Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
1. dec 2009

cheerlady lebo môj doktor potrebuje niečo zmerať okolo srdiečka a nevie to nájsť. Tak ma už dvakrát pozeral a teraz ma poslal ku prímarovi nech sa on na to pozrie či je to v poriadku. Nepovedal mi zatial nič konkrétne len ja sa kus obávam nieje mi to jedno.

kika29
1. dec 2009

toto tehotenstvo mám horšie ako to prvé. Pri prvom som ani nevedela že som tehotná všetko prebiehalo v pohodičke a teraz od samého začiatku mi niečo je. Zuby sa mi lámu a bolia. V čera mi ťahali nerv zo zuba lebo ma bolel. Bolel ma žalúdok, podbruško, otvárať som sa začala, na začiatku som zvracala no hrôza čo sa to somnou deje. 😢

cicimon
1. dec 2009

kika som sa chcela spytat ako so zubom a uz si napisala...no ja som toto mala presne pred 2 rokmi - hnis a nerv, a pred 2 tyzdnami sa ozval zas....a uz mam 2 tyzdne vlozku a ked som vcera volala na plombu, tak ze 17...

kika29
1. dec 2009

cicimon mne včera pichla iniekciju a vytiahla nerv a nechala mi teraz otvorený zub dieru jak poraza a 14.12 mám ísť na blombovanie alebo mi dá vložku neviem presne. Ale kým mi vyberala vložku z toho zuba som myslela že zošalejem od bolesti preto mi potom pichla iniekciu a tak ťahala nerv. Za bolesť som si ešte aj zaplatila 20€.

maxii
1. dec 2009

caute, dnes som bola na poradni, na morfo sone, moja lekarka je velmi rychla, cele to trvalo 20 min a vyzera ze je vsetko OK, pomerala vselico ale co som si zapamatala je chodidlo, ci skor chodidielko 3,5 cm, vaha 470g a zodpovedame presne 21+6 cize dnes koncime 22tt

potvrdila mi babulku, ze to naozaj vyzera veeelmi podozrivo na babu a mala sa furt hemzila, aj ma kopkala a najdolezitejsie,placenta lezie pomaly ale iste hore, uz len jednym cipom prekryva krcok, ale je vpredu ulozena, cize mi asi bude tlmit pohyby, ale neva, citim ich aj tak...

nooo, cize zaver je ze vsetko OK, aj krcok je tuhy zavrety...next time poradna 21.12.
a glukozovy test ze mozem az po sviatkoch si nechat 😀

lubkamik
1. dec 2009

Maxii gratulujem ;)
Ja idem na morfo v stredu tak som zvedava 🙂

cicimon
1. dec 2009

kika - no presne, ale potom to stoji za to ked to neboli 🙂

kika29
1. dec 2009

Maxii aj ti gratulujem 🙂 Mňa čaká glukozový test 16.12 fuj 😝

kika29
1. dec 2009

cicimon veru kašlať na peniaze len nech mám pokoj konečne ale ako to poznám jedného sa zbavýš a príde druhé. No tak som zvedavá že čo ma ešte čaká. Bože apríííííííííííííííííííííííííl len sa ponáhľaj 😀

cicimon
1. dec 2009

inac...mna objednali zas na 4.1. na poradnu, ale ohladom glukozoveho testu nic nehovorili a to uz by aj bol vhodny cas....rozmyslam, ci nezavolat a prezistit..?

cheerlady
1. dec 2009

cicimon ja idem do poradne za tyzden a myslim si,ze uz je tiez najvyssi cas na glukozu,no ale minule mi dr.nic take nespominal,to by mi podla mna mal povedat,kedze sa tam caka tusim hodinu alebo 2 po vypiti 😕

cicimon
1. dec 2009

no ono sa to robi vraj 24-28tt...

kika29
1. dec 2009

cicimon ja som teraz volala sestričke lebo ma objednala na 11:40 a mám byť do v tedy hladná? Ved ten test sa robí na lačno tak mi povedala že mám prísť na 7:30 ale pôjdem len na 8 lebo mi treba dať malú do škôlky. Kludne zavolaj. Čaká sa 2 hodiny po vypití tej gebuziny fuj to je ale príšerne sladké 😝 😝 😝

cheerlady
1. dec 2009

zeby si to nechaval az po sviatkoch?? to uz sa mi zda dost natesno 😒 sak uvidim za tyzden,co mi povie.

roxi
1. dec 2009

ahojte, tak ja mám už za sebou glukozu, zabudla som si citrón, ale pýtala som sa na to a áno troška citrónu si môžete pridať, vraj je to potom znesiteľnejšie, ešte teraz mi je z toho zle, ale zostalo to v žalúdku, takže to mám úspešne zvládnute 😉 a áno čaká sa tam po vypití ešte 2 hodiny, potom znovu berú z prsta krv, ja som na to úplne zabudla, myslela som si, že sa tam čaká len 30 min., blbá ani som si nevzala žiadne časopisy, alebo knihu a potom som už nechcela dráždiť žalúdok behaním do stánku ☹

lubkamik
1. dec 2009

cheer, po sviatkoch budes mat tolko cukru ze ti nemusia dat ani vypit ten sajrajt 😀 😀

lubkamik
1. dec 2009

ja som sa vcera vazila a mam + 8 kg 😠 😠 Bola som nestastna cely vecer... Vobec sa neprejedam - nechaaaaapem tomu vazne. Mam brucho ako dakto v 8 mesiaci ☹

kika29
1. dec 2009

lubkamik možno máš veľa plodovej vody a aj bábo rastie. Ja som mala malu velkú a aj vela plodovej vody však som pribrala 20kg. A teraz sa mi zdá že nejako mi bruško viacej vyskočilo aj každý mi to hovorý. Naposledy čo som sa vážila som pribrala 2,5 kg ale teraz isto už viac a po sviatkoch ha sa mi len oči prevrátia lebo ja sa chystám maškrtiť. 😀

kika29
1. dec 2009

o chvílu som tu len odbehnem do obchodu.

cheerlady
1. dec 2009

lubka no mne tak celkovo chuti teraz viac sladke a co bude po vianociach,to teda fakt neviem 😠 😅
aj ja sa uz musim odvazit,uz sa na to chystam tyzden a vzdy zabudnem,aj brusko odfotit,lebo uz teda riadne narastlo az sa mi to nezda,ze je tam len jedno 😲 😀

lubkamik
1. dec 2009

hej doktorka hovorila ze mam vela plodovej vody a aj maly je velky - no neviem co to bude za giganta 😝
A po sviatkoch ani nehovorim - zas budu kilecka navyse ☹
Idem na obed 🙂 caute zatial

roxi
1. dec 2009

nebojte baby, pri malých veľmi rýchlo zhodíme, ja som sa vážila asi predvčerom a mala som + 6, pomerne dosť, keĎže minule som pribrala veľa práve posledné 2 mesiace a to tam ešte ani zďaleka nie som, takže tentokrát to bude zaujímavé, ale príliš sa nestresujem kojenie a starostlivosť o bába nám pomôže zbaviť sa tých kg navyše 😉

cheerlady
1. dec 2009

lubi dobru chut 🙂 ja desiatujem - chlebik s tuniakom,lebo som citala,ze v tomto tyzdni sa vyvija mozog a IQ,tak sa maju jest rybicky 😀

tarinka333
1. dec 2009

ja idem na glukozu o dva tyzdne.
Utz. mi robi lekar pri kazdej poradni, ze na verifikovanie vitality plodu, ale to trva max 30 sekund, pozrie srdiecko a je to 🙂
Inak ako ma teraz malicke kopka 🙂

zuzana1971
1. dec 2009

seuska mne podla tohto linku http://jasanek.webpark.cz/plzak.html vysiel chlapcek a aj cakam 😀
ja som vzdy chcela dievcatko, ale co uz narobim, ked mi volakedy v 16 rokoch vyvestila vestica chlapceka, vsetky tabulky cinske, plzakove, atd mi ukazuju chlapceka a ked sa mi niekedy parkrat snivalo, ze mam bejby vzdy to bol chlapcek 😀

cheerlady
1. dec 2009

zuzi podla toho mi vychadza chlapec 🙂

monikapd1
1. dec 2009

ahojte len tak som nakukla a podla toho linku mi ukazuje, ze sa mi neda predpovedat ake pohlavie dietata budem mat 😖

zuzana1971
1. dec 2009

inak ste pisali, o tom ci skor citit pohyby pri dievcatku alebo chlapcekovi
ja som citila pohyby uz v 15 tt 😲 a chlapec

cheerlady
1. dec 2009

moni nevaaaa,o to vacsie prekvapko,aj ked pochybujem,ze su tie vypocty pravdive 😀

zuzana1971
1. dec 2009

maxi gratulujem
este cakame na civavku ako dnes dopadla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre