Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lubkamik
20. nov 2009

Ahoj lili 🙂
Ja som z BA tiez 😀 Velku predajnu kocikov mas napriklad v Ivanke pri Metre:
http://www.kocikovo.sk/
alebo na Kosickej 😉 Tam maju vela znaciek. Potom su specialne predajne napr. iba na Peg Perego atd. Co sa tyka znaciek tak ja by som sa nedrzala len znamych znaciek - napriklad Peg Perego ma velmi tazke kociky 😒 Neviem ci chces 3-kombinaciu alebo ake ;)

nika12
20. nov 2009

po prezreti tohto videa si to mozno rozmyslite niektore s ockovanim, je to dlhee ale stoji to za povsimnutie ....http://www.blip.tv/file/2224472

lubkamik
20. nov 2009

A co sa tyka veciciek, tak ja mam tie malicke - velkost 50 - 56 skor dlhe lebo predsa musi byt este babo asi v teple...Aj ciapocku som kupila - taku tenku malu. A od cisla 62 mam aj kratke veci - kamosky radili ze skor bodycka a take teplaciky su lepsie 😀 Hadam to bude ok lebo tiez som prvorodicka ;)

michalag
20. nov 2009

zuzkabar, to mi ani nehovor ☹ ☹ ☹ , to bol zatial jediny kocik ktory mi padol hned do oka

katka444
20. nov 2009

k tomu ockovaniu. kto ma cas nech si pozrie do konca toto video. je zaujimave. daju sa nastavit ceske titulky.

http://dolezite.sk/Jane_Burgermeister_o_pozadi_...

a fakt neviem, co si o tom mysliet 😒

katka444
20. nov 2009

micha a kde ste boli pozerat? a nemali tam ten camerello q 12?

lili007
20. nov 2009

lubkamik ahoooooj,
tak sa teším, už mám prvú známu čakateľku z BA🙂

Na tej Košickej ulici som bola, mali tam naozaj v celku veľký výber, no vôbec mi nevedeli poradiť. Nahovárali ma na 3-kombináciu za 1000EUR! Keď som im povedala, že môj osobný psychologický limit je tak okolo 500-600EUR, tak mi povedali, že taká 3-kom. neexistuje. No po chvíľkovom prechádzaní sa po obchode som bez problémov našla napr. Chicco 3-komb. za 600EUR. Asi som natrafila na nerozhľadené, nové predavačky☹

Zdali sa mi tam aj ostatné veci dosť drahé. Nie, že by sme na to nemali, to vôbec nie, ale viem, aká je reálna cena tých vecí, tak ma to trochu hnevá. Napr. postieľka za 100 - 400 EUR? Veď v Ikei majú za 30 EUR a tak podobne... Ty máš aké skúsenosti? Kde sa dobre nakupuje?

Ten obchod v Ivanke musím vyskúšať, majú veľkú reklamu aj na internete.

Inak gratulujem k chlapčiatku - my stále nevieme čo to bude. Boli sme na ultrazvuku v 21. týždni a nevedela nám doktorka povedať☹ vraj až keď sa najbližšie na sone stretneme, čo bude v 30tt.
Rada ti teda poradím na oplátku ja - ak máš chuť skoč sa pozrieť do obchodu Mothercare v Auparku, na 1.posch pri výťahoch. Majú tam na novorodeneckú výbavičku -70% zľavu - ale iba na chlapčenskú🙂 Vo výbavičke nájdeš čiapočku, rukavičky, podbradník, tričko, nohavice, kabátik, polodupky, letné dupačky za 9EUR!

ada_april
20. nov 2009

Ahoj Lili,
ja mam zatial termin 1.4. a kiwinka tiez, tak sa mozno naozaj stretneme:0
Ja som tiez veeeelmi proti tomu ockovaniu. Aj keby som nebola tehotna si ho nedam a nie to este riskovat co ta vakcina spravi s malinkym. Moj gynekolog sa nechcel najprv k tejto vakcinacii proti pras. chripke vyjadrit, ale potom povedal ze akekolvek ockovanie je v tehotenstve pre plod nebezpecne.
A mam taktiez informaciu od kolegyni - jej mamina robi v Norsku, rozne vyskumy ohladom genetiky atd.. pre farmaceuticke spolocnosti a sama sa vyjadrila, ze farmac. spolocnostiam klesaju zisky, tak si potrebuju takto privyrobit. Ved tu vakcinu testovali este pol roka pred tym ako nejaka prasacia chripka vo svete vypukla. Myslite si ze je to nahoda?

michalag
20. nov 2009

katka, boli sme v Bambine v zadu v hrackarstve, ale camerello q 12 tam asi nebol, ale niekedy si tam aj objednavaju, tak sa treba spytat ci sa neda

nika12
20. nov 2009

pre farmaceuticke spolocnosti je zisk dolezitejsi ako ludske zdravie....tak to vyzeraa

lubkamik
20. nov 2009

Jeej to vazne? Musim tam teda skocit 😀
Co sa tyka postielky, tak si necham poradit od kamosky - jej patri ten obchod v Ivanke - ma tam aj postielky a aj s kocikmi vie poradit. Len treba na nu natrafit kedy tam je 🙂 A je super ze aj v sobotu maju otvorene 😉
Ak chces 3-kombinaciu tak maju napriklad teraz X-lander za 464 Eur a vraj tieto nove su celkom kvalitne aj ked su to polske kociky... Tiez mi odporucala Bertini - kombinacia stoji okolo 550 Eur tusim - tie sa dobre skladaju lebo vanicka sa sklada spolu s konstrukciou...A potom Brio Go o ktorom sme dnes pisali ale ten je trochu drahsi - 850 stoji trojkombinacia.

V ktorej nemocnici budes rodit?

stanusa
20. nov 2009

katka prve pohyby zacali asi tak pred 3 tyzdnami, take slabucke najskor najma nalavo dole v podbrusku, posledne dni su uz silnejsie, v noci som musela na vecko, maly potom zacal kopkat...som ho zobudila chudacika 😅 inak nekope casto

miska ten kocik je pekny aj cena sa mi paci, takze mame dalsi typ 😉

mame uz fotky zo svadby, tak mozete pokukat
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

michalag
20. nov 2009

stanus, bola si krasna nevesta 🙂 ... a fotky su suprove 😵

katka444
20. nov 2009

to je pravda, vraj uz pol roka pred vznikom prasacej chripky uz vyvíjali vakcinu:

Baxteriáda půl roku dopředu.. úžasná předvídavost, že?

Firma Baxter si podala patent na vakcínu proti prasečí chřipce více
než půl roku před jejím vypuknutím. Obdivuhodná předvídavost!
Zajímavá je i chronologie událostí:

28. srpna 2008 si firma Baxter registruje u amerického patentového
úřadu pod číslem US2009/0060950 A1 patent na několik vakcín, mezi nimi
i na vakcínu proti prasečí chřipce
27. února 2009 kanadské noviny Toronto Sun informují o úniku smrtelné
kombinace ptačí a lidské chřipky v laboratořích firmy Baxter
18. března 2009 jsou hlášena první onemocnění prasečí chřipkou ve
třech oblastech Mexika a u sedmi občanů USA
25. dubna 2009 obviňuje rakouská novinářka Jane Burgemeister WHO z
masové vraždy, obviňuje také firmu Baxter z předchozího selhání s
ptačí chřipkou
30. dubna 2009 zveřejňuje konzervativní EU portál přehled
konspiračních teorií od Michala Semína
3. května 2009 schválila odstupující Topolánkova vláda nákup 12
milionů vakcín od firmy Baxter
5. května 2009 informuje MF Dnes, že virus začal být doručován firmám
ke zkoumání, Baxter má prý náskok díky "lepší technologii"
7. května 2009 sdělil odborný zdravotnický server Medical Tribune, že
kanadští vědci přečetli genom viru mexické prasečí chřipky
13. května 2009 se ředitelka české kanceláře Světové zdravotnické
organizace (WHO) vyhne přímé odpovědi na to, proč WHO vůbec
spolupracuje s firmou Baxter po výše zmíněném skandálu
11. června 2009 vyhlašuje WHO pandemii, poprvé po 40 letech
16. července 2009 zpravodajský server Aktuálně zveřejní varovnou
zprávu, že na podzim bude v ČR dva miliony nakažených prasečí chřipkou
17. července 2009 tiskové agentury oznamují, že výroba vakcíny v
závodě firmy Baxter v Bohumili u Kolína jede na plné pecky...!!!

Ještě pořád si někdo myslí, že farmaceutické firmy lidstvo opravdu zachraňují...???

i

stanusa
20. nov 2009

civava neboj z ukrajiny to sem nepride, skor z madarska tam sa to velmi siri
nam lekarka neodporuca ockovanie ani proti obycajnej chripke...neviem ci by som to riskla, ale zatial je ockovanie v nedohladne 😔

katka444
20. nov 2009

michala no asi buduci tyzden vyrazim do Zv na nejaky prieskum. aspon orientacne, ake su moznosti a ci vedeli objednat aj len na ukazku.

civavava
autor
20. nov 2009

stanuska, prekrasne fotky, krasna nevesticka si bola a velmi sa mi paci aj kyticka 😉

katka444
20. nov 2009

stanusa, bola si krasna nevesticka. a fotili ste sa na betliari? krasne prostredie 🙂

lubkamik
20. nov 2009

Ja som citala he akekolvek ockovanie v tehotenstve neni dobre tak naco pokusat 😀 Podla mna cela ta chripka je dobry reklamny tah...

stanusa
20. nov 2009

vyzera to na jeden velky obchod s nasim zdravim...ved aj ukrajinsku ako nafukli a kto natom najviac zarabal? 🙄

miska diky

vejula
20. nov 2009

Jwej stanusa a kedy si mala svadbu????? No ja som tu hodila zopár amatérskych fotiek ale mi ich zrušili :( že tu nemôžu byť. Tak už si rovno počkám na profesonálne a hodím ich na mojasvadba ako ty. Mala by som ich mať teraz cez víkend, tak sa s tým pohrám. Ináč musela si ich nejako upravovať aby ti ich zobralo, lebo čo som dávala tuná nejaké fotzo tak som ich musela upravovať lebo boli moc veľké a tu to ide iba do nejakách 700kB...
Inač krásna si bola aj šaty uplne super aj kytička... Aj muža máš sympoša 😉 Pekný párik ste 😵

lili007
20. nov 2009

Ja som teraz trochu v pomykone, že či by som chcela 3 alebo 2 kombinaciu.
Kamoška totiž predava ročný Peg Perrego kočík za 9000 SK a je to dvojkombinácia.
Prehovára ma, že nech si kúpim iba 2komb., lebo čas na športiak príde až cca po roku bábätka a to si budem môcť vybrať nový hocijaký a opäť sa potešiť i vychytať potreby, ktoré budeme mať.
Tak neviem. Váham.

Ak všetko dopadne ok, tak budem v Antolskej v Petržalke, ty?

stanusa
20. nov 2009

diky baby, fotografka je strasne zlata baba. fotili sme v Beltiari, nastasie vyslo pocasie tak sme nemuseli vo vnutri.
oboje by sme uz nestihali.

lubkamik
20. nov 2009

Asi aj ja budem na Antolskej - chcem si zazmluvnit moju doktorku z Pro Care a ona rodi tam 🙂 Tak sa mozno stretneme lebo naposledy mi posunula termin na 6.4. tak uvidim kedy sa maly prihlasi 😀

lili007
20. nov 2009

Ja sa tiež nedávam očkovať.
Prasacia chrípka je obyčajná chrípka.
A gynekologička mi povedala, že v tomto štádiu tehotenstva 21tt, by už ani choroba nemala mať nijaký vážny vplyv na bábo.

civavava
autor
20. nov 2009

stanuska, moj nazor je zas taky ze slovensky lekar urcite nie je lepsi ako luxembursky, nemecky, francuzsky, alebo akykolvek ...ja zijem v krajine, kde je pravne povedomie a osveta velmi vysoke a predtym ako miestna vlada schvalila ockovanie populacie, tak sa cakalo na ´vysledky testov a na rozne prieskumy a az tento tyzden to povolili..aj to len 2 druhy vakcin, od 2 vyrobcov..a ziadny BAXTER medzi nimi nefiguruje 😉 ...

moj gynekolog cakal este na ine vyjadrenia a vysledky z laboratorii , varvel ze este nech pockam..a dnes som to s nim konzultovala a vravel ze mozem ist do toho. a ked mi to odporucil on, tak mu 100 percentne verim, ja som laik a on je lekar a navyse je to kapacita.

na rozdiel od mojho byvaleho slovenskeho gynekologa -felciara, ktory mi minuly rok zavrazdil svojou nedoslednostou, nevsimavosotu a nekompetentnostou nase nenarodene dvojicky 🙄

ved na SK robia NT ultrazvuk NECERTIFIKOVANI lekari, ako by som mohla doverovat takym??? Dakujem, nikdy viac....

nakoniec, je to dobrovolne a kazdy si nalozi so svojim zdravim ako chce a ako uzna za vhodne 🙂 ja sa ockovat dam, aj moj manzel, ktory vela cestuje, po roznych krajinach, aj lietadlom, a fakt nechceme teraz ked som tehitna, aby nas to svinstvo postihlo 😉

moni
20. nov 2009

ahojte, vidim ze ste zacali temu ockovanie proti chripke....len ta chcem podporit civavava 🙂 mam ockovanie proti sezonnej aj H1N1 na odporucanie lekara. nikdy predtym som ockovana nebola, ale kedze tu sa tehulkam odporuca ockovanie, isla som do toho. rozhodovanie nebolo lahke, ale kedze som trochu z "fachu" a mam pristup k vedeckym publikaciam, presedela som niekolko dni pri ich studovani. pre mna je riziko chripky ovela vacsie ako riziko ockovania, ale nemienim nikoho presviedcat o tomto nazore.

v kocikoch ja mam absolutny chaos, spolieham sa na odporucania skusenejsich mamiciek z okolia. ako pozeram, ceny doma su nehorazne a kvalitny prakticky kocik stoji cely majetok! nech si vsetky vyberiete tak aby ste boli spokojne!

stanusa
20. nov 2009

vejula mam zopar aj v albume na konikovi, zatial mi ich nevymazali. a na mojej svadbe si urob, potom len mailom posles link na stranku kamosom. este idem nakopirovat CD pre rodinu.
kedy budu fotky?

civavava
autor
20. nov 2009

moni, ja som tiez ockovana proti sezonnej a v utorok idem proti H1N1. tiez sa trocha vyznam a vela som to studovala ale najma verim miestnej vlade, ktora je trocha o inom ako napr. na SK , ktora vakciny ANI len neobjednala, a najma verim svojmu gynekologovi 😉

presne ako si napisala, riziko chripky pre tehotnu a pre plod je nespocetne krat vacsie ako riziko ockovania....

lili007
20. nov 2009

Baby, mňa pobolieva bruško na pravej strane.
Najprv som si myslela, či to nie je žlčník, je neťahá sa to od rebier smerom hore ale smerom dole.
je to taká tupá pálivá slabučká bolesť.
Čo vy na to?
Niekde som čítala, že to môže byť aj z dlhého sedenia, alebo že sa tam bábo zaprie.... ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre