Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
29. nov 2009

no my prave pojdeme ku nasim, lebo mam este 9rocneho brata, tak pre nas dvoch sa neoplati robit...a on sa viac potom tesi, tak aspon nebudem sama, ale aj tak mi to bude luto

grekyna23
29. nov 2009

peknu nedelu prajem,
blondy tak to je smola, Stedry den by mala rodina travit pokope,ale ked to nejde, tak to nejde, na druhej strane mozeme byt radi ze mame robotu a mozeme pracovat.
inac ja som dnes varila kapustnicu, mame taku predpripravu na Stedru veceru 😎 a pekne si k tomu zapalime prvu adventnu sviecku. a druhe vari manzel morcacinku s broskynami, sa tesssim, si pomlskame 😉 😉 😉
a ako dezert sme si kupili spice a parizske rozky, mnanky

zuzana1971
29. nov 2009

civavka tak to je drzost, ze ti vymazu album ktory si pracne robis a zbieras do neho fotky 😠 , ved ta mohla upozornit, ze si mas vymazat jeden baner a hned mazat...zase raz slovenske typicke jednanie... 😠
drzim palceky na to morfo, nebojkaj sa

vejula pekne fotecky z ultrazvuku

ja nevarim, odbehla som si do polusu kupit najdolezitejsie a na obed som si kupila moju oblubenu pizzu ristorante, ta mi vzdy pomoze k dobrej nalade a k spokojnemu plnemu brusku 🙂

inak posielala som korespondencny do jednej sutaze do casopisu Maminka, a dosiel mi v piatok od nich doporuceny list, este som ho nebola vyzdvihnut, nasu postu renovuju a ta druha kde to mam je dost daleko autobusom (ja neviem som uz 4 mesiac doma a postarka je leniva vyjst 2 poschodia vytahom a doniest mi doporucene listy ked mam 😠 ) takze sa vytesujem, ze som mozno nieco vyhrala 😀 ze by sa aspon raz aj na mna usmialo stastie? 😀

vejula
29. nov 2009

jej zuzi tak chytro po poštu 🙂 a napíš potom čo to bolo..
Greky tak ty maš dneska riadnu mnamu, ked ti ešte aj mužíček vyvára
Blondy tak ason že tak. Že nebudeš sama 😉 neboj do tej deviatej ti to zbehne ani nebudeš vedieť ako. A prinajhoršom posuniete večeru. Ja by som to tak spravila 😉

grekyna23
29. nov 2009

zuzka, tesim sa s tebou, urcite i malickost ako vyhra potesi, a aj maxika.
blondy, alebo si s manzelom das druhu stedru veceru ked pride s prace 😝 a budes na tom najlepsie, dve Stedre vecere 😀

blondy12
29. nov 2009

no grekyna tych nasich 6chodov uz by som asi druhy krat nezvladla 😀 , aj ked som tehotna...

ale tak uvidime, ono este k nam chodi nasa babka s dedkom tak ti posuvaju ten cas stale skor tak sme radi ked zaciname az o 5ej, ale nerozculujem sa...no co musi byt v praci, nechce a nemoze za to, a ked pride vecera na neho pocka, a potom pojdeme spolu na polnocnu omsu 🙂

martina05
29. nov 2009

Ahojte, tak som si Vás postupne dočítala ...
Včera bol asi nejaký fakt blbý deň, MM išiel na dom a potom omrknúť záhradu. Zostala som sama doma, varila som obedovečeru a taká depka ma chytala... Mám strach, keď tu všetky píšete, že cítite pohyby a ja nič... Bojím sa či je všetko ok...Večer som prepínala telku a bol Anglický pacient, ktorého som videla asi 100x no a pri tom som to už nevydržala a revala som ako besná ...Stále sa bojím o bábo, už neviem ani či som normálna, noa ešte večer v správach dávali o tom mŕtvom bábätku v TT ... V stredu ideme k lekárovi, už aby to bolo a dúfam, že bude všetko ok...
MM ma ukľudňuje, že drobec spinká, keď sme boli doobeda v kostole ešte si robil srandu, že ho to tam určite pobudilo ...

Dnes sme na obede u našich...
Inak včera som spravila koláč - jablkovo slivkový - vlastný výmysel a je strááášne jednoduchý a všetkým chutí, tak som rada aspoň z toho ...

inak čo sa týka jedla.... všetko z mierou, aj klobásky aj citrusy. našla som jednu stránku, kde písali o strave v thotenstve a to keby som sa stravovala podľa toho umriem od hladu ... Dokonca aj zemiaky tam zakazovali kvôli draslíku ...
môj lekár tvrdí, že všetko je treba jesť ale s mierou, vraj mal jednu pacientku, ktorá jedla kriedu ale len modrú ....

Inak civav, ten tvoj zmazaný album je dosť nefér .....

civavava
autor
29. nov 2009

dopiekli sa mi cestovinky a idem papat 🙂)

Zuzi, ona ma upozornila, na to som jej napisala, ze preco ja nemozem mat 3 bannery ked ine maju aj 4- 5, ona ze z casoveho hladiska a mnozstva albumov nestihaju kontrolovat vsetky albumy....a ze ked sa nieco take zisti, mame jej dat vediet ...co ja odmietam, nebudem predsa bonzovat, ked si nejaka mamicka spravi album, pracne sa s tym namaka.....ved je to trapne....

Tak som si tam tie 3 bannery nechala, upozornila ma este raz, a to uz bola vyslovena buzeracia, lebo ked nemaju cas a kapacity hladat ine albumy, preco stale snorila po vytypovanych ludoch???? Asi som jej bila do oci a nebola jej sympaticka.. 😲 inak si to neviem vysvetlit, ze ine albumy maju kludne 3,4 aj viac bannerov a PRAVE TEN moj jej stale bil do oci....az to psychicky neuniesla a vcera ho vymazala ... s tym, ze som porusila pravidla...to ze ho porusuje x babeniek, jej nevadilo..takze cista buzeracia jednym smerom...dufam, ze sa tymto ukojila a je spokojna .....

ale nevadi, uz ho mam sj tak nazad 🙂))) 😀 a dokonca sa mi paci viac 🙂)

vejuli vidim ze aj ty mas podobne skusenosti, tak nahod foto na mojasvadba, nech si ta pekne pozrieme 🙂)

civavava
autor
29. nov 2009

grekyna23, vitaj medzi nami, ak by si chcela byt v nasej tabulke, posli mi udaje 😉 a tu je tabulka apriloviek:

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

martinka05, co uz....ale uz mam nazad albumik 🙂 a nebojkaj sa, ani ja este necitim mimi...ja idem k dokymu utorok, tak dam potom vediet co a ako, aj kvoli tej placente, ked ju mame tak blbo lokalizovanu 😒

pipimiska
29. nov 2009

caukooo 🙂

mne minule nejaka trapna adminka vymazala z albumu kociar,asi sa jej nepacil,tak to tak vyriesila 😀

civavava
autor
29. nov 2009

pipi, tak to je sila 😠 😠

grekyna23
29. nov 2009

civavava dakujem za privitanie,
tabulka je krasna a je tam teda uz vela apriloviek,
mamina/Petra, 26/, ocino Michal, pohlavie a mena este nevieme,TP 19.4.2010, Námestovo

grekyna23
29. nov 2009

a s tym vymazavanim to je teda sila, ja sice este nemam album, ale dufam, ze ked si ho pracne vytvorim, tak sa mi nieco take nestane 😒

pipimiska
29. nov 2009

civi,ze? 😀 ..ja sa z toho uz len smejem...
baby 🙂
1.pijete dostatok tekutin?lebo ja mam s tym probleem,vypijem asi max.1,5 litra denne 😒
2. mate niektora problem s vyprazdnovanim?(myslim kakanie 🙂myslim,ze ci musite pri tom tlacit 😅 ..normalne je to moja nocnaa mora,bojim sa,ze ssa tym nieco pokazii,ale ja ked netlacim,tak to nejde von 😝 sorii za intimnost,ale mam z toho fakt strachy..
3.mate zlee sny ohladom babatka a seba?

blondy12
29. nov 2009

pipimiska no na vsetko ti musim odpovedat, ze podla mna pijdem dost, lebo oproti tomu ked som nebola tehu tak som pila menej, a teraz mi pride az zle ked nemam pri sebe flasku s pitim

ta druha otazka mna nastastie netrapi, lebo vacsinou s tym nemam problem...

a tretia otazka nastastie sa mna tiez netyka, ja nemam skoro ziadne sny a ked ano tak su take divne, ale radsej sa nezaoberam, ze sa nieco zle stane

martina05
29. nov 2009

pipi ja mám s tým pitím trošku problém... Keď pijem viac stále chodím na Wc a normálne som z toho unavená. Dokonca aj v noci vstávam 1-2x .... Viem že by sme mali piť aspoň cca 2l - no nie vždy sa mi to podarí....

S vyprázdňovaním problémy nemám, pravidelne jem probiotiká v kapsuliach a myslím, že mi pomáhajú...

No a čo sa týka snov, mne sa v poslednej dobe nesníva nič... som rada, keď spím, lebo väčšinu času sa prehadzujem a potom zase na WC a zase....

martina05
29. nov 2009

Civa, tak držím palce na utorok a potom na mňa mysli v stredu ... asi dostanem papiere aj na diabetológiu ....

civavava
autor
29. nov 2009

pipi, ja pijem teda ako slon, medzi 2,5-3 l...ale je fakt, ze chodim aj cikat furt....a aj v noci, aspon 2x...ale v noci nespim, len sa prehadzujem, tak mi je to jedno ☹

sny nemam, lebo odkedy som tehu tak som v noci nespala...len cez vikendy / pebo cez den viem spat = a vtedy som bola taka unavena ze si nic zo snov nepamatam...

stolica - u mna vacsinou OK, ale stane sa (napr.dnes rano) , ze mam presne taky problem ako aj ty... 😖

martinka, dikes, aj ja tebe a dufajme, ze je vsetko OK....

grekyna, idem upravit tabulecku 🙂

michalag
29. nov 2009

Ahooojteee 🙂
grekyna, vitaj 🙂
pipi, u mna je to podobne 😒 , ako keby som mala zapchu

pipimiska
29. nov 2009

dakujem za odpovede 😉 😉
mne sa sniva kazdy den a este k tomu niekolko snov a take divnee,az velmi premakanee..spim dobre,ale tie pocity ked sa zobudim...ach

mati,ja jem uz mesiac probiotika v kapsulach,kazdy den jem aktiviu,kazdy den mam nejaky obed,skoro kazdy den polievku...kazdy den ziem vecer jablko a mandarinky cez den,plus nejaku zeleninu najviac paradajky a redkvickyy..sladkosti nejem vobec..co viac mam este preto urobit?? 😅 asi sa skusim prelievat tymi tekutinami aj ked do mna to nejde..tiez stavam na wc najmenej 2 az 3 krat v noci,ale tak to mi az tak nevadi,len mne nechuti pitie...no a cudne je to,ze ja nemam zapchu,na wc chodim kazdy den aj 2 krat,len musim tlacit do frasa a toho sa bojimm 😒

pipimiska
29. nov 2009

michalag,ale zapcha znamena,ked sa nevies vyprazdnit niekolko dni,alebo aj to,ked to nejde von??

stanusa
29. nov 2009

caute,
aj nam dnes varila mamka, raz za mesiac tam chodime na nedelny obedik, zakusok nebol tak som teraz narychlo uvarila puding s piskotami a jahodami navrch 😝

pipimiska - pijem podla potreby, nesledujem to ale pravidelne popijam ci uz ovocny caj alebo vodu, mineralku.
zapcha ma trapila v 1. trimestri /aj tri dni som nebola/, ale zistila som, ze ked mam denne polievku a ovocie, jablka tak je to lepsie. zle sny nemam, lebo malokedy sa mi sniva a vacsinou take zvlastne sny a velmi si ich nepamatam.

grekyna23
29. nov 2009

ja mam tiez problem s pitnym rezimom,aj pred tehu som malo pila a navyse teraz mi ani skoro ziadna voda nechuti.ale doktor kazal vela pit, ze je brusko potom pruznejsie a ze ma nema odradzat caste chodenie na wc.
na tu zapchu pomaha vela ovocia a zeleniny a celozrnne pecivo, obsahuje vlakninu.
a vacsinou spim dobre, klop, klop, ako lahnem tak sa aj zobudim, ale raz cez noc sa prejdem na wc, ale to je v norme.

zuzana1971
29. nov 2009

pipi no aj pijem cely zivot malo 😝 , ak je to liter mozem si gratulovat 😠
na WC netlacim, idem az ked citim, ze mi to pojde same
fuuuha, tie zle sny sme tu mali mnohe v prvom trimestri, mne sa furt snivalo, ze krvacam, potrat a potom sa mi to aj stalo 😖 nastastie sa mi to uz nesniva
akurat ma v snoch nahanaju tigre a medvede, ale to uz cely zivot 😀 nielen v tehu....ktovie co to znamena...

zuzana1971
29. nov 2009

civavka co sa tyka albumu zavist je typicka slovenska vlastnost...len je to ubohe, ked niekto si to vybija na tehotnych...idem si skontrolovat albumy, ci mi nieco nezmizlo 😀

kamilakd
29. nov 2009

zuzi a co im vadi na albumoch??co sa tam nesmie davat???ja si prave zhromazdujem fotky a ze urobim nejaky

zuzana1971
29. nov 2009

kamilka na civavkinom albume im vadili take pasiky hore co sa davaju, banery sa volaju, ze mozu byt max. 2 kusy...a niekto tu spominal, ze im vadili svadobne fotky a kocik, sama nerozumiem preco 😕

kamilakd
29. nov 2009

nech sa strcia to sa celkom nerobi aspom mohli upozornit a vysvetlit preco...a nie hned zmazat

grekyna23
29. nov 2009

no na modrom konikovi maju byt len fotky suvisia s tehotenstvom a babatkami

cheerlady
29. nov 2009

babule vcera asi fakt bolo nieco vo vzduchu - my sme sa s mm strasne pohadali a este k tomu pred nasimi,potom som preplakala cely vecer,pretoze chyba nebola na mojej strane... ☹
a dnes som asi po tristvrte roku vybehla s kamoskou sa vyvetrat do avionu aj s jej malou,tak som sa trochu odreagovala a kupila som v akcii 3bodynka 😵 takze uz mam dokopy 5 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre