Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
5. nov 2009

baby, ja som bola tiež raz po očkovaní chorá, ale potom som si uvedomila, že som nebola úplne o.k. už keď som sa očkovala... bacila som mala už zrejme v sebe 😝 ale inak mi toočkovanie skôr pomohlo... ale teraz mám proste obavy

adasik
5. nov 2009

Ja som tiež dnes nad tým očkovaním rozmýšlala, ale na 90% sa nedam...pred 4 rolmi som sa dala a tiež som bola z toho chora 😠

vejula
5. nov 2009

jj. Mám taký pocit že tu máme z toho očkovania všetci skôr rešpekt.

cheerlady
5. nov 2009

ja som sa dala proti chripke raz,nebola som potom sice chora,ale ja celkovo nebyvam chora,tuk,tuk,tuk. ale moja mamina sa dala a ta bola taka chora,ze sa tyzden nevedela ani postavit,no hruza 😒 ked si predstavim,ze takto by ma to skoncilo v tehu,tak to urcite nie 😖 a este k tomu ta nova vakcina ani nie je dobre preskumana,takze ja to v tehu riskovat nebudem 🙄

kika29
5. nov 2009

😅 už spíte baby? mne sa akosi nechce

dejna3
5. nov 2009

ja nespím 😔 ja som nočný vták 😝

jojci29
5. nov 2009

Ahojte som tu nova.Ja sa urcite nedam zaockovat.Vakcina je priliz kratko na trhu a vyskum a vyroba taktiez netrvala dlho.

dejna3
5. nov 2009

mám taký pocit, že tie spomínané vakcíny proti prasacej chrípke na slovensku ešte ani nie sú... vláda je "pripravená" ich objednať v prípade nutnosti 😅

jojci29
5. nov 2009

len kedy vlada zisti ze vakciny su nutne?1/2 miliona infikovanych na Ukrajine.A najlepsie je ze tam chodia slovaci na nakupy.Ked ich uz ukrajinsky colnici s ruskami na tvarachich neodradia tak to je fakt sila.

dejna3
5. nov 2009

veď to, ak ich bude treba, určite nebudú 😀
myslím, že bolo otázkou času, kedy to príde na SK a "uzavrieť" hranice by nepomohlo.. no ja tak, tí nezodpovední, čo takto riskujú.. no comment 🙄 škoda, že si neuvedomujú, že ohrozujú potom nielen seba 😠

jojci a v ktorom si tt, kedy máš termín pôrodu? 😉

jojci29
5. nov 2009

sorry.Zacitala som sa do temy o kociku.Ja mam termin 28.aprila teda zatial posledny stanoveny?Aky kociar planujes ty?

dejna3
5. nov 2009

ja budem mať po prvej dcérke... casualplay S4... čo si ty vybrala? 🙂

jojci29
5. nov 2009

zatial neviem.Bola som pozriet zatial dve 3kolky.Cam neonato a abc(nazov neviem.Ale nejak ma neocarili.Chcela som sportovu 3kolku ale pomaly od toho asi upustam.Cakam prve babeno a nema skusenosti ake kriteria ma splnat.Ale pacil sa mi napr.Espiro GTX ale je to polsky kocik ale neviem akej kvality je.

dejna3
5. nov 2009

ešte máš dosť času 😉 my sme kočík kúpili mesiac pred pôrodom... aj postieľku s príslušenstvom

jojci29
5. nov 2009

Ja viem len sa rozpozeravam.Super ze budete mat baby tak skoro po prvom.Ja by som chcela tiez ak sa podari.Sranda este nemam ani to prve a uz rozpravam o druhom.Machrica.Ale to prejde.Trochu sa bojim toho co pride aj ked som pomahala surodencom pri detoch.So svojimi je to ine.Ale straaasne sa tesim.

dejna3
5. nov 2009

strach je úplne prirodzený, ale v šetko bude o.k. 🙂
môj drahý tiež dohadoval druhé mimi, ešte keď som bola tehotná so sofinkou... napokon sme sa, kvôli cisárskemu, dohodli, že sa pokúsime o 2-ročný vekový rozdiel a vidíš... aj tak to vyšlo úplne inak a bude trošku skôr 😀 tešíme sa veľmi a tiež sa už nevieme dočkať 😵
idem si už ľahnúť, dobrú noc 😉

blondy12
5. nov 2009

lubkamik inac gratulujem k chlapcekovi, a vela zdravicka hlavne.. 😀

co sa tyka ockovania, tak ja sa nedam ockovat urcite, sice u mna je priebeh choroby strasny, teploty 39 a tak, ale nastastie sa drzim zatial, a dufam, ze to prejde, ak nie utekam na pohotovost.....u mna by skor hrozilo to riziko, ze mi to prepupkne po tom zaockovani...

inac baby premyslali ste nad tym dobrovolnym darovanim pupocnikovej krvi? mna sa to moj gynekolog pytal, a ja som nad tym uz davnejsie premyslala, a som mu povedala, ze ano, ale nie pre seba, ze keby som nasla nahodou na chodniku 700 eur tak mu poviem 😀 , ale nemam nic proti aby ak sa bude dat ju dali do tej verejnej schranky, ci ako sa to povie...vsak aj tak by z tooho nic nebolo, iba odpad, a tak mozno by to niekomu pomohlo..ci uz mladym, starym.. 😀 , sice ma cakaju vraj nejake vysetrenie pred porodom, ze ci som vhodny darca, a ked nie tak aspon snaha tam bola...pre nase babatko nemam, a dufam, ze nebudem potrebovat..no neviem nemyslim si, ze je to zle to takto poskytnut pre niekoho kto to moze vyuzit...myslim, ze lepsie by som aj tak nevedela pomoct...

inac joici ja som strasna s tymi kocikmi, uz teraz pozeram vyberam, raz ten potom tamten, no neviem, ale nechcem to nechat na vyber mm, lebo to by nedopadlo dobre..ale zas nechcem kupovat skor... 😅, a chcem to vidiet ohmatat si ako sa s tym manipuluje..co niekedy mi k tomu pomaha aj youtube, lebo si tam skusim najst ten typ kocika a je vidiet asi co a ako..ale aj tak vidiet nazivo je lepsie..

klongova
6. nov 2009

Dobré ránko,

no bola som na internom a akurát som sa dotiaľ vrátila. Doki mi povedal že výsledky sú síce lepšie no nie sú dobré. Injekcie ma budú sprevádzať celým tehotenstvom no najlepšie na tom je, že mi dovolil pichať aj do bruška. Tak aspoň niečo keď už nič.

vejula - s tým bábetkom po pôrode som aj ja počula. Dokonca keď ho dajú rovno po pôrode ešte s pupočnou šnúrou na bruško matky tak vraj dostane aj nejaké proilátky čo či. Je to divné no asi je to pravda. Tiež som počula že sa neodporúča prestrihovať pupočnú šnúru pred tým ako dotečie krv že to bábo tiež zažíva nejaký stres. Predsa len do teraz dýchalo niečo iné a teraz zrazu vzduch. Keď som rodila malého tak mi ho hneď priložili už bez pupočnej šnúry a hneď sa prisal - zlatý. Potom mi ho na cca 1 hod zobrali a nevidela som ho.

čo sa týka očkovania - určite sa nedám nevieme ako bude reagovať moje telo na tú vakcínu a ako to príjme plod. Ako to už niekto písal tie vakcíny nie sú ani dáko testované takže určite nie. Uvaažovala by som či očkovať aj keby som nebola tehu. Nech moju vakcínu dajú niekomu kto to potrebuje ja ju kľudne darujem.

a to darovanie krvy - ja som za to že nech si ju zoberú a ak niekomu pomôže kľudne no ja si ju nemôžem dovoliť nechať skladovať ak náhodou bude potrebná lebo peniažky potrebujeme na niečo iné. Možno raz budem ľutovať no už som sa rozhodla. A tiež je malá pravdepodobnosť že nejako pomôže - v málo prípadoch.

adasik
6. nov 2009

Dobre ranko baby,
klongova-aspon, že sa ti tie výsledky zlepšuju...aj to je fajn, asi tie injekcie maju nejaký účinok...super
ani ja sa očkovať nedam, tiež to nechcem riskovať, že by som náhodou z nej ochorela 😒
baby, včera z ničoho nič ma chytili take bolesti v podbrušku, že som si ani nevedela sadnut...nebola to pichava bolest, ale stala a intenzívna-stalo sa vam taketo niečo? Trvalo to asi 2 hodky, potom som zaspala a dnes je už ok, ťuk...ťuk...može to byť zväčšovanie maternice? Asi pre istotu zavolam dokimu...

martaina
6. nov 2009

Dobre ráno,
no po dlhom čase napíšem aj ja niečo. Už mám po triple testoch. U môjho genekológa boli výsledky v priebehu pól týždňa, teda v stredu som bola na krv a v pondelok na poradni už boli výsledky. Vyšli mi dobré, zvýšené len vzhľadom na vek, ale to som mala aj pri prvom. Pohyby už tiež cítim, posledné dni dosť intenzívne. Ani ja sa nemienim dať očkovať. Dala som sa raz v živote a bola som chorá.. Ja dostávam chrípku vačšinou až na jar ak vôbec. Radšej to riešim vyšším prísunom C-čka. Čo sa týka tej pupočníkovej krvi, ja si ju asi dám zamraziť. Mám ju odloženú aj po prvom a asi by bolo blbé pri druhom si ju nedať. Len vtedy mi to financla svokra. Ale možno to bude chcieť aj teraz 😉 . Len to využitie priamo pre to konkrétne dieťa nie je až také úžasné ako si niektorý myslia. Skôr je to vhodné pre súrodenca, ak majú rovnakú krvnú skupinu. Množstvo vážnych ochorení s tým nejde liečiť hlavne kvôli tomu, že je to autotransplantát.

klongova
6. nov 2009

no to majú lenže každý deň pichať je lepšie ako ležať do konca tehotenstva v nemocnici takže som si vybrala tú jednoduchšiu možnosť. Moja mamina je zdravotníčka a všetko nejako moc prežíva a toto sa jej nejako nepáči, ale je spokojná že ma majú pod kontrolou. síce nikde nie je napísané že by sa mi to zhoršilo no doki povedal že to riziko tam je. Už som sa s tým zmierila a som rada že nie som s takým problémom sama. Myslím že sme tu tri takže aspoň nejaká podpora

aktakk
6. nov 2009

Dobre ranko zienky...
Konecne tu mame piatok, co?
Pocujte, ved ja ked si tu vsetko citam , tak Vy uz rozoberate take temy, ze ja este o nich ani nesnivam. Ja neviem, ci som jedina ale ja este absolutne neriesim nic ohladne babatka a nakupov. Nie, ze by som mu nechcela dopriat, tesim sa neskutocne nan ale este vobec ale vobec nevnimam, ze som "tehotna". Teda vnimam to samozrejme, ale nie este uuuuplne intenzivne. Asi zo strachu. Ci vsetko bude okej. Neviem sa dockat, ked mi bude babatko vyklopkavat na brusko, potom to asi zacnem vnimat vsetko na 100%.

adasik
6. nov 2009

My tiež uvažujeme nad tým, že si tu krv dam zmraziť, radsej sa uskromnime na Vianoce a narodeniny a pomalicky nasporime do toho aprila. Ja osobne som niečo zakerne prekonala, tak preto som viac-menej presvedčená, že to poistím pupočníkovou krvou. A ako je to vôbec- možme ju bud darovat, vtedy je krv uložena v nejakej centrálnej banke a pomaha všetkým, kt.ju potrebuju...ak si ju daju zamrazit a zaplatia si za to+platia nadalej nejake "uschovne", použiju ju len pre to 1 dieta resp.surodenca?ak je samozrejme kompatibilna ta krv...nemam v tom jasno...

fruchtbar
6. nov 2009

Ahojte babenky,
dnes som mala zaujimavu noc. Babatko kopkalo,a bolo to ozaj pekne,ani mi nevadilo,ze ma to budilo.
Teda myslim,ze to boli kopance a nie plyny alebo nieco ine,taky pocit som este nezazila.Dufam,ze si to nenahovaram..... 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂

Prajem vam pekny den a prijemne vstavanie

roxi
6. nov 2009

ahojte baby,
vidím, že rozoberáte očkovanie proti chrípke, ja som sa dala očkovať raz a 2 týždne som mala kvalitnú chrípku, lebo lekárka sa ma spýtala či som alergička až po vpichu, vraj alergici by sa očkovať nemali dávať, takže u mňa to ani neprichádza do úvahy,

no a pupočníková krv - riešila som to pri malej, na nejaké konrétnejšie otázky som na ich linke odpovede nedostala, takže som sa obrátila na známeho lekára (robí aj kadejaké výskumy), jeho názor bol, že je to pre tú firmu viac menej len biznis, (ak by to bolo ozaj využiteľné, zabezpečovalo by to automaticky štátne zdravotníctvo), je to využiteľné len v mizivom percente prípadov a vlastne ak, tak jedine na experimentálnu liečbu pri napr. leukémii, v rodine sme mali rôzne druhy rakoviny a osobne za experimentálnu liečbu nie som, niekedy človek musí vedieť koľko trápenia chorému stačí a musíme vedieť akceptovať aj to najhoršie a nesťažovať to blízkym - aj keď dúfam, že nikto z nás nebude musieť niečo také riešiť, takže z tohto dôvodu to pre mňa ani nebolo dôležité. Ale väčšina lekárov má vraj z toho nejaké provízie takže vás k tomu prehovárať budú. Ja, ak budú mať záujem, nechám ten odber urobiť do verejného registra, možno sa niekomu zíde.

fruchtbar
6. nov 2009

A este nieco,ockovat sa nedam,ja som zasadne proti ockovaniu,dokonca uvazujem nad tym,ze dam aj dietatko zaockovat len kolko to bude mozne...nastastie tu mame taku moznost. Ockovanie a antibiotika su najvacsia pliaga na svete,zial pre urcite vrecka velmi vyhodna.......ja tento biznis so smrtou a chorobami nepodporujem.

Moja mama sa za moje nazory hneva,ale nastastie mam podporu zo strany partnera.

fruchtbar
6. nov 2009

Roxi,vies,ze na tom asi aj nieco bude???
Suhlasim s tebou,myslim si, ze ti ``vyssi nesmrtelnici `` chcu nam chudakom dobrakom vymazat poriadne hlavy a penazenky.

fruchtbar
6. nov 2009

Prepacte baby,ja som trochu radikalna,asi vo mne nieco zostalo z mojho predosleho anarchistickeho punkerskeho zivota,ale aspon sa divam na svet s otvorenymi ocami!!!!

minka21
6. nov 2009

dobre ranko.tak ja som bola v stredu na krv,a vysledky neviem kedy budu,ani co,neviem vlastne nic,nic mi sestricka nepovedala a s doktorom som nebola,ale asi mi zavola,uvidime,ked tak si cinknem ja.a na dalsiu poradnu mam ist az 1.12...a naposledy som bola v 14tt,akoze to mam vydrzat???

a ta prasacia neda spavat ani mne!neviem co mam robit,brasko leukemia,teraz ide na transplantaciu,imunita ziadna! ja odkedy som tehu tak mi tiez stale nieco je! otec stale beha medzi ludmi,takze domov to doniest moze,moj chlap takisto ☹ ake opatrenia idete robit???

roxi
6. nov 2009

adasik - to s tou krvou chápeš dobre, buď súhlasíš s odberom pre verejný register - ten odber neplatíš, použijú to pre kohokoľvek, alebo si odber zaplatíš, platíš aj uskladnenie - každý rok, vtedy je tá krv rezervovaná len pre vašu rodinu - nie vždy môže byť použiteľná, pri zlej manipulácii, či uskladnení nemusí byť použiteľná, podrobnosti neviem, len viem, že ma na to upozorňovali, keď som tam volala a pýtala sa na všetky možnosti, ale niektoré veci mi aj tak povedať nevedeli, čo sa mi zdalo trocha neprofesionálne, buď fakt nechceli podať info, alebo si tam nerobia žiadne podrobnejšie záznamy, či štatistiky 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre