od stanovenej normy, podstúpite radu ďalších vyšetrení, aby výsledok spresnil.
V tomto období by ste mali absolvovať druhý screeningový ultrazvuk v 20. t. t. zameraný práve na vrodené vývinové chyby plodu a tiež spresní gestačný vek dieťatka. Ak sú hladiny AFP natoľko vysoké alebo veľmi nízke môže vás lekár objednať na amniocentézu (odber plodovej vody), kde sa presne vďaka genetickému vyšetreniu zistí prípadné postihnutie, alebo so 100% pravdepodobnosťou podozrenie vyvráti.

Vyšetrenia v 24. až 28. týždni tehotenstva
Medzi 24. až 28. t. t. sa robí tretí odber krvi zameraný na zistenie tehotenskej cukrovky (gestačný diabetes melitus). Prostredníctvom tohto odberu sa stanovuje hladina cukru v krvi po záťaži. Robí sa hodinový test tzv. OSZT (O Sulivajov záťažový test), pri ktorom vám dá sestrička vypiť 50g glukózy (hroznový cukor) rozpustenej v 200 až 300 ml vody alebo čaju. Po jednej hodine od vypitia vám odoberie krv na určenie hladiny glukózy v krvi. Tento časový interval je potrebné dodržať, lebo čím má telo dlhší čas na spracovanie, tým budú výsledky skreslenejšie. Hladina cukru po záťaži by nemala prevýšiť hodnotu 7,7 (údaj je len orientačný, záleží od referenčnýc hhodnôt laboratória). Pri tomto odbere sa robí opakované vyšetrenie krvi na TOXO a BWR a taktiež KO. Ak máte Rh faktor negatívny, alebo vám vyšli protilátky pozitívne, tak sa zopakuje aj toto vyšetrenie.
Ak vám vyšla zvýšená hodnota cukru po záťaži lekár vám ešte môže urobiť druhý dôkladnejší odber tzv. o GTT (orálno - glukózo – tolerančný test). Namiesto 50g glukózy vypijete 75g glukózy v 300ml vody alebo čaju. Odoberie sa vám krv na lačno po prvej hodine a následne po druhej hodine od vypitia. Hodnoty by mali byť po hodine 5,5, po druhej do 8,8 a po tretej hodine do 7,7. Ak máte aj tieto hodnoty zvýšené pravdepodobne máte tehotenskú cukrovku a lekár vás pošle na podrobné vyšetrenie na diabetológiu, kde budete až do konca tehotenstva sledovaná.

Vyšetrenia v 30. týždni tehotenstva
V 30 t. t. vás čaká posledný screeningový ultrazvuk, ktorý je zameraný na spresnenie termínu pôrodu, uloženie plodu v maternici a zhodnotí zároveň správnosť vývoja jednotlivých orgánov. Ťažiskom vyšetrenia spočíva vo vyšetrení fetoplacentárnej cirkulácie (prúdenie krvi od placenty cez pupočník k plodu a späť) a v zmeraní týchto biometrických parametrov. Ľudovo povedané zmeranie prietokov. Cieľom tohto vyšetrenia je, či je plod dostatočne zásobený kyslíkom.

Vyšetrenia v 34. týždni tehotenstva
V 34. t. t. sa obyčajne u Rh – negatívnej ženy odoberajú posledné kontrolné protilátky, aj keď predchádzajúce výsledky boli v poriadku.

Vyšetrenia v 36. týždni tehotenstva
V tomto týždni sa najčatejšie vyšetruje krv na KO. Váš lekár vás s najväčšou pravdepodobnosťou odošle do prenatálnej poradni, ktorá je v nemocnici, kde chcete rodiť. Tam vám pripravia všetko potrebné k pôrodu, dajú vám poterbné formuláre, ktoré si doma môžete dopredu pripraviť.
Počas tehotenstva by ste mali v prvom a treťom trimestri absolvovať ešte vyšetrenie u zubného lekára, od ktorého dostanete do tehotenskej knižky pečiatku. Môže vám odporučiť kontrolu u vášho obvodného lekára, ktorý na základe vašich predchádzajúcich ochorení zhodnotí váš zdravotný stav a tiež vám správu napíše do tehotenskej knižky.

cheerlady
3. nov 2009

mati dobre zhrnutie 😉

fruchtbar
3. nov 2009

Baby a ste tu niektora aj Rh negativna?
Ja som a mm je poz.,moc sa v tom nevyznam,´viete mi k tomu povedat viac?

cheerlady
3. nov 2009

fruchtbar moja mama je rh negativ a moj ocino zase pozitiv a viem,ze sa pichaju protilatky matke - prvy krat tusim okolo 24tt a myslim,ze aj neskor.a po porode sa tiez pichaju tusim aj tebe a aj babatku,ale to uz neviem presne. inak aj v tehu preukaze je na to kolonka-tam mas zapisanu krvnu skupinu aj rh faktor a tam su aj tyzdne,v ktorych sa davaju protilatky...aha,uz som to nasla v mojej knizke - takze protilatky sa davaju v 28tt a potom v 34tt. a myslim,ze aj po porode ako som pisala,ale to uz v tehu knizke poznacene nie je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre