Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

martina05
12. nov 2009

Jani veď presne to ... všetci ťa odrádzajú a okolo sú samé Pampersky ... No ale povedal som si že to vyskúšam...keď si pozrieš tie látkové plienkové nohavičky, sú fakt super a pozerala som aj tu na koníku debatu o látkových plienkach a maminy to chválili ...

tantama
12. nov 2009

cicimonka aj ja sa pridávam s prianím všetkého naj naj naj.. a ja jem čokoľvek čo okolo mňa beží!!!!!! 😀 😀 😀

jana3
12. nov 2009

Martina... ved vyskusaj, ked nebudes mat s cim porovnat, lepsie pre Teba 😉
Lebo ja uz ked som na pamperskach, a nam vyhovuju, tak nemam motivaciu prejst na latkove 😔
A este mi okrem toho len na vyskusanie pripadaju dost drahe... Vies aby sa to oplatilo sa s nimi babrat, tak ich treba celkom dost... a nie su zrovna najlacnejsie ( teda neratam tie obycajne, stvorcove)
Ale teraz chcem pre Andrejku kupit aspon latkove treningove nohavicky... A mozno, ze sa este odhodlam....
A tiez si chcem kupit latkove vlozky do podprsenky...

cheerlady
12. nov 2009

no mne mm hovoril,nech sa tesim na pranie plienok,ale to chcel skor len provokovat 😀 je fakt,ze ta kopa odpadu je neskutocna,no ale ked si mam predstavit kolko krat za den sa babatko pocika a pokaka a vzdy to prat,tak asi ja budem za pampersky 😒

fruchtbar
12. nov 2009

Latkove plienky 10 ks stoja na SK len 9,90 a potrebujes aspon 20 alebo 30 ,co je do 30 eur,to ta vyjdu dva baliky pamprsiek.....peres raz za dva dni,podla toho!

fruchtbar
12. nov 2009

ale na to musi mat clovek zaludok,nervy,presvedcenie a odhodlanie,ja som zdr..sestra,mne to problemy nerobi...

cheerlady
12. nov 2009

no tak cenovo je to jasne,este nad tym porozmyslam..ale davala by som ich len na doma,ked by sme niekam isli,tak urcite pampersku 😉

raffaella13
12. nov 2009

ahojte kocky, ja by som chcela ku tym porodom v Cechach, videla som ze tu padlo par slov o tom.

Kedze tam planujem rodit, zaujimala som sa aj o Breclav aj o Brno. Nie je pravda, ze tam musite chodit posledny mesiac na prehliaky. Staci tam prist, ked sa porod zacne a dovtedy navstevovat svojho Mudr. Aj moj doktor mi to potvrdil, ma pacientky ktore chodia rodit do Brna, cize aj oni to robia tak, ze tie posl. kontroly chodia na ambulanciu a ked porod zacne idu do Ciech. Povodne som kvoli blizkosti preferovala Breclav, avsak mi potvrdili, ze nemaju JISku pre babo, cize ak sa nieco stane tak babo prevazaju do Brna. Z toho dovodu teda planujem Brno, i ked vychadza takmer dvojnasobok - ale myslim, ze v pripade porodu peniaze tak rolu nehraju.

cheerlady
12. nov 2009

ja som tiez neni fanjova,ale ked si mozem nieco ulahcit,tak vacsinou to tak spravim 😀

fruchtbar
12. nov 2009

tak to chcem aj ja robit,doma latky a na von pampersku,je neprakticke,ked si uniekoho na navsteve a male sa spravi do plienky,aby to smrdelo po celom dome.....ale financne rozhodne vyhodne,teraz som nasla kolko dostanem od obce a bude to presne 102 eur na latkove plienky,tak to mam este 10 k tomu....cim viac plienok,tym zriedkavejsie musim prat!

ninuska8
12. nov 2009

no hned som si myslela ze to nemusi byt presne v tom 16tom len tam treba napisat, kedy sa brali, a on na mna tak vybehol jakeby som vobec nedbala o svoje dieta, a nech aj vyjdu zle ja si nedam robit amniocentezu a ani si potratit dieta do 24tt keby nahodou vyslo nieco zle...

joj nastvana som kus

fruchtbar
12. nov 2009

Ninuska,nestresuj sa,u nas (v Rakusku) sa to vobec nerobi,len zenam nad 35 a na poziadavku......ja som si to tiez robit nedavala a bezne si to baby robit nedavaju,lebo je to len stres a nervy....a tehotenstvo je predsa krasne a my ho mame vychutnavat,ci nie????

martina05
12. nov 2009

Ninus, presne tak.... mne to robili v 15tt, predtým ma poslali na sono, podľa veľkosti plodu ustálili dĺžku tehotnosti a vypísali do papiera, že sa to bralo 14tt+5, vek, váhu a pod. ....

Inak Frucht, vôbec ťa nepoznám ale stráášne mi imponuješ svojim pozitívnym postojom k životu ...normálne mi dodávaš elán a optimizmus 🙂 🙂 🙂 Diky...

jana3
12. nov 2009

Inak to je super, ze dostanete ten prispedok od obce... Na SK asi nic take nie je...
ninus... tak to uz fakt nemas dovod stresovat...

fruchtbar
12. nov 2009

Aaaaach Martinka,teraz si mi zalichotila,az som sa zacervenala,dakujem,velmi sa ma potesila!

Ninuska,je normalne,ze ked si mlada a zdrava a v rodine sa tiez nic take nevyskytlo,tak sa nemusis bat......kedysi nebolo ani sono a sme vsetky tu!
Ja som uz v 20 tt a na sone som bola len dvakrat,ale musis chciet a verit a pozitivne mysliet a babenko dostane tu energiu od teba.

fruchtbar
12. nov 2009

idem do prace,majte sa

seuska
12. nov 2009

Caute baby. Ja som asi tiez skor za tie pampersky, aj kvoli casu aj kvoli pohodlnosti, ale ta varianta, ze doma latkove a von pampersky je dobra... pouvazujem...

cicimon vsetko naaaaaj aj tebe aj babatku,... 🙂

stanusa
12. nov 2009

ninuska na krv som bola v 18+5tt...tak co by povedal tvoj lekar? testy sa robia od 16 tyzdna.

fruchtbar aj mne sa pozdavaju latkove a budem ich kombinovat s jednorazovkami...su setrnejsie voci zivotn. prostrediu a ekonomickejsie...len skoda, ze u nas to nepodporuju 😒

seuska
12. nov 2009

cez vikend sme s mm nacali temu monitor dychu. Zaujima ma Vas nazor, ako to budete riesit? Ja som za jednoznacne ano, len neviem ci monitor dychu nahradi aj vysielacku (babysiter)? Mate o tomto nieco precitane?

cheerlady
12. nov 2009

seuska mm povedal okamzite,ze to musime mat,ked videl v spravach ten pripad,ze zomrel ten maly 4-mesacny chlapcek v spanku 😔 no ja neviem,ale ved sucastou monitoru je aj vysielacka,ktory zacne pipiat,nie?? co je potom podstatou babysittera? mne to pride ako to iste 😕

seuska
12. nov 2009

cheer no prave to neviem na co a ako reaguje ten monitor? Ze ci ak sa dietatko prebudi a zacne mrvit, alebo plakat ci ma na to upozorni a ci to moc nehuuka pri tej postielke aby sa nevylakalo, alebo ci to len zbytocne nebude stresovat, lebo cez vysielacku pocujes ze je malinke uz hore, a ze mrnci v postielke. Monitor dychu myslim monitoruje tlkot srdiecka a pri zmene akejkolvek zacne pipat. No fakt neviem ci treba mat aj jedno aj druhe...?

stanusa
12. nov 2009

o monitore sme este neuvazovali, babo budeme mat v spalni...babysitter ho isto nenahradi a ten asi nekupim, lebo mame trojizbak a maleho budem pocut

lucinka1104
12. nov 2009

ja som mala aj so synom aj teraz s malou stale dole dake baktérie .....
ja som latkové plienky nepoužívala,ale etraz som nad tým uavžovala, ale pri dvoch drobcoch by som nestíhala žehliť

seuska
12. nov 2009

diky stani

stanusa
12. nov 2009

potom napis ktory typ je spolahlivy, aby sme vedeli ktory kupit 😉

stanusa
12. nov 2009

lucinka nie vsetky sa zehlia 🙂, na dezinfekciu sa odporucaju preplachnut s octom alebo levandul. olejom

cheerlady
12. nov 2009

seus tak babysitter kupovat urcite nebudem,tiez si myslim,ze babatko budem pocut pokial neodidem do zahrady 😀 takze my teda kupime len ten monitor dychu,aj ked kamoska mi hovorila,ze ona ho pri malom skoro vobec nevyuzila 😒

tarinka333
12. nov 2009

Cicimon, vsetko naj k narodeninkam, vela zdravicka, stasticka, lasky a zdrave mimi 🙂
Ollinka, ten vytok kym nesvrbi, tak sfarbenie je v norme. Ja mam nonstop taky biely, priesvitny, lekar mi povedal, ze je to v tehu normalka a ze ma ho jednoducho nezbavi. Ale keby to svrbelo kazdym dnom viac, chod k dr. Budes mat potom isto nejaku mykozu. Ak ked ma svrbelo asi styri dni pred dvoma tyzdnami, lekar mi vzall vyter a nic sa nenaslo, tak neviem...
Ninusik, toho tvojho lekara by som prizabila, ako sa takto moze spravat k tehotnej? Mne robili tripple tusim o tyzden neskor, cize az dakedy v 17-18tt... vobec nie je dolezite, aby to bolo presne v 16tt a okrem toho, aj tak su velmi nepresne... magor lekar fakt.
No a monitor by som chcela, vraj to nasa nemocnica - v ktorej chcem rodit - aj prepoziciava, teda prenajima, tak uvidim, ci kupit alebo poziciam, no a babysitter, hm, byvame v relat.velkom RD, tak by sa aj zisiel, ale ete nepremyslam nad tym.

kika29
12. nov 2009

My sme sa včera večer s mm tiež bavili o monitore a asi si ho zaopatríme len ešte nevieme či kúpime alebo zapožičiame. Mám len číslo a adresu kde sa dá objednať ale neviem kde u nás v okrese by sa dal zapožičať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre