Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minius
27. dec 2009

sasikas ja by som chcela vyskusat bez epiduralky ale uvidime ako dlho bude trvat porod 😖, ja by som najradcej rodila vo vode ale v mojej nemocnici maju iba dve vane a teraz sa to vrece s babatkami akoby roztrhalo 😀 a vo vode nemozem epi

Kocik mame uz objednany ten co je v profile, my sme hlavne vyberali aby bol lahky lebo byvame na druhom poschodi bez vytahu 😠

zuzkabar1983
27. dec 2009

Ahojte babenky,

ako ste sviatkovali? Ja hrozne, najprv ma pochytila totalna choroba, ze som 3 dni palce spod periny nevytrcila a posledne 2-3 dni mi vobec nechuti jest. Vobec neviem, co sa stalo, ale stale ma boli zaludok a nedokazem zjest ani polku jogurtu, lebo som hned plna a stale mam pocit, ze to ''pojde von''. Mam pocit akoby mi maly zacal tlacit na zaludok a preto mi je tak blbo, lebo niekedy v noci ho citim uplne hore nad pupkom.

Civava, krasne brusko a aj fotecky z 3D su nadherne.

Sasikas ja som nad epiduralkou dako nerozmyslala, ale skor sa priklanam k tomu, ze to nevyuzijem. Ja by som sa viac bala tej epiduralky ako porodu 😀 😀 😀
A co sa tyka kocika, my uz mame kupeny ... quinny speedy ... mame to z druhej ruky od velmi dobrych znamych a za dobru cenu. Ale ked som pozerala kociky, tak som si aj davala pozor na to ake su velke, lebo napr. povodne som chcela kupit kocik ... ked som ho videla nazivo tak som ostala sklamana z toho, ze sportova cast bola veeelmi uzka. A ja som este chcela, aby mal kocik vpredu otocne kolieska. Ale ako si pisala, velmi dolezita je aj vaha!

roxi
27. dec 2009

ahojte baby,

tak ja som dnes absolvovala už aj prvé výpredaje a ak ešte nemáte kompletnú výbavičku a ste z ba a okolia, tak odporúčam skočiť do nextu, pôvodne som tak chcela kúpiť nejaké oblečko pre malú, ale v tých väčších veľkostiach to nebola žiadna sláva, zato na bábätká tak do tých 2 rokov super výber rozkošných vecí a už prijateľné ceny, kebyže nemám nejaké vecičky požičané od kamošky, tak by som sa tam teda vedela pekne vyblázniť 😉

kamilakd
27. dec 2009

silvika krasne ze uz ti je lepsie,u nas je to takmer to iste papame nudime sa atak dookola,vonku bolo hnusne akurat vcera som bola kuknut nasich na chalupe a vecer doma pri TV kedze sa stefanska u nas nekonala ☹ teda konala ale bezo mna na ten kasel vyskusaj STODAL je to homeopaticky sirup pre tehotne kojace a kojencov...aak mas rada med tak skus aj lyzicku medu 😉

sasika ahoj ja nad epiduralkov uvazujem chcela by som rodit s EDOU ak ju stihnu pichnut ,i ked ja uvazujem aj nad sekciou 😅 ja sa velmi bojim ja uz rodim vo sne kazdu noc uff no pekne ze.

KOCIK bol u nas jasny na prvy sup hodiny stravene pri PC riesenie parametrov ako vaha skladatelnost kombinacia 😀 a jezisko nam dal take ponozticky av nich euricka nan 😀 😀 😀 aj civka dostala take ponozticky

kamilakd
27. dec 2009

zuzkabar fuu no teba to pekn laplo,tak skus polievocky tie by mali zabratale ak to trva dlhsie treba ist na krvicku ci nie si chudokrvna a ci mas zelezo OK,kazdopadne vydrz do zajtra a mala by si si aspon zavolat lekarke ☹ potom daj vediet ako si dopadla

roxi a kde je v next v BA?ja by som aj skocila,ja som z nextu dostala krasny biely overal taky tenunky keby nahodou bolo hladnejsie,,,

vejula
27. dec 2009

čavte kočky. Tak včera to dopadlo celkom fajne aj ked som bola len do polnoci, lebo potom išli na disko a to sa ja teraz bojím aby tom do mna niekto neudral alebo tak tak som šla domovo. Ale zaspomínali sme si dobreeee bolo.

Kami no ja ešte z pôrodu nemám obavy žiadne uvidíme či to príde, alebo budem hrdinka až do prvých kontrakcii 😀 Ale mám taký pocit že budem mať ťažký pôrod, práve preto že sa nebojím. Lebo čím viac sa človek na niečo bojí tým to lepšie dopadne... A kedže ja sa nebojím vôbec, tak asi t o bude o držku... To su len take moje filozofie 😀 Ja sa skôr bojím aby sa počas toho bábu niečo neudialo, ako s pupočnou šnurou alebo tak.... Ale bolesti ma zatial vôbec netrápia.

kamilakd
27. dec 2009

vejulcek ahoj chi keby so som sa riadila touto myslienkou super 😀 dufam ze kazda to zvladneme a nebudu ziadne komlikacie.toto si vravim aj ja chi a potom ma to troska prepadne...blest ja neviem zvladat vtedy som nervozna a dost podrazdena a amatam si ako som dala v nemocnici sestricky praktikantky do pozoru...ked som mala bolesti som bola taka zufala ze som si aj inekciku sama svihla 😀 inak sa ihiel straaasne bojim

aj ja som bola pozriet v jednom podniku ale nahulene tam bolo tak som bola jasna smer domov postel

vejula
27. dec 2009

😀 😀 😀 No ja som si zatial sama ihlu nepichala 😀 Ale môže to byť zaujímavé... Neviem no teraz mám stále v hlave, že ked to zvládli tolké, niesom predsa horšia 😝 Ale moja mamina mi hovorila to isté, že ona bola do pôrodu veľká hrdinka, vôbec sa nebála a po pôrode, si hovorila že to je posledné dieťa, ale ostalo jej to tak možno den a nakoniec sme štyria 😀 No však uvidím, nechám sa prekvapiť čo to vlastne je ten pôrod.

Inač ja som nejaká divná ale ja som sa ihiel nikdy nebála už ako 4-ročná som sa dívala ako mi seastrička pichá inekciu a ani ma nemykli nič... Mamina mi chcela oči zakryť nech sa na to nedívam, a ja som jej dala ruku preč a veseloso som sa dívala ako to do mna šturila, tu ihlu... Ale moji bráškovia to bola vždy pohroma 😀 😀 😀 tí chlapi

kamilakd
27. dec 2009

chi chi ved to ti chlapi 😀 ved ano zvladneme to ked o zvladli aj ine 😅

moni
27. dec 2009

ahoj dievcata, vidim ze ste nejake prechorene...tak sa dajte rychlo do poriadku!
mne tie sviatky ubehli ako voda, a zase zajtra do prace 😠 ale uz mam plan ako sa tam nepretrhnem 😉
vcera sme boli u nasich znamych ktori maju chlapcov dvojicky, skoro 4rocnych, tak som dostala nejake mamickovske rady od skusenej maminy 🙂 taka zlata kocka, este aj babatku tolko veciciek nakupila, vela veci po chlapcoch ponukla, tak som bola z toho namakko. pre mna je to velmi vzacne kedze sme tu sami. nemyslim tie materialne veci, ale ze sa niekto sam od seba ozve a ponukne pomoc, alebo chce pokecat 😵 pre mna je to super mama, donosila dvojicky az do konca, obidvaja mali cez 3 kila a rodila ich s epi a povedala ze to bola pohoda 😎
veji, ja som tiez taky hrdina, ihiel sa nebojim, aj som si uz sama pichla, ale rozhodne idem do epi...ved je to vymyslene na to aby to pomohlo, takze pokial tym neuskodim malej, budem si pytat uz vo dverach 😀

vejula
27. dec 2009

no pekne že dvojičky cez tri kilá, to som asi ešte nepočula 😵 Ja som nad tou epiduralkou nerozmýšlala a neviem ani ma to nejako nenapadá.... Neriešim to. JA som taká divná neviem, ale ani u zubára si moc nechcem nechať pichať umrtvovačky, taký čudný syndrom, asi že sa chcem vyrovnať bráškom kedže som jediná medzi tromi chlapmi, tak možno sama pred sebou si niečo dokazujem... Neviem... 😀 😀 😀

moni
27. dec 2009

veji, urcite to ide aj bez epi 🙂 darmo si bude clovek planovat, ked pride den D tak sa uvidi

vejula
27. dec 2009

jj moni asi tak... Ja sa možno trochu bojím že ked nebudem cítiť tak tie kontrakcie a to že nebudem tak tlačiť a bábo bude dlho v tých tlakoch... Neviem to je len taká moja fantázia, vieš...

moni
27. dec 2009

hehe, jedna moja kamoska necitila kontakcie ani bez epi...stastna to zena 😀 len doktorka jej vravela podla monitoru ze uz ide dalsia, a ona nic...este sa s nou aj vadila, zze snad ona rodi, tak musi vediet 😅 jasne ze ku koncu jej uz dobilo ale skoro cely porod, tazka pohoda. tak nech to mame aj my tak 😵

civavava
autor
27. dec 2009

ahooj tehulky,

sasikas, vitaj medzi aprilovkami 🙂) ohadadne nabytku som ti poslala info do IP, ak by si xcela byt v nasej tabulke, posli mi udaje, tabulka je tunak:

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kamilka, jaaj take ponozky by som brala veru aj ja pre seba a castejsie jak na vianoce, xi xi 😎 , inak mame to tiez a kocik, tak aspon povedali nasi 🙂)

my sme kocik kupovali podla vahy, kvality, velkosti vanicky a najma bezpecnosti autoseacky....

ja idem zajtra k lekarovi, silvi, super , ze ti je uz lepsie, zuzkabar, rychlo sa vyliec, kedy mate svadbu? aby si bola fit dovtedy 🙂 juj a ako, nervozita stupa uz? ci beries to v pohode? ja som bola pred svadbou veru nervozna, ale aj plna ocakavania a radosti....booze jak to ubehlo....v marci uz bude 6 rokov... 😝

vejuli, psikovi je ako, dufam, ze uz lepsie!

civavava
autor
27. dec 2009

jaaj este k EPI, ja kebyze nejdem na cisarsky, urcite si EPI dam,,,ja som taky posero, aj krv len ked mi beru , tak kricim a odpadavam.... 😲

vejula
27. dec 2009

moni no dufam že budeme mať pohodičku, hlavne aby to bábatka zvládli bez problémov.

čivavka, psík je už ako vymenený pekne žerie a kaká už normálne bobky, bo pred tým len cikal z ritky, chudatko moje... Ale už je živý vyskakuje raduje sa, tak som z toho šťastná... A ty ako čivi tie priedušky su už lepšie???

sasikas
27. dec 2009

Kami no ja som bola zo zaciatku hrdinka ze neaky porod...pch.....to lavou zadnou....ale ako sa to blizi tak pomaly kazdu noc sa mi o tom tiez sniva..... 🙂
ale zas ked to zvladlo tolko bab pred nami tak to musime aj my......a asi tiez sa rozhodnem pre tu epi.....sak co sa bude clovek trapit trapit ked sa to da aspon trochu ulahcit..... 🙂

civavava
autor
27. dec 2009

babule, hlasim vyrovnany stav dievcatiek ku chlapcekom 15:15 😀 😝

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

cheerlady
27. dec 2009

ahojte babule,ako? 🙂 chorym prajem co najskorsie uzdravenie 😉
kamilka no ako to dopadlo s tou lyzovackou tvojho mm? 😕 ako ste nakoniec sviatkovali?
co sa tyka epi,ja si ju urcite zaplatim a potom uvidim,ci ju vyuzijem ale asi skor ano.inak ja sa ihiel tiez nebojim 😀

civavava
autor
27. dec 2009

ahooj cheerie, ako? vidim, ze hladate s mm meno pre vasho chlapceka 🙂 tak Marco nebude??? 😉

Filip je inak tiez super, my sme ho mali v zalohe hned po Renem 🙂

moni
27. dec 2009

civi, ja som naratala 20XY k 19XX, stale vedu zbojnici 😵

cheerlady
27. dec 2009

ahoj civi 🙂 no Marco asi nebude,on mu stale hovori filip,ale mne sa paci aj alex,tak asi to bude jedno z tychto 2,uvidime,sak uz na to nemam nervy stale nad tym rozmyslat,som povedala,ze ake ma v tej chvili napadne,take meno mu dam 😀 a ty uz sa citis lepsie? snad sa skoro vyliecis 😉 ja mam dnes zase taku na nic naladu.. 🙄

kamilakd
27. dec 2009

cheer ahoooj no dpadlo to tak ze stedry den sme boli spolu potom u nasich a jeho rodicov na lyzovacku usiel 25 rno a 26poobede bol uz naspat takze isiel iba na jeden den 🙂 mal stastie 😕

edu si zaplatim kazdopadne a ked pride den D tak uvidim co bude 😅 ja som posero a kedze tam budem sama bez polovicky.

civi ano tych ponoziek moze byt aj viac aj pre nas 😀

sasikas ved jasne hrdinka som len ked sa mna to tak nejak netyka ups....

veji a ako male v brusku? dobre papate?chi to moje malo asi stikutku a bolo navalen niekde pri pupku lebo som citila take pravidelne tukanie...chi a mozno iba klopalo na brucho ze halooo nezer uz tolko 😅

kamilakd
27. dec 2009

cheer chi u nas je to cawte baby 🙂 a asi bude chlapec a tie mena uz som zufala aj ja...sak ja neviem ake meno bude ked to bude sinter

cheerlady
27. dec 2009

kami tak asponze tak 😉 s mm bolo chvilu ok a dnes sa zase predviedol 😒 uz nech sme prestahovani a mozem si povedat nahlas co chcem,lebo u nasich sa to neda,tak uz len cakam na to,ked budeme konecne sami 🙄
inak ja som sa prejedla hlavne medovnikov s cajom,to ja moooozem 😀

civavava
autor
27. dec 2009

jeezis Moni pravdu mas, ja som zabudla na 1 slide 😝 , ale zbojnici vedu uz len o jeden kus 🙂)

cheerie, inak presne tak, my stale ze Rene ale mozno bude aj Filipko, ked sa narodi a uvidime ho po 1x 😵 inak uz mi je o cosi lepsie, ale boli ma hava od hlienov, ako sa mi neda vyfukat nos..z priedusiek to uz ide von rano, ked vykasliavam ....

preco mas zlunadlauu? dufam,ze nie kvoli mm?

vejuli, tesim za ze je psik zdravy! a uz aj mne je o cosi lepsie 🙂

civavava
autor
27. dec 2009

kami 😀 aj mne vcera tukal Renko po pecenej kacici, ze CICA NEZER 😀

moni
27. dec 2009

ja si tiez nedam povedat, a zeriem, a mala kope ako diva 😀 aj kacica sa jej pacila, aj medovniky, vsetko do radu a hlavne vela 😅

kamilakd
27. dec 2009

cheer to je uz ponorkove, neboj ked budete vo svojom vsetko bude ine ,bude klud a ani jedna hadka nebude .ja sice neviem co je byvat s rodicmi a svokrovcami bo som uz 9ty rok sama vo svojom i ked maminu mam len na skok cez ulicu lebo ja som mamin cecusik 😀 idem si aj ja cajik urobit

inak mam dojem ze tie nase zlaticka nas uz pekne hojdaju v brusku sa rozculuje co jeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre