Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
6. nov 2009

Aj ja sa pripájam k blahožekniam, všetko najlepšie Šarke a hlavne zdravučkého súrodenca 😉

ninuska8
6. nov 2009

ahojte babbule tak aspon nie som jedina chora ako tak citam...mam taku nadchu ze ten monitor vidim dvojito, mala som aj teploty do 37,5 tak som si nedala ani paralen, som bola v takej depke, nechapem preco to na mna zas dolizlo ked som pred mesiacom brala atb.

dokonca som vcera zrusila poradnu hoci som sa na nu tesila uz dlhooo, mali mi brat odbery lebo som v 16tt, ale kedze som chora tak som ani nesla, lebo vysledky by sa vraj skreslili...inak im ani moc neverim, tym testom, myslim hlavne vtedy ked vyjdu zle, co uz teraz, ale blahozelam vsetkym ktore mate dobre🙂)))

ja len dufam, ze moje mimko este zije, lebo este o nom nic neviem, ale uz to nechavam na Toho tam hore, nech sa stara, ked uz som taka nemohuca...verim, ze to bude lepsie a nikomu to neprajem, drzte sa babulkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

a poradte nieco na nadchu🙂

blondy12
6. nov 2009

oliinka ono mozes aj ten krem dovnutra, ale to si musis kupit aj s aplikatormi, je trosku drazsi nez tento, ale skus si precitat radsej ci je to aj pre tehotne dovnutra ked ho budes kupovat, alebo ci nepise na tom letaku nieco o tom keby si chcela dovnutra...no podla mna by mohlo byt....je to jemnejsia forma cipku...

oliinka
6. nov 2009

skusim sa nato popýtať v lekárni zatial je to v poho ale nie na dllho,šak uvidíme.a ešte som chcela je tu nejaká babenka čo čaká druhé baby a nieje si istá či cíti pohyby,ale myslím ,že ich ešte necítim. 😒

civavava
autor
6. nov 2009

ahooj kocky,

ale ste toho popisali, mne od vcera az doteraz nesiel internet 😠 😠

gratulujme k vysledkom aj Sarke j dnesnym narodeninkam 😵

ninuska, skus do nosa morsku vodu Sterimar, je to setrne a mne to aspon pomaha...ja si to davam aj preventivne, najma ked je vykurovacia sezona a suchy vzduch v miestnostiach

som vcera volala dokymu, ci ma nezobere na morfo uz piatok 13.11, lebo do 16.11 uz NEVYDRZIM cakat :;)))))

my ten odber pupocnikovej krvi nechceme, je to len biznis...a co sa ma stat, sa stane, dufam, samozrejme, ze dietatko bude zdrave po cely zivot, ale osudu aj tak nikto neunikne..a tie peniaze radsej investujem synovi do vzdelania 😉 ved ak by to bolo fakt take super a ucinne, tak by pomaly vymizla leukemia a ine neduhy, kebyze sa tomu da ozaj tak lahko pomoct..lebo to by asi kazdy potom tie peniaze naskrabal, kebyze to je fakt preukazatelne ucinne.

a ockovanie - ja som proti obycajnej chripke zaockovana, aj teraz, hned ako som dovrsila 2.trimester , robim tak uz 5 rokov a nikdy nemam chripku, aj ked naokolo vsetci kaslu a smrkaju..kym som sa neockovala, vzdy ma chripka skolila 2x rocne....

😠
ono je pekne si umyvat ruky a jest vitaminy, ako aj sa "vyhybat davom", ale ja osobne robim a aj som robila v obrovskych kolektivoch, kde navyse ide centralna klimatizacia resp. vykurovanie, plus do obchodov chodit treba, jedine co nerobim je cestovanie MHD, lebo chodim autom.....takze chripku nedostane asi len ten kto ma fakt silnu imunitu, alebo sa uplne izoluje od ludi az do prvych mrazov.... 😝

lubi44
6. nov 2009

ahoj babulky,tak konecne som vas od vcera docitala,rozoberali ste tu tu pupocnikovu krv,no ja si to nedam,doki mi zatila ani nic nespomynal a ani by som o tom nevedela,keby to tu nepisete 😒 tantama,gratulujem k dievcatku

martaina
6. nov 2009

Baby, ktoré ste z okolia Trnavy a zháňate tehotenské gate, tak v Jednote na prvom poschodí majú výpredaj. Tehotenské menzestráky po 9,9 a tehotenské rifle po 16,9. Ja som si tam práve bola kúpiť rifle s takým pružným pásom. Inak pôvodne boli po 58.

lubi44
6. nov 2009

babenky,co chystate cez vykend???ja idem do prace aj v nedelu,no vlastne musim... 😒,ale zajra sa chystame pozriet postielku,nieje to zavcasu??

tarinka333
6. nov 2009

Ahojte. Tema pupocnikova krv, hm. My uvazujeme, ze to dame. Je to obrovska palka, ale budeme to financovat z prispevku, ktory dostaneme od statu - teda stat prispeje tiez tusim nieco cez 21 000, tak to pojde na pupocnikovu krv. Mozno to nevyuzijeme - kiez by sme nikdy nemuseli - ale aj tak.
Hm, mam pocit, ze citim pohyby 🙂 Je to take, hm, rovnaky pocit, ale iba raz denne sa opakuje posledne tri dni, tak uvidim.
Blahozelam ku vsetkym chlapcekom, dievcatkam, narodeninkam a dobrym vysledkom testov ! 😀 😀 😀

lubkamik
6. nov 2009

lubi ja chcem ist kocik pozriet takze podla mna to neni az tak skoro 😀
Uz som bola rozhodnuta pre Brio a teraz sa laka Mutsy 4-rider. Len v BA ho nikde nemaju nazivo - asi pojdem do Trnavy - v bambini by ho mali mat 🙂 Dufam ze to najdem, hehe
Nemate s nim skusenost?

lubi44
6. nov 2009

lubkamik,dodala si mi lepsiu naladu,takze zajtra ideme na to,mozno ani nekupime,aj tebe nech sa vydari nakup,mne sa lubi kocik od adbor,no a ked som ho ukazala mm,tak ten,ze uz nech aninepozeram iny,takze mi kocik az na vianoce,malinke bude mat svoj prvy darcek,bo chceme na svk pozerat 🙂

lubkamik
6. nov 2009

ja ho idem iba pozriet ako vyzera a objednam ho u kamosky - ma predajnu s kocikami tak dostanem VIP zlavu 😀 😀

lubi44
6. nov 2009

no tak to mas uplne super a co stoji ten kocik?ten nas by nas mal vyjst na nejakych 25eciek

lubkamik
6. nov 2009

Brio stoji trojkombinacia okolo 800 Eur v obchodoch a Mutsy som videla na dakom polskom internetovom obchode za 500 Eur trojkombinaciu - len ho chcem vidiet nazivo 😀

cheerlady
6. nov 2009

no co s weekendom? ja idem zajtra do skoly,v nedelu do prace,mm tiez do prace,takze ani nebudem vediet,ze nejaky weekend bol ☹ a asi je to tak aj lepsie,lebo mame tichu domacnost 🙄

kiwinka
6. nov 2009

cheer co je? ste sa pohadali s MM ?

cheerlady
6. nov 2009

kiwi to trva uz od utorka.. a v poslednej dobe je to dost casto,tak si niekedy pripadam ako keby som bola sama 😢

kika29
6. nov 2009

ninuska aj ja som chorá jak pes a doktorka mi dala kvapky Hedelix a paralen na teplotu ale mala som ju len raz 38. teraz ešte síce kašlem kýcham a soplím ale cítim sa už oveľa lepšie. Ani ja ešte necítim bábo ale pevne verím že je v poriadku a už sa neviem dočkať na prvý kopanec. Ja sa mu aj prihováram aby ma konečne koplo aj ked len kúsoček ale nejako a mu ešte nechce ☹ tak asi ešte treba vyčkať raz to určite príde.

lubi44
6. nov 2009

cheer neboj to prejde,vsetko zle sa n dobre obrati....

kiwinka
6. nov 2009

cheerlady to poznam toto ze si pripadas ako sama keby si bola.. ja som na rizikovom doma,, upratujem v byte, alebo pisem diplomku,,uz mi z toho sibe.. a este ked MM dodje z roboty unaveny jak pes a chytime sa,,no ide ma porazit..som bola zviknuta na ludi a komuniakciu,,som robila 12hodinove sluzby, denne, nocne,, terza je mi tak otupno,,ale tak som u nasich vtedy kym je MM v robote,, v januari ma cakaju statnice,,nervy mam uz teraz..
a asi aj to pocasie nam nepridava na dobrej nalade.. HM.. 😠

cheerlady
6. nov 2009

kiwi najhorsie je,ze aj ked mam obaja volno,tak on je aj tak prec...teraz dokoncujeme este prerabku domu,ale on ked ma napr.robotu v dome na pol dna,tak on na ten zvysok dna nepride domov,pride vecer,ked ja uz pomaly spim,vacsinou sa za nieco pohadame a dalsi "pekny" den za nami.. ☹ ja sa spravam rovnako,hormony so mnou nic nerobia,teda vlastne teraz uz robia-ked si to vsetko uvedomim ako sa ku mne sprava,tak neprejde den,co by som si aspon chvilu nepoplakala.. 😢 som zvedava,dokedy ho to takto bude drzat..on sa ani neopyta,co som cely den robila alebo ci babatko nekope,nic,proste mam pocit,ze som fakt na vsetko zostala sama ☹ a to chodim aj do roboty a teraz aj castejsie k nasim-nebavi ma to doma samu zavretu medzi 4stenami ☹

aktakk
6. nov 2009

Minuska...ja si davam na dadchu NASIVIN ale pre dojcata, ten 0,01%. Pytala som sa lekara a povedal, ze kludne ho mozem brat. Tak ho mam tak preventivne...cca raz za den si dam, resp. vecer. Lebo ja mam chronicku nadchu a ked si lahnem sa mi hlavne vie zapchat nos.

Kiwimka- a Ty uz citis pohyby? My sme na tom rovnako s terminom, tak by ma to zaujimalo...

kiwinka
6. nov 2009

cheer, hlavu hore,my baby sme silne, yvdrzime to, musime to vydrzat! pockaj ked priode babetko, to budeme mat krasn estarosti ktore nas budu zamestnavat na plny uvazok,,chlapi su hnusni a cudni niekedy, ja sa ich ani nesnazim chapat..
neplac moja prosim, babetko to citi ze si smutna ty a bude smutne aj babetko,,musis byt silna a neplakat,,i ked teraz sme este citlivesjie,, ja to poznam na sebe.. nebojkaj to vsteko prejde a ked dojde drobec tak to bude zase vsetko ine. sme v tom spolu! CMUK 😉

kiwinka
6. nov 2009

aktakk no citim nieco ako steglenie,ako rybku vo vode,, ale kopančeky necitim,, je to len velmi jemnulinke, citim to vecer hlavne ked sedim pri telke, alebo vposteli ked som uz v klude.. vtedy 🙂
alebo aj po upratovani ked sa namôžem viac a sadnem si tak vtedy,,akoby babetko protestovalo xixi
a ty uz citis nieco????? 🙂

aktakk
6. nov 2009

No prave ja take to steklenie vobec nemam a ani som nemala. Skor mam niekedy pocit ako keby ma nieco stuchlo- tak pri pupku vlavo vzdy. Ale neviem, ci je to ono alebo nie. A ked si sadnem a chcem sa sustredit na malinke, tak mi tak bije srdce o sto sest, ze zacnem vnimat to. Hroza 🙂 . To som asi taka napata.

ludka140281
6. nov 2009

dakujem maminky.....
ninuska ja mam to iste ako ty,som nejaka nachladnuta a doki ma dak paralen,hedelix od kaslu a detsky olynth do nosa..skus si natukat nadcha v tehotenstve a tam ti to ti pise..tiez som si to nasla gin.doktorka vravela ze od16tt mozem paralen az 4xdenne a na deculko to uz nema vplyv...tak skus

kiwinka
6. nov 2009

nebooj aktakk :P kazdej z nas sa skor ci neksor prihovoria drobcekovia,,ja sa uz neviem dockat kedy to bude riadny kopanček,,zatial si vychutnavam to steglenie akoby.. xixi 🙂
no a kazda z nas citi neico ine a inak to aj pomenuje..

cheerlady
6. nov 2009

kiwi ved na to sa tesim,ze ked bude babatko,tak budem mat aspon myslienky a hlavu niekde inde.a budem dufat,ze sa dovtedy zmeni aj jeho spravanie...ved sme manzelmi len necele 4mesiace a uz taketo problemy ☹ co sme si mali "hrkutat" a tesit sa zo spolocneho zivota,z noveho domceka a z babatka,tak namiesto toho toto... ☹ ja si to stale hovorim,ze aspon kvoli tomu babatku sa musim ovladat,ale uz si chudatko aj tak vytrpelo nervov a kriku a ma to strasne mrzi.. dakujem ti za podporu,uz som sa musela niekomu aspon trosku vyrozpravat.

aktakk ja som pred tyzdnom pocitila normalne ako keby kopanec-az som sa zlakla co to bolo 😀 ale odvtedy sa to nezopakovalo,odvtedy citim len ako keby sa mi tam nieco prevalovalo 😅 no ale este stale som si neni ista na 100% ci je to vlastne ono-ved to ani nemam s cim porovnat,ked som 1.krat tehu 🙂 a inak ked si prilozim na brusko ruku,tak to necitim,citim to ako keby len zvnutra 😕

jana3
6. nov 2009

Ahojte,
aj ja som bola proti ockovaniu, kym som si do googlu nezadala odkaz: ockovanie proti chripke tehotenstvo
...ani jeden odkaz, v ktorom by sa ockovanie pre tehotne neodporucalo, teda neratam diskusie typu modrykonik, kde sa nezapajaju ziadny odbornici,...
no este uvidim, skonzultujem s viacerymi lekarmi, jeden mi ho uz odprucil...

kiwinka
6. nov 2009

cheer,sme spolu ! musime to vsteko vydrzaat, ty si taka zlata babulka,keby sme spolu rodili,,to by bola show :P skoda, ze nejdes na Kramare :P
😉 🙂 😀 to by bola sranda! mna ked chyti nalada tak je vsade smiech!
aj ja potrebujem vela podpory,,poznam to velmi dobre,,takto aspon na dialku sa mozme podrzat
my sme sa brali 05septembra teraz, po znamosti od roku 2001,,my sa uz ozname dokonale,,manzelstvo sa mi ako zatial paci,,ale su to zmeny a velke,,strasnu tolerantnost a trpezlivost si to vyzaduje.. uff..
inak nebyvame daleko od seba,,ja som z rače,,,nemas nahodou auto? alebo nechodis do BA? sak mozme nieekdy stretko kludne.. :D CMUK a neplačkaaj!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre