Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
16. nov 2009

ahojte baby,

vejula - gratulujem a želám vám veľa šťastia a lásky, dúfam, že všetko prebehlo podľa tvojích predstáv a tešíme sa na fotečky 😉

roxi
16. nov 2009

ja som v piatok skočila na Kramáre, obj. sa na morfo, lebo som sa tam nevedela dovolať, no dali mi dátum až 25.11. a vraj mám skúsiť inde, lebo skôr už nemajú voľný termín a toho 25, to je vraj len tak tak, takže vraj by bolo vhodnejšie to urobiť skôr, tak sa teraz snažím dovolať na Antolskú, som zvedavá, či aj tam to nebude problém

malalady
16. nov 2009

roxi no ty máš problemy fajne.. to naše hlavné mesto..

vejula
16. nov 2009

Ďakujem roxi... Noi ja mám ten genetický ultrazvuk 26.11. To budem začínať 22tt tak to je myslím tak akurát, nie?

roxi
16. nov 2009

ono sa to povie, že hlavné mesto, posledne ma šokovali s termínom na sono prsníkov, našla som si hrčku a že termín o 3 mesiace 😲 , našťastie bola pri telefóne normálna sestrička, tak som jej vysvetlila, že teda, mám malé dieťa, mama na rakovinu prsníka zomrela a kým ma vyšetria môžem byť už dávno pri nej, tak ma tam strčila na ďalší týždeň, našťastie to dopadlo dobre, ale teda bála som sa poriadne a žasla som nad tým termínom, v Michalovciach alebo Humennom nie je termín ani pri preventívnej prehliadke dlhší ako 2 týždne, teda aspoň kedysi nebol, tu v BA, by si človek pomyslel, že to bude ešte promptnejšie a opak je pravdou ☹

cifroska
16. nov 2009

Ahojte kocky.
Roxi chcem sa spytat o ake vysetrenie to ide to Morfo?

minka21
16. nov 2009

cawte tehulky🙂 tak mna dnes pustili z nemocnice,som si tam par dni polezkala🙂 zasa mi sla krv,vraj mam nizko placentu ci postielku ci co to povedali,tak musim lezat a lezat🙂 no lez ked idu vianoce a clovek sa tesi ako si vsetko pochysta,poriadne vyupratuje,no co uz,budem musiet na to kaslat,a lezat:( ake su tu novinky?idem vas citat co ste popisali🙂tak sa majte vsetky krasne

roxi
16. nov 2009

vejula - ja budem 26.11. začínať už 23 tt, v pase mám zlé tt, teraz som v 21tt, ono prinajhoršom sa to dá, ale radšej by som skôr, tak skúšam,
cifroska - morfologický ultrazvuk - podrobne tam prezrú a premerajú bábo, trvá 30-60 min., záleží od lekára, ako sa im tam to bábo pretáča a tak, je to vraj dosť podrobné, až keď som sa bola objednať na Kramároch, tak som si spomenula, že som na tom bola aj počas prvého tehu, neviem, či na to posielajú všetky tehu, alebo len tie, ktoré sú staršie, alebo ktoré majú nejaký problém, to netuším

roxi
16. nov 2009

minka - super, že si už doma, hlavne odpočívaj a zvykaj si, že aj keď sa narodí bábo, domácnosť už nebude tip top, hlavne nech bude bábo v poriadku, špinavé okná sa prežiť dajú, aj ostatné počká, prípadne ak máš možnosť tak popros o pomoc zvyšok rodiny, aj to je riešenie, alebo za pár korún si nájdi nejakú študentku, ja som to tak párx spravila, keď som pri malej nič nestíhala, ona sa hrala s malou a ja som zatiaľ umyla okná, upratala a všetci sme boli spokojní, takže vo vašom prípade, ty budeš dozor a baba ti to tam uprace 😉

vejula
16. nov 2009

Jaj takto. No ja sa moc v tom nevyznám že dokedy to musí byť spravené 😖 . No a myslím že na to posielaju všetky tehu.
A Minka ty sa nestresuj vianocami a poriadkom. Ved hlavne nech je pokoj a pohoda, Vianoce sa neriadia umytými oknami a vypratými záclonami 😉 To by ti určite nestálo za to aby si potom celé sviatky preležala zas v nemocke. Tak sa radšej šetri popredu.

cifroska
16. nov 2009

No mna neposielal nide ani pri prvom tehu. 😖 To som mala rizikove.
V stredu idem do BA na onkologiu sv.Alzbety koli znamienku co mi vyberali v roku1995.Tak sa neviem dockat ,vraj to je na cely den ☹

cifroska
16. nov 2009

Minka hlavne odychuj .Ja som mala prve tehu take.Krvacala som cele tehu.No a nakoniec vsetko dobre dopadlo a mame krasneho mladenca. 🙂 Taky nezbednik,ale hlavne ,ze je zdravy. 🙂

anaja81
16. nov 2009

Vejula, aj ja sa pripajam...prajem Vam, aby Vas spolocny manzelsky zivot bol taky krasny ako vo Vas den svadobny...vsetko dobre

lucinka1104
16. nov 2009

vejula všetko naj na spoločnej ceste životom hlavne lásku a porozumenie

minka aj som to mala aj v prvom tehu aj etraz nekrvacala som síce ale bola som v nemocnici mam tiež nizko placentu a skrácuje sa mi už krčok 😔

martina05
16. nov 2009

NO konečne MK funguje....
Keď tu bola zmienka o Vianociach, ja mienim tento rok oddychovať a užívať si to...

michalag
16. nov 2009

no huraaaa 🙂

Ahojte babenky 🙂

civavava
autor
16. nov 2009

ahoj babenky,

tak som nazad z poradne, ale morfo mi bude robit az 1.12., sestricka to domotala ☹((((

dnes len rutinna poradna - krcok, kultivacia, kolposkopia, kontrola pohmatom...plus sme pozreli aj Renuska v kratkosti na UTZ, hybkal sa, takze je vsetko OK

a necitim ho preto este, lebo mam vpredu placentu, cize medzi Renkom a bruskom mam barieru 🙂)

cheerlady
16. nov 2009

no konecne to tu funguje,uz som mala pomaly abstinencne priznaky 😀
ja si planujem tiez vianoce uzivat,kedze predtym bude chaoticke obdobie-stahovanie konecne do domu a do toho skusky v skole,ale potom uz len vylozim nohy,pred seba misu s majonezovym salatom a ani sa nehnem 😀 😀 😀 dnes som nejaka ospala a to ma cakaju este 3hodky v robote 😖

matat
16. nov 2009

Ahojte baby, vsetky zdravim, davno som tu nebola, mate uz velke bruska? a kolko ste pribrali? ja 4 kila, ale brusko je este male... chcem sa opytat, ci uz pocitujete nejake pohyby... ja som si vcera vecer polozila ruku na brusko a citila som tuknutie, az som sa zlakla...viac sa to ale neopakovalo, mohlo to byt kopnutie? ci si namyslam? 😵

myly
16. nov 2009

ahojte baby, aj ja uz citim take slabucke pohyby ...ja som uz v 4 mesiaci a v stredu idem na sono mozno mi tam uz povedia co budem mat jaaaj sa tesim 🙂

cheerlady
16. nov 2009

matat ja som tiez prvy krat citila len take silne kopnutie-az som sa zlakla a to som ani ruku nemala na brusku! 😨 ale odvtedy sa to v takej sile nezopakovalo,teraz citim len ako keby sa tam prevalovalo,ale na sone pekne mykalo tymi nozickami 😀

myly tak ti drzim palce,ja som sa tiez tesila minuly tyzden,ze uz to budem vediet,ale male tak kopalo tymi nozickami,ze sa to nedalo na 100% potvrdit,tak si budeme musiet pockat do 14.12. na 4D 🙂 a inak by si mala byt uz v 5.mesiaci,ked si 19tt 😕

cheerlady
16. nov 2009

ozaj babule a uz si aj natierate bruska s kremom proti striam? 😕 mate nejaky overeny alebo co aspon trochu zabera? rada by som im predisla,aj ked to nikdy nie je iste 😠

kika29
16. nov 2009

baby čo ste len nedávno začali pociťovať pohyby mávate aj vy že ich necítite každý deň? Ja od včera som necítila vôbec nič. Pobolieva ma podbrušku a som trocha nespokojná. Poradňa až v stredu ☹

vejula tak všetko najlepšie na spoločnej ceste životom. Nech sa vam všetkým trom darý a ste šťastný 🙂

minius
16. nov 2009

kika ja to tiez este necitim kazdy den, skus si nerobit starosti.
Mna este tiez sem tam pobolieva ako pred ms a mali sme minuly tyzden ultrazvuk a maly je v poriadku. 😉

kika29
16. nov 2009

minius ja len nemám dobrý pocit z toho pobolievania 😒 a to že to trvá už dlhšie.

cicimon
16. nov 2009

caute,
ja pohyby necitim, zato ma uz 3 dni boli zub, tak som dnes sla k zubarovi, a celkom sme nevedeli najst ten spravny. tak hadam, ze ten do ktoreho dal vlozku, bol ten spravny..

po dnesnom vazeni som zistila, ze som pribrala 4kg..

cheerlady
16. nov 2009

baby aj mna sem tam este pobolieva a tiez som sa bala co je,ale podla utz vsetko ok a aj ma vysetril zospodu a ok,tak ziadny strach 😉

minius
16. nov 2009

kika tak pre kludnejsie svedomie nemozes si prehodit poradnu na zajtra?

cici mna tiez tie zubiska teraz pobolievaju ☹ ale davam si corosyl lebo zubarka mi povedala ze zuby su aj viac citlivejsie pocas tehu a to moze sposobovat bolesti. skus kloktat slanu vodu mne z toho bolo hrozne tak som kupila corosyl gel a pomohlo.

Cheerlady ja si brusko, stehna a prsicka natieram olejcekom no ci to pomaha sa ukaze az po porode 😠

cicimon
16. nov 2009

mini - ono tam bude skor nejaka infekcia, nieco zvnutra, asi slana voda by na to nepomohla...

inac...ja sa tiez zvyknem natierat kremami, ale to sa mi nie vzdy chce, hlavne ked je zima ale idem neskoro do sprchy...cize tak mozno 2-3x za tyzden..

fruchtbar
16. nov 2009

Ja sa tiez poctivo natieram odkedy som zistila,ze som v tehu,cize uz 5 mesiacov.....a zatial ziadna stria aj ked to v rodine mame.!

Pave papam gulas,ale je taky ostry,ze sa pri nom potim ako v saune!
😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre