Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

martina05
5. nov 2009

Ahojte baby, no dnes bol hrooozný deň, brutálny stres v práci, ani som nevedela čo skôr ..... Pre istotu som si obaľovala nervy Snickerskou a Fidorkou - gynekológ by ma asi nepochváli, gestačný diabetes - ale čo už. S drobcom to nejako zvládneme....

Lubkamik, gratulujem ku chlapiskovi... Môj bratranec má Felixa a veľmi sa mi to meno páči, je to nezvyčajné ale pekné. Najskôr ma to zaskočilo ale páči sa mi, že keď ohlásiš svoje dieťa nedobehne za tebou polovica ihriska 😀 😀

Zajtra ideme na prehliadku a na sono - držte všetky palčeky - DIKY
Dúfam, že bude všetko ok... Zajtra sa ozvem..

lubkamik
5. nov 2009

dakujem za gratulacie baby 🙂
Beriem domov kalendar dnes nech vyberieme uz meno 🙂 Som zvedava ci ostaneme pri Felixovi 😀
Ja citim v bruchu sem-tam take mrvenie a pocujem mu srdiecko ked si dam ruku na brucho 😵 Ale este som sa preobjednala na 4D ultrazvuk na 23.11. - moja doktorka hovorila ze 18 tt je dost skoro - vraj aby trochu vyrastol a nieco sme aj videli 🙂

vejula
5. nov 2009

Ahojte kočky. Ja som dnes akási unavená. Fúúúú som práve psíka dokúpala a s tak sa mi už dajako zle krčí. Ja neviem čo budem robiť o 4 mesiace 😅
Inak pohyby tiež neviem či cítim. Večer v posteli sa mi čosi zdá ale netvrdím že je to na 100% bábo.

kika29
5. nov 2009

cifroska aj ja som velmi prechladená a v čera som mala aj teplotu ale doktorka mi antibiotiká nedala len paralen, Hedelix na kašel a mám sa potiť a jesť veľa vitamíny. Tiež kašlem až ma napína ale že kým nemám vysoké teploty tak sa antibiotikám vyhneme. Len dúfam že neublíži tá chrípka bábu ☹

stanusa
5. nov 2009

ahojte,
dnes som uz pracovala, sa mi velmi nehcelo, ale co uz...
kika je pravda ze v RV mate uz zavretu skolu kvoli chripke? dik za odpoved

minius
5. nov 2009

Lubka gratulujem k chlapcekovi, uz aj ja chem vediet co to bude ale pockame si este 2 tyzdne 😠 .
Kika nech vas to vsetkych cim skor prejde. Ja som pocula ze chripka sa k babenku nedostane vraj je dost chranene tak sa skus netrapit. 😉
Aaach tie pohyby... ja tiez stale nic! Ale trpezlivo cakame. Kamosky vyhalsili ze babo bude po mame take kludne. 😀 vsak ono si to urcite vynahradi neskor 🙂

vejula
5. nov 2009

Bože baby čo je to teraz s tými chorobami. Už ma nebaví ani správi pozerať. Najrdšej by som nič nepočula, ale človek sa informáciam neubráni. No skúsme trošku pozitívnejšie myslieť. Nič iné asi nepomôže 😒

stanusa
5. nov 2009

vcera mi spominala kamoska ako ochorela, ked bola tehu tak asi v 4. mesiaci...no a maly je uplne zdravy, a odporucala jest kyslu kapustu

lubi gratulujem k chlapcekovi 🙂

minius
5. nov 2009

mmmmmnnamm, kysla kapusta!!!!
Vejula veru najlepsie tie spravy ani nepozerat ani nepocuvat cely svet zacal byt nejaky negativny ... 😕 Ale uz budu pomaly Vianoce (na pozitivnejsiu temu) 😀

vejula
5. nov 2009

jj už sa teším na sviatky. Niečo pekné už kupim maličkému nech má ježiška už pred narodením 😉 A aj ja už som si povedala, že nič nejdem brať tak smrteľne vážne. Aj tak tým nič nezmením. Je kopec krásnych vecí na svete... A to najkrajšie mám teraz v brušku tak sa z toho idem tešiť, nech sa aj maličké teší.

dejna3
5. nov 2009

veru, najlepšia prevencia je vitamín C 😉
ja mám z chrípky ako takej trochu obavy, lebo som mávala ťažší priebeh, veľmi vysoké horúčky - čo by mohlo byť v tehu nebezpečné... dúfam, že ma to nejak obíde tento rok 😔

stanusa
5. nov 2009

a vianocne darceky uz chystate, lebo pomaly uz premyslam co komu, pre dedka objednam take tricko

dejna3
5. nov 2009

my - tento rok výnimočne - veru chystáme darčeky, resp. pracujeme na nich 😉

stanusa
5. nov 2009

co vyrabate?

adasik
5. nov 2009

vejula-ani ja by som to krajšie nezhrnula... 😉 😵 hlavne mi to dodalo trocha pozitívnejšej nalady, dnes mi bolo nejako do revu...aj ja sa po pondelku/po poradni chystam už niečo kupit-aspon 1 bodynko,trha ma, ked vidim tie nadherne vecicky...
dnes mi o pol 17 volal osobne moj gynekolog, nech mu nadiktujem adresu mojho obvodaka...ja že prečo?...kvoli statistike tehotných kvoli očkovaniu...viac, že povie v pondelok...záhadný 😖

minius
5. nov 2009

Ach to premyslanie je to najhorsie 😖 co komu, my si s mojou druhou polkou dame nieco malicke a tiez pridame nieco tomu drobcovi.
Vejula ty si ma skoro rozplakala .... Ach tie hormony! 😔

minius
5. nov 2009

ja uz tiez cakam na tu pozvanku na ockovanie, tu uz s tym zacali, s tehotnymi vraj zacnu od polky novembra ale ja asi nepojdem.
Co vy nato babenky?

dejna3
5. nov 2009

stanusa, robíme kalendár z fotiek malej a k tomu každému už len prikúpime nejakú drobnosť 😉 všetko si robíme sami (teda robí mm) len zviazať to dáme do firmy... a vieme isto, že všetci budú z toho maximálne vytešení 🙂

stanusa
5. nov 2009

minius mne lekarka neodporucala ani klasicke ockovanie, nastastie u nas vakciny ani nie su 😅

kika29
5. nov 2009

stanusa neviem presne ktorá škola je zavretá ale aj ja som o tom počula že ju zavreli takže asi to bude pravda. Tu v rožňave je vraj velmi vysoká chorobnosť. My sme teraz všetci chorý mužík ja aj malá ☹

adasik aj mne dnes volala sestrička z gynky a pýtala sa ma na obvodného lekára ale nepýtala som sa jej načo to treba myslela som si že to potrebuje len zapísať do karty.

gajana1
5. nov 2009

Ahojte ako sa mate?

Jej vidim že sa bavite o vianočnych darčekoch aj ja som rozmyšľala, že spravime kalendar ale neviem ako musim ešte poskumať

dejna3
5. nov 2009

čo sa týka očkovania - tak neviem... v minulosti som sa dala očkovať proti bežnej chrípke a vždy to pomohlo.... ale teraz v tehu neviem, lebo sú na to veľmi rozličné názory 😒 na druhej strane, ja také horúčka 39,5 a vyššie - čo býval môj prípad, je pre bábo dosť nebezpečná... takže váham
skôr sa momentálne prikláňam k názoru - nezaočkovať sa v tehu

stanusa
5. nov 2009

dejna to sa isto potesia, aj my dame na buduci rok 😵
skoro som zabudla, ze ideme dat urobit kalendar zo svadby pre babky a daku kozmetiku
uz len vymysliet co pre mm 😨

dejna3
5. nov 2009

gajana, my robíme taký jednodiúchý, žiaden program na to nepotrebujeme, tie gýčové sa nám nepáčia... mm je fotograf, takže vybral len tie najlepšie fotky - momentky a bude retro - čiernobiely 😉

dejna3
5. nov 2009

drahý by chcel milión vecí, tam problém mať nebudem 😀

stanusa
5. nov 2009

ahoj,
gajana na happy fote je na to program a da sa tam potom objednat

stanusa
5. nov 2009

kika len lezat, vela tekutin a vitaminov, drzte sa a neboj male to zvladne 😉
mame ist buduci tyzden do Rv na skolenie, tak neviem co z toho bude 🙄

vejula
5. nov 2009

Kočky moje, ved ja som tiež teraz taká rozcitlivelá, už sa niekedy ani nemôžem s ľudmi baviť o miminkách a tak lebo mám hned slzy na krajičku.
Inač ma napadlo, práve mi jedna pani zo zdravotníctva povedala, že kedd sa malinké narodí, aby sme trvali na tom, že nech nám dajú dieťatko do náručia ešte pred prestrihnutím pupočnej šnúry. Že tým, že sa prestrihne taá pupočná šnúra tak dieťatko strati to spojenie s maminou, čiže jediným človekom ktorého pozná a je to pre ne strašný šok, lebo sa prvý krát cíti uplne samo. Ale žek ho má mamina v náručí tak ju cíti a nezažije taký strašný šok.
To len tak mimochodom, že mi to príde celkom super nápad.
Inač ja sa na to očkovanie tiež necítim. Viem že sú aj prípady, že do 2 týždnov ťa môže tá chrípka skoliť, tak nechcem riskovať.

stanusa
5. nov 2009

presne toto sa stalo mm po ockovani, taky bol chory ako pes.
idem este spocitat dochadzku za oktober, zatial cafte

kika29
5. nov 2009

ved celý deň nič nerobíme len vylihujeme s malou a pijeme čaj s citronom 🙂 chvalabohu teploty už nemáme len kašleme a soplíme 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre