Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

michalag
7. dec 2009

civavka, su to take topanocky, ale len na zohriatie, nie na chodenie

dejna3
7. dec 2009

čivi - capačky sú tie topánočky s mäkkou podrážkou, pre malinkatých drobčekov, ktorí ešte nechodia 😉

tantama
7. dec 2009

kami ja som si vybrala tuto..http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=1233710 som z nej unesená..... už aj objednávam.....chi

ada_april
7. dec 2009

tantamka, pises - ze si bola pred tyzdnom na 3D. Tak ma teraz napadlo, kamoska bola takto pred pol rokom na 3D a potom isla na klasicky morfo UTZ a tam jej doktor vynadal, ze preco chodime vsetky na 3D a vystavujeme babatka zbytocne ultrazvukovemu ziareniu, ze ono potom spomaluje vyvin atd.. Cize odchadzala od neho s placom, lebo jej maly zaostaval tiez vraj 2tt vo vyvine, ale pri dalsom UTZ bolo vsetko v poriadku a mal uz dobru velkost.. Vy ste to niektora poculi o tom 3D? Lebo pytala som sa na to viacerych doktorov pred tym ako som isla ja na 3D a vraj to je hlupost. Ale zasa doktor v hlohovci, co mi 3D-cko robil sa vyjadril, ze samozrejme ze to netreba prehanat s tymi ultrazvukmi, ze je dolezite aku intenzitu ziarenia nastavia a ako dlho sa ultrazvuk robi. Preto tento doktor ho zapol vzdy len na par sekund, zameral sa na organ a potom sa hral cez PC s tym 3D obrazom.

kamilakd
7. dec 2009

michalag akurat som z tejto stranky objednvala ponozticky a este pekne capacky su na www.babetkovo.sk

ada_april
7. dec 2009

Baby a vacsinou pisete ze zhanate postielky, planujete niektora kupit kolisku? Ja nad tym dost rozmyslam. Pol roka tam babo vydrzi a vraj byva kludnejsie ked sa kolise.. Tak my asi kupime tu kolisku.

tantama
7. dec 2009

ada aj mne to robili v hc a tiež tak ako ty ale on nepovedal že by bola malinká malá..... a neviem o tých utz sa popísalo už toľko a každý hovorí inak...... ☹

civavava
autor
7. dec 2009

aahaaa uz viem, dikes 🙂)))

ja by som este potrebovala tie rukavciky do porodnice, inak uz nebudem nic z oblecka kupovat, dnes mi kolegyna potvrdila, ze mi da vsetko, co ma doma po malom 🙂)

kamilakd
7. dec 2009

rukavicky najdes v tescu za par supov...a staci ti jedn par...kolisku som chcela aj jaale co potom s nou...ja mam maly byt len 2izbovy a keby bol 3 skacem aj nase male by malo svoju izbu snabytkom ako renusko...a tak co na to som mala mysliet skor ked som kupovala byt sakra...a za mojou polovickou sa nehodlam odstahovat ja potrebujem pri sebe rodinu...

ada_april
7. dec 2009

No na 3D vyzeralo vsetko v poriadku aj u tej mojej kamosky. Ale ten doktor na antolskej povedal, ze to je tym 3D a ze potom sa spomali vyvoj.. Ale tiez neviem comu mam verit. Lebo som sa pytala na to doktorky, ktora robila mne na antolskej morfo a ta zasa tvrdila ze to nema ziadne negativne ucinky.. naozaj kazdy hovori inak.
Ale kazdopadne, tiez si myslim ze hlavne vela oddychuj a uvidis ze vsetko bude v poriadku.

dejna3
7. dec 2009

no neviem, osobne si myslím, jedno absolvované 3D nemôže mať také následky 😕

tantama
7. dec 2009

ada ja neviem mne sa to nezdá... ved to by muselo mať aký strašný účinok.... a chodí tam milión žien... 😉

seuska
7. dec 2009

Lubkamik ty stresujes ze si pribrala 9 jg? Ja uz mam 11,5 naviac 😀 som uz vazne jak hroch a to kde je este konieeec??!!

Vejuli my sme boli v PL a kupila som tam vsetko co mam v albume, podla mna su tam o 20-30% lacnejsie veci ako u nas...

roxi
7. dec 2009

ahojte baby,
ja som tu pár dní nemrkla, v piatok večer sme boli s babami z koníka hýriť, aj vianočné trhy sme stihli, dorazila som domov po pred jednou v noci 😲 , také niečo si už ani nepamätám, odkedy mám malú som sa nikde nedostala, sobota ale bola ťažká, ráno ma malá zobudila dosť skoro, že ideme na Mikuláša, lebo sme mali s kočkami z koníka dohodnutú Mikulášsku akciu v jendej cukrárničke, tak sme museli stíhať, ale teda unavená som bola, že až, no bolo super, decká sa vyšantili poriadne.
Dnes je ale zas nejaký divný deň, to je tým počasím.
Ozaj baby a my z ba a okolie nedáme tiež niekedy stretko, ešte kým môžeme 😀 , nejak sa mi to zapáčilo 😉 .

roxi
7. dec 2009

čo sa týka toho 3D a ultrazvukov celkove nemyslím, že by nejako mohli poškodiť, či spomyliť vývoj bába, to je asi trocha prehnané, no určite nie je ani dobré absolvovať tých ultrazvukov veľa, iste to je určitá záťaž, ale keby to bolo naozaj škodlivé, tak by to predsa nerobili,

a kolíska je síce super, ale nie všetky bába v nej chcú byť, aj kamoška si ju kúpila a straší im v byte už 2 roky ako dekorácia, malý v nej byť nechcel, ale keďže ešte plánujú ďalšie bábo, tak si ju chce nechať, to isté platí o ohrádkach, niektoré maminy si ich nevedia vynachváliť, iným boli zbytočné, lebo detičky v nich nechceli byť, v tomto ťažko radiť 😖

roxi
7. dec 2009

ja mám zatiaľ +7 kg, no obávam sa, že vás ešte všetky predbehnem, lebo ja som priberala veľa práve až posledné 2 mesiace, takže ktovie na akej váhe skončím a čo ma štve, že pri malej mi vytekalo kolostrum už od 5 mesiace, teraz som už v 6 a nič, ale celkovo je toto tehu iné

ada_april
7. dec 2009

Ja si tiez nemyslim, ze by to 3D malo az take zle ucinky.. Preto som na nom aj bola. Len zistujem, ci aj vam nieco take nahodou nejaky doktor nepovedal. Mozno sa len hnevaju, ze inym doktorom dame za 3D tolko penazi a potom to takto prikresluju 🙂
A tiez mam zatial +7 kg.
Roxi dik za nazor ohladom tej kolisky. Asi je naozaj vsetko uplne individualne.

roxi
7. dec 2009

ada - to hej, každé bábo je iné, ja som napr. pri malej dosť investovala do kvalitných vecičiek, postieľku som kupovala dosť drahú, sťahovacia bočnica, kokosový matrac a pod. blbosti, dala som za ňu takmer 6 tis. a úplne zbytočne, do 6 mes. v nej spinkala, cez deň som ju mala aj tak mimo spálne a po 6 mes. v postieľke ani za svet, takže zbytočne vyhodené peniaze, vôbec sme ju nevyužili, no sú detičky, ktoré sa v postieľke cítia najbezpečenejšie a nie je s nimi problém, ťažko odhadnúť, aj keď sa tomu akokoľvek budeš chcieť vyhnúť, stane sa, že kúpiš nejakú zbytočnosť, teda zbytočnosť z pohľadu bába 😀

kiwinka
7. dec 2009

baby, ved vy uz mate celuu vybavu ako tak citam,,ja nemam stale nic :D
dnes odychujem cely den domka,,take hnusne pocasie je vonku a zimka brrrrr....
cheerlady kde si??? uz viete co budete mat? nezachytila som to... 😅
a boli ste niektora na tom 3D v GYN FIV v blave?? nejake referencie??, nech viem kam to ideme vlastne . :P dakujeeeeeeeeeeem

civavava
autor
7. dec 2009

roxi a kde potom spinkala po 6.mesiacoch, ked nie v postielke? 😲

kiwinka, ja tam idem na 3D sice az 21.12. ale odporucil ma tam Dr Janek ku ktoremu chodimv BA a povedal, ze budem urcite spokojna..tak som zevdava..kedy mas 3D?

inak sa mi zda, ze dnes tam bola cicimon na morfo, tak snad nam napise, ako bolo 🙂

roxi
7. dec 2009

kiwi - ja som na 3D nešla, robia mi sono takmer každý týždeň som 3D som vynechala, ale iste niektoré baby boli tak ti napíšu,

civavava
autor
7. dec 2009

ada, to je uplna hovadina, ze UTZ, ci uz 3D alebo 2D skodi...ved mne uz robil moj lekar UTZ aspon 10x, idem aj na 3D a povedal mi, ze UTZ je absolutne neskodny...a nieze este spomaluje rast, preboha to je aka blbost....
ja som sice laik, ale ved si zober mamicky na rizikovom , alebo ktore maju nejaku chorobu, a musia byt monitorovane tak casto ako sa len da, zeby to skodilo..vsak to by bola aka haluz!

civavava
autor
7. dec 2009

kamilka a ty nebyvas s drahym? nejak som to nepochopila z tvojho prispevku... 😲 ze sa nehodlas odstahovat za tvojou polovickou?

kiwinka
7. dec 2009

civi, 15decembra tam idem na to 3D, jediny termin aky som zohnala :O ,,akurat budem 24tt+4 zhruba... len ma zaujima ci si tam mam aj nieco doniest,, tehu knizku akurat.. a pocula som ze v HC niektore baby si mali doneist aj uterak??

roxi, aj si dobre urobila,,ja uz mam vycitky ci male nevystavujem tomu casto,,ale v 8tt potom v 16tt a teraz v 20tt na MORFO a najblizsie to 3D v 24tt takze snad jej neublizujem mojej malinkej.

civavava
autor
7. dec 2009

kiwi tak to je uz o tyzden, jeej 🙂
ja budem na 3D v 24tt+3, to je idealne, pekne nam bude vidno miminka .-)) aspon dufam...
lebo moj mm sa uz nevie dockat "stretnutia" so syncekom 😵

roxi
7. dec 2009

kiwi - vôbec sa neboj, ono ja som tiež počula, že nie je dobré robiť sono pričasto, ale tebe zas tak často nerobili, ja som sledovaná kvôli rôznym problémom, takže fakt mi ho robil už možno 15x, aj pri malej som musela chodiť často tak preto som si 3D odpustila, aj keď som bola zvedavá,

civava - no predsa od tých 6 mesiacov som ju mala pri sebe v posteli 😀 a stvrdla tam doteraz potvorka, kedysi som si síce vravela, že nikdy bábo do postele, ale ked sa budila každú hod. aj častejšie a keď zaspala na rukách a uložila som ju, tak sa zobudila a ja som už bola úplne vyčerpaná, tak som ju vzala k sebe, dala prsník, nacucla sa, zaspala, ja som prsník jemne vytiahla a spali sme obe, takto som si to uľahčila a zčasti aj zkomplikovala, ale inak sa nedalo, nevládala som ☹

kiwinka
7. dec 2009

nooo to verim , ze sa mm uz tesi,aj moj mm sa uz nevie dockat :P
mozno nam bude vidiet aj cystičku co ma malinka,,,mozno sa uz vstrebala uplne,,boze.

ada_april
7. dec 2009

Civavka, tak potom to asi naozaj bude tou zavistou - ze si doktori vymyslaju take kraviny na 3D. Alebo neviem ci niektorym robi radost ked takto vystrasia mamicku.. ta moja kamoska bola z toho teda riadne hotova.

roxi
7. dec 2009

kiwi - ozaj nejak mi to uniklo, bola si sa vtedy ešte poradiť s nejakým lekármi ohľadom tej cystičky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre