Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

martina05
10. nov 2009

Civav, ani ja som zatiaľ nepribrala - minule som sa najedla a mala som o pol kg viac, tak som sa vytešovala ... no a na druhý deň ráno, to už bolo znovu rovnaké ... Bruško mám zatiaľ také mini, ale aj tak si chcem kúpiť ten pás aby sa mi nevyhŕňali tričká a vraj je to dobré aj proti nachaldnutiu krížov, lebo ja neznášam tielka...

Lubkamik, tie moje pohyby sú tiež len také mrvenie... dúfam, že to nemusí byť nejako pravidelné, lebo napr. dnes ešte nič a to drobcovi dohováram už od rána...ale možno sa na to príliš sústredím ...

Ja sa chcem na 4D objednať zajtra - asi na 15.12 - potom to CDečko skopčím a dám našim pod stromček ako darček ....

Inak začali ste už nakupovať darčeky?? Ja ešte nie .... A ani nemám žiadne nápad....!!!!!

civavava
autor
10. nov 2009

michalka 😀

martinka, to je super napad, aj ja tak spravim s CD nech sa tesia nasi , aj svokrovci 🙂

my tento rok vela darcekov neplanujeme, fakt len malickosti, rodiny su upovedomene..
treba peniazky na ineeee 🙂

ozaj mati a kocik si uz vyriesila? 😉

civavava
autor
10. nov 2009

inak ten pas je super, aj ja si objednam

malalady
10. nov 2009

michalag.. ja som prvé pohyby Tobuliatka cítila tiež v 20tt 🙂 😀 a to tunak ked som si písala s babamy taký kopanec mi dal.. kukam to čo 😀 😀 😀

malalady
10. nov 2009

ja som tú stranku kukala ja si objednám aj ten pulover s napisom nechytat kopem 😀 😀 😀

jojci29
10. nov 2009

Ahojte som tu nova.Kedy vam zistili pohlavie dietatka?Ja som v 15-tom a doki vravel ze si pockam este 4 tyzdne

martina05
10. nov 2009

Civav, kočík zatiaľ nemáme vybratý na 100pro v hre je Gesslein, Jané a Bugaboo - ten Váš je horúci favorit ... Cez víkend checm ísť do BA omrknúť ich všetky na živo a pochytať, ktorý mi sadne ....

domika9
10. nov 2009

ahoj , žienky čo si pichate nespomínal vam doktor že budete rodiť koli tomu cisarskym rezom? ja som bola včera v poradni a doktor povedal že budem musieť ísť rodiť asi cisarskym tak som z toho kus vedla 😒

civavava
autor
10. nov 2009

jojci, my vieme pohlavie od 14tt+4 🙂

domika, aj ja idem rodit CS, ale kvoli ociam....a uprimne - som aj rada, ze musim rodit CS 😉

martinka, tak drzim palce nech vyberete ten najlepsi 😉

jojci29
10. nov 2009

civavava to ti zistili normalnym sonom alebo 3D?

domika9
10. nov 2009

civavava ja som nad cisarskym nikdy neuvažovala a dosť ma to vzalo lebo nevidím žiadne vyhody v tom skor same negat. tak neviem ale ked budem musieť tak čo narobím nič
civavava a pohlavie vam povedali pri normalnom sone? lebo ja som sa včera pytala a povedal že to jeešte maličke takže sa to dozviem asi až pred vianocami zo 4D 😒

civavava
autor
10. nov 2009

jojci, domika, z obycajneho sona to videl, kuk do mojho albumu, je to tam super vidno 😉

domi, moj lekar tu - a je to kapacita eur.formatu - povedal, ze z fyziologickeho hladiska nie je vobec ziaden rozdiel medzi porodom vaginalnym a CS ..ked som sa ho na to pytala, som pouzivala termin normalny porod a on ze take nieco nie je ze normalny porod lebo oba porody su normlane....

akurat je rozdiel ten, ze babo narodene po CS je menej vystresovane, ako aj matka. 😉

ja to neriesim, ked musim na CS tak musim a urcite nebudem horsia matka len preto, ze som nerodila vaginalne

😉

domika9
10. nov 2009

civavava perfektne to tam vidno taky presny dokaz som ešte nevidela 🙂

civavava
autor
10. nov 2009

domika 😀

jojci29
10. nov 2009

tak to moje zlaticko sa teda takto neukazalo ako ten tvoj.Len si tam plava a nadrndava s nozkami.Budem musiet pockat do decembra na 3d.Bude to vianocne prekvapenie.Ja tiez nevidim rozdiel ci je rodicka zosita na bruchu alebo na zadku 😒 len cisarskym sa odporuca rodit max.2krat co v dnesnej dobe nieje ziadne minus pre vacsinu zien.Kedze prve budem mat v 30-tich viac by som aj tak nestihla a nemusim ani rodit cisarakom

lubkamik
10. nov 2009

to je pravda ze dieta je menej stresovane - ani neni take pokrcene 😀 Ale zasa zena sa nemoze pohnut 24 hodin po porode a tyzden ta boli rana, potom nemozes tazke dvihat tak ja neviem. Ja by som radsej mala prirodzeny rychly porod bez nastrihu 😀 😀 Dufam ze to zdedim po mame - ta vzdy ledva dobehla do porodnice a takzem po ceste rodila 😵
Tak som si kupila olej na masirovanie a idem sa pripravovat 🙂 🙂

michalag
10. nov 2009

babenky, asi som blba, ale naco je ten pas??? 🤐

civavka, naozaj tam krasne vidno co to bude 🙂

klongova
10. nov 2009

domika - ja idem do poradne vo štrvtok tak uvidím čo mi povie - no obávam sa, že mi povie že rodiť cisárskym. Ja som z toho tiež mimo no čo už narobíme. A ty si na rizikovom alebo normálne funguješ ?

klongova
10. nov 2009

michalag - prosím ťa akoľko ti trvalo kým si to urobila. Ja som hľadala ten program ty si zaň platila alebo si si ho len stiahla zadarmo. Ja som skôr anititalen na takéto veci no veľmi sa mi to páči tak by som to chcela urobiť. Môžeš mi prosím poslať IP aké programy mi treba stiahnuť chcela by som to skúsiť možno to vzdám. Mám na to ešte mesiac tak budem skúšať. Ďakujem a prepáč že ťa otravujem

klongova
10. nov 2009

ja som prvé rodila klasicky a vpodstate som bola pripravená rodiť znova klasicky no ak mi to zdravotný stav nedovolí asi si moc vyberať nebudem môcť. Vo štvrtok idem na tripple testy a neviem či mi bude robiť aj ultrazvuk alebo nie no bola by som rada lebo som už 5 týždňov nebola. Baby a už vám meral bruško a rozmer panvy mne ešte nie a mám pocit, že pri samkovi som to už mala za sebou.

lubkamik
10. nov 2009

mne nic nemerali :(

martina05
10. nov 2009

Lubkamik - neboj ani mne nič nemerali. POkiaľ som mala referencie od kamošiek viem že panvu merali len vyslovene útlym typom pri ktorých je v dôsledku úzkej panvy indikovaná sekcia. Ja síce nie som vôbec obézna ale som "slovanský typ", takže panvu a boky mám dosť široké - takže mi ani nič nemerali .... Bruško myslím merajú od 18tt - tak to mám v knižke, ale lekár povedal, že nabudúce stačí ...
Lubi - odkedy by sa malo začať s masážou hrádze??? Ja som čítala, že až neskôr.. Aký olej budeš na to používať. Ja som obzerala Weledu...

Čo sa týka sekcie, bábo mám zatiaľ otočené hlavičkou hore a riťkou dolu - tzv. KP, takže ak sa mi nezvrtne do 30tt asi pôjdem na cisársky aj ja. Inak radšej by som rodila klasicky, všetky ženy, ktoré mali možnosť porovnať mi tvrdili, že je to lepšie. Bábo mali hneď pri sebe o 2 dni boli v pohode .... Pri sekcii mali viaceré komplikácie ešte dosť dlho. Ale podľa mňa, keď to inak nejde, nebudem riskovať a tvrdohlavo trvať na "prirodzenom "pôrode.

lubkamik
10. nov 2009

Ano, Weledu som si kupila a pisu tam ze od 34 tyzdna...Ale na nete som zas citala ze je dobre zacat od 20-teho, tak neviem...Asi este chvilu s tym pockam - tiez neviem ako casto, lebo v navode pisu 3-4 krat do tyzdna a na nete bolo pisane kazdy den 😖
Otazka ci to vlastne pomaha 🙂

seuska
10. nov 2009

ahojte po dlhsom case a po predlzenom vikende u rodicov... v piatok sme boli na 3D v Kosiciach a mimi bolo uzasne, zatial vravel doki ze vsetko ok, mame 18 cm a 237g 😀 Kde je tych 7 kg co som pribrala, to nechapem 😀 mavalo nam rucickou a mlaskalo pusinkou, no krasne to bolo. Ja stale malemu hovorim Šimonko a dokino hovoril ze je zle otocene, ze nevidi poriadne, ale asi to bude dievcatko 😀 vcera sme kupili aj postielku na inzerat, je este krajsia ako v skutocnosti 🙂 fotky zo sona sem hodim zajtra s prace.... a vy mate dufam len dobre spravy..?

martina05
10. nov 2009

Ahoj Seuska ...tešíme sa na foto ...

Lubi, no dúfam, že to pomáha, lebo ja sa chystám masírovať tiež 😉 😉 . teraz mažem len bruško proti striám a tam striedam Biodermu /kúpila som si ju ale hrozne mi vadí jej vôňa/, Weledu a Hipp .. Inak ten Hipp sa mi páči najviac ..

kats
10. nov 2009

ahojte, mne merali panvu predtym a aj teraz a to niesom ziadne utle dievcatko 😅 😀 ved aj v tehotenskej knizke je na to kolonka 😉 zato brusko mi nikdy nemerali 🙂
Weledou manzel poctivo masiroval kazdy dne cca od toho 34tt... skor by sa nemalo... aby sa to tam zbytocne skoro nerozdrazdilo 🙂
porod siel bez nastrihu 😀 hlavicka vysla, potom mi sestricka povedala 'aaa teraz zatlacime' tak som z celej sily potlacila, maly zo mna vystrelil ze ho v lufte chytali vsetci boli komplet ostriekany plodovu vodou 😀 a nestihli mu ramienka otocit takze ma zasivali az za usami 😀 no zadari sa 😀 teraz som aspon pekne zastopkana 😉

dejna3
10. nov 2009

ahojte,
zatiaľ som stihla prečítať len poslednú stranu, potom dočítam...
babule po cisárskom sa každá žena zotavuje individuálne, tak ako aj po pôrode... ja osobne som bola fit veľmi rýchlo... už 3 deň mi bolo o.k., žiadne týždenné vylihovalnie sv bolestiach...možno je to mojomu povahou, že neobsedím a niekedy som sa zabudla a takmer som sa rozbehla, alebo "doslova "vyskočila" z postele a pritom som sa pozabudla, že si mám dávať pozor na stehy 😅
ak už je sekcia nutná, netreba robiť z toho tragédiu, lebo psychika urobí veľmi veľa...

martina, to je normálne, že bábo je zatiaľ KP, ono sa otáča u prvorodičiek okolo 30tt a aj neskôr... niekedy sa otočí pár dní pred pôrodom, a boli prípady, že doslova pár hodín pred pôrodom sa nejak otočilo... 😉

tarinka333
10. nov 2009

Ahojte kocky.
Chcem sa opytat, co je to masaz hradze, ako sa to robi a cim? Ak by som vedela predist nastrihu, tak to chcem skusit 🙂
Civavavka, ake mas dioptrie, ze musis na CS? Ja tiez nosim okuliare, ale su hadam dost slabe na to, aby som musela na CS.
A ete nieco, pre vsetky KOSICANKY, ktore chcu chodit cvicit, nasla som toto?
http://www.cestazeny.sk/index.php?co=tanecbrus

Uz som tam aj volala a objednala sa, idem buduci pondelok 😀
Seuska, blahozelam 🙂

kats
10. nov 2009

masaz hradze aj s navodom 😉 http://www.pronatal.sk/masaz.htm

kats
10. nov 2009

cisarsky je pre mna operacia, maternica uz potom nie je to co byvala, je riziko natrhnutia zositej rany, moze byt zhorsena schoplnost znova uchytenia vajicka a pod.... , suskou sa rodi uz tisicrocia a funguje to 😉
ale ked ide o zdravie a zivot matky a dietata, nie je dovod aby nespravili cisarsky a aby s tym mal dakto robit problemy 😠 hlavne je aby boli obaja v poriadku. Kazda mama sa po case zotavi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre