Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
3. dec 2009

zuzi - držím palce nech je všetko ok 🙂

tarinka - my sme dnes mali tiež buchty na pare, ale len kupované, mm moc buchty nemusí a pre mňa a malú sa mi neoplatí robiť

zuzana1971
3. dec 2009

uz som nasla o tych dvojickach na bleskovkach, ale nic nove, len to co hovorili vsera v spravach a ze sa dnes uz narodili. Tak to je smutne, ze ked sa uz narodili ako siamske musia mat chudata este aj dalsie zdravotne problemy
no to som zvedava na ten chaos na Kramaroch, dufam, ze sa tam nebudu tlacit novinari, lebo v tlacenici sa budem bat o brusko

tantama
3. dec 2009

baby ja neviem asi budem hnusná a krutá ale musela vedieť čo čaká nemôžem si pomôcť ale s hydrocefalusom a chorým srdiečkom ich odsúdila už dávno...... a spoločná pečeň.........ja viem že vzdať sa ich je ťažké ale toto mi príde také alibistické...... ved ja som nič neurobila nech si to zariadi príroda....... ☹ asi som krava

michalag
3. dec 2009

tantami, ja uplne s tebou suihlasim a mala som rovnaky nazor aj pri Marekovi a Miskovi ☹ , nepoviem keby boli zrasteny nozickami alebo rucickou, ale zrasteny hrudnikom, ci chrbticou kde su fakt dost dolezite organy je ....

adasik
3. dec 2009

Ahoj babenky...citam vas ale nemam voobec cas na pisanie...tak rychlo... 😖
objednala som si z1 stranky vankus na kojenie, myslim, ze si tu 1 z vas objednavala taky modry s macikmi-sa tesim, idem ho vyzdvihnut na postu 😉
a objavila som fajn stranku na postelne pradlo a postielky, ale maju tam aj ine vecicky. Hlavne tie postielky a pradlo je pekne...je to na e-mama.sk. 1 pani niektore z veci predava na mimibazare, tam som si objednala 1 osusku a spaci vak mothercare, je to aj na tejto stranke, tak ked dojde dam vediet o kvalite....
co sa tyka toho sexu-aj ja mam nejak mensiu chut ako predtym,ale sexujeme...len si to trocha menej uzivam...asi hormony, ci co...
civi- a preco s kondomom? Kvoli infekcii?

roxi
3. dec 2009

baby, tažko povedať, ja som si častox povedala, že keby som bola na mieste niekoho konala by som tak alebo tak, ale keď som sa potom ocitla ozaj v takej situácii konala som úplne inak ako som si vravela, kým sa to netýkalo priamo mňa, takže som už tomto opatrnejšia, niekedy je ťažké sa rozhodnúť a potom s tým rozhodnutím žiť, takto im dala šancu a je pravda, že možno ich život bude len trápením, ale to nikto dopredu nevieme, asi práve preto je rozhodovanie ťažké

tarinka333
3. dec 2009

Myslim, ze ak by to nemali zvladnut, mozno by to uz v brusku davno vzdali... a mozno sa mali narodit, lebo iba tak im vedeli lekari pomoct... Bozia vola...
Ale dost o smutnych temach...
Mna dnes babulko kopkalo rano a teraz si dava oddych, alebo spinka, kym maminka caka na cesto, kym vykysne 😀

tantama
3. dec 2009

ja ju nesúdim no ja by som sa nedokázala pozerať na o utrpenie..... a tu nejde len o ňu ale celá rodina bude z toho otrasená a nešťastná...... jasné že by bolo úžasné keby to dopadlo super a obe boli super zdravé ale oni nie sú "len" zrastené...

kamilakd
3. dec 2009

babule stotoznujem sa s nazorom zuzky aj tamtamky,ved oni to vedeli od zaciatku ze ako to je babatka boli chore je to strasne ale nechapem preco sa tak rozhodla ze donosi co budu mat deti so zivota?asi nic lebo budu stale len bojovat a trpiet...baby a teraz tak hnusne viete kolko to bude stat penazi a nepomozu si??? ina vec by bola keby o takom niecom nevedeli a po porode by zistili ze treba riesit...ale s tykym vedomim nosit deti no neviem.. 😕

konecne som urobila aj albumcek ved bolo na case 😀

kamilakd
3. dec 2009

tantama ved to ze nie je vysoka sanca na prezitie a uspesne vyliecenie,,,budu trpiet nie len babatka ale aj rodina

tantama
3. dec 2009

šanca tam je aj keď 1:1000000 vždy je ale keď k tomu prirátaš hydrocefalus to bude postihnuté už navždy a srdce tak reálne je to skôr nula...... ale ako som už povedala som hnusná.

civavava
autor
3. dec 2009

kamilkaaa, nadherne vecicky mas! albumik je krasny, juj uz musim aj ja zacat kupovat, lebo sa pri tebe citim pozaduuuuuu 😉

k tym uboziatkam siamskym - ja sa priklanam k nazoru tantamky tiez...jedna vec je pravo na zivot, druha je ale realita , viete si predtsavit, koko to cele bude stat - liecba babatiek,nie len po financnej stranke ale aj po ludskej - lekari v pohotovosti, ... pritom nie su peniazky na ine veci, zena co je zdrava tak zomre, aj so zdravym plodom, lebo sa nieco zanedba..a pri tomto pripade sa vedelo dopredu co tie deticky caka, boli urcite vsetci v pohotovosti, mamicka mala urcite nadstandardnu starostlivost, boli pri nej najvacsie kapacity, a asi zbytocne, na ukor niekoho kto by to mozno potreboval viac a porodil by aspon zdrave babo.....

neviem, tazke to je..ale ja osobne by som urcite taketo deticky nechcela donosit, ked uz predom viem, co za "zivot" ich caka....asi som slaboch, co uz 😔 😔

kamilakd
3. dec 2009

civi ja by som sa tak neponahlala ale zial som na rizikovom a uz sa to komplikuje 😒 chcela som mat vsetko pripravene uz le minimum ... bo by som bola nervozna...moja polovicka by vsetko sice zariadila aj s nasimi ale vies by odpadli pri tych cenach a chlap vsetko ofrfle....inak doporucujem pri kojeni ten kremik z aventu na bradavky je lepsi ako kalciovka a este si kupte take gelove vankusiky ked ich das pod vodu alebo do chladnicky tak chlaia uzastna vec...svagrova si nevedela vynachvalit,ja som si kupila aj chranic na bradavky.

dakujem za pochvalu za albumik ved bolo uz na case 😀

kamilakd
3. dec 2009

tantama nie si aj civavka to tiez vystihla pri tej mamicke boli same kapacitky...je to krute

tantama
3. dec 2009

a teraz iná téma... kupovali ste alebo budete pod stromček darček aj naším klokaníkom??

cicimon
3. dec 2009

caute,
tak ja som sa dnes nic nevyspala, mala som v bruchu nejaky kamen, az som sa zabudila na to, ake mam tazke brucho..

noo, ja sa nechystam pre babo nic kupovat pod stromcek, ale som zvedava, ci nieco od rodiny nedostane, celkom by som sa aj potesila 🙂

kamilakd
3. dec 2009

tantana ja nekupujem nic 😀 hlavne ze bude babo citit v brusku ze ho mame radi a ono to citi,to bude mat darcek a pustim mu koledy 😀 a budem jest nieco dobre

grekyna23
3. dec 2009

kamilakd, andherny albumik a nadhernymi vecickami... si sikulka sikovna 😉
ja ani netusim ze nejake chladive vankusiky existuju a ty ich mas uz kupene, no super
ale preto sme tu aby sme jedna od druhej cerpali informacie, tak sa tesim, ze ta tu mame a urcite ked budem v obchodoch tak sa po nich popozeram, dakujem za rady 🙂 😵 🙂

kamilakd
3. dec 2009

kliknite na odkaz tam su tie gelove vankusiky na prsia pri kojeni 🙂 ma ich madela ale urcite aj ina znacka ja ich mam z aventu...vraj je to fajin vec,ja ich mam od svagrovej ta povedala ze je to take ulavenie 😉

ja som vybavicku kupila celu bielu okrem jednej supravicky kabatik a poldipky ale to len keby bolo chladnejsie clovek nikdy nevie ake bude pocko mozno bude teplo a z porodnice pojdeme v bodynkach

grekyna23
3. dec 2009

no vyzera to dobre
a ked som pozerala tu stranku, tak som si spomenula, ze ja som si uz kupila podprsenku na kojenie, ktora je vlastne aj so spodnou castou, cize je to ako tielko a podprsenkou a odopinanim na kojenie, a nosim to uz teraz, je to super, dobre to kopiruje brusko a zahreje, a vecer sa v tom dobre zvadza manzel... 😅 😅 😅

grekyna23
3. dec 2009

viem, ze podprsenky na kojenie by sa mali kupovat az posledny mesiac, ked uz je velkost prs definitivna, ale mam tam trocha volu a je to super elasticke, tak dufam, ze sa do toho zmestim aj po porode, proste neodolala som, ked som bola na nakupe tehotenskej podprsenky...

civavava
autor
3. dec 2009

ani my nebudeme kupovat malemu podtsromcek tento rok 🙂)) az na buduci, ked uz bude medzi nami 😵

kamilka dikes za radu ohladne tych bradaviek!

adasik - hej, kondom kvoli infekcii, ale moj doki je trocha moc uzkostlivy, podla mna staci aj hygiena, ale ked nakazal, tak si uzivame s kondomom 😕

kamilakd
3. dec 2009

grekyna ty si ale zvodkyna 🙂 ja som kupila v H&M tehotenske tielko a poviem vam matros perfektny a dlhe boli dvojake ramienka aj tenke aj klasika a farby biele cierne..za 6.20E a material fakt super taky elasticky bavlnevy...pozerala som ze uz tu kazda mate fotocky malinkeho ja nemam este ani jednu teba mam a to je taka neviditelna fazulka,4tt,a potom som bola na sone a nesiel mu papier tak dufam ze na buduci tyzden na poradni mi uz vytlaci daky snimok ,a 3D idem az dako po sviatkoch 🙂 inak si tie snimky prefotte ze vraj sa to strati po case z toho papiera

kamilakd
3. dec 2009

civi ten kondom aj u nas bo aj ked je dodrzana hygiena nemame tam latky PH a naco potom daco riesit ja som sa celkom na tom bavila bo mi sme kondom nikdy nepouzivali 🙂

grekyna23
3. dec 2009

kamilakd, tak to si super kupila, to moje stalo nad 40 e, a farba bola iba biela, tak musim aj ja v tom H&M kuknut a zoberiem si cierne.len aby som to tam nasla.
a fotecky mam prefotene, aby som im mohla v pripade potreby ukazat, kto ich este nevidel a mam ich ulozene v pc v cestnom priecinku o nasom babatku 😉
inac mm sa aj tak najviac pacili fotky z klasickeho sona, aj mi chcel jednu zobrat, ze do penazenky, aby mal male stale pri sebe ale to som mu nedovolila, lebo by sa fotka znicila, tak som mu ich prefotila 😉

kamilakd
3. dec 2009

grekyna najdes tam kde je oddelenie pre tehotne....ja som ich najskor kukala nrmalne v spodnom pradle a tiez predavacka uderila okolo 33e no tak ako si poviem sorry to je vela ostala na mna kukat a material rovnaky v H&M sa mi zdalo aj lepsi...a tehotensky pas po porode od chicka tam mala za 34e a ja som ho kupila v detskom ta 22,60e pekny rozdiel ze? mam ho aj v albume pri tych hrackach taka dlha skatulka...

blondy12
3. dec 2009

tak to ste toho od 10ej popisali 😀

no k tym siamskym dvojcatkam mam rovnaky nazor ako tantama...niekedy si neviem predstavit ako by som sa rozhodovala keby mi vysli zle vysledky tripple testov a nie to este siamske dvojcata... 😔

a zuzka tak ten kocik o ktorom je rec je chicco trio enjoy evolution ....tak si vyhladaj a uvidis...ja uz zvazujem aj nad tym, ze tym, ze je lahky tak potom bude super aj pre starsie dieta a nie este nejaky golfac kupovat, ked to uz aj vlastne je, a vanicka ma polohovaciu opierku chrbta..tak keby este v zime sa zmestilo do vanicky bude v teple a sediet....len ho chcem poriadne pozriet... 😝

grekyna23
3. dec 2009

dakujem, a je to fakt rozdiel, treba riadne pozerat a zhanat a porovnavat kvalitu a tak.... 😒

kamilakd
3. dec 2009

blondy a ty si si aku farbicku vybrala? chces golface?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre