Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

miracle_
20. nov 2009

ahojte... jja vas dost casto citavam ale malokedy prispievam akosi popri skole a praci nestiham

a k tym ockovaniam proti chripke- ja mam obidve aj proti sezonnej aj proti tej novej-..

lubkamik
20. nov 2009

Baby, pekny vikend vam prajem. Letim do nemocnice kuknut mm. 🙂

moni
20. nov 2009

civavava, suhlas...nie je nad doveru v lekara. nemam sice skusenosti so slovenskymi, preto nerobim ziadne porovnania, zavery a verim ze sa najdu odbornici.
takze kazdy nech sa rozhodne na zaklade dostupnych informacii, a zvazi situaciu v ktorej sa nachadza 🙂

nika12
20. nov 2009

skuste si pozriet to video, aj ked je velmi dlheee...ja som laik, nestudovala som ziadne publikacie, len som si pozrelo to video, aj to este len polovicu, lebo ma to asi hodinu a pol...ale ta zena asi vie, o com hovori, aj ked nie je doktorka venuje sa tejto problematike uz dost rokov.....

stanusa
20. nov 2009

aj vam trochu zavidim, ze zijete v zahranici - uroven zdravotnictva je isto vyssia ako u nas...jeden cas som spekulovala nad ockovanim, ale nikto v okoli mi to neschvalil...jeden odbornik odporuca a druhy je zasadne proti...tak si vyberte.
nebola som nikdy ockovana, mm bol a potom ochorel, on je zasadne proti...mozem ohrozit dieta? keby som mala zaruku, ze nie tak nevaham ani minutu.

nika12
20. nov 2009

ja som v uk a nepovedala by som, ze uroven zdravotnictva je tu vyssia ako na slovensku...prave kvoli tej urovni sa vraciam domov....dobre zlate slovensko v tomto smere....

stanusa
20. nov 2009

nika to mas pravdu zalezi od pristupu a znalosti lekarov, to plati aj na Sk aj inde...

ada_april
20. nov 2009

Civava,
ja by som o tom chcela vediet co najviac a zaujimaju ma vsetky nazory. Samozrejme ze je to na kazdom z nas, ako sa rozhodneme.
Napises mi prosim nazov tych dvoch vyrobcov? Pozrela by som si o tom viac. Lebo cesi ako som sa docitala idu kupovat prave od firmy Baxter a napr. Svedsko kupilo Pandemrix od GlaxoSmithKline, ale tie zasa vraj obsahuju ortut a skvalen.. to tiez nie je nic moc.

civavava
autor
20. nov 2009

a ja som rada ze uz nemusim mat do cinenia s SK lekarmi..zabili mi deti, takmer zabili mojho otca ked ho operovali na nieco co vobec nemali a teraz je z neho mrzak ....

kazdy mame svoje dovody 🙂

a to video je s prepacenim somarina podla mna....prave som ho dopozerala....uz veta na zaciatku ze pani je samouk a ze samouk je mudrejsi ako studovany odbornik, ma veru nenadchla...isli by ste rodit ku genkologovi-SAMOUKOVI??? ja teda nie 😉

OK, idem uz domkov, krasny vikednik, oddychnite si a miminka nech rastu 🙂

ada_april
20. nov 2009

nika, to iste som pocula o urovni lekarov v USA. Tiez bola kamoska najstastnejsia na svete, ked sa vratila na slovensko. Ale verim, ze napr. v takych skandinavskych krajinach je to na lepsej urovni.

civavava
autor
20. nov 2009

adka, aj my mame Pandemrix a este Focetria. Moj gynekolog mi odporucil Pandemrix.
mam pred sebou informaciu o zlozeni - olovo tam nevidim..... 😲

pa pa

moni
20. nov 2009

ada, tak ja na americkych lekarov nemozem povedat ani jedno krive slovo, na rozdiel od slovenskych.
naozaj zalezi na koho clovek natrafi...

moni
20. nov 2009

moja vakcina bola z Novartisu, ale nepamatam si obchodny nazov.....a olovo tam tiez nebolo

nika12
20. nov 2009

civava dufam, ze som dala spravny link, ak ano, tak si to dopozerala velmi skoro, lebo to video ma asi hodinu a pol....ona sa nevyhlasuje za lekarku, len sa tejto studii venovala dlhe roky a skor budem doverovat co sa tyka informacii niekomu kto sa tomu vazne venoval a zaoberal sa tym , ako niekomu kto dostne do ruk len vysledky nejakych studii farmaceutickych spolocnosti, ktorym idem predovsetkym o zisk ....
a nikoho neprehovaram, ja som bola tiez v pomykove, ci ano ci nie a na zaklade toho hovorim, ze asi nie ...je na kazdom z nas, aby si utvoril vlastny nazor...
a mozno u vas v luxembursku je fakt zdravotnictvo na vyssej urovni, ale myslim, ze co sa tyka uk je to fakt bieda... 😒
a mrzi ma, ze mas taku zlu skusenost so slov. zdravotnictvom ☹

nika12
20. nov 2009

moni to olovo tam mozno nebolo uvedene, ale je mozne ze aj napriek tomu tam bolo, ked pozries video, zistis preco ...

cicimon
20. nov 2009

cau lili

aj ja som z BA, petrzka
inac...ja zatial uvazujem kupit kocit k netu, ten BEXA sa mi celkom pozdava a aj cena je super, len ci sa to da niekde v BA aj nazivo pozriet...
http://www.e-kociky.sk/?bexa,49

minius
20. nov 2009

babenky tak ja asi suhlasim s Nikou, ja som tiez v UK a aspon ta starostlivost o tehotne maminy je tu riadna bieda, preto sme zasli radcej na rychlu kontrolu na SK. Ja som tunak malal poradnu naposledy 29/10 a dalsiu mam az 14/01, dnes sme mali sono (vsetko je v poriadku a malicky je prekrasnucky 😀 ) takze ziadna slava. A to este poradna trva iba 20 minut a 10 minut z toho moja midwife diskutovala s niekym inym na telefone.
Oni v zahranici asi maju lepsiu techniku ale starostlivost je doma omnoho lepsia.
Inak ja sa tiez ockovat asi nedam...., vraj tu toho uz ubuda ... tak uvidime v January ako to vsetko pojde dalej a mozno potom zmenim nazor.

stanusa
20. nov 2009

k znackam vakcin, myslim ze ak aj u nas na stredisku budu ockovat tak isto si znacku nebudeme vyberat...daju co maju, aaale to kym pride k nam tak to uz bude aj po chripke. 😝

ada_april
20. nov 2009

Civava prepac - myslela som ortut, nie olovo. Ja som to teda v zlozeni nasla, len samozrejme ze to nenajdes pod nazvom "ortut". A je tam taktiez ten skvalen a tiomersal, co je tiez poriadne svinstvo. Tu je o tom viac: http://putujicioblak.webovastranka.cz/blog/221/...
Ja by som bola len rada, keby to bolo tak ako hovorite a naozaj by tie vakciny boli take dobre a neskodne. Len fakt nerozumiem preco by to malo zrazu tolko odporcov. Co by tym ludia dosiahli.

moni
20. nov 2009

nika, asi som to zle napisala...vyslovene tam bolo uvedene ze sa tam olovo (thimerosal) nenachadza. preto tu vakcinu distribuovali len medzi tehotnymi a detmi do 3 rokov. nemam teraz cas pozerat to video (pravdupovedia ani chut lebo tusim akym smerom sa tu bude uberat), ale cez vikend snad pozriet.

mrzi ma dievcata ze nie ste spokojne s lekarmi...snad to teda doma bude lepsie!

minius
20. nov 2009

no ked tu uz tak kocikujete ja pridavam nasho favorita, ktory uz je objednany a dorazi vo February
http://www.mothercare.com/richContent/B000VVOYPA

minius
20. nov 2009

ten v kremovej a sedej farbe... 😵

stanusa
20. nov 2009

aj ten modry je pekny

minius
20. nov 2009

aj ten je fajnunky ale skusali sme vyberat niejaky neutralny co by bola aj pre babu ak sa nam podari do dvojice 😀

minius
20. nov 2009

stanuska inak nadherna nevesticka si bola a manzel je ties fesak, ste krasnuka dvojica!!!

vejula
20. nov 2009

Stanuška, no foto tam dám bud cez víkend alebo po víkende, neviem kedy nám ich spravia. No ja čo sa tej chrípky týka fakt neviem, asi to nejdem riešiť. KEdže ako hovoríte u nás su tie vakcíny ešte ani nie aktuálne a bohvie kedy budú. No ja som nikdy očkovaná nebola a len viem od niektorých báb že ked boli očkované na normálnu chrípku tak o týžden dostali takú chrípku že ledva dýchali. Ale je možné že pre tehotné sú iné vakcíny, ktoré su viac overené a preštudavané. LEbo si neviem predstaviť že by mohli takto riskovať s nenarodenými bábatkami. Čivavka som si istá že v zahraničí je zdravotníctvo na vyššej urovni a môžeš si dovoliť veriť svojmu lekárovi. Preto chápem že si sa rozhodla to očkovanie podstupiť. Môj gynekolog sa mi ku tomu ešte nevyjadril. Ani sme sa o tom nebavili. Inač baby mne už asi malé začalo tlačiť na žalúdok, som teraz dojedla polovicu porcie čo som si naložila a ledva odfukujem 😝

stanusa
20. nov 2009

minius tak aj vy - este nemame prve a uz o druhom rozmyslame 😀
dik poviem manzelovi 🙂

cheerlady
20. nov 2009

vejula pre tehotne su presne tie iste vakciny ako aj pre ostatnych smrtelnikov. ja som sa dala proti chripke ockovat raz,sice som ju potom nedostala,ale ja byvam malo chora,klop,klop,klop,ale moja mamina potom dostala taku hroznu chripku,ze si myslela,ze su to jej posledne hodiny ☹ 😠 takze u mna asi nie...
a inak to ja mavam uz dlhsie,ze nezjem toho tolko ako niekedy,ale je to lepsie pre travenie-jem castejsie ale male porcie 😉 a na zaludok si myslim,ze ti este nemoze tlacit,ked ma nejakych 20cm a maternica este ani nie je tak vysoko,aj ked viem,ze si pisala,ze ju mas vyssie,ale az tak urcite nie 😉

moni
20. nov 2009

cheerlady, ja som teda dostala nejaku speci vakcinu...alebo nie som smrtelnik 😀
kazdopadne uz je to jedno, je to citliva tema a radsej sa treba naladit na nieco lahsie vikendove 😉

mohli by ste dat nejake tipy co varite 😵

cheerlady
20. nov 2009

moni no mozno ty v zahranici ano,ale tu ked budu vakciny,tak pre vsetkych rovnake 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre