Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
3. dec 2009

babule takze srdiecko mame zdrave 🙂 , fuuuj obrovska ulava po 2 tyzdnoch cakania a neistoty 😝

najprv ma zobrala moja lekarka kym dosiel kardiolog a pozerala, ci ok, povedala, ze srdiecko vyzera ok, ja ze ci to este stale vyzera na chlapceka, ona, ze no dnes to vyzera skor na dievcatko 😲 uz som sa videla ako idem zas do tesca menit veci na ruzove 😅

ked dosiel kardiolog tak mu povedala nech pozrie srdiecko a pohlavie. Takze pozeral tak, ze az doteraz ma brucho boli 😝 (vam pri morfo netlacili na brucho tak moc????? lebo moja lekarka jemnejsie nez on) a potom zahlasil Tak srdiecko je zdrave a je tam pipik. 100 percentne chlapec. Gratulujem. Takze predsa len Maxik

Inak vsade novinari, aj pred detskou fakultnouTA3 a kamery aj na porodnickom na 8 posch. 4 fotografi boli, ked som cakala na ultrazvuk. Ked ma pozeral kardiolog, tak akurat tam 4 lekari riesili tie dvojicky a vytlacali ich fotky z ultrazvuku, lebo mali nejake konzilium ci co...no a rozpravali sa, ze novinari ako hyeny tam dnes cely den natacaju a fotia...aa ze vobec nerespektuju, ze rodina si nepriala medializaciu a ze tie veci co sa vyjadrili novinari o zdravi deti si vymysleli, lebo oni im nic nehovorili (neviem do akej miery su teda tie spravy o zdravi pravdive, ci si niekto iny personalu otvoril hubu ked lekari nie)

no a na Kramaroch v tej chodbe pri ultrazvuku chodia rodicky s babatkami stretnut sa s rodinou, bolo tam hadam 70 ludi nasackovanych 😝 , ja by som sa tam bala byt s jednodovym novorodencom...ale tie babatka boli naaadherne...aj my budeme mat take 😅

radostnu spravu som oslavila mexickym menu z Mekaca a teraz mam vycitky svedomia, ci Maxikovi neublizi pol litra umelin z coly light 😖 Co myslite? Zial necitila som sa fit, aby som isla na dlhsi vylet niekam do nakupneho centra kupit nieco Maxikovi od radosti. Ved pomaly zacnem aj ja nakupovat konecne

Este a chcem spytat na tie elasticke pasy na brucho - naco su vlastne dobre??? Netlaci to na brusko? Mne vadia aj nohavicky abyma netlacili, tak neviem ci by som na brusku zniesla nejaky pas

zuzana1971
3. dec 2009

kamillka nadherny albumik a veciciky 🙂 odpadavam aku uz mas velku vybavicku 😝 aj ta postelka je krasna...aj sada do postielky...

kamilakd
3. dec 2009

zuzanka gratulujem som rada ze je vsetko ok a vidis maxik ako vysity...neboj mecac mu neublizil ved ste oslavovli...mnam a nerob chute lebo vykusem klavesnicu 😀 najblizsie mam mekac v TN a v NR ale som schopna sadnut do auta 😀 ,ale nie dnes nie varim veceru troku nezdrave ale co uz vyprazane prska zemiakova kasa a moja noddelitelna sucast tatarska SPAK 🙂

zuzana1971
3. dec 2009

a este som zabudla povedat ze uz ma 489 gramov 🙂 neuveritelne ako take male polkilove kuriatko vie uz tak kopat

susanita555
3. dec 2009

jeeeeeeej kemillka nadherna vybavicka 🙂

blondy12
3. dec 2009

kamilka ale mas toho vela...aj co sa tyka tych veci od avenut 😀 peknucke vecicky,

no ja pockam,ja urcite nejake cumliky dostanem,flasku kupim tesne pred,alebo v januari tu v prahe,lebo u nas pomaly ani nie je Avent mam pocit, a vecicky tiez dostanem, akurat hracky,nejaku na kocik, postielku mame,iba matrac a to poriesim tiez niekedy pred,a uvidime no,co mi bude treba,mozno este odsavacku zozeniem...no a vanicku to tiez az tesne pred....neviem teda,budem dokupovat az ked zistim, ze mi to chyba 😀

zuzana1971
3. dec 2009

chcem povedat aj moj nazor k tym siamskym dvojickam
uz som rozmyslala, co by som robila na jej mieste ja, bolo by to tazke rozhodnutie
ktovie ci lekari vedeli dopredu ktorymi organmi presne budu zrastene a ake choroby budu mat
a este ani nevieme ci fakt maju tie zdravotne problemy, lebo lekari sa k tomu nevyjadrovali, kedze rodina si to nezelala
druha vec je, ze tu na konikovi su fora, kde lekari povedali ze dieta bude postihnute a narodilo sa zdrave
a sama som spoznala v ktobri v nemocnici babenku, co jej 4 lekari povedali, ze babo bude postihnute a narodilo sa zdrave dievcatko
okrem toho ze bude postihnute sa dozvedela, az v 32 tyzdni a potrat je mozny len do 24 tyzdna, takze na neho ani nemohla ist, aj keby chcela
takze ktovie keby sa ta mamina siamskych dvojciat dozvedela, ze co ju caka, mozno uz bolo neskoro...a co sa tyka penazi, ja peniaze nelutujem na taketo veci, ved v tomto state sa mrha peniazmi na rozne rozmary politikov a zbytocnosti a na ine kraviny
sama som rozmyslala, co by som urobila, keby mi dnes povedali, ze Maxik ma chore srdiecko, ked inak ma vraj vsetko v poriadku do posledneho prstika...a dakujem bohu, ze som nebola postavena pred taku volbu a srdiecko ma zdrave

zuzana1971
3. dec 2009

inak ked lekarka nevedela dnes ci dievcatko alebo chlapcek a spekulovali nad tym 5 minut so sestrickou 😀 tak som jej povedala, ze uz som bola menit ruzove veci za modre a ze bude sranda, ak zase pojdem menit spat na ruzove 😀 a lekarka na to, ze este nemam nic kupovat 😝
no a to som vas nenabonzovala, ze vy mate uz postielky, kociky, atd, atd 😀 😀 😀 😀

seuska
3. dec 2009

Ahojte.
Zuzi gratulacia velka k zdravemu srdiecku 🙂

Blondy bola som dnes v tom obchode a nemaju tam ziadny chicco, teda iba jeden sportovy, ze to je len na objednavku ☹ ☹ takze budes musiet ist do KE do Optimy tam je ten velky obchod a tam by ho mali mat... Tu mali vacsinou take lacnejsie (oproti chicco) a ked som si ich tam skusala tak to bol rozdiel fakt, tazsia manipulacia... A neboj Avent maju aj tu na kazdom rohu 😀

kamilakd
3. dec 2009

blondy vela?len to najzakladnejsie.,startovaciu sadu flasiek,odsavacku,sterilizator do mikrovlnky,dva dudle,ohrievacka potravin,kozmetika pre mimi mliecko a sprchac,a pre seba mam tie prsne musle chranice na bradavky a kremik na ne a to je vsetko a z chicka veci do kupelne, odsavacku na soplik dezinfekciu a potom oblecko a to je vsetko 😉 ja uz nekupujem asi uz ani nic uz len dake pamperky veci pre mna do porodnice a dovidenia 😉

vejula
3. dec 2009

Zuziii tak gratulujeeem.
Kamilka nom kráásne vecičkyc a fakt kopec ich máš. JKa ked som chcela isť kupiť dupky tak ma drahý odpísal, že na čo tak skoro. Ale aj tak som kupila aj čiapočky a ponožtičky... Len tak nech sa mám na čo pozerať večer ked idem spať 😀

susanita555
3. dec 2009

seuska v optime som bola ja a myslim si ze tam si urcite vyberies 😉

cicimon
3. dec 2009

a ako sa vola ten obchod v optime? mozno by sme cez vianoce zasli pozret

kamilakd
3. dec 2009

vejuli ja by som sa neponahlala neboj aj mna drahy drbkal ale zajtra nastupujem do nemocnice a drahy ide do zahranicia ne seminar a od 10januara do 10februara bude mimo SR,tak preto ja uz vybavicku mam inak by mi stacilo omnoho neskor,takze preto 😒 a v mojom rizikovom neviem neviem,,,

kamilakd
3. dec 2009

susanita tie nike ponozky su skvele...som zvedava kde najdem u nas take tie znackove sportove vecicky pre male mne sa to velmi lubi taka mikinka teplaciky a znackove capacky,inak nekrestansky drahe ☹

susanita555
3. dec 2009

ja mam brata v amerike a on mi uz nakupil vsetky tie znackove veci tu by som zato tolko penazi nevysolila

kamilakd
3. dec 2009

susanite vidim ze mame spolocny termin a asi aj pohlavie teda este nevieme ci na 100%bude chlapcek,kedy sa postastilo vam august bol plodny 😀

kamilakd
3. dec 2009

vidis to?uz viem komu nakazem chi chi v lete sme boli na floride keby som len tusila ze mesiac nato budemem mat mimi 🙂 to mas pravdu tam toho je...ja som nakupila plny kufor veci a zial si ich neuzijem bo sa do nich nemestiiiiiiim ☹

susanita555
3. dec 2009

no tak nejako no nam sa postastilo asi vtedy ked aj vam,kedze termin mame na vlas rovnaky 😀 😀 😀 a nam dokonca na prvy krat bez velkeho snazenia

kamilakd
3. dec 2009

susanite napodobne..ani sme sa nesnazili 😀

alicc
3. dec 2009

ahojte babulky,
tak včera som sa dozvedela, že to bude - asi na 90% - dievčatko. 😝 😀 🙂

inak píšete ako dračice, to sa nedá stíhať čítať, ked sem človek pár dní nemôže prísť.

susanita555
3. dec 2009

kamilka a preco ides do nemocnice? mas nejake komplikacie jej alicc gratulujem k dievcatku 🙂

blondy12
3. dec 2009

no kamilka tak ako ja nad sterilizatorom do mikrovlnky a nejakym ohrievacom potravin ani neuvazujem(pravdupovediac som ani nepocula o takych veciach pomaly),ako mam 9rocneho brata a zvladli sme to aj bez toho a zvladneme aj teraz...podla mna az prilisna sterilizacia moze niekedy uskodit...nic v zlom, len podla mna to je zbytocny pozierac penazi...a zo zaciatku mi stacia aj tak 2flasky,potom ked uz bude treba vymenit tak dokupim dalsie....aspon takto to beriem ja...

joj pozeram ordinaciu a som sa az rozplakala hned pri tej scene... 😢

kamilakd
3. dec 2009

susanite no babatko je vporiadku ale moje ladviny nejak nestihaju a mam nejaky zapal v mechury tak idem pre istotu,a morfo este nemam za sebou ale dufam ze je vsetko ok male kopka tak hadam

susanita555
3. dec 2009

jaaaaj ja som mala zapal v prvom mesiaci tehu akurat som sa minule rozculovala,ze vzdy musi nieco byt ked nie krvinky tak zapal,ked nie zapal tak vytok ,ale asi neexistuje bezproblemove tehu a ked citam tie mamicky,ktore cele tehu boli na injekciach a na tabletkach tak dakujem bohu,ze som natom tak ako som urcite je vsetko ok ked sa malinky ozyva tak to je ok 😉 neboj

kamilakd
3. dec 2009

tak blondy ja mam doma aj kocura sice je cistokrvny ale predsa ja zas nie som za prehnanu hygienu ale lepsie ako drotom do oka🙂 a ohrievacka preto lebo ja mam alergiu na mlieko a keby sme nekojili nemal by ho hto ochutnat a prah citlivosti na teplo nviem neviem i ked sa spolieham na kojenie clovek nikdy nevie,a myslim ze zbytocnosti som nekupovala urcite sa daju nakupit aj vacie hluposti 😀

susanita555
3. dec 2009

kamilka ta supravicka s tym mackom je fakt nadherna aj ja uz mam nejake veci,ale nas tatik kupuje len vsetko s autami a hlavne subaru to je nasa oblubena znacka ufffff 😠

kamilakd
3. dec 2009

chi chi pockaj ked to bude babulka keby to bolo u naspodla otecka bolo by to ferari...este ze nie je po nom i ked on daco vymysli 😀 susanitka a ty uz citis pohyby?lobo to moje male kope ako sialene,vobec nespi som zvedava co to bude ked sa narodi

susanita555
3. dec 2009

napodobne ,ale ja citim pohyby hlavne teraz vecer ked si lahnem k telke tak zacne vystrajat na fotke uz mas krasne brusko moje je dost malinke ked si dam sveter tak nikto by ani nepovedal ze som tehotna ☹ dufam,ze potom neskor este podrastie 😀

kamilakd
3. dec 2009

bud len rada mne vyskocilo hadam v tretom mesiaci ja si pripadam take velika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre