Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tarinka333
3. nov 2009

Fruchtbar, aj ja som negat a manzel pozit... nic sa nedeje, len Ti budu kontrolovat protilatky, myslim, ze mas 3-4x za cele tehu.
Veji, si ma predbehla s tymi myslienkami. tiez som v posledne dni taka nekludna, nervozna, ustrachana o malicke...a to som bola na poradni minuly stvrtok a setko je ok... mna len stale napadaju kadejake veci a neviem sa od toho odosobnit.. napr. ma napadlo, aby sa male prilis nezamotalo do pupocnej snury, ale to sa asi neda tak skoro este, ze? Jednoducho, neviem s tym nejako bojovat... uz nech zacne citelne kopkat, nech viem, ze je ok 🙂
Z vybavicky nemam ete absolutne nic 😅

fruchtbar
3. nov 2009

aha,cheerlady,to mas mudry preukaz,ja mam po nemecky a je taky blby,ze sa v nom doteraz nevyznam.....nepaci sa mi ani trosku.

Tarinka,tebe uz nieco pichali alebo vraveli?
Mne nic,dr.si to len niekde zapisala a to je vsetko.

civavava
autor
3. nov 2009

caute kocky,

vejulka, ja mam presne tie iste pocity..bojim sa velmi o mimi, ci je v poriadku, ci sa v pordiaku naordi, ci bude zdrave ......
😒 navyse hormony mnou hadzu, porafam sa casto s manzelikom, ktory si toho teda musi vytrpiet a urcite si to nezasluzi, lebo je to najlepsi chlap na svete ... 😵 ale snazi sa to vydrzat 🙂

uz aby bolo 16ho, strasne sa ten cas vlecie a bojim bojim na morfo 😖

civavava
autor
3. nov 2009

ozaj, v Zivote som citala, ze pre babatka do 6 mesiacov je na kupanie vhodnejsi ten taky kyblik, lebo ze vanicka je pre ne prilis velka a boja sa v nej.

my sme aj tak planovali kupit kyblik, pozdava sa mi to viac a ten clanok ma v tom utvrdil 🙂

fruchtbar
3. nov 2009

tieto pocity mame asi vsetky,len nie vsetky ich dokazeme rovnako dobre potlacit a presadit pozitivne myslenie..........a to mne ani tripple testy nerobili !

civavava
autor
3. nov 2009

fruchtbar, ved prave..uz aby bol april a porodili sme zdrave deturence🙂

pisala si, ze ani vy nebudete mat babo v spalni, aj nase bude vo svojej izbicke od zaciatku..planujes kupit ten monitor dychu? my hej, asi je to potrebne, ked nebude v spalni s nami.....

fruchtbar
3. nov 2009

ja by som ho kupila asi aj tak,lebo neviem,ci by som sa zobudila,aj keby vedla mna spi,to potrebujem k tomu ozaj riadny budik........ale este sme o tom nehovorili s drahym,tak neviem,uvidime.
Ale babo ma vlastnu izbicku,tak nech tam kraluje od narodenia,ja tam velku postel,prinajhorsom tam budem spat s nim,ved budem na materskej,muz sa musi vyspat do prace,on je chlebodarca!!!!
Som rada,ze mas aj ty podobny nazor!

cheerlady
3. nov 2009

no mm ked videl v spravach minuly tyzden ako zomrel 4-mesacny chlapcek na ten syndrom nahleho umrtia (tusim tak sa to vola 😒 ) a hovorili,ze velkou pomocou su monitory dychu,tak hned zahlasil,ze to urcite kupime 😉
mne sa zda vanicka praktickejsia-zdaju sa mi tie deticky v tom kybliku take poskrcane a hlavne ked su uplne malicke a nevedia este drzat hlavicku,ja by som sa bala,aby som mu v tom nejako neublizila 😒

martina05
3. nov 2009

Civav, neboj všetko bude ok......

civavava
autor
3. nov 2009

ja s tym 100% suhlasim, dokonca som kedysi citala na toto nazor psychologov a vraj je pre babo aj pre rodicov lepsie, ked si odmalicka zvyka mimi na svoju izbicku -ak je taka moznost samozrejme, ze ma svoji izbu.... a vstat k nemu treba tak ci tak., plus presne ako pises, aj kvoli manzelovi.
ja ten monitor tiez uricte kupim 🙂

martina05
3. nov 2009

S tým samostatným spaním súhlasím aj ja.. V jednoizbáku síce nemáme veľa možností ale v máji by sme sa mali sťahovať do domčeka... Monitor dychu jednoznačne áno, len ešte neviem presne aký. Tie kýbliky sa páčia aj mne, myslím, že som tu na ne dávala aj link..

cheerlady
3. nov 2009

inak na ten monitor dychu od januara prispievaju aj niektore zdrav.poistovne - viem,ze dovera (a teda uz aj apollo) urcite a tusim az do vysky 50% 😉

civavava
autor
3. nov 2009

jeej ja som prave volala s kolegynou a monitor dychu mi pozicia, lebo tunak stoji 209 EUR (Angel Care), tak sa tesim 🙂 a inak aj jej spalo babo vo vlastnej izbe a vravi, ze super 🙂 ze sa jej zda samostatnejsi a menej umrncany..tak asi to ma na to vplyv 😲

martinka dakujem, snad je mimi OK ..hruza tie stresy....a drzim palceky na stahovanie!

civavava
autor
3. nov 2009

martinka dikes za linky, idem prestudovat 🙂

martina05
3. nov 2009

No tak ty sa máš....ty si z nás "najpripravenejšia" - my zatiaľ nemáme ani kočík .... Ale polepšíme sa ...

No a stresy - hlavne myslite všetky na bábo, veď ako som napísala-bábo to cíti a bojí sa aj ono.
Mám doma o tom takú super knihu, že "Prenatálna komunikácia", veľa som sa tam dozvedela.....a uvedomila si že stresy, ak ma prepadnú, musia hneď preč, veď nechcem aby sa drobec bál ...

civavava
autor
3. nov 2009

martinka, u mna po precitani diskusii plus clanku v Zivote jednoznacne vyhrava kyblik 😉

a co sa tyka kocika - bol v super akcii, nedal sa nekupit..take zlavy nie su ani po sviatkoch = skoro 40% 🙂)

martina05
3. nov 2009

Civav a aký to máte kočík??? Ja špekulujem nad Bugaboo Cameleon alebo Gesslein Future, ev. Jané Nomad. Nemáte na ne nejaké referencie ???

martina05
3. nov 2009

Inak Civav, Váš Renuško má v sobotu meniny 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

civavava
autor
3. nov 2009

Martinka, mame Jane Slalom Formula Pro, je to nas vysnivany kocik uz od min. roku ked som bola tehotna,

ja som straasne vela clankov precitala o kocikoch, na vselijakych moznych forach a strankach, nasich aj zahranicnych plus mam aj kolegyne tunak, co ho maju...a mne vychadza, ze je jeden z najlahsich na trhu, na vahu, najmanipulovatelnejsi a najma - jeden z mala ma dobre testy v spotrebitelskych vyskumoch, co robia v Nemecku, ci uz autosedacka Strata, alebo celkovy kocik...

takze u nas bol vyber jasny 😉

civavava
autor
3. nov 2009

mati, viem 😵 😵 😵

stanusa
3. nov 2009

caute tehulky,
tak sono dopadlo ok. sme priemerne 18+5tt, bol to uz morfologicky ultrazvuk- pozerala: srdiecko, pluca, chrbticu, zaludok, oblicky, moc. mechur a koncatiny. ukazala nam aj pusu ako prehlta plodovu vodu a ruku s prstikmi.
pomerala co sa dalo, vyzera ze miery su v norme, uz som nasla jednu stranku, kde je to vysvetlene.

no a je to chlapcek na 100 percent 😀

civavava
autor
3. nov 2009

stanusaaa, gratulujem k super spravam a k dalsiemu aprilovemu chlapcekovi, idem doplnit tabulkuuu 🙂)

stacynka
3. nov 2009

martinka05 meno Teodor mame aj my vybrate, resp. tatino vybral a mne sa uz tiez paci, prveho mame timoteja tak budu dve t-cka. takze mas moj suhlas s tymto menom 😉
inak ked sme to povedali ze mame vybrane meno teodor tak seci ze take meno, ale salam parky, ved je to moje dieta, a aj timotej sa im zdal divny zo zaciatku a zvykli si
dievcatko ak bude tak po mne bude Stanka, to mam vysnivane uz velmi davno ze ak bude dcerka bude po mne
idem to docitat

civavava
autor
3. nov 2009

Teodor Jan je krasne meno, mne sa velmi pacia obe, Teodor, aj Jan 😉

cheerlady
3. nov 2009

stanusa gratulujem k chlapcekovi! 😀

civavava
autor
3. nov 2009

stanusa, ako dlho to cele trvalo?

blondy12
3. nov 2009

stanusa gratuluje k dobrym spravam a k chlapcekovi 😀

ach baby vy uz mate povacsina za sebou aspon tie triplle testy, mna to caka az 16.11 a vysledky asi pred vianocami ako tu citim, ze dlho cakate... ☹ no to bude cakanie, aj ja sa inac bojim, ze co babo, tu ti pride nesmies toto, nesmies tamto, toto moze byt skodlive...atd...no ja neprehanam s nicim, ale jem vsetko...
a velmi dufam, ze bdue vsetko v poriadku...no zatial sa tak citim, snad ked mi bude robit druhe sono tak mi uz povie pohlavie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre