Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
7. dec 2009

jej roxi, no u nas postel nehrozi, lebo su v nej nase civavy a tie sa veru neoducia od postele...uz sme to skusali viackrat.....a knucali a stekali dovtedy, kym sme ich tam nedali nazad ☹ 😠 😲 😝

ja co tu mam kamosky co maju miminka, vsetkym spia same v izbickach a hovoria, ze je to dobre, ked si mimi zvykne spinkat od malicka same..takze aj my to tak budeme riesit...snad to bude OK 🙂)

kamilakd
7. dec 2009

civi byvam ale on byva u mna 🙂 on ma sice novo postaveny krasn dom kde by som bola ako princezna ale poviem narovinu je rozvedeny a jeho ex ma postaveny dom 5km od jeho ...tak ja sa radsej potlacim v tom mojom malom ale peknom bytiku.jemu sa to nepaci ale mne je to tak povediac jedno ked som povedala ze nech to preda ma vysmial ze ci sa neviem odosobnit 😒 uz len to by mi chybalo aby som kusok od seba mala ju.civi vies ja by som rada v dome ...ale...

civavava
autor
7. dec 2009

adi, ved prave, to je hruuza....ja to nechapem, naco stresuju mamicky... 😠 😖

ada_april
7. dec 2009

Roxi ved to sme vsetky take optimisticke.. ale na koniec ktovie ci aj tie nase deti nebudu s nami v posteli:0

roxi
7. dec 2009

bože baby, myslela som, že vás dočítam, ale šak vy ste toho len za dnešok koľko popísali nie to ešte víkend, no nemám šancu pri vašej rýchlosti 😖

dejna3
7. dec 2009

kiwi, držím palčeky, aby sa cystička čoskoro sama vstrebala 😉 inak ja som čítala, že drobčekovia mávajú pomerne často všelijaké cystičky, na všelijakých miestach v telíčku, ale časom zmiznú... naša malinká mala tiež cystičku, medzi obočím - nad koreňom nošteka - asi do 3 mesiacov... bola to len estetická záležitosť a všimol si to len ten kto sa veľmi dobre prizrel... a postupne sa zmenšila, teraz sa dá ešte prstom nahmatať, no už ju vôbec nevidno 😉

civavava
autor
7. dec 2009

kiwi, moc drziim palceky!! nech tam ta cysta uz NIE JE!!!!

kamilka, no uplne ta chapem, aj moj mm je rozvedeny a ked sme sa spoznali a zacali spolu chodit, casom sme kupili iny byt, lebo som v tom predoslom NECHELA byt ani za boha 🙂)
v posteli po nejakej cuuuze 😠 😖

kamilakd
7. dec 2009

hmmm sa mate ja som bola na sone 2x 1krat ked som bola ked mi meskali a druhy krat teraz v sobotu ked v nemocnici kukali babo ci je vsetko ok po vysetreniach a teraz v piatok idem na poradnu kde mi konecne daju fotku mimi..bo ja nemam ziadnu a to 3Dsono mame 5.1 a myslim ze to babu neskodi ziadne take nic sa nepotvrdilo

roxi
7. dec 2009

ada 😀 , teiž som si vravela, postieľka v spálni len prvé 3 mesiace, potom pekne do detskej 😀 😀 😀 , aká naivná som bola, ale u niektorých detičiek to funguje, to som len ticho závidela kamoškám spavé detičky,

civava - aj my sme mali v posteli mačky, ale pre tých už potom nezostalo miesto, samé sa odsťahovali, rušil ich plač a všetky tie ceremónie a žiarlili jedna radosť, tak sa pripravte, naša Micinka si až srsť zo stresu vytrhávala a ťahalo sa to vyše roka, obehali sme niekoľký veterinárov, zaplatili kopec vyšetrení a nakoniec sa zhodli, že je to zo stresu, že máme dieťa, že najlepšie by bolo, keby sme sa jedného z nich vzdali 😅 , teraz žartujem, ale teda jeden vet. to naznačoval, no viac sme sa začali venovať Mici a troška sa to zlepšilo 😉

ada_april
7. dec 2009

Civi, ja som presne takto rozmyslala - lebo mame psa, ktory spava s nami pri posteli v pelisku a manzel ze dieta bude teda od malicka vo svojej izbe v postielke.. Ale potom mi doslo, ze si to ani neviem predstavit. Ved ked psa by som nevedela zavriet do vedlajsej izby na noc, ako by som to zvladla urobit nasmu babatku ktore budem mat urcite ovela radsej.. A aby bol pes s nami v spalni a malinke mimco v druhej izbe.. no neviem. Ale kamoska to vyriesila tak, ze postielku presunula do druhej izbicky od jedneho roka dietata a ze prvy tyzden bol problem alebo potom si mala zvykla. Tak to spravime asi tiez tak.

roxi
7. dec 2009

ozaj baby, pozor na zvery, lebo neviem ako psíčkovia, ale naše miciny sa strašne radi túlia a stačila chvíľka a už sa išli nalepiť na malú, alebo si rovno na nu ľahnúť, hľadali teplý pelíšek, musela som na to dávať pozor, aby ju neudusili, takže nikdy s ňou neboli samé v jednej izbe, pokiaľ som tam nebola aj ja, teraz je to už iné, to už by sa ubránila, tiež sa k nej pritúlia keď spí,

dejna3
7. dec 2009

babule, tak ja mám v tomto ukážkové dieťatko, malá spáva vo svojej postieľke od prvého dňa... keďže máme 2-izbák, chystáme sa ho teraz trošku preorganizovať, tak, že zo spálne urobíme detskú a obývačka a spálňa budú 2v1... ale vôbec si nedokážem predstaviť, že malinkú nebudem mať hneď vedľa seba ☹ ona sa často zobudí a pomrnká a stačí ju len upokojiť pšššt alebo dať jej dudlík a spinká ďalej... síce sú izby vedľa seba, no i tak premýšľam, ako to bude...

seuska
7. dec 2009

ja by som tiez chcela ze by male spinkavalo samo v postielke od zaciatku az do nekonecna, ale presne ako pise roxi ked sa male v noci budi na to ze ho polozis do postielky tak to asi clovek vzda, duafm ze to u nas tak nebude, aspon si to s mm nahovarame 😀 Poznam jednu kamosku co ma 12 rocnu dceru a do teraz s nou chodi zaspavat, to je uz prehnane, no ale kto vie akych budeme mat my rozmaznancov 😀

kiwinka
7. dec 2009

ano roxi, bola som,,, vsetci mali ten isty nazor z gynekologickeho hladiska... nerobit amnio a nechat to tak, ze nie je dovod na paniku, zevraj je cysta na mozgu u babetka v brusku bezny nalez!!! som skoro odpadla ..
ma to prekvapilo troska ze bezny nalez..
ukludnil ma, ze ked AFP aj ostatne tesy boli OK a na MORFO babetko malo spravnu vahu, velkost, vyzor, pupocnik normalne vyzerajuci,,ze sa nemam bat,nechat to tak a bude to dobre,, ze nikto ti nikdy nezaruci zdrave babetko...
koniec koncov je to tak,, kolkokrat sa aj medicína mylila a priroda to zariadila inak! ...

to s tou amniocentezou na tej genetike tvrdili, ze by bolo dobre to podstupit..

na koniec sme nesli. a malinka tak kopinka,,neverim, ze nenei zdravuckaaaa. milujeme ju moc uz teraz 🙂

civavava
autor
7. dec 2009

roxi, juuj tak sa uz "tesim", ako tie nase selmy budu ziarlit....ale nejak sa to zvladne, sak nie sme prvi ani posledni co maju psikov, resp. zvieratko skor, ako dietatko...

adka, no ale pes je blby a toho neutisis, ako mimi, takze nech je pes v posteli radsej, lebo ten stekot a knucanie celu noc kto bude pocuvat..uz sme to sksuali a zial nepodarilo sa.....kdezto mimi utisis, ci uz kojenim, alebo kolisanim...tak je to asi jednoduchsie vyriesit takto... 😲

no, my kazdopadne vyskusame aby spalo malinke od zaciatku same, ja si nemyslim, ze mu to uskodi, naopak...a ked zaplacka, tak je jedno, ci vstanem k nemu do spalne, alebo prejdem tych par metrov do jeho izbicky...sak nemame palac, kde by trebalo ist pol kilometra 😀

no ale ved uvidime, ako to bude nakoniec v skutocnosti.....

cicimon
7. dec 2009

caute,
tak dnes som bola na morfo v GYN FIV, uplne super doktorka, pozrela vsetko, len male furt kopalo a zakryvalo si rukami tvar, tak mala trochu problem najst pery, ale inac vsetko ok. Ak mm mal z toho celkom zazitok 🙂 a ja som tiez rada, ved po 8 tyzdnoch som videla babo a kope celkom dost, aj ked ja to nejako extra necitim, mozno som len necitliva 😀

no a podla lekarky to bude DIEVCA, Martinka, tesim sa 🙂 a moja svokra sa bude este asi viac, po 3 chlapcoch 🙂) snad nakoniec z Martiny nabude MArtin 🙂

a na 3D ma objednali na 11.1.

dejna3
7. dec 2009

cicimon, gratulky ku dievčatku 😵 😵 😵

cicimon
7. dec 2009

a potom som si spravila vollno a kupila som v tescu 3-pack biele bodycka s kratkym rukavom 🙂, takze cela moja doterajsia vybava spociva z 3 bielych a 3 farebnych body 🙂) cakam na Jeziska, co donesie a potom zacnem nakupovat 🙂)

kiwinka
7. dec 2009

dejna a civi, roxi dakujem Vam za podporu.
dejna,, ale nasa malinka to ma v hlavicke na mozgu, toho sa velmi bojim, ze take "hlúpe" miesto =( to ma straší najviac. keby to bolo na inom mieste.jaaaaaaaaaaj boze 😅
aj ja mam cystu dokonca v ladvine,aj mi ju napichavali,a,le narastla znova,,ona cysta neni nebezpecna pokial nerastie a neni aktívna doslova...

dejna3
7. dec 2009

kivi, ja viem.. 😔 ale my sme napr. tiež boli z toho smutní, báli sme sa, či neporastiea predsa len je to dievčatko a aj estetika je dôležitá... a vteda nás pediatrička upokojila, a presne toto povedala, že dietky mávajú aj po narodení niekedy cystičky v mozgu a tie v drvivej väčšine sa samé vstrebú a presne to povedala, čo aj ty - vraj je to u bábätiek bežný nález...

dejna3
7. dec 2009

inak chirurg od nás nás už chcel aj poslať na operáciu, no potom sme boli u detského chirurga v NR a u plastického chirurga a tí sa aj s pediatričkou zhodli, že určite neoperovať... a mali pravdu... o mesiac sme tam šli na kontrolu a primár sa pýta: čo máte? my, že cystičku.. a on sa kuká na malú a vraví: a kde? 😀 😀 😀

civavava
autor
7. dec 2009

jeej cici, gratulujem k Martinke! 😵

kiwi, neboj sa, ved si mala aj vsetky testy a sona uplne super, vsetko je v poriadku, tak ja si myslim, ze aj ked ti lekar povedal, ze sa cysty vstrebu, ze to tak bude!!! Nebooj, Karolinka je zdravucke dievcatko 😵 😵

civavava
autor
7. dec 2009

dejni, to je super ze vam to tak dopadlo 😵

cicimon
7. dec 2009

dejna, civavava - dakujem 🙂 - mozes updatnut tab., ak chces 🙂

kiwinka
7. dec 2009

cici gratulujem k dievcatkuuuu !!

baby dakujem Vam! ste ma zase podporili CMUK kazdej a len zdravie a stastie! 😀

civavava
autor
7. dec 2009

cici, jasne ze upraviim 😉

stacynka
7. dec 2009

ahojte baby, tyzden som sa tu neukazala, nedalo sa, najprv som bola ja chora, potom timko, dufam ze uz je to za nami, uz aby trochu mrznut zacalo lebo tie virusy a bacily sa mnozia jak das v takomto pocasi....
gratulujem vsetkym k dobrym vysledkom
ja idem buducu stredu na morfo uz aby to bolo, potom sa chystam konecne nieco drobcovi kupit....

kamilakd
7. dec 2009

cicimon gratulujem aj ja krasne tak uz viete co budete mat 🙂 a som rada ze vsetko dopadlo tak ako malo

dejna tak nakoniec vsetko dobre dopadlo to je fajin...

havkovia aj cicusky sem tam ziarlia ale vsetko sa da dat pod kontrolu len treba trpezlivost

cicimon
7. dec 2009

kamila - dakujem, aj som velmi chcela dievca, tak snad to vydrzi dokonca 🙂

inac...kolegovi sa v piatok narodila dcera, oni vobec nechcelli vediet, co to bude, takze mali do poslednej chvile prekvapko

civavava
autor
7. dec 2009

fuj, ako ma pali zaha, zjedla som bagetu so syrom, sunkou a paprikou..... ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre