Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
10. dec 2009

tak odsavacka caka aj mna, budem musiet totiz velmi skoro nastupit do prace 😖 ani na to radsej nechcem mysliet ako to zvladneme 🙄

zuzana1971
10. dec 2009

kamilka az do porodu budem lezat, no ale ja si odbehujem obcas do potravin pri dome, vlacim tasky, aj keby som nemala a vsak aj k lekarom musim chodit...lenze do Viedne by som si netrufala teraz ist, predsa len aj zahranicie, ak by som zacala zase krvacat....takto som bola vzdy sanitkou 112 za 5 minut v nemocnici...

blondy link nemam ale dala som si to do pdf:

Babypower24.com
Sie sind hier: Babypower24.com / Pflege & Hygiene / Windeleimer
« Zurück
Weiter »
Sangenic Windeleimer Windeltwister MK3
von: Sangenic
Bestell-Nr.: SaWT_MK3
Sofort versandfertig
€ 9,99
Preise inkl. gesetzlicher
MwSt

je to uz s DPH, bez postovneho

blondy12
10. dec 2009

moni to nie ako niekedy ze sa vydas aj byt dostanes ... a ze 3roky pomaly povinne na materskej ...
teraz mladi s rodinkou su odkazani viac menej na pomoc..ale tak asi ako uz vyrastame v takej dobe tak sme schopne sa nejako postavit a bojovat..

kamilakd
10. dec 2009

dejni moje to fakt?ty si statocna!!!a tu hadicku ti potom nechali ako dlho a ako ti to vyberali???
blondy http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/lahvicky-hrn...

blondy12
10. dec 2009

dakujem kamilka ulozim a som uz o nieco mudrejsia 😀

moni
10. dec 2009

veru blondy, musime to nejako zvladnut lebo jednoducho ina moznost nie je 😝
a svadbu planujete velku? myslim tu druhu ked uz budete traja...kamarati sa v septembri brali, ich syncek mal ale uz 11 mesiacov, a vraj bolo vsetko super. tak nech aj vam vsetko dopadne podla predstav 😵

kamilakd
10. dec 2009

moni krasne tak na to este nemysli...zuzanka a nejaka kamoska neskoci???a tak ty pekne lezkas moje takze horenozky podlozeny zadocek

zuzana1971
10. dec 2009

blondy takze stranka sa vola www.Babypower24.com , maju tam viacere vecicky...uz som im prave napisala mail, ci sa da objednat aj na SK a ake by bolo postovne

blondy12
10. dec 2009

no z rodiny mojho MM asi 50 a z mojej pocitam tak 30..takze asi taku svadbu ..v nasej rodine vlastne som ja prva a mam este 9rocneho brata tak asi vies ako to beru..a u mojho MM je to zatial posledna pre jeho mamu.. 😝 tak snad to dopadne dobre ale ja este nic neplanujem...hovorim ze leto bude na to ako stvorene neriesim teraz ...

teraz mame vybavit tu na urade vybrat pred vianocami obrucky 😀 a potom uradny sobas...MM ukoncenie magistra co studuje externe- sa mu nechcelo hned po gymku tak az potom zacal popri praci...porod...skusky...a nakoniec...ta svadba..

a moni ma sa ti kto postarat o malicke?ste v zahranici nie?mate tam aj rodinu?

zuzana1971
10. dec 2009

kamilka nemam hore nozky, nikto mi nekazal 😀
no neviem ktora kamoska by skocila, ja nemozem nikoho zohnat co by mi nejake veci k nasim 35 km odviezol, aj benzin by som zaplatila...ale vsetci neochotni, hlavn rodina, co budem hovorit 😠
ani neviem kto mi dovezie z ikey postielku a posklada 😠
to je tak kamosov spoznas az potom, ked nieco potrebujes 😖
pokial s nimi chodis na pizzu, zmrzku, kavu, disku, haha, hihi tak vsetko ok, ked daco potrebujes tak zrazu nikto nemoze 😠

kamilakd
10. dec 2009

zuzanka keby som sa vedela orientovat v tej prasivej BA tak ja by som ti pomohla...ved ja som stale sama ta moja polovicka lita po svete,a januar ten uz ma natrieskany ide do indie,teraz je tiez mimo a pride az v sobotu 😕 leze mi to celkom na city ale ta moja ponuka na plienky plati ak budes mat zaujem 😉

moni
10. dec 2009

svadba je krasna udalost, a super prilezitost aby sa zisla rodina 🙂 a mas pravdu, casu dost na planovanie, najdolezitejsie je aby ste vy dvaja mali predstavu a dnes sa da vsetko zariadit velmi rychlo 🙂

my sme tu sami, takze to bude tazke 😔 akurat pozeram nejake jaslicky a srdce mi trha ze budem musiet dat malicku na vacsiu cast dna niekomu cudziemu. moja maminka nemoze prist, svokra by asi aj mohla, ale to vsetko by bolo velmi docasne riesenie. no mame to zamotane ale budeme to musiet nejako zvladnut. ved takych ako my je tu kopu.

hlavne aby nam deticky robili radost a boli zdrave, to je najdolezitejsie 🙂

zuzana1971
10. dec 2009

ja som si sama vzdy vsetko vlacila, aj vyse 23 kilovu komodu z ikey autobusom, sama som si vzdy skladala skrine, vsetko, a teraz ma hneva ze NIC nemozem, citim sa ako bez ruk, bez noh, bezmocna, stale niekoho prosit a nic z toho, clovek to skusi par krat a ked neochota, tak sa na to vyprdne

blondy12
10. dec 2009

zuzka prave to som sa ta chcela opytat ci nemas nahodou nejaku kamaratku ..alebo znameho vies ktori by ti pomohli ked uz to mas aj s rodicmi take blbe...ja nastastie mam uz dlho iba par kamaratok ze na jednej ruke spocitam ale zas ...to co som si myslela aj tak bolo..mozem sa na nich spolahnut ak nieco..

dejna3
10. dec 2009

blondy, takže to bude potom dosť veľká svadba 🙂
my sme mali takú menšiu - v rodinnom kruhu cca do 25 ľudí, vrátane fotografa a dj-a, ale večer o 21h došli kámoši a to sa nyzbieralo pekne asi 40 ľudí... mali sme 1. augusta, bolo asi 35 stupňov 😝 😀 a mali sme to v rodinnom dome, u babky môjho drahého, ona býva v v starej obrovskej historickej vilke v centre mesta, takže celé mesto vedelo o našej svadbe 😀 😀 😀

kami, no mala som tam tú hadičku asi len 9 - 10 týždňov... pôvodne som ju mala mať až do pôrodu, ale moje telo ju nejak neprijalo, stále som krvácala a navyše sa mi vytvorili obličkové kamene ☹ takže sme sa s primárom dohodli, že ju skúsime dať von a uvidíme, čo bude ďalej.. no a nejak som to to úspešne dobojovala až do konca aj bez hadičky, hoci mi všetci lekári hovorili, že to bez nej nezvládnem😉

moni
10. dec 2009

zuzi, a ikea nerobi donasku do domu? ked sme boli este na slovensku cosi sme objednali a hned nam ponukali odvoz domov. jasne ze treba za to priplatit, ale ked by uz ina moznost nebola.
je to smutne ze kamarati, o rodine ani nehovorim nemaju zaujem pomoct 😔

blondy12
10. dec 2009

zuzka viem o com hovoris..ako som tu v prahe tak tiez clovek sam...nebude sa vzdy prosit ...ale tak vies co stoji ti to za maxika aby si tolko zaplatila ten dovoz z ikey ak to nie je daleko...alebo nasla nejaku inu kde by ti to doviezli rovno kurierom a bola by si na tom rovnako v podstate ...

kamilakd
10. dec 2009

vsade trafim nerobi mi problem nikam ist ale BA???amen to je trest ked tam musim ist trafim do ikeii avionu a obcas do auparku 😅 nedokazem sa tam orientovat

zuzana1971
10. dec 2009

moni, jaslicky nie su az tak zle, vravim z vlastnej skusenosti 🙂 , ja som chodila do jasiel ako 6 mesacna a pacilo sa mi tam viac nez doma 😀...doteraz si pamatam ako mi tam bolo dobre, uz ako 10 mesacna som recitovala vsetky mozne zname riekanky ako verklik za sebou, keby som bola doma s nasimi tak neviem nic (nikdy sa s nami nehrali, necitali rozpravku, neboli na ihrisku ale to je ina smutna kapitola, ktoru nechcem rozvadzat, takze mne jasle vyhovovali 😀

moni
10. dec 2009

zuzi, mas pravdu, nie je to take zle...myslim ze takemu malemu skvrnatu je to v podstate jedno. to len mne nebude vsetko jedno a budem revat viac ako mala ☹

dejna3
10. dec 2009

určite totaká malá drobulienka zvládne lepšie, ako keď idú 3 ročné dietky od mamy zrazu do škôlky 😉

blondy12
10. dec 2009

moni a dievcatka su take viac prisposobivejsie...skor aj do tej skolky pojdu ako chlapci...takze malicka si urcite rychlo zvykne...keby u nas bolo tak aj ja by som dala aspon tak na skusku stale na 2hod alebo tak a potom od roka alebo od roka a pol uz na dlhsie...ale u nas jasle nie su..tak budem rada ked mi vezmu od dvoch rokov do skolky

zuzana1971
10. dec 2009

no vsak vacsie veci som si dala uz doviezt ikeou, aj som si priplatila aby mi to nehodili pred dom, ale vyniesli az do bytu...ale teraz aj tak nemozem, lebo kym mi niekto neodvezie veci co surne nepotrebujem (knihy, fotoalbumy, nejake oblecenie, 1 skrinu, tu sama teraz nerozmontujem, atd) k nasim, tak aj tak tu postielku nemam kde dat v tychto 14m2 😠 , no aj keby ju doviezli, neviem ci mozem skladat sama - ake je to tazke - s mojim hroziacim potratom 😠
takze dufam, ze do porodu sa najde nejaky anjel co mi pomoze 😝

kamilakd
10. dec 2009

nebudes moni uvidis a po prci budes za nou nie utkat ale letiet 😀 a urcite nieco vymyslite aby ste boli spokojna aj ty aj mimi aj tatino

kamilakd
10. dec 2009

zuzanka najde a neboj miminko bude v brusku tolko kolko ma byt...dievcata lucim sa a to velmi nerada...krasne sny vam aj babatkam 🙂

zuzana1971
10. dec 2009

😀 nechcem strasit, ale ked sme dali moju segru do jasiel, tak cely den revala, sople jej tiekli az po zem, drzala sa cely cas dveri, ako sme odchadzali, tak aj ked sme prisli sa ich este stale drzala ako kliest, len medzi tym stihla ovracat sestricku 😀 (boli zdrav. sestry v jasliach) a dostala z toho zapal priedusiek, bola dlho doma a potom sme ju tam uz nedali 😀, ale to uz bola vacsia nez 6 mes

no a deti v Rakusku co som opatrovala rozneho veku, a aj v skolke ked som robila, ziadne dieta neplace dlhsie nez kym mama zahne za roh a potom sa vrhnu na hracky a na mamu si ani nespomenu...a jedna rada, zbytocne rozlucky nepredlzovat, rozlucit sa, dat pusu a ist prec, nedat sa zatahovat do vreskov a cirkusov, cim skor odidete tym skor sa dieta upokoji a ide hrat

no hlasim palenie zahy a nespavost, tak uz som aj ja v clube 😀 , ale idem si lahnut, aj ked sa mi nechce spat, ved nemozem internetovat celu noc 😝 , hlavne ked ja si platim spotrebu nad pol giga extra 😝

moni
10. dec 2009

nasa mala pojde asi najprv do mensieho kolektivu (6-8deti), jednak kvoli tym chorobam a hlavne kvoli cene ktoru pytaju tie vacsie centra.
dakujem vam dievcata za podporu! 🙂

veru neponocujte, chodte bruska ulozit 🙂

seuska
11. dec 2009

Vy co ste nocnu tahali? 😀 😀

Cheer no ja som si to tiez tak povodne vymyslela, ze si dam majonezovy salat a idem rodit, ale si myslim, ze uz koncom marca to budeme chciet mat cim skor za sebou uvidis a nejaky salat a sunka ti budu ukradnute 😉 A to s tym vysetrenim na cukor mas tiez dobre. Ja sa tam pojdem opytat v pondelok, lebo mam auto v servise a peso sa mi tam nechce dnes ist, lemraaaaaaaaa 😀 😀

stanusa
11. dec 2009

ahojte,
termin porodu mame tiez na 4.4 😵
v noci som sa zobudila na krc v lytku, este teraz ho citim 😝 ...len dufam, ze sa to nebude opakovat, lebo potom som uz ani spat poriadne nemohla 🙄

michalag
11. dec 2009

Ahojte, ja som vcera hned zalahla do postele a hned som zaspala, lebo na mna nieco liezlo a bola som uplne KO, dokonca som musela poslat draheho ku starkej pre Samiho, lebo som fakt nevladala ... dnes sa zatial citim ok, aj ked ma boli hrdlo, ale aspon nie som ako mechom prastena

idem vas docitat ... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre