Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

martina05
23. nov 2009

Malalady, teraz myslím až v 30tt ale nič si z toho nerob ani my nevieme pohlavie a celkom sa teším, veď je to úžasné prekvapenie ....

malalady
23. nov 2009

juj to tak daleko och 😠 😠

michalag
23. nov 2009

malalady, az v 30tt a potom sa robia este prietoky (ale to az cca od 36-38tt, neviem presne) .... tak vas pekne drobcek napina ... a dala si aj foto? a koho si tam mala za Dr.?

michalag
23. nov 2009

a idete teda na 3D?

malalady
23. nov 2009

michalag.. no určite idem na 3D!!!! to do v tedy nevydržím v napati... och 😠 😠 😠 ne nedala som foto.. bo nejak obidvaja boli čudný dneskajz nestihali..

michalag
23. nov 2009

a kto tam bol?

malalady
23. nov 2009

sedeli..

michalag
23. nov 2009

no ten je vzdy taky cudny aspon pri mne 😒 ... oni nikdy nestihaju 😠

fruchtbar
23. nov 2009

Ach malady,to ti verim,ze si sklamana,ja by som tiez asi bola.......ale ved nevadi,skus sa na to pozerat z tej lepsej stranky,lepsie nevediet ako keby ti mal povedat,ze to bude baba a v 30 tt bude zrazu chlapcek....ja tiez este na 100 percent neverimze mame chlapceky,v 30 tt je to lepsie vidiet a je to vieryhodnejsie!Dovtedy nekupujem modre....

A k vianociam napeciem asi len medovnicky,medvedie dlabky a krehke hviezdicky...to su moje najoblubenejsie.Ale velmi by som chcela skusit nejake kolaciky s marcipanom,ja ho milujem ,ale zial ziadne nepoznam.....nemate niektora nejaky fajny receptik????

oliinka
23. nov 2009

ahojte dlhšie som nepísala.inak k všetkým dobrým výsledkom blahoželám a aj maminám čo už vedia čo im rastie v brušku.ja som akosi celá zničená,mám nadchu,bolí ma hlava a som akási zahlienená,ale nekašlem a neviem čo si mám dať.poradte niektorá a ešte ma trápi tak asi týžden dozadu možno menej sa mi zdalo,že som cítila konečne pohyby,ale od vtedy akoby nič tak sa obávam či je všetko v poriadku ani áladu nemám na kočíky a ani na nič do poradne idem buduci utorok,čo myslíte keby nebolo niečo v poriadku mala by som nejaké príznaky alebo tak? ☹

fruchtbar
23. nov 2009

indicka polievka a londynsky salat...to znie tak medzinarodne,hned by som sa na to vrhla a este pri tom aj po nemecky hrkutala!!!!

martina05
23. nov 2009

Frucht ... ja tiež milujem marcipán ...hrozne moc, skúsim niečo nájsť, prípadne ak nájdeš ty - pošli ...

oliinka
23. nov 2009

😒

klongova
23. nov 2009

dobrý deň baby ale ste toho napísali po víkende vždy čítam až do obeda no dnes akosi trochu viac.

kiwi - držím palce a verím že bude bábo v poriadku a nebudete sa viac trápiť. Ako ty ani ja by som na amino nešla aj keby aj tak sa nič nezmení. Ak by bolo malé choré tak by si sa len zbytočne trápila.

... ja a priberanie mi nejako nejde zatiaľ len 1 kg - bieda na to že som za polovicou no možno teraz to začne. Bruško mi počas víkendu tak vybehlo že som sa skoro nevmestila do tehu nohavíc. Mám problém ich pretiahnuť aj cez stehná a boky.

fru - epidurál si určite nedám nemala som ho pri prvom a ani teraz ho nechcem. Pôrodné bolesti som síce mala cca 10,5 hod no dalo sa to vydržať. Po prepichnutí plodovej vody bol malý von do 0,5 hod. A mm pri pôrode určite nebude on chce no ja s tým nesúhlasím. Mám pocit že by som bola zbytočne precitlivená a to nechcem.

cheer - všetko naj k narodeninám veľa zdravia pre teba aj malého, šťastia a veľa lásky

klongova
23. nov 2009

a čo sa týka pečenia a riadenia ?

piecť sa chystám okolo víkendu - aspoň medovníky a ostatné potom lebo mi ich ešte zjedia - budem musieť kryť

a riadenie ma tiež čaká okolo víkendu pokiaľ vládzem lebo potom to už ostane na mm a to dáko nechcem neviem si predstaviť ako by to bolo keby umýval okná - ešte to nerobil.

civavava
autor
23. nov 2009

ahojte babenky,

zuzanka, krasne vecicky si kupila Maxikovi, tak si vybrala nakoniec aj meno definitivne? Daj vediet ci mam opravit v tabulke 🙂

malalady, tak to mi je luto ze sa vam mimi neukazalo, ale snad na 3D to bude uz OK!

mne sa ani verit neche ze mi doki vedel povedat pohlavie tak skoro, v 15tt...Renusko sa spravne natocil do kamery
😀

som rozmyslala, ze co ak sa predsa len pomylil /aj ked dokaz je na fotke moc rukolapn 🙂)/ - asi by sa nestalo nic lebo ja modre nekupujem , skor sa nam pacia neutralne pastelove farby, takze by to problem nebol 🙂))

fruchtbar, na vianoce budete v Rakusku, ci idete na SK?

martinka az sa mi slinky zbehli z tych receptikov, mnaam.... ja na vianoce nepeciem, dostanem od mojej maminy, kedze budeme cestovat na SK pred sviatkami a odtialto sa mi nexce trepat zakusky....

fruchtbar
23. nov 2009

Macka,to znie vsetko dobre,mozno z toho nieco vyskusam...ale kedze marcipan tak milujes,tak ti napisem jeden lahky recept s vybornym vysledkom....sama som ho vymyslela a musim povedat,ze ked to upecem,tak je to za 5 min. zjedene!!! 😝
Mozartove croassanty

Cesto na crossanty (podobne listkovemu)
marcipan
nutella
posekane pistacie

Cesto rozvalkane do obdlznika pokrajas na trojuholniky ( z jedneho cesta ich vyjde asi osem)
na sirsi okraj natries nutellu,polozis sulok marcipanu a posypes pistaciami.....a zabalis.
Vrch natries vajkom,mozes este ostatne pistacie oprazit v karamele a posypat po vrchu,vyzera to pekne a upecies.....neklamem,chuti ti vyborne!!!! Ale predsa len trosku kaloricke! Ale stoji to za to! 😝

civavava
autor
23. nov 2009

inak ked sa bavite o mm pri porode - moj tam bude, sam to navrhol uz davnejsie a velmi sa tesi, aj ked idem na cisarsky, tu mozu byt ockovia pritomni aj ked zena rodi CS, dokonca to odporucaju, lebo ked budem lezat po spinalnej anestezii, on bude pri babatku a bude vlastne prvy kto h bude drzat..a strasne sa na to tesi!!!!
tak sa tesim ze bude pri mne...ja by som sama totiz rodit nechcela....

oliinka
23. nov 2009

babule takže mi neviete ozaj nič poradiť

civavava
autor
23. nov 2009

oliinka neboj sa, ani ja citim pohyby este, ani martinka05, kvoli placente, urcite je vsetko OK, nestresuj sa zbytocne.... 😵
aj ja idem do poraden bud. utorok tak si budeme navzajom drzat palceky 😉

fruchtbar
23. nov 2009

civavka,na Sk tento rok neplanjjem prist,aj tak musim pracovat a potom pripada mi to velmi stresujuce na Vianoce cestovat,uz by som konecne po 8 rokoch chcela stravit Vianoce domka,pri telke a kolacoch a mm.
Mozno buduci rok zase u rodicov,ale kedze je moj mm rakusan,nie je to pre neho jednoduche,nerozumie rozpravkam...a to je skoda,lebo aj to robi Vianoce Vianocami.Asi prideme az po Novom Roku,ked budem uz na materskej!
Neviem,je to dilema,ktoru budem isto riesit aj o rok.....

fruchtbar
23. nov 2009

Olinka,moja kamoska citila pohyby az v 24 tt a teraz ma velmi neposedne a zive dieta.....nebojkaj a mysli pozitivne!!!

michalag
23. nov 2009

pozeram ze buduci tyzden bude sama poradna 🙂 ... mna to caka buduci tyzden v stredu 🙂

olinka, neboj sa a nemysli na zle, nemas vacsie brusko? lebo aj vtedy vraj niektore zeny este necitia pohyby a babo je este male tak sa nemusi dotykat stale stien maternice ...

oliinka
23. nov 2009

michalag no mna znepokojuje to že som už asi cítila a teraz necítim a už som druhorodička tak no a bruško mám možno aj večšie,ja som pribrala pred tehotenstvom a mám bruško ale neni také typiské tehulkovské ale teraz som pribrala tak možno do 3 kíl

michalag
23. nov 2009

a uz si bola v poradni alebo na morfologickom uzv? tam uvids ako ti skace a robi blbinky, to urcite vies a ked si nie si ista, tak sa na poradni spytaj Dr.... ale neboj sa, ani ja pohyby necitim stale niekedy aj 3-4 dni, ale tym ze sa potom pomrvi tak som stastna a viem ze je oki, naozaj sa nebojkaj 😉

oliinka
23. nov 2009

dakuejm si zlatá no naposledy som bola v poradni 3 týždne dozadu vtedy srdiečko bilo,spravil mi len tak po stojačky sono či bije srdiečko ale nevyšetroval ma to mi brali vtedy krv na tripple.buduci týžden idem na ultrazvuk tak snad to bude ok. a na tu moju nadchu a zahlienenie nevieš čo si možem dať?

michalag
23. nov 2009

a uz si nieco skusala?

oliinka
23. nov 2009

ano dávam si pinosol a homeopatiká paragrippe ale po tom pinosole mám pokoj tak na chvilu a cítim že som zahlienená aj ked nekašlem

martina05
23. nov 2009

Olii, neboj..bude to všetko ok ....... Ja idem k lekárovi 02.12...neviem či má v pláne poslať ma aj na sono ale určite sa vypýtam.... pre pokoj v duši ....

Frucht..diky za recept, znie to fakt dobre, určite vyskúšam, ja totiž milujem piecť ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre